Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2013., 08:53   #141
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Znam sve to. A kako ti možeš da znaš da ja upravo nisam postavila pravo pitanje? Možda sam baš pitala za smč u jarcu u đotiš karti, a možda mi je smč i u zapadnoj i u vedskoj astrologiji u jarcu, kako jeste?
Nisam mislila da moram pre pitanja da objasnim koliku predstavu uopšte imam o vedskoj astrologiji.
Pozz,
Za pretpostaviti je bilo da nisi postavila pitanje vezano za vedsku astrologiju, jer upotreba rašija /tj znaka/ je potpuno drugačija u indijskoj od zapadne . U jyotišu pitanje "znaka" nema puno smisla, kada se misli na znak onda se to odnosi na Lagnu /tj.na ASC/, tek u najrjeđim slučajevima na raši tj znak gdje se nalazi Ćandra tj. Mjesec.Što znači to što je tebi SMČ/Rahu / u Makaru tj Jarcu nema nikavog značenja, jer se gleda u kojoj je Bhavi tj. kući, vladara te kuće.........
Najvažnija upotreba znaka tj rašija u indijskoj odnose se na vladarstvo graha tj.planeta, jer se procjenjuje dostojanstvo planete.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 27.10.2013. at 22:25. Reason: quote
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 19:00   #142
Molim za pomoc.

Puno mi se svidio clanak Tedija Viskanica o mjesecevim cvorovima. Prihvatljiva tumacenja za nas koji ne pripadamo istocnjackim kulturama po rodjenju i ne funkcionisemo normalno u svakodnevnom zivotu u reinkarnacijskim forumulama.

Zeljela bih produbiti malo tumacenja koja Viskanic nudi u vezi tih tacaka, narocito ako se povezuje sa pomracenjima Sunca i Mjeseca.

Molim dakle za link na njegov sajt.

Hvala unaprijed.
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 14:21   #143
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Molim za pomoc.

Puno mi se svidio clanak Tedija Viskanica o mjesecevim cvorovima. Prihvatljiva tumacenja za nas koji ne pripadamo istocnjackim kulturama po rodjenju i ne funkcionisemo normalno u svakodnevnom zivotu u reinkarnacijskim forumulama.

Zeljela bih produbiti malo tumacenja koja Viskanic nudi u vezi tih tacaka, narocito ako se povezuje sa pomracenjima Sunca i Mjeseca.

Molim dakle za link na njegov sajt.

Hvala unaprijed.
Pozz.
Ne znam da li ovo tražiš, ovo je ono što imam:

http://bs.scribd.com/doc/157683894/J...-Tedi-Viskanic
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:48   #144
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post
Pozz.
Ne znam da li ovo tražiš, ovo je ono što imam:

http://bs.scribd.com/doc/157683894/J...-Tedi-Viskanic
Hvala ti na odgovoru Hermes7.

Da, to je taj clanak koji me je zaintrigirao.
Ali ja sam mislila da taj astrolog ima i drugih stvari koje bi meni mogle pasati po pristupu o drugim astro temama pa sam zeljela link za njegov sajt opcenito.

Ja odavde (Kanada) nisam u mogucnosti da pronadjem preko Googla pa sam se zbog toga obratila forumasima.

Hvala u svakom slucaju.
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:58   #145
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru Hermes7.

Da, to je taj clanak koji me je zaintrigirao.
Ali ja sam mislila da taj astrolog ima i drugih stvari koje bi meni mogle pasati po pristupu o drugim astro temama pa sam zeljela link za njegov sajt opcenito.

Ja odavde (Kanada) nisam u mogucnosti da pronadjem preko Googla pa sam se zbog toga obratila forumasima.

Hvala u svakom slucaju.
Na kraju članka imaš link njegove stranice :

http://asterzin.com/about/
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 19:04   #146
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post
Na kraju članka imaš link njegove stranice :

http://asterzin.com/about/
Yesss! To je to! Hvala!
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 16:42   #147
Buduci da mi ove godine predstoji povratak SMC na natalno mjesto (Vaga , 11. kuca), a citala sam da je taj drugi povratak (u 37. godini) dosta znacajan, zanima me imate li kakvih iskustava s tim.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 11:48   #148
Je li čudno da s nikim iz obitelji nemam kontakte čvorova, a s druge strane, tijekom života sam upoznala dvoje ljudi s jakom vezom čvorova. Nedavno sam upoznala i treću takvu osobu, i tu su uključeni i Južni i Sjeverni čvor. Sa svim tim ljudima sam se povezala na neki neobičan način i to su trajne veze. Orbisi su manji od 1.
Ali od cijele obitelji, jedino majka i ja imamo obrnute čvorove, ali orbisa preko 3.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 15:50   #149
Da li se i kako tumače tranziti SMČ na natalne planete?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:06   #150
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
Severni čvor u 1. kući / Južni u 7. – osoba izvlači maksimum iz sebe, ume da se pokaže, predstavi, naginje egocentrizmu i narcisoidnosti jer je previše fokusirana na sebe. Ali ujedno, svesna sebe u svakom momentu i svojih potreba, medjutim kako je južni čvor tom prilikom u polju partnerstva i drugih ljudi, u 7. kući, uglavnom nije sposobna da razume veze i odnose sa drugima, često prolazi kroz krize emotivne, može imati negativan odziv u javnosti njeno ponašanje ili stavovi koje zastupa. Ovo je dobra pozicija za solere, samostalne poslovne ljude, a nikako za one koji treba da rade u timu ili grupama. Kada prolaze ovim poljima donose upravo to: krize u braku ili vezi, ali i sposobnost da osoba uvidi svoje kavlitete i potencijale i da im se posveti. Čuva zdravlje. Uvek naglašava neke veće promene, nekada promene mesta življenja, izgleda, ponašanja, navika… Obično kada švorovi završe tranzit kroz 1. i 7. kuću, osoba je potpuno drugačija u odnosu na ono kakva je bila pre toga.
Hm... zanimljivo...

