Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2013., 13:25   #2161
Evo sad opis poslova sobarice na riječnom brodu:

7 dana kruz, nedjelja embarkation day, dižem se u 04:30 da popijem kavu i zapalim jednu nekih 10-ak minuta pa uletavam u prvu slobodnu sobu koju su napustili naši dragi gosti. Skidanje posteljine i navlačenje nove, mora biti zategnuto po crti, kao da smo u vojsci i još bolje. Čiščenje prašine, izbacivanje smeća i prljavih ručnika, pa detaljno pranje kupaone a sve na kraju mora izgledati tako kao da nitko nikada nije istu sobu koristio. I tako 12 puta. U podne moraš biti gotov sa svime jer u 14h je check in novih gostiju. A do tada te checkiraju houskeeper i hotel menager koji nađu "prljavštinu" na najmanje vidljim mjestima, pa se ljute ne tebe jer "ne shvaćaš svoj posao ozbiljno" i moraš se vratiti nazad u svaku sobu da bi "ispravio pogrešku". I napraviš to, naravno, jer moraš. Onda laundry; e tamo te već čeka nered a već umireš od ovih 12 komada soba na kojima si ostavio pola duše. Pa doček gostiju. Najbolji je red koji napravimo dok ih dočekujemo sa osmijesima na licu, "Welcome on board , sir/madam!" a oni oduševljeni, slatki, stari, bogati ameri (kasnije skužiš da gospodin sere u pelenu i ponekad u krevet, a njegova gospođa od previše količine alkohola piški po tepihu).

I kad se svi napokon smjeste a ti već doslovno padaš s nogu jer nisi ništa jeo taj dan a dobio si najviše 2 sata odmora, slijedi turn down service, pa opet čisti iste sobe, ali malo laganijim tempom i s malo manje brige (pobogu ujutro si ispolirao svaku pločicu, što imaš navečer trljati, naravno, ovo vrijedi samo ako si takav sretnik da ti se nitko od gostiju nije posrao pred wc školjkom).

Onda si slobodan od 21:00 pa do ujutro, osim ako nemaš cutlery, pa ppoliraš pribor za jelo do neki 22:00. Osobno volim cutlery jer uvijek s dečkima iz kuhinje i restorana nešto popijem pa se opustim malo, a i može se zajebavati dok se radi.

To je kratak opis najgoreg dana na brodu, kada se najviše radi, i od tebe se očekuje maximum. Otale dane je vrlo slično samo sa više slobodnog vremena, recimo ako nisam stand by (dežurna u laundry-u) radim od 7 ujutro do 14h, pa off do nekih 18:30 - 21:00. Što nije tako loše. Housekkeping na riječnom brodu ima najviše slobodnog vremena od svih drugih pozicija. I slažem se, radimo najteži posao. Iako ni konobari nisu u zavidnoj situaciji. Ali tko je? Budimo realni, na brodu nema lakog pola, osim ako si maser hehe, oni kod nas doslovno ništa ne rade. Ne znam kako je na oceanu s njima.











Quote:
Neon kaže: Pogledaj post
Prvo 95% sobara/sobarica su indonezani i filipinci, koji taj posao rade brze, vidio sam svojim očima, od nabildanih, agilnih, balkanaca...kolko god su mali i žgoljavi, obavit će posao duplo brze od bijelaca bilo kakve vrste.

Drugo, dnevno radite po 14h+ u smijenama, a embarkation day je "smrt", apsolutno svu prtljagu, koju putnici dovedu, pa sad razmisli, ako ima 2000+ gostiju kolko je to kovčega, vi morate dofurati njima u sobu...počevši od ranog jutra, nakon što ste im cijelo jutro sredjivali sobe...iako ste prije toga proveli sate, i sate odstranjivanja prtljage putnika s prošlog kruza...znači oko 16h+ bez prestanka radite...vjerojatno i više...

Znači jedni idu s broda, drugi dolaze...vi apsolutno sve radite...

