Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2014., 23:08   #21
Jel neki servis mozda nosio pristupni list i ostalo na mirovinsko za e-prijave?
Zanima me jel stvarno moram donijeti punomoc ovjerenu od javnog biljeznika za svakog klijenta kako sam procitala negdje na njihovim stranicama?
Pokusala sam ih kontaktirat na info broj ali to je vec danima nemoguca misija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:51   #22
Quote:
lockme kaže: Pogledaj post
Jel neki servis mozda nosio pristupni list i ostalo na mirovinsko za e-prijave?
Zanima me jel stvarno moram donijeti punomoc ovjerenu od javnog biljeznika za svakog klijenta kako sam procitala negdje na njihovim stranicama?
Pokusala sam ih kontaktirat na info broj ali to je vec danima nemoguca misija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni rekoše da se punomoć sastavlja u slobodnoj formi i ne mora biti ovjerena od javnog bilježnika.

Predavao još nisam.
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:53   #23
E hvala ti na ovoj olaksavajucoj info, nadam se da je tocna!


Sent from my iPhone using Tapatalk
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 00:53   #24
Quote:
lockme kaže: Pogledaj post
E hvala ti na ovoj olaksavajucoj info, nadam se da je tocna!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Točna je informacija. Uz pristupni list napiše se punomoć u word-u, poštambilja i uz to se priloži rješenje sa trg.suda (ili rješenje o obrtu) i statistika (razvrstavanje za poduzeća). Kopije dokumenata,ne treba javni bilježnik i to je to.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 11:10   #25
Hvala na detaljnom odgovoru
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:29   #26
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Danas sam probala onako iz fore ući na mirovinsko i veli da nije odabran niti jedan certifikat, a uredno radim sa istom karticom na Poreznoj / Fini / PBZ (oni su se isto spojili na istu karticu), a tu me ne prepoznaje?

Ili će to opet biti veselje da se neće moći na istom kompjuteru imati porezna, neko internet bankarstvo i mirovinsko i zdravstveno, takav već slučaj imamo.
pa valjda neće bit tako jer onda ću morat kupiti još jedan komp

Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Točna je informacija. Uz pristupni list napiše se punomoć u word-u, poštambilja i uz to se priloži rješenje sa trg.suda (ili rješenje o obrtu) i statistika (razvrstavanje za poduzeća). Kopije dokumenata,ne treba javni bilježnik i to je to.
HZMO ne traži ali HZZO navodno traži punomoć ovjerenu kod bilježnika
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:53   #27
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
pa valjda neće bit tako jer onda ću morat kupiti još jedan komp



HZMO ne traži ali HZZO navodno traži punomoć ovjerenu kod bilježnika
Eto ja danas zvala Mirovinsko, treba na njihovim stranicama ispuniti onaj pristupni list (stavila bi link ali se navodno ne smije) i poštambiljati i potpisati i u roku od 7 dana odnjeti u najbliže Mirovinsko. I to je navodno to, oni valjda nešto tamo uključe pa je moguć pristup. To je za one koji već imaju fina karticu, drugi je valjda moraju nabaviti.
Ovo za punomoći i ovjere kod bilježnika i registracije mi nitko nije rekao.

Zdravstvo još nisam proučavala, oni nisu tako rigorozni.

Zadnje uređivanje vlovrec : 09.01.2014. at 17:54. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 18:54   #28
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Eto ja danas zvala Mirovinsko, treba na njihovim stranicama ispuniti onaj pristupni list (stavila bi link ali se navodno ne smije) i poštambiljati i potpisati i u roku od 7 dana odnjeti u najbliže Mirovinsko. I to je navodno to, oni valjda nešto tamo uključe pa je moguć pristup. To je za one koji već imaju fina karticu, drugi je valjda moraju nabaviti.
Ovo za punomoći i ovjere kod bilježnika i registracije mi nitko nije rekao.

