Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2015., 00:29   #241
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje i hvala na možebitnom odgovoru

Nedavno je fish spominjala seriju osam u kontekstu vezanosti za operacije I baš sada, po običaju , pretražujem bespuća interneta i svaki put (skoro svaki) završim na astrologiji Ono što mene zanima jest rak!!!1 Ovak' Rak dojke. Pročitala sam nešto na netu o toj temi i vrag mi ne da mira

Mjesec predstavlja grudi, a Mars rezanje, operciju ..kajgod I sad! Ono što mene strašno zanima. (Jer je moja baka imala rak dojke) Dakle, Mjesec mi je u Ovnu (Mars vlada Ovnom!) I taj Mjesec nalazi se u osmoj kući.

Škorpionovoj Ima li tu mjesta kakvoj opasnosti? Mislim, mene zbilja nije strah raka ili čega već. Zbilja. Ne znam. Može biti zato jer je moj djed obolio od raka grla pa tata također ..mamin djed umro je od raka grla pa je tatina mama obollila od (i preboljela) rak dojke.

Ono ..spreman si na to i znaš da je moguće pa tu i tamo češće obaviš sistematski i tak'

Uglavnom. Svašta sam ja tu sada napisala, ali valjda postoji neka veza svemu tome! U principu, hoću reći kako smatram da nema smisla od paničarenja ako postoji neka genetska predispozicija za obolijevanje nego bi tu spoznaju trebalo usmjeriti u osviještenost o tome da treba paziti na grlo i cike


p.s. mislim da sam već negdje sudjelovala na temi o ovom pitanju, ali drugi forum. Ne može se otvoriti. A i slabo se sjećam toga *zubo*

Ako generalno gledaš dva najčešća zdravstvena problema su ( kao uzrok smrti )

- Kardio-vaskularni problemi
- Rak

vjerojatno je to oko 80% ili više kao uzrok smrti i oba su više manje u podjednaka po broju uzroka...

Opet generalno gledano po predispoziciji pretežito vatreni i zračni znaci će imati kardio vaskularnih problema

dok pretežito zemljani i vodeni su podložni raku

pod pretežito mislim na osnovnu strukturu : So znak, Mo znak, Asc, i stelij ukoliko postoji

Dakle još jednom naglašavam da je to generalna situacija jer naravno unutar nekog horoskopa mogu biti naglašeni i drugi pokazatelji...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 01:18   #242
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
..

dok pretežito zemljani i vodeni su podložni raku

pod pretežito mislim na osnovnu strukturu : So znak, Mo znak, Asc, i stelij ukoliko postoji

Dakle još jednom naglašavam da je to generalna situacija jer naravno unutar nekog horoskopa mogu biti naglašeni i drugi pokazatelji...

Hvaaala!

E pa to me zanimalo! Ovako generalno: So vodeno, Mo. ..'ajde, vatra Asc je zemlja

Dobro, niš. Sve mi je jasno Kažem, nije me struh samo me zanimalo. Jako
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 20:34   #243
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Planetarani ciklusi u odnosu na naše osobnost (natalnu kartu) obilježavaju i opisuju cikluse kroz koje prolazimo. Gledam tranzite u tom smislu, smislu ciklusa.

Ovisno o cijeloj natalnoj karti i o tome da li je osoba osjetljivija na Saturnove ili Plutonove energije. Saturn generalno nosi dugotrajne bolesti, kronične bolesti, bolesti "starosti" i one kojima se "plaćaju greške " iz mladosti ili neiskustva npr. ako smo na pogrešan način tretirali svoje tijelo. Dok Pluton nosi krize, traume (i fizičke i emocionalne), teške bolesti koje ljude prisiljavaju da promijene ukupan pristup životu (na njih su osjetljiviji "fatalistički" tipovi).
Kakvo značenje bi imalo ulazak Plutona u šestu kuću (dobar dio 2015 ide retrogradno) u kojoj je Mars u Jarcu i muvanje Saturna, nikako da izađe iz četvrte škorpionove kuće? Da li se to može poklopiti sa mojim problemom sa kukovima i upalama mišića i problemima sa obitelji i čišćenjem odnosa i svega? Sve mi se čini da život okrećem naopačke i da će nastati potpuno nova struktura i organizacija i fizički i mentalno. I da li Jupiter može raditi frku kada tranzitira preko ASC-a?
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 12:02   #244
Pluća su u simbolici Merkura/Blizanaca...ali ja sam srela već 3 slučaja u kojima su plućne bolesti vezane za znak vodenjaka.
Jedan je sklon upalama pluća (Mars u Vodenjaku) a imao je čak i operaciju (Ma u 8. kući) Nedavno je skoro umro, opet iz istog razloga - pluća.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 13:33   #245
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pluća su u simbolici Merkura/Blizanaca...ali ja sam srela već 3 slučaja u kojima su plućne bolesti vezane za znak vodenjaka.
Jedan je sklon upalama pluća (Mars u Vodenjaku) a imao je čak i operaciju (Ma u 8. kući) Nedavno je skoro umro, opet iz istog razloga - pluća.
Pod vladarstvom Merkura/blizanca je proces disanja, ali glede dijelova tijela on je vezan uz bronhije i taj gornji dio. Pluća i grudni koš su u simbolici raka/Mjeseca.

