Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2013., 18:46   #41
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post

PS: A što ako nema broj računa - smušen je on malo... lako moguće da nema tek nedavno je mobitle nabavio
Ako nema tekući račun onda naknadu troškova puta dobije poštanskom uplatnicom na kućnu adresu, pa onda s tim u poštanskom uredu podigne novac.
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 21:08   #42
Pozvan sam na općinski sud kao svjedok (nalog). Sud se nalazi u Dalmaciji, a ja sam u Slavoniji. Imam 500 km puta u jednom pravcu. Radi se o tome da moram biti u 10 sati tamo, a nemam nikakvu vezu za put. Moram ići dan prije i presjedati više puta do tamo. Koje naknade mogu tražiti i kada? Morao bi ići autom, cestarina, gorivo...tražiti godišnji ,koristiti moj slobodan dan a što sa troškovima?
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 11:46   #43
http://www.propisi.hr/print.php?id=11756
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 20:26   #44
dobio sam poziv za sud kao svjedok tjedan dana prije održavanja rasprave
naravno, vec imam isplaniran godisnji i necu biti u zagrebu u to vrijeme.
imam li pravo tražiti povrat troškova dolaska, obzirom da se vracam u zagreb iz dalmacije samo zbog toga (jer sam na godisnjem), te isti dan putujem natrag u dalmaciju?
miro-13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 20:39   #45
Quote:
miro-13 kaže: Pogledaj post
dobio sam poziv za sud kao svjedok tjedan dana prije održavanja rasprave
naravno, vec imam isplaniran godisnji i necu biti u zagrebu u to vrijeme.
imam li pravo tražiti povrat troškova dolaska, obzirom da se vracam u zagreb iz dalmacije samo zbog toga (jer sam na godisnjem), te isti dan putujem natrag u dalmaciju?
Nazovi suca pa pitaj... Sto bi bilo da si u Australiji? Ako je neko bezvezno sudjenje koje me se bas i ne tice, ispricao bih se bolescu...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 21:08   #46
a suđenje je bitno, doci cu bez obzira vratili mi novce ili ne. naravno, volio bih da mi vrate, obzirom da je malo bezobrazno slati poziv tjedan dana prije. ako se nesto i moglo pomaknuti, sad se ne moze.
jedino da pitam suca, nakon odzane rasprave?

a ovo da sam van drzave, onda imam opravdan razlog nedolaska...
miro-13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 22:51   #47
Quote:
miro-13 kaže: Pogledaj post
a suđenje je bitno, doci cu bez obzira vratili mi novce ili ne. naravno, volio bih da mi vrate, obzirom da je malo bezobrazno slati poziv tjedan dana prije. ako se nesto i moglo pomaknuti, sad se ne moze.
jedino da pitam suca, nakon odzane rasprave?

a ovo da sam van drzave, onda imam opravdan razlog nedolaska...
Ako je bitno, ok... Inace dobijes strasnu dijareju i isto imas opravdan razlog... Jebiga, more, skoljke....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 23:35   #48
Quote:
miro-13 kaže: Pogledaj post
jedino da pitam suca, nakon odzane rasprave?
Sudac će te, nakon što završiš sa svjedočenjem pitati da li potražuješ trošak i onda reci da da.
I onda će te pitati kakav trošak si imao, pa reci.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 08:25   #49
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Sudac će te, nakon što završiš sa svjedočenjem pitati da li potražuješ trošak i onda reci da da.
I onda će te pitati kakav trošak si imao, pa reci.
okej, hvala ti!
miro-13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 21:44   #50
koliko je meni poznato dobijes putni trosak najjeftinijim transportom do mjesta prebivalista. ako sam dobro shvatio ti si iz zg (samo si tada na moru) a sud je u zg?
kolega je iz zg morao na sud isto kao svjedok u osijek, otisao sa svojim autom, platio autoput i gorivo a dobio je novaca u visini karte za vlak jer je to bila jeftinija varijanta. razliku je morao zaboraviti
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 12:04   #51
dakle, nista od naknade troskova. nije ih briga gdje se ti trenutno nalazis. adresa mi je u zagrebu i sud je u zagrebu - i to je to. ponudili su mi samo povat novca za tramvajsku kartu i to samo ako imas dokaz da si je kupio.
miro-13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 17:45   #52
Troškovi

Pozdrav svima, ponavljam pitanje, s obzirom da ova tema prikladnija djeluje, molim iskusnije kolege za pomoć.

Pozvan sam na sud kao svjedok u parničnom postupku( natjerivanje oko nekretnine, uglavnom pizdarija).

Poziv jesam zaprimio, i to sve štima, još sam tražio kolegu da mi pošalje na novu adresu, jer sam htio izbjeći da me žandari ne ganjaju po gradu, ili još gore, zadrže ako pokušam prijeći granicu, što relativno često radim.


Treće pitanje: U pozivu stoji da imam pravo na naknadu putnog troška, troška smještaja, prehrane, svega, fali samo trošak kurvi. Piše i da ga moram tražiti odmah nakon svjedočenja, inače na njega gubim pravo, što to znači, moram predati zahtjev u pisarnici, moram napomenuti sutkinji, ili nešto treće?

Ukoliko se ostvari pravo na putni trošak, nakon koliko se dobije (s obzirom da to država plaća, čeka li se dugo?
Što i koliko se priznaje? Priznaje li se avionska karta pod najekonomičniji javni prijevoz? Ukoliko želim ići tako, morao bih ići dan ranije, jer s obzirom da je ročište u 10:00, a meni avion kreće u 9:00? Hoće li se trošak noćenja smatrati opravdanim? Mora li biti u hotelu ili može i privatni smještaj?
Što ako idem svojim autom? Hoće mi priznati gorivo, cestarinu, i s obzirom da je sud na otoku trajekt?

Morao bih i dva dana izostati s posla? Kako će se to pravdati? Ima li veze što se koristi, dopust ili godišnji? Ako uzmem dva dana plaćenog dopusta, hoću li imati pravo na naknadu izmakle koristi?

Hvala na odgovorima!
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 00:00   #53
Zna li netko kolko otprilike treba da se isplate putni troškovi? Je li ima neki propisani rok za to ili? Prošlo je već dobrih preko 2 mjeseca od ročišta,i malo više od mjesec i pol od rješenja o troškovima. Negdje sam pročitala da se obično u roku mjesec/mjesec i pol isplati, pa mi čudno ovo
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 07:59   #54
Proći će još 2.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2020., 10:09   #55
Kad se radi o prijevozu automobilom, koliko se isplaćuje kuna po km svjedoku?
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2020., 16:54   #56
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Kad se radi o prijevozu automobilom, koliko se isplaćuje kuna po km svjedoku?
Najjeftini prijevoz....autobusna ili željeznička karta.....
ULICA ULICE is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 03:41   #57
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Kad se radi o prijevozu automobilom, koliko se isplaćuje kuna po km svjedoku?
2 kn po km. Trži tumačenje ministarstva pravosuđa i to dostavi sudu o pravima na nadoknadu putnih troškova kad nema mogućnosti javnog prijevoza. Provjereno i isprobano. Htjeti će te oštetit.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.