Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2004., 12:29   #21
Quote:
Juraj kaže:
Ateste izdaju firme specijalizirane za to. Odi na opcinu i neka ti oni kazu tocno koje sve ateste trebas.
Ok. hvala na pomoći svima. Ono o pivama stoji.
 
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 00:54   #22
Da ne otvaram novu temu. Koji su troskovi prenamjene?
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 10:39   #23
Pozdrav, podizem temu
Zanima me, imano stan u obiteljskoj dvoetaznoj kuci, prizemlje, sa velikom okucnicom, na frekfentnoj lokaciji, idealno za restoran
Zanima me da li je moguce prenamijenit prostor iz stambenog u ugostiteljski i da li je potrebna suglasnost stanara s gornjeg kata kuce i koja je procedura za prenamjenu? Hvala i bila bi zahvalna kad bi me uputili, jer ako je potrebna suglasnost, mogu odmah odustat jer nismo u dobrim odnosima sa rodjacima, zato bi i isli ca od tamo... a rodjaci ne bi dali suglasnost samo za inat...
sorority is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:33   #24
Zakon o prostornom uređenju u kojem je definirana prenamjena navodi da su stranke u postupku:

- osoba koja je podnijela zahtjev
- vlasnik nekretnine
- nositelj drugih stvarnih prava na toj nekretnini.

Ako je zgrada etažirana onda susjedi nisu niti jedno od ovog troje u odnosu na vaš stan.

Također bilo bi dobro da za promjenu namjene ne morate izvoditi radove za koje je potrebna neka dozvola (npr.rušenje nosivih zidova ili sl.). Morate imati dokaz vlasništva, dokaz da se radi o postojećoj zgradi (glavni projekt u skladu s kojim je izgrađena, snimku izvedenog stanja, ili snimku postojećeg stanja), te akt za uporabu građevine, odnosno drugi dokaz da se građevina može koristiti (građ.dozvola, uporabna d., Rješenje o izv.stanju).

E sad u samoj dozvoli za prenamjenu stoji da se obavještavaju stranke u postupku da mogu izvršiti uvid u spis i dati svoju izjavu, ali tijelo koje izdaje ovu dozvolu ne mora prihvatiti primjedbe ako su neosnovane. Tako da čak i da obavijeste vaše susjede i da oni dođu i počnu nabrajati svašta to ne znači da bi uspjeli osujetiti vaše namjere.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 12:01   #25
Pozdrav, podižem temu i nadam se da sam na dobrom podforumu... Naime živim u kući i imam ogromnu garažu za koju mi ne treba toliki garažni prostor. Ja bi pola garaže prenamjenio u stambeni prostor. Garaža ima već od prije i priključke za vodu, grijanje, instalacije... Treba samo prezidati i kupiti namještaj i neke sitnice. Zanima me da li meni trebaju neke posebne dozvole za to? U slučaju da ja to sam napravim da li će kasnije biti problema ako ću ići na neke subvencionirane kredite za energetsku obnovu kuće gdje svi papiri trebaju štimati 1:1
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.