Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 15:12   #1
INO PPO

Pozdrav.

Da li se tko susretao s ovim poreznim obrascem i ako ima ovdje neka osoba da baš to zna pojasnit.
Hvala
Hakaishin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:57   #2
šta te zanima?
gtrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 08:09   #3
Pozdrav Gtrap..
Mene zanima da li osoba koja nije zaposlena nigdje a ima ugovor o radu (ako uopće tako može) s Njemačkom firmom u Americi korisiti Ino PPO.
Naime, ja ne želim plaćati mirovinsko, zdravstveno ne moram, ne želim ni mirovinsko jer mi to onda ide na cc 36% poreza koje morama platit državi a to je jako dobra svota koju država nije zaslužila...pomirio sam se s 24%, ali 36% mi je jako puno
Ili ako ima neka druga opcija ?
Hakaishin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 02:56   #4
Može jedno potpitanje, za šta ti je ovih 24% i kako to da ne moraš plaćati zdravstveno? (jel se to gleda da si hrvatski rezident?)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 05:23   #5
ahhh, ja govorim o opcijama kao što su drugi dohodak gdje ne moraš plaćati mirovinsko, jer ja nisam zaposlen nego radim po ugovoru iz druge države, ako je to uopće moguće,,ni sam više neznam mišta..najbolje da odjebem poso i postanem, Pernar..prco bez pameti sa 20k kuna.........jesu nasrali tih poreza i prireza..isuse bože i ova krepotina od države i njeni zaposlenici koji su ništa drugo nego pijavice..Vrag te jebo,,odem od doma, jebem se i jebu me ko konja i onda sve što platim je + porez u toj državi i šaljem doma i to mi uzmu.......mali rant....
http://www.rrif.hr/kalkulator_placa.html
Hakaishin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:26   #6
Quote:
Hakaishin kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Da li se tko susretao s ovim poreznim obrascem i ako ima ovdje neka osoba da baš to zna pojasnit.
Hvala
Prerano si otvorio temu. Čekaj da se predaju završni računi prije (rok 30.04).
Nakon toga ... prelazimo na INO PPO!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 15:14   #7
Quote:
Hakaishin kaže: Pogledaj post
ahhh, ja govorim o opcijama kao što su drugi dohodak gdje ne moraš plaćati mirovinsko, jer ja nisam zaposlen nego radim po ugovoru iz druge države, ako je to uopće moguće,,ni sam više neznam mišta..najbolje da odjebem poso i postanem, Pernar..prco bez pameti sa 20k kuna.........jesu nasrali tih poreza i prireza..isuse bože i ova krepotina od države i njeni zaposlenici koji su ništa drugo nego pijavice..Vrag te jebo,,odem od doma, jebem se i jebu me ko konja i onda sve što platim je + porez u toj državi i šaljem doma i to mi uzmu.......mali rant....
http://www.rrif.hr/kalkulator_placa.html
Ni ja nisam zaposlen, a iz druge drzave bih si isplaćivao dobit vlastite firme tamo, al nisma jos poceo intenzivnije raspitivat o tome. To bi meni isto bio "drugi dohodak"?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.