Cruise na mom brodu je trajao 4-5 dana, pa sada razmisli kolko kovčega prevrnete preko svojih ledja u jednom mjesecu samo, a di još ostatak posla...

Spavanje vam se moze brojati u minutama, doslovno...


Treće, čiščenje, soba, WCa i sl...ne zelim sad tu biti vulgaran, al većina putnika je potpuna stoka, i osobno su mi pokazali drugi sobari (nisam bio sobar), govna doslovno po cijelom WCu (i plafonu da)...koja su morali čistiti. Usrane ručnike i slične jednako ogavne stvari...

Osobno sam znao 6-7 sobara s balkana...dvoje ih je dalo otkaz, dvoje ih je se u zadnji tren uspijelo prebacit na drugu poziciju (prvi ugovor), bedevija od čovjeka je u trenu kad sam ja odlazio mislio dati otkaz, a treca cura je još radila, ne znam točno što ona sada radi...Sedmi je bio makedonac, koji nije baš sav svoj, pa nišat na njega utjecalo nije.
Svi ostali sobari su bili indonezani i filipinci, nemam ja ništa protiv azijata tih, al puno su drugačiji od nas, i navrate ekstremno iritantni i prevarit će te svakom prilikom, uostlaom njihov nadimak za nas je "White Trash"...(takva su moja iskustva)
Al to nećeš ti primjetiti i bit će sve super, al kao što rekoh prevarit ćete prvom prilikom.

Primjer, znači podijeljeni ste u te neakve grupice, svako ima svoj dio broda koji mora srediti, ima vas 3-4, jedan je glavni, koji dobiva napojnice, i onda on dijeli vama. Uglavnom tako nešto ide.
Jedan Indonezanin, fino nije to htio dijeliti s nikim drugim, nego je sve uzimao sebi, a ni zaljenje nadrdjenima nije pomoglo da ovaj počne dijeliti.
Tako da su neki sobari, radili bez napojnica...

Sobar je definitivno najtezi i najstresniji posao na brodu...
virgin69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 11:14   #2162
Cao

E da vas pitam zelim prvi put ici na brod pa ne znam za sta da apliciram.. I za bilo koje apliciranje jel trebas imati iskustva bas za to sto si aplicirao.. ??? Tacnije ne mogu nigde naci za sta se sve moze aplicirati.
D1n4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:07   #2163
Uniforma za posao

Pozdrav

Pitanje: za CArnival cruise kompaniju, da li dobijem uniformu, cipele i sve sto treba za radit ili moram svoje nosit ?
robb4cic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 02:39   #2164
Quote:
robb4cic kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Pitanje: za CArnival cruise kompaniju, da li dobijem uniformu, cipele i sve sto treba za radit ili moram svoje nosit ?
A koja pozicija? Neke ne moraju ni nositi cipele kolko se sjećam...ili imaju drugačije boje i sl...


Uglavnom dobiješ sve tamo, al moraš platit njima (cipele ne moraš platit, dobiješ ih bespla)

Ali najbolje cipele sam sebi kupi, ako imaš viška love, neke udobne, jer noge bi ti mogle jako patit posebno na početku ugovora ako nisi navikao na 12h dnevno hodanja u njima...(ali ne moraš zurit s tim da kupuješ prije ugovora, mozes tamo dobit bespla, pa si u gradu nekom di god budeš ak ti ne budu udobne te koje dobiješ, kupiš nove)

Recimo ja prva dva-tri tjedna nisam mogao stajati na mjestu od bolova u nogama...dok mi se stopala nisu navikla...
Pa su me sprdali da plešem na mjestu, jer sam stalno cupkao, kako bi prebacivao tezinu s noge na nogu i ublazavao bol
Sjecam se na nekom treningu, sjedimo 1h, i onda pauza 10 min, a ja se ne ustajem s stolice, jer znam da ne mogu stat na noge od bolova...
Medjuostalom...nešto odvratno malo...vadili su mi nokte na noznim palcima na oba stopala tokom ugovora
(ah tih ukupno 10 dana medical offa...MILINA)


U vezi uniformi...konobari su dobili uniforme posebne besplatno jeli (prsluke)...no propisane košulje, hlače, remen koje idu uz uniforme iako smo tamo dobivali odmah prvi dan, njih smo morali platiti kroz mjesec dana.
Baš sam neki dan pregledavao papire i našao račun za to od 160$


evo izvadak...

