Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2012., 16:05   #301
Dva lijepa dana u nedjleju i ponedjeljak. Ostale dane oblačno i kiša.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 16:18   #302
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Dva lijepa dana u nedjleju i ponedjeljak. Ostale dane oblačno i kiša.
E jbg...hvala na info...
Nedjeljom ja u zemlju ne diram...a samo ponedjeljak mi nije dosta za preorat, pofrezat i posaditi...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 14:02   #303
Pas, srića, politika, političari, mater, država, glagoli za koje se banira - sve u jednoj rečenici!
Zašto?
Već neko vrijeme pripremam zemlju za češnjak i bob, ajde i za kapulu i krumpir na proljeće. Prema preporuci sa ovog foruma pomješao sam cidokor i deherban i polio travu. Pustio sam neko vrijeme da naprave svoje. Zatim sam ostatke trave pokosio i uklonio sa zemje, pa sam izfrezao zemlju za češnjak, zatražio u poljoapoteci nešto protiv klijanja i dobio GOAL. Sada je ostalo posijati češnjak, ali prema savijetima sa ovog pdf treba ga na petnaest minuta umočiti u PRESTIGE. Nema ga za kupiti! Neki trgovci kažu daje povučen iz prodaje. A što sada?
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 14:18   #304
Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
Pas, srića, politika, političari, mater, država, glagoli za koje se banira - sve u jednoj rečenici!
Zašto?
Već neko vrijeme pripremam zemlju za češnjak i bob, ajde i za kapulu i krumpir na proljeće. Prema preporuci sa ovog foruma pomješao sam cidokor i deherban i polio travu. Pustio sam neko vrijeme da naprave svoje. Zatim sam ostatke trave pokosio i uklonio sa zemje, pa sam izfrezao zemlju za češnjak, zatražio u poljoapoteci nešto protiv klijanja i dobio GOAL. Sada je ostalo posijati češnjak, ali prema savijetima sa ovog pdf treba ga na petnaest minuta umočiti u PRESTIGE. Nema ga za kupiti! Neki trgovci kažu daje povučen iz prodaje. A što sada?
Da, povučen je iz prodaje. Shirlane + actara možeš koristit umjesto njega ali je to dosta skuplja kombinacija. Ili potegni do Bih granice pa kupi prestige.

P.s. javi kako si zadovoljan sa "goal"-om, koristio sam ga kao selektivni herbicid ali nisam kao zemljišni pa me zanima kakvo mu je rezidualno djelovanje.