Tako da je bronhitis Merkur (brongiji) - Mars (upala), a pneumonija Mjesec (pluća) - upala (Mars).


Gdje je tvom prijatelju Mjesec i kakve on ima aspekte?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 13:43   #246
A što bi ukazivalo na sklonost obolijevanju sinusa/devijaciju septuma/cistu na sinusima? Ta kategorija
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 13:49   #247
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
A što bi ukazivalo na sklonost obolijevanju sinusa/devijaciju septuma/cistu na sinusima?
Sinusi su u simbolici vodenjaka, pa je upala sinusa opisana vezom Mars (upala) - sinusa (Uran/vodenjak).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 14:03   #248
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pod vladarstvom Merkura/blizanca je proces disanja, ali glede dijelova tijela on je vezan uz bronhije i taj gornji dio. Pluća i grudni koš su u simbolici raka/Mjeseca.

Tako da je bronhitis Merkur (brongiji) - Mars (upala), a pneumonija Mjesec (pluća) - upala (Mars).


Gdje je tvom prijatelju Mjesec i kakve on ima aspekte?
Mjesec je vl. asc i kvadrira ga taj Ma iz 8. polja.
Inače je lijepo aspektiran, u Biku, 0 Jupiter, 120 Ne...
Ako je to Mo 90 Ma, ima logike. Hvala.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 14:19   #249
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Sinusi su u simbolici vodenjaka, pa je upala sinusa opisana vezom Mars (upala) - sinusa (Uran/vodenjak).
Hvala
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 17:00   #250
Imam pitanja u vezi problema s miomima maternice. Što u natalnoj karti ukazuje na takve probleme? Ima li veze što mi je Mjesec (u Raku) u kvadratu s Plutonom (u Vagi)? Mogu li se negdje u natalnoj karti vidjeti moguće operacije? Puno hvala na odgovorima i isprike ako sam pitanja postavila na krivu temu!
Natalna: http://tinypic.com/r/264m9ex/8
__________________
...and through it all...
Luna7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 00:16   #251
Merkur i sunce u ribama u 6.-oj kuci da li je to lose za zdravlje?
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 00:59   #252
Quote:
Luna7 kaže: Pogledaj post
Imam pitanja u vezi problema s miomima maternice. Što u natalnoj karti ukazuje na takve probleme? Ima li veze što mi je Mjesec (u Raku) u kvadratu s Plutonom (u Vagi)?
Maternica je astrološkom simbolikom prikazana Mjesecom. Ima veze, upravo taj aspekt može ukazivati na probleme s maternicom.
Quote:
Mogu li se negdje u natalnoj karti vidjeti moguće operacije? Puno hvala na odgovorima i isprike ako sam pitanja postavila na krivu temu!
Natalna: http://tinypic.com/r/264m9ex/8
Mogu, ali ovo nije topic natalnih pitanja, pa svoje konkretno pitanje možeš postaviti na temi Natalne karte - pitanja (obavezno pročitaj uvodni post i prilagodi pitanje njemu). Ako želiš odgovore na pitanja u vezi ovog aspekta onda ih možeš postaviti na topicima Pitanja u vezi Mjeseca. Ili ako hoćeš generalno onda ovdje gdje postavljamo općenito pitanja vezana uz neme zdravstvene probleme.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 01:27   #253
Fish, puno hvala! U vezi mogućih operacija, mislila sam općenito što u natalnoj karti (ne u mojoj) može ukazivati na moguće operacije...određena kuća, planet, aspekt i sl.
__________________
...and through it all...
Luna7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 13:07   #254
sad sam se baš i ja zainteresirao, ako je Saturn u 8. i radi trigon sa Jupiterom. Taj aspekat govori da nebi trebalo biti zdrastvenih problema kroz život, sad meni nije jasno. Saturn u 8. govori o kraju života poput djeda. Jel moguće da osoba svejedno oboli od neke teže bolesti pred kraj života unatoč tom trigonu?
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 22:42   #255
Kako astroloski objasniti konjski zeludac?
Dakle, zna mi se dogodit da pojedem pokvarenu hranu i nikako da pokvarim zeludac. Nedavno sam pojela pokvareni rizoto od nekih skoljki i nije mi bilo nista. U sebe sam oduvijek svasta trpala i nikako da se otrujem. Mislim, nije da to zelim al mi je cudno kako jos nisam krepala od kolicine sranja u mom zelucu
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 23:03   #256
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
.... Jel moguće da osoba svejedno oboli od neke teže bolesti pred kraj života unatoč tom trigonu?