2 crne hlače = 20$
3 dnevne košulje = 51$
1 crni remen = 8$
3 večernje košulje = 60$
2 formalne košulje = 24$
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 14:52   #2165
assistent elektricara na cruiseru

zanima me kakav je posal asistenta elektricara na cruiserima,ako ima ko kakvog iskustva,placa,kako je sta se tice barijere jezika,engleski ako nisi bas u strukovnim rijecima dobar za naucit i savladat zadatke?
pacino84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 11:40   #2166
Question Agencije za rad na kruzeru?

Pozdrav svima
Zanima me koje agencije za rad na kruzeru zaposljavaju mlade od 21 godine?Ima li takvih uopce.Meni je 19 godina.Postoje li neki drugi nacin za zaposlenje ako itko ima bilo kakav savjet molim vas neka pomogne.
AcientAlien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 06:28   #2167
tko ide u Kopar na finalni intervju 22.06. iz Rijeke?il iz Zg...
želim se povezat pa da idemo zajedno..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 12:00   #2168
Pozdrav ljudi, molila bih vas za savjet što se tiče agencija, ne želim nikako ići preko Sunčane Vure jer mi je sestra išla preko njih i nema baš nekih pozitivnih iskustava sa njima, možda znate preko koje agencije bi bilo dobro ići? Inače idem po prvi puta.
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 18:17   #2169
Pozdrav,
Zanima me dali netko ima iskustva sa kadeturom na kruzeru?
Inace kako to s kruzerima ide, dali je isplativije nego na tenkerima i ostalima... Nekako mi to na kruzerima djeluje bolje, ipak nesto od svita i vidis, imas se gdje zabavit, zaradit... Zvuci mi dosta dobro.
Ubiti vec se nakon druge godine pomorske nautike moze odraditi kadetura pa u hodu rijesiti trecu godinu/ispite i diplomirat...
Cezar89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 04:40   #2170
Quote:
AcientAlien kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Zanima me koje agencije za rad na kruzeru zaposljavaju mlade od 21 godine?Ima li takvih uopce.Meni je 19 godina.Postoje li neki drugi nacin za zaposlenje ako itko ima bilo kakav savjet molim vas neka pomogne.
Ne vidim zašto ne...upoznao sam ih dosta koji su otišli na brod s manje od 20...koji su na brodovima već par godina...

za tako neka tehinčkija pitanja, najbolje pitajte na inozemstvo-posao.com, bolje će vam reći nego ovdje (većinom)
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 14:40   #2171
Quote:
AcientAlien kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Zanima me koje agencije za rad na kruzeru zaposljavaju mlade od 21 godine?Ima li takvih uopce.Meni je 19 godina.Postoje li neki drugi nacin za zaposlenje ako itko ima bilo kakav savjet molim vas neka pomogne.
Po EU imaš riječne brodove na kojima si sa 18 punoljetan,u US nećeš prije 21 godinu raditi.
Anteeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 09:25   #2172
Ima li itko iskustva u rad s firmom MSC iz varaždina ? Mislija sam ugovoriti termin za intervju, ovaj ili iduci tjedan za scecritiy guard/officer. Pa ako neko isto misli ici da se dogovorim. pozdrav
wolf023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 06:53   #2173
dakle 20.06 nitko ne ide u kopar?htjela sam da idemo zajedno ak netko iz rijeke ide..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 03:38   #2174
a šta je s poslom turističkog vodića? vjerujem da ih na brodu ima, pretpostavljam da gosti mogu uplatiti neke izlete i da ih netko vodi?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 12:54   #2175
Planet Vivid

Eto, zanima me da li je ova stranica scam?

http://www.planet-vivid.org/

Vidio sam da ima nekih poslova i na kruzeru i tako.

