Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2014., 12:33   #41
zahvaljujem se na toj informaciji, jer malo je i nelogicno da na onom malom standu mozes i pripremat smjesu, jednostavno nema mjesta
eniooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 14:06   #42
palačinke...

evo dižem ovu temu pa me zanima dali je itko išta napravio tj prpremio za ovu sezonu u vezi palačinki...papirologija...recept...bilo što sve me zanima
leeloo minai is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 15:27   #43
I mene jako zanima ova tema. Ima li netko s konkretnijim podatcima, tipa koje tocno dozvole trebaju i koliko kostaju/se ceka na iste.
Bilo da se radi o hot dogovima, palacinkama, sladoledu ili samo hladnoj limunadi.
Pošto ovdje ništa od posla, vjv bih pokrenuo vlastiti iduće sezone. Do kapitala mogu doci, ali me zanima o kolikoj sumi pricamo, te kakva je potencijalna isplativost.
Unaprijed hvala.
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 04:44   #44
Bok,

Pokrenuo sam biznis,pecenjaru /fast food u Lanterni (najveci AC u Hrvatskoj),stand mi je odmah na ulazu za u kamp. Prodajem pilice,pomes,koljenice.. Imam u prostoru 1 neiskoristen dio prostora di imam taman sve sto mi treba za palacinke. Sta mislite kolika je zarada na njima u postocima? Koja cijena bi bila realna za 1 palacinku s nutellom recimo? Desert tamo fali,a palacinke su savrsen primjer toga i dok ljudi cekaju mogu iz uzet i sve... Zanima me neki cca dobit na njima? Bas sam u uredu,listam po netu o isplativosti i naisao sam na ovu temu pa ako bi mi mogli i vi rec svoje misljenje bio bi vam jako zahvalan.
Lp
dodoonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 11:27   #45
Quote:
dodoonn kaže: Pogledaj post
Bok,

Pokrenuo sam biznis,pecenjaru /fast food u Lanterni (najveci AC u Hrvatskoj),stand mi je odmah na ulazu za u kamp. Prodajem pilice,pomes,koljenice.. Imam u prostoru 1 neiskoristen dio prostora di imam taman sve sto mi treba za palacinke. Sta mislite kolika je zarada na njima u postocima? Koja cijena bi bila realna za 1 palacinku s nutellom recimo? Desert tamo fali,a palacinke su savrsen primjer toga i dok ljudi cekaju mogu iz uzet i sve... Zanima me neki cca dobit na njima? Bas sam u uredu,listam po netu o isplativosti i naisao sam na ovu temu pa ako bi mi mogli i vi rec svoje misljenje bio bi vam jako zahvalan.
Lp

I je peces palacinke ?
Kako si zadovoljan prodajom palacinki ?
Ja mislim,da se jako isplati.
Ja ih na moru dnevno pojedem barem 5 kom ☺
Hefes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:30   #46
Quote:
Hefes kaže: Pogledaj post
I je peces palacinke ?
Kako si zadovoljan prodajom palacinki ?
Ja mislim,da se jako isplati.
Ja ih na moru dnevno pojedem barem 5 kom ☺
Dva su najvaznija pravila uspjesnih poduzetnika:

1. Nikad nemoj otkriti sve sto znas.
mladip is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 21:08   #47
Quote:
mladip kaže: Pogledaj post
Dva su najvaznija pravila uspjesnih poduzetnika:

1. Nikad nemoj otkriti sve sto znas.
Nisu palacinke neka znanstvena fantastika.
Skoro sam doktorirao iz palacinki 😃. I znam,da se moze zasluziti lijep novac.
Bio sam u svim palacinkarnicama u Zg...I ne mogu nikoju izpostaviti po kvaliteti.
Ali nekoliko palacinkarnici ima jako dobar PR.
Hefes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 21:20   #48
Probao sam doslovce sve palačikarnice u zagrebu i najbolje su mi bile kod jednog kompića a njegova je smjesa bila home made...bez jaja...bez mlijeka...a okus perfekcija sa ostalim dodacima...

A sama smjesa je imala tako jednostavne sastojke da je to nevjerovatno bilo...

Jedino sranje je bilo kod tih plinskih pekača i ploča da ak ti crkne termostat da ti i ploča vrlo brzo ode u kurac...a termostat je odlazio s obzirom na cijenu pekača vrlo brzo...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:56   #49
Kako postaviti cijenu na komad palacinke ?
Koje troskove treba sve ukalkulirati (brasno,mlijeko,jaja,zaposleni,plin,elektrika,naja m,......). Kako se uopste dodje do cijene palacinke po komadu. Mislim kakve analize cijene se moraju napraviti ?
Miguel: is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:36   #50
za samu palačinku radi se normativ + ostali troškovi koje trebaš ukalkulirati tipa porezi, prirezi, struja, plina, voda, rad, porez za šume, porez za frizuru, porez za spomeničku rentu, donacija za stranku itd.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 16:28   #51
Podižem temu jer imam par pitanja ako je tko sviježije otvarao obrt. Naime nisam slastičarske struke, a htijela bih otvoriti obrt za prodaju palacinki na standu u sezoni. Kao uvjet za navedenu djelatnost potrebno je imati stručnu osposobljenost prema Programu ispita o stručnoj osposobljenosti za Priprematelja jednostavnih jela i slastica ili Poslužitelja jela i pića. Jel netko polagao te ispite i kako to izgleda? Hvala na odgovoru
morana2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.