Nego, kako se tumače aspekti između planeta i SMČ/JMČ u natalu?
I da li se uopće gledaju aspekti na JMČ?



Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
bila sam pročitala jednom negdje da prelazak sj./južnog čvora preko natalnog saturna nosi karmičku ljubav odnosno fatalnu...mislim da bi ovo uz druge podržavajuće aspekte moglo držat vodu.
Meni je (fatalnu? ) ljubav donio tranzit SMČ preko natalne 7.kuće u kojoj je... hm... južni čvor...
Baš otprilike u konjukciji tranzitnog SMČ na moj južni čvor...
Tj. južni je bio u opoziciji s mojim južnim čvorom u natalu. u 7.kući...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 12:17   #151
Što bi značio prelaz južnog Mjesečevog čvora preko natalne Venere u 12.kući
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 00:31   #152
trenutno mi polozaj tranzitnih cvorova pravi inerziju sa natalnim moze se imati u vidu da ce se desavati stvari u simbolici polja u kom su i po dispoziciji na koji nacin ce se nesto odigrati....natalni jmc/smc 1/7...tranzitni jmc/smc 7/1...naci partnerski i licni plan ce imati naglasak....kako se to desava u ovnu i vagi...vladari su u ovom slucaju mars i venera ....moze biti sretanje parnera kroz posao ili posto venera vlada 9 i 1 i delom 2 polja ,a mars 7 i delom 2...tranzitni mars i venera su trenutno ve u vagi mars u strelcu ....meni nosi prolepsanje i promenu kroz obrazovanje i posao ,a mars kroz trece pogurace finansije i partnerske odnose u strelcu moze doneti nekog obrazovanog,nekog nokog cvrstih uverenja,nezavisnog na svim poljima,direktnog,komunikativnog....
agroziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 15:47   #153
Meni ovo nije jasno. Na početku piše da je Mean Node južni čvor, nekoliko stranica poslije ispada da je to sjeverni čvor.
Što je Mean Node na kraju južni ili sjeverni? Molim da odgovori netko tko je 100% siguran.
Koliko sam ja skužio, po takvom sad je sjeverni čvor u Ovnu, a južni u Vagi
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 16:30   #154
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Meni ovo nije jasno. Na početku piše da je Mean Node južni čvor, nekoliko stranica poslije ispada da je to sjeverni čvor.
Što je Mean Node na kraju južni ili sjeverni? Molim da odgovori netko tko je 100% siguran.
Koliko sam ja skužio, po takvom sad je sjeverni čvor u Ovnu, a južni u Vagi
To samo raščistili, piše ti na prvoj strani ovog topica. True Node i Mean node su Sjeverni čvorovi. U efemeridama i programima je uvijek dan Sjeverni čvor, južni je točno nasuprot.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 16:50   #155
hvala
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 01:31   #156
Je li Sjeverni čvor u egzaltaciji u znaku Strijelca ili Blizanaca?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 12:41   #157
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post

Sjeverni Mjesečev čvor u 8. kući znači da je osoba u prošlom životu na neki način bila ziheraš i da u ovom životu treba naučiti prihvaćati promjene, više uvažavati druge, te se treba naučiti izboriti, a ne statično puštati nek stvari stoje.