Npr. kao ovaj: http://www.planet-vivid.org/6/post/2...-cruzer-u.html.

Članarina je 100 kn godišnje i oni kao traže poslove. Pa me zanima da li s toga išta može biti ili je to samo da pokupe 100 kn a za posao nećeš ni čuti?

Ako netko ima iskustva, ili je čuo šta o tome, bilo bi super.

Da se ne učlanim bezveze kad ono, s toga ništa neće biti.

Hvala
n6star is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 09:39   #2176
Lani su mi bila dva prijatelja preko Planet Vivid otišla raditi na kruzer

Ove godine sam sa i ja prijavio.

Ti n6star idi preko Uspinjače

Pošalješ im upit za rad na kruzeru, prvo te u rukavicma ispitavaju, kad su 'sigurni' onda ti se odjednom javi
Employment-Power iliti = USPINJAČA

> sad ćete se pitati kako??? ..Pa lijepo to je jedna te ista tvrtka

samo ovi su Employment-Power regitrirani kao offshore kompanija i ne prijavljuju porez u Hrvastkoj
i sve ide preko njih . uspinjača je ta koja navlači 'mušerije iz Hrvatske!

a o njima možete više i ovdej pročitati:

Odg: Employment Power, Zagreb
« Reply #45 on: 20/08/09 »
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_...e&topic=432.45

--------------------------------------------------------------------------------

Procitao sam kompletan forum na navedenu temu. Zao mi je "Karla" i sigurno mnogo drugih ljudi koji su imali bas lose iskustvo sa agencijom preko koje sam i ja aplicirao. Meni je bilo sumnjivo sto su mi trazilo 900e (provizija agenciji iz Beograda, Zagrebu, avionska karta, hotelski smestaj), pre nego sto sam dobio garantno pismo. Sto se tice priznanice koje sam trebao da dobijem na vlastiti zahtev, dobio sam samo parce parira na kome pise da sam uplatio celokupan aranzman za brod, sa pecatom firme. Naravno da mi nije bilo jasno zasto to nije bilo na nekom memorandumu i iskreno nisam mogao da spavam mesec i po dana misleci da je u pitanju neka prevara. Tek kada sam dobio garantno pismo pao mi je kamen sa srca. Cak sam imao neku sitnu raspravu sa Sinisom i Majom (iz Beograda), zbog nekog njihovog propusta u komunikaciji. Nije bio neki veliki problem, ali nama koji prvi put idemo na brod i koji smo potpuno izgubljeni je svaka dobra informacija i pravilan pristup preko potreban. Mnogi od nas su poslednji dinar, kunu, odvojili kako bi radili nesto sto mozda u skoroj proslosti nismo ni sanjali dok smo naivno zavrsavali fakultete misleci da ce ipak situacija biti drugacija. Kako god, ja sam pristao na ovu opciju (da idem preko agencije) pre svega zbog neinformisanosti. Ovaj forum na mene deluje dosta optimisticno tipa nalik na nekog pasivnog psihijatra i lakse mi je, ali sta ce oni jadni ljudi koji nemaju tu mogucnost. Mogucnost da cuju i da podele svoja iskustva. Polazim za tri nedelje, tacnije 15.09.09. a jos uvek ne znam puno informacija koji su pre svega oni duzni da mi saopste. Kada sam kontaktirao agenciju iz Beograda da bih popunjavao aplikaciju DS 156 preko interneta rekla mi je da su moja pitanja glupa. Pa nema veze ako su po njoj pitanja glupa (i samim tim indirektno prozvala da sam ja glup. Pa ako ne znas da vozis auto to ne znaci da si za instruktora "glup" i on je tu da te nauci jer niko se nije naucen rodio.) ona je dobila proviziju od mene 100e, a pomogla mi je minimalno, ako je to uopste i minimalac. Ne smem ni da to kazem Sinisi kako me ne bi doziveo kao konfliktu licnost i ko zna sta sve moze da mi napakuje. Oni saradjuju izmedju sebe i njemu sam ja apslolutno ne bitna osoba, jbg. Ko zna koliko kandidata se ojadi u celom tom sistemu...ali da pokusam da budem optimista. Posle malo muka sa lekarskim, vizom i paricama koje su otisle u nepovrat, trebalo bi da budem srecan jer sam ipak sve zavrsio u rekordnom roku. Pozdrav svima

