Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2011., 20:45   #41
Pitanje

Pozdrav,

ne znam je li bilo ovo pitanje, ali nisam našla odgovor. Ako se npr. ne mogu odlučiti između studija Fizike i studija Ekonomije, a Fiziku stavim na 1. mjestu, a ekonomiju na 2., mogu li se (ako upadnem na oboje) odlučiti za ekonomiju?
anita_os is offline  
Old 16.10.2011., 21:47   #42
Quote:
anita_os kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ne znam je li bilo ovo pitanje, ali nisam našla odgovor. Ako se npr. ne mogu odlučiti između studija Fizike i studija Ekonomije, a Fiziku stavim na 1. mjestu, a ekonomiju na 2., mogu li se (ako upadnem na oboje) odlučiti za ekonomiju?
Sustav će te automatski upisati na najviši izbor na koji si upala.
No, prije tog upisa će izaći ogledne liste, te ćeš još moći mijenjati prioritete
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 16.10.2011., 22:41   #43
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Sustav će te automatski upisati na najviši izbor na koji si upala.
No, prije tog upisa će izaći ogledne liste, te ćeš još moći mijenjati prioritete
Hvala puno, sad mi je lakše
anita_os is offline  
Old 23.10.2011., 01:52   #44
ima li koja dobra dusica, koja je slucajno i informirana, da mi pojasni proceduru ponovnog polaganja mature za starije maturante?