Severni čvor u 8. kući / Južni čvor u 2. – sa Severnim čvorom u 8. kući, osoba će protežirati od drugih, finansijski ali i na druge načine. A kako je Južni tada u polju novca, može se desiti da je osobi teško da nadje adekvatan posao za sebe u materijalnom smislu ili u smislu da posao odgovara njenim talentima i sposobnostima. Možda vrednuje sebe više i svesna je da može raditi kvalitetnije poslove od onih koje radi, ali koji joj se ipak ne otvaraju lako. Zbog toga je pomoć drugih uvek dobrodošla, a ovo je odlična pozicija za bilo kakve špekulacije, rad na crno, pa mnogi čak i u kriminalu sa ovakvom pozicijom vide izlaz. Seks je vrlo bitan, i kada se u tranzitu Severni čvor nadje u ovoj kući lakše se stupa u seksualne odnose a neka takva veza bi mogla da se pokaže kao bitna u smislu da nakon nje, dodje do potpune promene životnih motiva i sl. Ipak, kako je 8. kuća opasna, to ne znači da je položajem Severnog čvora u 8. kući osoba poštedjena opasnih situacija, ljudi i dogadjaja. Samo što je ovaj čvor čuva kada do bilo čega takvog dodje, da se izvuče


izvor
heh meni je sjeverni čvor u škorpiji u 8 kuci i citala sam da se kao osoba bori između neke sigurnosti koju je stekla u prošlim životima i želje za promjenom te se u jednom trenu osoba mjenja iz temelja ,dešavaju se bolni gubici ili neocekivane odluke te prelaskom tog teškog razdoblja osoba se oslobađa i odbacuje te navike iz prošlosti i slobodno ide naprid
Sad pošto sam zadnjih mjeseci (zapravo godina )pod jakim utjecajem saturnovih tranzita i bilo je dosta neocekivanih poteza kod mene i zahlađivanja nekih odnosa ,imam filing da mi se baš to razdoblje dešava i moram priznat da onako nije mi ugodno baš
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:55   #158
Ja imam sjeverni čvor u 9k bika, nažalost čini mi se da sam sva ostala u modu škorpionskog južnog čvora u 3k, ništa nisam naučila iz prošlog života? i dalje sam kuća, psiha, na raspolaganju drugima i aristokracija

No dobro, osim promjene obrazaca ponašanja može li sč u 9 kući označavati i praktične stvari, npr: budući da je 9 kuća inozemstvo, visoke ustanove i studiji, da je to sudbina i da u tom smjeru vodi ovaj život,
naime ovih dana sam sasvim slučajno naletjela na jedan fakultet u drugoj državi koji nudi program, tj. moju ljubav za što nemam mogućnosti u hrv, a što mi je uvijek bila tiha patnja,
ne mogu opisati koliko sam sretna...ako mi to uspije, ja bi to povezala sa smč u 9kući, kao ostvarenje sna i moj pravi životni put, napokon pronalaženje smisla života, jer u sve drugo sam ulazila sa pola srca, bez životne vizije i zbog toga lako napuštala.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:46   #159
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Ja imam sjeverni čvor u 9k bika, nažalost čini mi se da sam sva ostala u modu škorpionskog južnog čvora u 3k, ništa nisam naučila iz prošlog života? i dalje sam kuća, psiha, na raspolaganju drugima i aristokracija

No dobro, osim promjene obrazaca ponašanja može li sč u 9 kući označavati i praktične stvari, npr: budući da je 9 kuća inozemstvo, visoke ustanove i studiji, da je to sudbina i da u tom smjeru vodi ovaj život,
naime ovih dana sam sasvim slučajno naletjela na jedan fakultet u drugoj državi koji nudi program, tj. moju ljubav za što nemam mogućnosti u hrv, a što mi je uvijek bila tiha patnja,
ne mogu opisati koliko sam sretna...ako mi to uspije, ja bi to povezala sa smč u 9kući, kao ostvarenje sna i moj pravi životni put, napokon pronalaženje smisla života, jer u sve drugo sam ulazila sa pola srca, bez životne vizije i zbog toga lako napuštala.
Ja isto imam smc u 9k u biku i juzni 3k u skorpionu.
Citam da je to teska karma jer smo u proslosti gazili sve pred sobom nebi li dosli do cilja, a sad se zbog tog povlacimo i ponasamo autodestruktivno.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:41   #160
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ja isto imam smc u 9k u biku i juzni 3k u skorpionu.
Citam da je to teska karma jer smo u proslosti gazili sve pred sobom nebi li dosli do cilja, a sad se zbog tog povlacimo i ponasamo autodestruktivno.
Ne znam da smo gazili sve pred sobom, to nigdje nisam pročitala, nije mi to logično, prije da nismo trebali gaziti sve pred sobom jer smo dobili sve "na gotovo", zato se sada moramo pomučiti i bikovski sami stvoriti materijalno carstvo uz rad, plus se naučiti bez grča uživati u životu, prirodi i brinuti se duhovno za sebe uz moto "jer ja to zaslužujem" , a ne podmetati svoju kičmu drugima i ne se zatvoriti i filozofirati ili bedirati u 4 zida.

Dakle živjeli smo nekako aristokratskim stilom života, rad nam je bio stran , a sada nema više "laganini". Također 3 i 9 kuća su putovanja,
3 kraća, 9 daleka putovanja- znači figurativno da bi naučili životne lekcije sada moramo prijeći duži i trnovitiji put.

Detaljno ima brdo teksta o 3-9 škorpion-bik čvoru na ovoj temi, 3 strana.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.