Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2004., 18:24   #1
Hoću naučit kuhat!!!

Tako je. Već mi je puna kita pizze sa više kečapa i tjestenine s tunom. To je jedino kaj znam naručit ili skuhat Pizzu naručujem (vjerojatno ste to već do sad zaključili).
No , u čem je problem? Pričajte mi ispočetka nemojte mi nekaj al dente. Jebo vas al dente, da nisam ovoliko ingeniozan kua bi ja znao skuhat tjesteninu. Znači nemojte mi u šiframa. Zamislite da sam žena koja otvara vrata a ne zna kako se otvaraju.
Znači , polako mi objašnjavajte i SVE mi govorite, znači u detalje.
Koliko zrna soli treba, koliko šniti luka i tako dalje.
Kuham za jednu osobu, maximalno dvije i hoću da mi bude fino jer sam ja u biti glurman
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 18:31   #2
sta bi volio naucit kuhat...koje jelo , recimo volis i volio bi ga i sam skuhat ....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 18:31   #3
Jaje
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 18:36   #4
ajd sta se sprdas , ja te ozbiljno pitam....
volis tjesteninu...ali bez tune... jesi probo na salatu...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 18:40   #5
Quote:
happygoose kaže:
ajd sta se sprdas , ja te ozbiljno pitam....
volis tjesteninu...ali bez tune... jesi probo na salatu...
Ne sprdam se. Jaje znam speć, al ga ne znam skuhat onak mekano ili kak već ali jaja me ne zanimaju.
Volim sve, tjesteninu radim s tunom. Ma kaj ja znam, treba mi odma i ideja jer dolje mi je Konzum znači mogu nabavit sve. Eh sad, juhice si znam iz vrećice napravit al mi treba neko glavno jelo
Neke šnicle ili umaci ili neko meso i tak.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 18:50   #6
Ovaj sa tjesteninom na salatu ti je super, jos nisam srela nekog ko to ne voli....
Prvo vidis jel imas majoneze doma i kiselog vrhnja....
Kad fino udjes u trgovinu , uzmes si velka kolica i picis.. prvo do police sa tjesteninom, tam si zemes kutiju "Barilla" tjestenine koja se zove "farfale" pise na kutiji, i pise ti koliko dugo kuhas(10 minuta), tako odjebes tu fazu sa al dente iz cjele sheme ........

Onda odes na povrce i kupis jednu crvenu papriku i jednu zelenu, a mos i zutu ak bas volis.I onaj zeleni celer.kaj izgleda kao velki zeleni stap i na kraju ima hrpu lisca.
ak nemas majoneze i kiselog vrhnja to isto kupis.

Pa si fino kupis speka ili pancete ak to vise volis.


Oces sad recept....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 18:55   #7
Ček ček, sad sam u trgovini. Kak celer izgleda? Al ozbiljno
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 18:56   #8
Dok trazis taj spek, odes do cika mesara ako ga imaju, ak ne onda tam do friga...i trazi svinjske snicle. komada cetri.Neka su prst debele.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 18:59   #9
Reko mi je da on nije čika i da ga zovem stric
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:00   #10
Quote:
funkster kaže:
Ček ček, sad sam u trgovini. Kak celer izgleda? Al ozbiljno
ovak, ono veliko zeleno u ljevom kutu:

http://www.fotosearch.com/CSK151/ks2737/
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:01   #11
Quote:
happygoose kaže:
ovak, ono veliko zeleno u ljevom kutu:

http://www.fotosearch.com/CSK151/ks2737/
Ja sam uvijek mislio da je to rep od mrkve
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:01   #12
Quote:
funkster kaže:
Reko mi je da on nije čika i da ga zovem stric
Ja stvarno imam volju ti pomoc, ali nemam vremena se sprdati, jer ovo mi slici na to....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:03   #13
Quote:
happygoose kaže:
Ja stvarno imam volju ti pomoc, ali nemam vremena se sprdati, jer ovo mi slici na to....
Ne, evo sad ću se uozbiljit. Nije sprdnja, ali moram se malo šalit da mi ne bude teško.
ajd davaj recept.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:13   #14
Quote:
happygoose kaže:
Ovaj sa tjesteninom na salatu ti je super, jos nisam srela nekog ko to ne voli....
Prvo vidis jel imas majoneze doma i kiselog vrhnja....
Kad fino udjes u trgovinu , uzmes si velka kolica i picis.. prvo do police sa tjesteninom, tam si zemes kutiju "Barilla" tjestenine koja se zove "farfale" pise na kutiji, i pise ti koliko dugo kuhas(10 minuta), tako odjebes tu fazu sa al dente iz cjele sheme ........

Onda odes na povrce i kupis jednu crvenu papriku i jednu zelenu, a mos i zutu ak bas volis.I onaj zeleni celer.kaj izgleda kao velki zeleni stap i na kraju ima hrpu lisca.
ak nemas majoneze i kiselog vrhnja to isto kupis.

Pa si fino kupis speka ili pancete ak to vise volis.


Oces sad recept....
legendo
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:14   #15
Kad si to sve kupio, odes doma...
Pristavis lonac vode, barem litru i pol, ulijes malo maslinovog ulja, a ako nemas moze i obicno, to malo ti je meni oko dve jusne zlice.

Cekas da voda zavri, ne stavljas tjesteninu dok ne zakuha..

dok to tam kuha, ti fino dasku i noz.
Nasjeckaj taj celer( recimo dvije one stapke), papriku, od svake odsjeces onak poveci komad, ne cijelu papriku, od svake po malo, da bude sareno.
Spek nasjeci na sitno, ne na komade, vec na sitno.I prepeci na tavi, dok ne potamne, ne pocrne vec potamne.