Pa od čega bi se inače u pravilu umrlo nego od bolesti koju dobiješ pred kraj života?

Saturn u 8.kući često ukazuje na dug život.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 09:33   #257
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post

Pa od čega bi se inače u pravilu umrlo nego od bolesti koju dobiješ pred kraj života?

Saturn u 8.kući često ukazuje na dug život.
Hahaha, pa ono neko zna umrjeti sa 50 od raka, mislim to je taj kraj života.
Neki sa 80 su ko mala djeca i samo ih infarkt zgrabi.
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 12:40   #258
Blizanac je zračni znak, dakle vlada zrakom. A ima problema s plučima (moja stara je Blizanka i ima problema s dišnim sistemom). Kako se onda može reči da netko vlada nećime ako ima problema sa time?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 16:00   #259
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Blizanac je zračni znak, dakle vlada zrakom. A ima problema s plučima (moja stara je Blizanka i ima problema s dišnim sistemom). Kako se onda može reči da netko vlada nećime ako ima problema sa time?
Svaki znak vlada nekim dijelom tijela, npr. blizanci plućima i rukama, lav srcem, djevica probavom, jarac kostima, ribe psihom, itd..

To su najjači organi kod tih ljudi, ali istovremeno i najslabiji ako se preopterete..

Pa tako blizanci mogu puno pričati, čitati i kretati se, lav je pun energije i radi sve što radi punim srcem, djevica voli jesti, i to najviše zdravu hranu, jarac je fizički jako izdržljiv i teško se slama pod pritiskom, ribe su psihički najdublji znak i svakoga mogu razumjeti i pomoći mu..

Ali problem nastaje kad se pretjera sa tim karakteristikama, pa tako npr. blizanac može previše pričati, čitati i kretati se bez dovoljno odmora pa je onda stalno napet i nervozan, a onda ako još i puši stradaju mu pluća, lav može pretjerati sa fizičkom energijom, previše raditi i premalo se odmarati pa mu ako se preoptereti može stradati srce (mogući infarkt ako se predugo iscrpljuje), djevica voli općenito jesti pa ako ne može uvijek jesti zdravo može pojesti i nešto drugo a to joj šteti pa od tuda problemi sa probavom, jarac ako dugo izdržava neku situaciju (fizički ili psihički) može imati problema sa kostima (može ga početi boliti kičma, ili bilo koji dio tijela gdje su kosti izražene), ribe jer su osjećajne i vole pomoći ali ako previše pomažu drugima i slušaju njihove probleme mogu se psihički preopteretiti pa i same postati depresivne i nezadovoljne, itd..

Nadam se da ti je sad jasnije
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 16:10   #260
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Svaki znak vlada nekim dijelom tijela, npr. blizanci plućima i rukama, lav srcem, djevica probavom, jarac kostima, ribe psihom, itd..

To su najjači organi kod tih ljudi, ali istovremeno i najslabiji ako se preopterete..
Jarci vladaju kostima! Pa ja Jare, moram na kosti paziti ko na oči u glavi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.