Zadnje uređivanje mbox : 13.06.2013. at 09:51.
mbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 09:53   #2177
Employment Power (= Uspinjača)i još neki uzimaju po 900 EURA ljudima za posao na kuzeru

Oni su se rapodjelili u Hrvataskoj, Srbiji i tako operiraju...lijepa zarada po svakom kandidatu

više o njima ovdje:
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_...p?topic=1934.0

Uspinjača Posao d.o.o.
« on: 08/09/10 »

--------------------------------------------------------------------------------

Ponajprije, želim pozdraviti zaposlenike poduzeća Uspinjača Posao d.o.o.
koji ovo čitaju. Znate tko ste.

Moram se pohvaliti da sam jučer prvi put bio u agenciji.
Evo je i na popisu: mmpi.hr-popis pravnih osoba

Naime, došao sam po Certificate of Employment koji mi treba za aplikaciju za vizu.
Prilikom 'primopredaje' dokumenta saznao sam da njihova 'usluga' košta 200€, a za koju ne mogu dobiti račun već trebam dati gotovinu kao najveća naivčina.
Rekao sam da sam potpisao izjavu i poslao poslodavcu u kojoj stoji da ne smijem ništa platiti posredniku. "Nema to veze s ovim.", bio je nadahnuti odgovor za budale.
Kad sam rekao da je to protuzakonito po čl. 14. i 15. Pravilnika o posredovanju pri zapošljavanju pomoraca i da hoću račun na kojem piše "Naknada za posredovanje u zapošljavanju" ako misle da im platim. Rekli su da niti račun niti potvrdu niti uplatnicu neću dobiti te da ja to zapravo ne moram platiti, ali su insinuirali da bi bilo bolje da ja to platim te popratili riječima "Ako razumijete što želim reći." - ne razumijem, objasnite mi pismeno, molim Vas (i potpišite).
Argumentirano sa draguljima poput: "Mi nismo posrednik, mi smo agencija pa se taj pravilnik ne odnosi na nas" (briljantno tumačenje zakona - najvjerovatnije zbog takvih vrsnih pravnih umova im je već i bila oduzeta dopusnica za rad) ili "Mi smo Vama učinili uslugu (koju će im itekako dobro platiti poslodavac) pa od Vas očekujemo i da nam to (protuzakonito) i platite, a mi Vam nećemo izdati račun."

Sljedeći dan, pokušaj sporazumijevanja sa smozvanim "managerom" je također neslavno završio.
Čovjek koji nikad nije studirao niti proučavao logiku, ne treba ju pokušavati koristiti kao alat u pregovaranju, već izbjegavati na svaki mogući način jer se primjeti.
Kome je to zanimljivo neka pročita ovaj članak na wikipediji: http://en.wikipedia.org/wiki/Fallacy

"Svaki račun koji Vam ja izdam Vi ste po zakonu dužni platiti!" (ponuđen mi je račun sa nekakvim stavkama koje ne bi imale veze sa posredovanjem, a ni izjava nije točna),
"Ja ovo radim 20 godina", "Vi mislite da ste Vi veći od nas" (možda je mislio na genitalije? stvarno ne znam o kakvoj mjeri i kriterijima se radi), "samo se Vi držite Vaših principa" (principa? gospodin je najvjerovatnije htio reći "Zakona" - kojih se ja kao građanin RH i držim i pozivam sve koji ovo čitaju da se i oni njih drže i ne sudjeluju svjesno u protuzakonitim radnjama utaje poreza, između ostalog).
"Pišite Vi po Internetu što god želite" - hoću.

