Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 13:14   #61
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
A mogu i laganiji švedski filmovi... U onoj sobi lijevo se cure presvlače nakon treninga, kad u dnevni boravak uleti mlađahni gazda stana po najam, i s njim inkasator za plin... Onda cure trčkaraju preko balkona do druge sobe da bi u kupatilo...

Ma, dalo bi se snimit dosta toga...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:17   #62
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A mogu i laganiji švedski filmovi... U onoj sobi lijevo se cure presvlače nakon treninga, kad u dnevni boravak uleti mlađahni gazda stana po najam, i s njim inkasator za plin... Onda cure trčkaraju preko balkona do druge sobe da bi u kupatilo...

Ma, dalo bi se snimit dosta toga...
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:19   #63
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A gdje u svijetu bogati ljudi kupuju stan koji se nalazi "na ćošku" jedne od najprometnijih ulica u gradu...
eh eh desilo se na Balkanu
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:24   #64
ova Stigma je zbilja kreativna ....


pogledajmo ovo ... pa vi donesite iz kuhinje klopu na stol ... lijepo pored dječje sobe, npr ... preskočite hrpu igrački ili imajte nestašnog klinca koji vreba pravi trenutak da otvori vrata od sobe ... juhaaaaaaaa letiiiiiiiiiii


http://www.sigma-centar.hr/s2/ps.p12a.htm
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:27   #65
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A mogu i laganiji švedski filmovi... U onoj sobi lijevo se cure presvlače nakon treninga, kad u dnevni boravak uleti mlađahni gazda stana po najam, i s njim inkasator za plin... Onda cure trčkaraju preko balkona do druge sobe da bi u kupatilo...

Ma, dalo bi se snimit dosta toga...

a evo što je netko kupio ... hm .... kuhinja, kuhinja gdje si?!

http://www.sigma-centar.hr/s2/ps.p33.htm


ili

http://www.sigma-centar.hr/s1/ts.tip13a.htm uz pitanje, a kako proluftati kuhinju?!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:46   #66
to su stanovi za ljude koji malo/nikako kuhaju
pomalo odgovaram opisu
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:52   #67
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
to su stanovi za ljude koji malo/nikako kuhaju
pomalo odgovaram opisu
Nitko ni riječi ne bi rekao da se kod nas vodi briga o tzv. nišama (niche), pa se za svaku kategoriju stanovništa ima što za ponuditi od stanova.

No u ovoj pretužnoj "Lijepoj našoj", arhitekti su posvemašnji robovi primitivnog kapitala, gdje je najvažnije što više kvadrata natiskati u zgrade i prodati debilima (a mi to jesmo), što je skuplje moguće. Pa se tako grade stanovi za nekakve imaginarne japije, kojima je jelte, najvažnije imati terasu oko stana (kao da smo negdje na moru, ne daj Bože lođu) umjesto kuhinje jer oni jedu stalno po restoranima.

Stoga se imaju ovakva "rješenja", kao što je to ovdje prezentirano od "veličanstvene" Sigma gradnje. Mislim da svatko od nas treba barem dva stana zakapariti kod njih.

I svakako trebaju objaviti imena arhitekata. Da im se prizna zaslužena slava
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:55   #68
Ajme, svi su im stanovi zbilja odvratni. Ako jedan-dva stana ne uspije imati raspored kako treba radi raznih okolnosti, pa ajde, ali tu su svi grozni.
Ovaj je bez komentara: http://www.sigma-centar.hr/s2/ps.p12a.htm
U sve se sobe ulazi iz dnevne!! praktički ni raspored namještaja ne možeš napraviti od silnih vrata, a svi članovi obitelji se prešetavaju preko dnevnog cijeli dan. Ta dječja soba je na putu iz kuhinje u blagovaonu, ma zbilja debilno.
Zbilja su ekskluzivni stanovi, na još ekskluzivnijoj Selskoj
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 18:53   #69
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Stoga se imaju ovakva "rješenja", kao što je to ovdje prezentirano od "veličanstvene" Sigma gradnje. Mislim da svatko od nas treba barem dva stana zakapariti kod njih.

I svakako trebaju objaviti imena arhitekata. Da im se prizna zaslužena slava
ajmo ... ah k vragu, jedan sam kupila u nekoj drugoj novogradnji .... ali za ekipu, ma jednog bar kaparila
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 19:34   #70
htjela sam i ja vidjet cemu se toliko smijete, a site ne radi

il su ga od srama sami zgasili il ste im srondali server
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 19:37   #71
radi, klikaj ponovno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 19:38   #72
proradio
idem sad kliktat
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:57   #73
Nešto sam htjela napisati vezano uz te stanove, ali svaki komentar postaje suvišan. Zanima me kako nazivaju stan od 74 kvadrata s boravkom i tzv 3 spavaće sobe od kojih 2 imaju 6 kvadrata. Dvo i pol i pol sobni? I za koga je to uopće (osim za snimanje filmova )? Mislim za djecu nije, nigdje ne možeš staviti pisaći stol. Valjda se cijela obitelj sastaje u boravku, a dijete uči na vratima pećnice u kojoj upali svjetlo (bitno da nije plinska)... Ma stvarno strašno. Ti bi arhitekti trebali izgubiti licencu, ako kod njih takvo nešto postoji.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:23   #74
Nije Sigma usamljena, evo nešto i od Hypo projekta, tamo na Pešćenici di je i Banditić kupijo stančić

stančić od 112 kvadrata

S kuhinjom od 7,45, a hodnikom od 9,5

Ili ovaj ukupno s terasom od 123 kvadrata, a dnevnom sobom od 41,5 m2 i hodnikom od 17,5
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:31   #75
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Nije Sigma usamljena, evo nešto i od Hypo projekta, tamo na Pešćenici di je i Banditić kupijo stančić

stančić od 112 kvadrata

S kuhinjom od 7,45, a hodnikom od 9,5

Ili ovaj ukupno s terasom od 123 kvadrata, a dnevnom sobom od 41,5 m2 i hodnikom od 17,5


Sta fali ovom drugom???