Voda ti je vec zakuhala..ubacis pola kutije i kuhas 10 minuta.
Izvadis i ocjedis, nek se malo ladne , jedno par minuta, a ti medjuvremenu popusis cigaretu
Treba ti velika zdjela, ubacis tu tjesteninu, pola one casice od kiselog vrhnja, nasjeckanu papriku i celer , spek, i moze i zlicu one masti ak je volis od speka kad se pekao,i na kraju majoneze da se sve dobro poveze.Ne smije biti suho , i stavis je onoliko koliko volis, ja obicno stavim oko , pet jusnih zlica .
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:15   #16
Uzmeš slijedeće:
-filet pastrve (za jednu osobu oko 200g) (može smrznuta ledo, sasvim je ok za ovu svrhu)
-masline
-češnjak (1 češanj)
-peršin (2 žličice)
-maslinovo ulje
-sol i papar
-30 deka krumpira
-1 glavica luka
-pileća kocka
-oregano (1 žličica)
-pol limuna

Prvo spremiš krumpir: Staviš pećnicu da se zagrije na 190. Otopiš pileću kocku u 2,5 deci kipuće vode (zakuhaš vodu i kad zakipi ubaciš kocku i promiješaš.
Oljuštiš, narežeš na ploške krumpir. Nasječeš luk na kolutove oko 0,5cm debljine. Poslažeš red krumpira u posudu za pečenje, pa pospeš s malo oregana, pa dodaš luk, pa opet red krumpira, pa još oregana, pa još luka. Uliješ onu kocku koju si rastopio.
Staviš u pećnicu (kad ti se ugasi ona lampica, to znači da se zagrijala na potrebnu temperaturu ) i pečeš sat i 15. Možeš probati nakon jedno sat vremena probit krumpir vilicom (ne eregiranim penisom, u pećnici je vruće ) i vidjet je li dovoljno mekan (da vilica ulazi bez otpora).
U međuvremenu pripremiš ribu: uzmeš filet, staviš ga na komad alu-folije dovoljno veliki da ga zamotaš u istu, pokapaš maslinovim uljem (doslovce 5-6 kapi) i malo razmažeš ulje po filetu. Narežeš masline (2-3 komada) na komadiće, i nasjeckaš češnjak na fino (komadići veličine mrvica kruha, ajmo reći). Pospeš maslinama i češnjakom filet. Posoliš (recimo četvrt do pol žličice soli po filetu, ali to najbolje naučiš s iskustvom, a ako ti nije slano možeš poslije dosoliti). Zamotaš u foliju. Ako imaš još fileta ponoviš postupak. Staviš u posudu za pečenje tako zamotano i pečeš 20 minuta u pećnici, opet na 190 stupnjeva. I to ti je to. Nije teško a djeluje impresivno, zato ne serviraj to nekakvoj udavači.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:18   #17
sve dobro pomjesas..e sad mos, ti to jesti odma, ja volin kad se to malo ladne na par sati u frigu, pa jisti ga hladno...
ispeces si neku kobasicu uz to ak hoces meso...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:20   #18
Gazda a kaj je to pileća kocka? Nikad čuo.

Eh, happygoose, a kak da ja to ispečem kobasicu?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:24   #19
Meni je uvijek zanimljivo kada neko kaze da ne zna kuhati...naprosto ne vjerujem.
Ja prckam po kuhinji od kako znam za sebe,starci radili,brat u skoli a mene cuv'o dedo koji mi je sve dopustao.
Meni je dovoljno da nesto mogu napraviti jestivim i da kazem da znam kuhati.
Corbica od juhe...velika mudrost urezati raznog povrca,zaciniti kako tebi odgovara,skuhati,zaprziti.
Krompir pire i cufteta od mesa...skuhas krompir,zgnjavis ga sa vrhnjem,mesu urezes malo bijelog luka,zacina,brasna...razlijepis i przis...cas posla.
Sataras-dinstam paradajz,papriku,luk,mrkvu,patlidzan...i to kao prilog dodam rizi...gotovo sad pa sad.
Volim kuhanje jer tu mogu da radim kako ja hocu i kako ja volim bez granica...ma znas ti kuhati sigurno,imas namirnice imas vatru,rernu,ringlu,vjerujem da imas obje ruke a imas i jezik da prosudi valjal' to cemu...to je sve sto ti treba.
You can do it
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 19:29   #20
Quote:
smjeskica kaže:
Meni je uvijek zanimljivo kada neko kaze da ne zna kuhati...naprosto ne vjerujem.
Ja prckam po kuhinji od kako znam za sebe,starci radili,brat u skoli a mene cuv'o dedo koji mi je sve dopustao.
Meni je dovoljno da nesto mogu napraviti jestivim i da kazem da znam kuhati.
Corbica od juhe...velika mudrost urezati raznog povrca,zaciniti kako tebi odgovara,skuhati,zaprziti.
Krompir pire i cufteta od mesa...skuhas krompir,zgnjavis ga sa vrhnjem,mesu urezes malo bijelog luka,zacina,brasna...razlijepis i przis...cas posla.
Sataras-dinstam paradajz,papriku,luk,mrkvu,patlidzan...i to kao prilog dodam rizi...gotovo sad pa sad.
Volim kuhanje jer tu mogu da radim kako ja hocu i kako ja volim bez granica...ma znas ti kuhati sigurno,imas namirnice imas vatru,rernu,ringlu,vjerujem da imas obje ruke a imas i jezik da prosudi valjal' to cemu...to je sve sto ti treba.
You can do it
Jel sam ja ovdje tražio nečiji stav o tome zvat li se kuharom ili ne?
Aje šic odavde rospijaj si mužu doma.
Ja radim sve od A do Ž i kako treba, ja ne prčkam ni po ženama a neću prčkat ni u kuhinji
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.