Eto, dragi čitatelji. Tako to izgleda u RH.

Moj savjet svima je: ne plaćajte im ništa, plaćaju im to vaši poslodavci, a i protuzakonito je.
Ako vam hoće naplatiti nešto po 'cjeniku', recite im da cjenik prvo objave na internet stranice.
Ako im je to malo, neka traže drugi posao i prouče izraz "poslovni rizik".
Dok im god budete plaćali gotovinom bez računa do tad će to i raditi jer naše službe tu ne mogu ništa bez nekih dokaza.

Mirno more.
mbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 10:04   #2178
Wink

Planet Vivid je neprofitn aorganizacija, oni nisu agencija za posredovanje i oni to naglašavaju, oni smao pomažu SVOJIM članovima, ništa drugo.

Poslijeđuju ljudima priemjere kako će napsiati CV, zamolbu za posao. Ne uzimaju novac kao Employment -Power (= Uspinjača) po 900 EUR za tobožnju avionsku kartu, ili za liječnički pregled, za D1 i pomorsku knjižicu, VIZU, naplaćuju sve vrtoglavo visoko i nedaju da kandidat za rad na brodu sam plati to sve, ako ne plati onda ga ignoriraju totlanu - jer nemaju fincijske koristi od njega

dok Planet Vivid to prepušta svakom da nasamo kupi svoju avionsku kartu, plati svoj liječnički pregled, pomorsku knjižicu, D1, VIZU, i sve.

A kao i svaka udruga/organizacija svojim članovima naplačuju godišnje članarine

Pa ako je nekome članarina o2 20EUR ili 100 kuna godišnje pre viosoka > idite preko Employmnet Power, jer zalužujete
mbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 10:08   #2179
Mene u biti zanima samo tko je sve od vas bio na kruzeru radio kao steward, to me i dovelo ovdje.
Moji prijatelji su radili kao pomoćno osoblje u kuhinji, a ja to nebi.
Ja sam KV Konobar i Barmen, imam iskustva u radu, razne certifikate, engleski govorim tečno, njemački perfektno, tamo sam rođen i odrasao tamo.

Pa ako netko ima iskustva - da mi javi ovdje
mbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 10:22   #2180
Ovi su isto tako čudni:

MSC, savjetovanje u vezi s poslovanjem
Svibovec Podravski, Dravska 33, 42209 Sračinec
Varaždinska županija
office: 042/717-054 mob: 092/274–6538

Nisma još bio kod njih, namerno sma se prijavio, baš d aviidm, je rsma čitao što je jedna ženska na onom forumu o njima pisal, osnosno o tom liku koji ju je dočekao u primaćoj sobi = ured.

Tu ne mogu sada nači tamo na onom forumu ta aženska je pisala, bila je kod njih. Agencija = ured = primaća soba u obitelsjkoj kući kod Vraždina/ Stračinec

sve navalakuše, uezli joj lovu
nači ću ja to, budem malo pretražio, da ne ispadne da piišem nebuloze, jer o neikom ne pišem gluposti samo činjenice.

Što se tiče Uspinjače, sam sam ih kontaktirao imam dokaze = e-mailove njihove i onda odjenom mi dolaze od Employment-Power e-amilovi ja se začudio. A prvo me u 'ruakvicma ' sa strane Uspinjače 'sipitivali da vide kaj želim

I fino piše cno na bijelo u e-mailu kolko traže da im uplatim, od mene su tražili 800 EUR za avionsku kartu s tim da neznaju gdje se trebam u opće ukrcati, koja destinacija , ali unapriejd d auplati, ukoliko bi ja kao odsutao, da KOMPANIJA kruzera - ne bude u manjku zbog mene!!!!!!


Za liječnički mi traže iznos U EUR , mogu dva i pol omdah praviit i platiti
Za vizu za SAD troduplu cijienu u EUR
za D1 duplu cijenu i tako i za za pomrsku knjižicu

Zadnje uređivanje mbox : 13.06.2013. at 10:50.
mbox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.