Zadnje uređivanje goran1985 : 28.10.2012. at 14:23.
goran1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 15:06   #305
Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
Pas, srića, politika, političari, mater, država, glagoli za koje se banira - sve u jednoj rečenici!
Zašto?
Već neko vrijeme pripremam zemlju za češnjak i bob, ajde i za kapulu i krumpir na proljeće. Prema preporuci sa ovog foruma pomješao sam cidokor i deherban i polio travu. Pustio sam neko vrijeme da naprave svoje. Zatim sam ostatke trave pokosio i uklonio sa zemje, pa sam izfrezao zemlju za češnjak, zatražio u poljoapoteci nešto protiv klijanja i dobio GOAL. Sada je ostalo posijati češnjak, ali prema savijetima sa ovog pdf treba ga na petnaest minuta umočiti u PRESTIGE. Nema ga za kupiti! Neki trgovci kažu daje povučen iz prodaje. A što sada?
Majko moja koliko kemije
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 15:09   #306
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Majko moja koliko kemije
a da , damo Kinezima da sade u Hrvatskoj češnjak , umjesto što prodajemo i kupujemo njihov ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 15:19   #307
Ja ga ne kupujem imam svojeg, koji je bolji 1000x od kineskoga. Ne bi se htio trovati ako ne trebam.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 16:49   #308
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Ja ga ne kupujem imam svojeg, koji je bolji 1000x od kineskoga. Ne bi se htio trovati ako ne trebam.
I mi imamo svoj , nešto unište crvi to znači da je ne otrovan !
Stari su nam divanili da će poslije nas u Slavoniji na ovaj prostor doći žuta rasa !
Vidim Kineze da otvaraju sam trgovine za prodaju svojih proizvoda , pa se pitam zašto jeftino ne proizvode češnjak ?
Naravno u Slavoniji !
Ili da pošaljemo Slavonca u Kinu da ukrade znanje , kao što su im ukrali dudovog svilca - kažu da su ga prenijeli u šupljem štapu ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 16:59   #309
Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
Već neko vrijeme pripremam zemlju za češnjak i bob, ajde i za kapulu i krumpir na proljeće. Prema preporuci sa ovog foruma pomješao sam cidokor i deherban i polio travu. Zatim sam ostatke trave pokosio i uklonio sa zemje, pa sam izfrezao zemlju za češnjak, zatražio u poljoapoteci nešto protiv klijanja i dobio GOAL. Sada je ostalo posijati češnjak, ali prema savijetima sa ovog pdf treba ga na petnaest minuta umočiti u PRESTIGE.
Ti si gori kemičar od Kineza.Još posipaj umjetnog da se sve bijeli kao snijeg i uživaj u plodovima rada nakon žetve.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:27   #310
Kinezi proizvode 75 % ukupno proizvedenog češnjaka u svijetu. Nije ni čudo kaj je jeftin.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 23:00   #311
Covjek je trazio pomoc a naletio na dezurne dusebriznike. Blago vam se svima kad vam je sva (voce, povrce, meso, mlijeko...) hrana iz osobnog ekoloskog uzgoja.
Doduse impresivan je broj pesticida koje je covjek nabrojio. Prodavao sam ljudima i male kolicine cesnjaka i zbilja mi bude nevjerojatno kad netko uzme 10tak kg i posadi 100m2 pa se detaljno raspituje o "borbi" protiv korova i nazivu herbicida za to. Strasno je kako se ljudi plase motike.
goran1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 08:57   #312
Na tih 100 kvadrata dovoljno je malčirat i tu i tamo čupnit kakav korov kad izađe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 09:49   #313
Dali je netko od Vas pokušao posaditi i kineski češnjak u ovu našu zemlju i kakvi su rezultati? Ja osobno jesam i dogodilo se to da je taj kinez prilično i urodio.Dobro više je to bilo ono pokusno-proba.Naravno da je odvojen od domaćeg zbog mogućeg križanja. Kinez je čak i ,, izbacio sjemenjake ,, te iste sa ove jeseni posadio kao lučice pa da vidimo što će biti na godinu. Kinez je imao više ulja u sebi prilikom rezanja od domaćeg koji ima jači i intezivniji miris. Od kemije apsolutno ne koristim već nekoliko godina ništa,kako bude bude. Dosta češnjaka je stradalo od bolesti ali ono što je ostalo je u jako dobrom stanju,tako da se to i ove jeseni posadilo.Neka priroda vrši selekciju.
HR Zvona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 10:34   #314
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Majko moja koliko kemije
Evo na sve ove postove ću odgovoriti samo jednom.
Već sam nekoliko puta napisao na ovoj temi da sam pokušao bez kemije. Osim goal-a sve je po preporuci članova ovog pdf. Molim Vas prije nego komentirate na temi upoznajte se s istom.
Živo mi se .ebe što ćete misliti o meni, ali ovo filozofiranje sa malčiranjem, poljoprivredom bez kemije mi se već razbilo o glavu...
Otrove koristim prvenstveno zbog slaka i viline kose. Pročitajte malo po netu o vilinoj kos. Preporuka je da se nakon što nikne spali zemljište na kojem je nikla. Ja to ne smijem jer vilina kosa ima nezgodnu naviku da nikne u lipnju i srpnju kada je u Dalmaciji zabranjeno paljenje korova.
Na tisuću kvadrata ovu godinu sam potrošio 2 dcl cidokora, 1 dcl deherbana, 2ml goal-a ako smatrate da je to puno, a šta ću vam ja. Mene više brine, što nemam pojma koliko pojedem olova iz avionskog goriva, jer su mi aerodrom i heliodrom u susjedstvu. Ali to već izlazi iz ove teme o češnjaku.
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 17:15   #315
Sjeme sam kupila kod tete na tržnici....
Zamolila dragu susjedu da mi pomogne oko sadnje...
Čak sam i motiku morala posuditi...
Stavila sam malo organskog gnojiva...
I sada moram samo strpljivo čekati proljeće pa što bude...
lea&maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:17   #316
Sjetva uskoro počinje!!Ove godine sam sadio u siječnju, zemlja je bila smrznuta i temperature oko nule, imao sam negdje oko kilu domaćeg češnjaka koji ne smrdi ko kuga i rekao idem posaditi. Od te kile posađene dobio sam oko 6-7kg kojeg sad planiram posaditi, naravno nisam ničime tretirao osim motikom!!

Jeste vi svoj već piknuli?
Busman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 13:15   #317
Ja sam posadila....
Mislim da je vecina jos prije dva tjedna posadila...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 17:49   #318
Moj je već niknuo. Samo da ga vlaga ne ubije.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 15:29   #319
Pozdrav ! može li mi tko reći kakav je ovo češnjak? ... kupio sam ga pred mjesec dana i posadio 1 kg .... navodno je domaći iz Bosne .... pa me zanima dali bi ga se isplatilo ostavljati za sjeme ... dosta je krupan ... [IMG]http://imageshack.us/a/img528/332/dscf4213j.th.jpg[/IMG] ... [IMG]http://imageshack.us/a/img525/6638/dscf4214j.th.jpg[/IMG] ... [IMG]http://imageshack.us/a/img528/332/dscf4213j.th.jpg[/IMG]
Bubba Smith 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 22:33   #320
Bubba Smith 44, češnjak izgleda dobro. Čim prije u zemlju s njim.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.