Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2012., 14:40   #61
Quote:
miramo kaže: Pogledaj post
Isto savjetujem i ostale koji imaju dvojbe za obračunsku isplatu dobiti, a i radi drugih korisnih naputaka uz tu problematiku.
točno piše ono što i ja tvrdim...

još samo da dodam, da sve ovo vrijedi za one koji NE PODLIJEŽU obvezi revizije financijskih izvještaja....dakle, samo oni d.o.o. koji ne podliježu mogu postupiti kao što je napisano...

oni koji PODLIJEŽU obvezi revizije, morali bi napraviti reviziju do kraja ovog mjeseca i onda donijeti odluke o isplati dobiti za 2011...
vidi čl. 428. ZTD koji obvezuje upravu da nadzornom odboru i skupštini društva dostavi uz izvješće o stanju društva i izvješće revizora. odnosno tek tada skuština može donijeti odluku o raspodjeli dobiti...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:36   #62
Da li postoji obaveza predaje DU za veljaču (rok za predaju 15.03.) obzirom da je izmjenama zakona koji stupa na snagu 01.03. ukinuta ta obaveza
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 19:25   #63
Dakle, bila danas na seminaru

Kažu - da mora se predati DU do 15.03.
Druga stvar što kažu - mora se predati GFI i PD prije isplate dobiti od 2011.

Ja ću nekoga ozbiljno ozlijediti
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 01:16   #64
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Dakle, bila danas na seminaru

Kažu - da mora se predati DU do 15.03.
Druga stvar što kažu - mora se predati GFI i PD prije isplate dobiti od 2011.

Ja ću nekoga ozbiljno ozlijediti
Koji seminar? Tko kaže? Savjetnici? Poreznjaci? Koje je obrazloženje?
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 07:44   #65
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Dakle, bila danas na seminaru

Kažu - da mora se predati DU do 15.03.
Druga stvar što kažu - mora se predati GFI i PD prije isplate dobiti od 2011.

Ja ću nekoga ozbiljno ozlijediti

Ja sam bila na seminaru 23.02. i rrifovci kažu da se mora napraviti završni ali da se ne mora predati i da je bitno da je vidljivo da je u 2011 ostvarena dobit koja se isplaćuje do 29.02. i upravo su se vezali za upite koji su kako oni vele zbunili knjigovođe da se izvještaji moraju predati
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 09:31   #66
mišljenja RRIF, RIF su mišljenja običnog d.o.o.... mislim da imaju manju težinu od ekipe s foruma.....

uglavnom, ZTD regulira postupanje s dobiti, Zakon o porezu na dobit propisuje rok za plaćanje i on NE PROPISUJE drugo postupanje s dobiti....

praktički napravim završni račun s npr. 3.1.12....... skupšitna donese sve potrebne odluke o raspodjeli dobiti, prebijem dobit i pozajmicu....
a GFI, zbog eventualnog plaćanja razlike poreza na dobit, predam ZADNJI dan u travnju i time dobivam odgodu plaćanja evenutalne razlike poreza na dobit....
baš me zanima što bi rekli vrli stručnjaci ako nemam obvezu za uplatu poreza na dobit tj. ako sam npr u pretplati..... hoću li i onda morati čekati zadnji dan u travnju?

uglavnom, ponavljam....rasturio bi PU, zabranio im održavanje svih seminara, za svako mišljenje koje je objavljeno u RRIF, RIF, i drugim časopisima, a koje nije objavljeno na službenim stranicama PU odgovornima bi zabranio isplatu plaće... ukoliko ne bi objavili registar poreznih obveznika svih davanja, opet umanjenje plaće...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 11:48   #67
Zaista ti puno hvala na pojašnjenju.
Definitivno se slažem s tobom za predaju obrazaca, ali kad savjetnici nešto kažu držim da su pametniji od mene

E da, seminar je bio od RIF-a.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 11:53   #68
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Dakle, bila danas na seminaru

Kažu - da mora se predati DU do 15.03.
Da nadopunim kolegicu, a vezano uz razne kompenzacije Isplata dobiti/obveza za zajam vlasniku,
prilikom predaje DU obrasca kao način isplate navodi se prijeboj (ili kompenzacija)
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 12:31   #69
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Da nadopunim kolegicu, a vezano uz razne kompenzacije Isplata dobiti/obveza za zajam vlasniku,
prilikom predaje DU obrasca kao način isplate navodi se prijeboj (ili kompenzacija)
Ma šta to znači da:

ako se 31.12.2011. napravi kompenzacija za Isplatu dobiti/obveza za zajam vlasniku šta i tu treba predati DU obrazac?!
tibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 12:50   #70
DU se predaje za ispate dobiti/ predujma dobiti koje su bile od 01.01.2012. do 29.02.2012.
Za isplate do 31.12. 2011. (osim za isplate dobiti ostvarene u razdoblju 2001.-2004.- za koje se predaje ID-1, pa i ako je isplaćena u 1. i 2.mj.ove godine) ne predaje se izvještaj PU
Dakle napomena za način isplte u DU obrascu odnosi se na isplate u 1. i 2. mjesecu 2012.
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 13:29   #71
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
DU se predaje za ispate dobiti/ predujma dobiti koje su bile od 01.01.2012. do 29.02.2012.
Za isplate do 31.12. 2011. (osim za isplate dobiti ostvarene u razdoblju 2001.-2004.- za koje se predaje ID-1, pa i ako je isplaćena u 1. i 2.mj.ove godine) ne predaje se izvještaj PU
Dakle napomena za način isplte u DU obrascu odnosi se na isplate u 1. i 2. mjesecu 2012.
tibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 17:24   #72
danas sam na RIF-ovoj stranici vidjela tumačenje MF o isplatama dobiti i akontacija do 29.02.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 19:38   #73
Imam pitanje pa molim tko zna neka pomogne.
2005, 2006, 2007 i 2008. smo poslovali s nekakvom manjom dobiti. 2009, 2010, a evo i 2011 s gubitkom. Šta napraviti? Moram li nositi tu odluku ako je kasnije bio gubitak koji se pokrivao iz te nekakve zadržane dobiti?
__________________
parla con me, parlami di te...
arsarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 19:50   #74
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Dakle, bila danas na seminaru

Kažu - da mora se predati DU do 15.03.
Druga stvar što kažu - mora se predati GFI i PD prije isplate dobiti od 2011.

Ja ću nekoga ozbiljno ozlijediti
zato sam ja predao sve... ne zato što hoću dignut dobit, nego iz ČISTE ZLOBE!!!

a što se tiče samog prijeboja, ja sam to napravio na slijedeći način, možda neko smatra da je nepotrebno, ali za svaki slučaj nek se vidi tijek:

prvi dio dobiti isplatio sa žiro računa na tekući i dan kasnije vratio na žiro račun uz ugovor o pozajmici...
drugi dio dobiti ovako: prvo napravio ugovor o pozajmici (uplata gotovine na blagajnu) i proknjižio uplatu u blagajnu... 2 dana nakon toga proknjižio isplatu s blagajne za zatvaranje obveze za udjele u dobiti...

sve prikazao na DU obrascu koji ću predat do 15.

pa ako će me kačit s nekom glupošću i ako će se netko naći kreativno tumačit zakone, barem nisam dao povoda da me jaši s tvrdnjom da nije vidljiv tijek događaja...

ali vjerujem lasangelu da me nemaju zašto jašit
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 21:22   #75
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ja nisam sklona tom rješenju. Sa pozajmicama mislim da je mudro, imati novčanu transakciju iako sam pitala savjetnike i rekli su i da može preko kompenzacije.
Šta ja zna....Meni to ne leži
Ja se isto slažem s tobom. Obavezno novčana transakcija jer tako pozajmica i nastaje. A drugo, što ako vlasnik ima ovrhu na računu ili slično. Ova kompenzacija je fin način kako je izigrati
__________________
This is the life we belong to Our gift divine
SoulForged is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 21:23   #76
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Zaista ti puno hvala na pojašnjenju.
Definitivno se slažem s tobom za predaju obrazaca, ali kad savjetnici nešto kažu držim da su pametniji od mene

E da, seminar je bio od RIF-a.
Neka vrate lovu
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 07:59   #77
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
danas sam na RIF-ovoj stranici vidjela tumačenje MF o isplatama dobiti i akontacija do 29.02.
zanimljivo je da je riječ o OBAVIJESTI, da se iz te OBAVIJESTI ne vidi koje tijelo ju je donijelo niti se vidi tko ju je potpisao....
zanimljivo je da OBAVIJEST (koju kao takvu ZAKON ne poznaje) nije donijela Porezna uprava iako je Zakonom ista određena za davanje tumačenje...
zanimljivo je da je objavljena na stranici Ministarstva financija, a ne Porezne uprave...
e sad, očigledno je T-com malo jači igrač od Porezne, odnosno puca negdje na vezi...nije li to još jedan razlog za čišćenje PU?
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 08:01   #78
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Neka vrate lovu
nego, da se mi organiziramo i naplaćujemo
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 08:42   #79
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
zanimljivo je da je riječ o OBAVIJESTI, da se iz te OBAVIJESTI ne vidi koje tijelo ju je donijelo niti se vidi tko ju je potpisao....
zanimljivo je da OBAVIJEST (koju kao takvu ZAKON ne poznaje) nije donijela Porezna uprava iako je Zakonom ista određena za davanje tumačenje...
zanimljivo je da je objavljena na stranici Ministarstva financija, a ne Porezne uprave...
e sad, očigledno je T-com malo jači igrač od Porezne, odnosno puca negdje na vezi...nije li to još jedan razlog za čišćenje PU?

Gdje se ta obavijest može vidjeti?
Da li je u kontradikciji sa onime što se ovdje tvrdi?
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 08:51   #80
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Gdje se ta obavijest može vidjeti?
Da li je u kontradikciji sa onime što se ovdje tvrdi?
Ja sam je našla na teb-ovoj stranici, na naslovnici ti je
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.