edit: za one kojima nisam dovoljno jasna; dakle, ja sam prosle godine polozila maturu i upisala faks, no ja bi na godinu nesto drugo upisala a nekako sumnjam da cu uspjeti sa starim rezultatima pa bi ponovila..
nadam se da je sad jasnije
niceone19 is offline  
Old 23.10.2011., 12:04   #45
može li se sa završenim 4. stupnjem u večernjoj školi pisat državna matura za neki fakultet ?
bigdog is offline  
Old 23.10.2011., 14:42   #46
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
može li se sa završenim 4. stupnjem u večernjoj školi pisat državna matura za neki fakultet ?
paa..ako je 4. stupanj nesto kao 4.razred odnosno imas kasnije dokaz da si zvarsio cetverogodisnju skolu onda da
niceone19 is offline  
Old 23.10.2011., 16:50   #47
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
može li se sa završenim 4. stupnjem u večernjoj školi pisat državna matura za neki fakultet ?
Možeš se prijaviti i ako pohađaš četvrti razred trenutno..samo pošalji dokumentaciju do određenog roka... Ovo piše u brošuri:
Ako kandidat u trenutku prijave pohađa završni razred srednje škole,svjedodžbu završnog razreda i potvrdu o završetku četverogodišnjeg obrazovanja dostavit će naknadno,najkasnije 5 dana prije objave rang lista...
Echoplex is offline  
Old 23.10.2011., 22:13   #48
Quote:
Echoplex kaže: Pogledaj post
Možeš se prijaviti i ako pohađaš četvrti razred trenutno..samo pošalji dokumentaciju do određenog roka... Ovo piše u brošuri:
Ako kandidat u trenutku prijave pohađa završni razred srednje škole,svjedodžbu završnog razreda i potvrdu o završetku četverogodišnjeg obrazovanja dostavit će naknadno,najkasnije 5 dana prije objave rang lista...
imam svjedožbu završnog razreda ali na njoj piše "obrazovanje odraslih" pa me zanima mogu li s tim pristupit državnoj maturi
bigdog is offline  
Old 23.10.2011., 23:53   #49
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
imam svjedožbu završnog razreda ali na njoj piše "obrazovanje odraslih" pa me zanima mogu li s tim pristupit državnoj maturi
nema veze što piše glavno da je četverogodišnji program
Echoplex is offline  
Old 29.10.2011., 01:14   #50
jesu nekome stigli PIN i TAN?
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Old 31.10.2011., 20:47   #51
imam 2 pitanja...ovako meni fax trazi hrv, mat, engl nizu razinu međutim ja sam mislila staviti jos 3 predmeta izborna pa ako prođem super ako ne nikome nista i sada me zanima ukoliko ja prođem te izborne dali i njih mogu staviti na prijavi za taj fax tek toliko da mi dizu bodovni prag ili moram staviti samo predmete koji se traze? i drugo pitanje je li velika razlika između nize i vise razine u hrv? hvala
m_18 is offline  
Old 31.10.2011., 21:49   #52
Quote:
sesvečan kaže: Pogledaj post
jesu nekome stigli PIN i TAN?
Pin i tan ti dodu kad se prijavis, a prijave nisu moguce do 1.12. tako da nikom nisu mogle doc...
Operabag is offline  
Old 31.10.2011., 22:05   #53
Quote:
m_18 kaže: Pogledaj post
imam 2 pitanja...ovako meni fax trazi hrv, mat, engl nizu razinu međutim ja sam mislila staviti jos 3 predmeta izborna pa ako prođem super ako ne nikome nista i sada me zanima ukoliko ja prođem te izborne dali i njih mogu staviti na prijavi za taj fax tek toliko da mi dizu bodovni prag ili moram staviti samo predmete koji se traze? i drugo pitanje je li velika razlika između nize i vise razine u hrv? hvala
Ne,to sto si ti polagala izborne predmete ti ne znaci apsolutno nista,osim ako doticni predmeti nisu zahtjev fakulteta.Sto se fakulteta tice,kao da ih nisi nikada ni polagala.Visa razina hrvatskog je krajnje rudimentarna i nimalo problematicna,ako si iole dobar ucenik,uzmi visu razinu,zbilja nije teska.
gabi1989 is offline  
Old 31.10.2011., 22:06   #54
Quote:
gabi1989 kaže: Pogledaj post
Ne,to sto si ti polagala izborne predmete ti ne znaci apsolutno nista,osim ako doticni predmeti nisu zahtjev fakulteta.Sto se fakulteta tice,kao da ih nisi nikada ni polagala.Visa razina hrvatskog je krajnje rudimentarna i nimalo problematicna,ako si iole dobar ucenik,uzmi visu razinu,zbilja nije teska.
oki...znaci izborni otpadaju..hrvatski visaa...hvalaa
m_18 is offline  
Old 01.11.2011., 14:32   #55
Jel postoje gdje arhiva rang-lista prošle / preprošle godine fakseva, konkrento FER, FOI, TVZ?
__________________
avantgard is offline  
Old 01.11.2011., 14:38   #56
Quote:
avantgard kaže: Pogledaj post
Jel postoje gdje arhiva rang-lista prošle / preprošle godine fakseva, konkrento FER, FOI, TVZ?
Ovdje. Čini mi se da imaju sva tri faksa.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 06.11.2011., 18:56   #57
ja sam prošle godine položila maturu, upisala faks i sada želim iduće godine upisati drugi. :/
uglavnom trebala bi polagati neke nove izborne predmete, pa kako ja to prijavljujem? kada? gdje polažem i sl.
Angie_Lee is offline  
Old 06.11.2011., 21:43   #58
Quote:
Angie_Lee kaže: Pogledaj post
ja sam prošle godine položila maturu, upisala faks i sada želim iduće godine upisati drugi. :/
uglavnom trebala bi polagati neke nove izborne predmete, pa kako ja to prijavljujem? kada? gdje polažem i sl.
eh,u identicnoj smo situaciji..postavila sam pitanje ranije ali jos nitko nije odgovorio
sve sto sam doznala je da treba poslati sve dokumente(to bi pretpostavljam bile svjedodbe+ostalo) do prvog mjeseca..eh i da,svaki ispit se placa 130kn
u prijevodu..jos nista ne znam
javi ako nesto saznas
niceone19 is offline  
Old 10.11.2011., 09:57   #59
Je li FF u Zagrebu mijenjao razine i zahtijeve za maturu? I dalje su ABA, izborni i prijemni?
Wolowitz is offline  
Old 10.11.2011., 15:24   #60
http://www.vecernji.hr/vijesti/ostri...-clanak-344736

Ako je za vjerovati ovome, za neke smjerove je promijenjeno.
jojachica is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.