Stan je fuckingly savrsen, ima razdvojenu dnevnu i nocnu zonu, predivan boravak i super terasu!

Nevidim gdje je mana boravku od 40 kvadrata? Stanu ti bar svi ljudi i izgleda divno i prostrano.

A lokacija je super! (i ne, nazalost ne zivim u njemu)
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:32   #76
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Pa se tako grade stanovi za nekakve imaginarne japije, kojima je jelte, najvažnije imati terasu oko stana (kao da smo negdje na moru, ne daj Bože lođu) umjesto kuhinje jer oni jedu stalno po restoranima.
Pa da - to je vrhunska tržišna specijalizacija, poseban stan za japija koji jede po restoranima, a obogatio se na sustavima za regulaciju prometa, tako da želi živjeti u Selskoj gdje se odmah uz kuću brojači prometa vrte kao zvrk... J... lokaciju ako nema 40.000 vozila u 24 sata!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:42   #77
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Sta fali ovom drugom???

Stan je fuckingly savrsen, ima razdvojenu dnevnu i nocnu zonu, predivan boravak i super terasu!

Nevidim gdje je mana boravku od 40 kvadrata? Stanu ti bar svi ljudi i izgleda divno i prostrano.

A lokacija je super! (i ne, nazalost ne zivim u njemu)
Naravno da ništa ne fali. Stan je prekrasan. Ne moraš se bojat, obzirom da je većina takva kao ti, kad rješava najvažnije pitanje u životu, ovakvi "savršeni" stanovi su nam sudbina.
I naravno da je lokacija super...imaš divan pogled na susjednu zgradu ili poslovni niz na Heinzelovoj

@Vojky, a čuj, moraš se nečim zabavljat kad si na terasi od 160 kvadrata...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:07   #78
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
Nešto sam htjela napisati vezano uz te stanove, ali svaki komentar postaje suvišan. Zanima me kako nazivaju stan od 74 kvadrata s boravkom i tzv 3 spavaće sobe od kojih 2 imaju 6 kvadrata. Dvo i pol i pol sobni? I za koga je to uopće (osim za snimanje filmova )? Mislim za djecu nije, nigdje ne možeš staviti pisaći stol. Valjda se cijela obitelj sastaje u boravku, a dijete uči na vratima pećnice u kojoj upali svjetlo (bitno da nije plinska)... Ma stvarno strašno. Ti bi arhitekti trebali izgubiti licencu, ako kod njih takvo nešto postoji.
čuj ja sam odrastao u 5,5 m2 sobi. Stane krevet, radni stol i mali ormar. Jedino su se vrata mogla otvoriti samo do pola ali vrijedi imati svoju sobu kakva god ona bila..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:24   #79
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
čuj ja sam odrastao u 5,5 m2 sobi. Stane krevet, radni stol i mali ormar. Jedino su se vrata mogla otvoriti samo do pola ali vrijedi imati svoju sobu kakva god ona bila..
Možda vrijedi, ali neki humani minimum bi trebao postojati, i to zakonski. Dok to nije tako investitori će i dalje uvaljivati "sobe" od 4,5 m2. Soba bi trebala biti BAREM 6-7 m2, i to ona minimalna, da stane mali krevet, mali ormar i stol. I naravno da se vrata mogu otvoriti.
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:35   #80
Meni nikako nije jasno da većini građana ove zemlje ne smeta činjenica da kod nas nema nikakve strategije upravljanja prostorom koji je izuzetno bitan resurs i koji nije nepotrošiv. A kad ga se jednom uništi, nema lakog povratka.

Kojom logikom mi ovdje u zemlji čija prosječna gustoća naseljenosti nije velika, moramo imati uvjete stanovanja jednog Japana? U većini gradova.

Hrvatska je dovoljna da barem prostorno imamo kvalitetu dostojnu čovjeka jer nam je Bog dao zemlju koja je gotovo sva naseljiva. Nemamo zone džungli, tajfuna, pustinja, neprestanih potresa, poplava i ostalih "ljepota" kao neke druge zemlje. Samo treba razviti infrastrukturu i jednako se dobro može živjeti u Slavoniji, na moru, Lici, Zagorju...

I zašto u ovoj zemlji nema prepoznatljive gradnje? Zašto imamo zastrašujući austrijski i bavarski kič? Gdje su nestale tradicionalne hrvatske kuće? Koji je problem bio stvoriti projekte što se može i kako se smije graditi; bilo da se radi o stambenoj ili gradnji kuća?

Zapravo postavlja se pitanje, di je arhitektura u nas? Da li je više uopće ima?
Meni se čini da je nema. A nekad ju je bilo.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.