Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 12:50   #1
Kupnja na trošak obrta

Pozdrav,
Ne znam ak je ta tema vec negdje postavljena ili ja ne nađem.. uglavnom, kupila sam kafe aparat i platila ga preko racuna obrta.. sad me zanima, da li mogu taj racun knjizit i odbit pdv? Ili ide u dugotrajnu imovinu? Koristit cu ga u uredskim prostorima... A imam obrt za prijevoz, navrate moji klijenzi
Rayne677 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 11:34   #2
Quote:
Rayne677 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Ne znam ak je ta tema vec negdje postavljena ili ja ne nađem.. uglavnom, kupila sam kafe aparat i platila ga preko racuna obrta.. sad me zanima, da li mogu taj racun knjizit i odbit pdv? Ili ide u dugotrajnu imovinu? Koristit cu ga u uredskim prostorima... A imam obrt za prijevoz, navrate moji klijenzi
Možeš. Ako je vrijednost veća od 3.500 kuna i vijek uporabe dulji od 1 godine trebalo bi ići u dug.imovinu.
Iako u praksi dosta takvih stvari koje su manje od 3.500 kuna se stavlja u sitan inventar. Koliko si ga platila?
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.