Zdravstvo još nisam proučavala, oni nisu tako rigorozni.
Aaaa, zato mi to ne radi. Imam fina karticu, dakle moram u mirovinsko. Nisam se jos stigla s time pozabaviti.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 20:17   #29
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
(stavila bi link ali se navodno ne smije)
Nitko ne brani takve linkove

Hvala na pomoći koju pružaš.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 20:37   #30
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
pa valjda neće bit tako jer onda ću morat kupiti još jedan komp



HZMO ne traži ali HZZO navodno traži punomoć ovjerenu kod bilježnika
HZZO ne traži ništa ovjereno kod javnog bilježnika. Sve to obavljala prije par mjeseci i išlo glatko bez ikakvih kompliciranja.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 21:41   #31
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Nitko ne brani takve linkove

Hvala na pomoći koju pružaš.
A kakvi se smiju a kakvi ne? Jer sam mislim stavila link na upute od Pupile pa su mi napisali da nisu dozvoljeni, pa da ne griješim.

Nema na čemu, i ja se mučim sa svim i svačim i baš sam sretna da ima netko negdje tko mi može pomoći.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 22:07   #32
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
A kakvi se smiju a kakvi ne? Jer sam mislim stavila link na upute od Pupile pa su mi napisali da nisu dozvoljeni, pa da ne griješim.
Reklame se nisu dozvoljene.
Na temi Knjigovodstveni programi ne dozvoljavamo uopće linkove jer je tema osjetljiva, te je to iznimka, a ne pravilo.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 06:37   #33
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Eto ja danas zvala Mirovinsko, treba na njihovim stranicama ispuniti onaj pristupni list (stavila bi link ali se navodno ne smije) i poštambiljati i potpisati i u roku od 7 dana odnjeti u najbliže Mirovinsko. I to je navodno to, oni valjda nešto tamo uključe pa je moguć pristup. To je za one koji već imaju fina karticu, drugi je valjda moraju nabaviti.
Ovo za punomoći i ovjere kod bilježnika i registracije mi nitko nije rekao.

Zdravstvo još nisam proučavala, oni nisu tako rigorozni.
hm, ovako je bilo nekad

sad imaju uputu na mio da oni koji imaju fina certifikat mogu se za sebe registrirati online , nema potrebe za odlaskom na mio.

brza reistracija

to želi raditi za druge poslovne subjekte ( npr. knjig. servis za svoje stranke) treba odnijeti punomoć od stranke i pristupni list na mio ( i registraciju stranke) , ne može online

na hzzo se nosi ( ili šalje poštom) samo njihov pristupni list- to je punomoć, a registracija firme ne treba
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 13:39   #34
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
HZZO ne traži ništa ovjereno kod javnog bilježnika. Sve to obavljala prije par mjeseci i išlo glatko bez ikakvih kompliciranja.
o još bolje! rekla mi je bila kolegica da su njoj u HZZO tražili da punomoći budu ovjerene kod bilježnika (ako će knjig. servis to raditi za obtnika recimo), bit će da su popustili
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 13:42   #35
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
hm, ovako je bilo nekad

sad imaju uputu na mio da oni koji imaju fina certifikat mogu se za sebe registrirati online , nema potrebe za odlaskom na mio.

brza reistracija

to želi raditi za druge poslovne subjekte ( npr. knjig. servis za svoje stranke) treba odnijeti punomoć od stranke i pristupni list na mio ( i registraciju stranke) , ne može online

na hzzo se nosi ( ili šalje poštom) samo njihov pristupni list- to je punomoć, a registracija firme ne treba
Ukoliko korisnik/korisnica posjeduje FINA poslovni certifikat izdan nakon 11.03.2013. 1), moguće je napraviti brzu registraciju bez potrebe za popunjavanjem i podnošenjem pristupnog lista.

e sad, nisam sigurna, ali mislim da smo mi dobili certifikat u veljači 2013. tako da izgleda ću morati ispisivati prijavnice
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 14:40   #36
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
Ukoliko korisnik/korisnica posjeduje FINA poslovni certifikat izdan nakon 11.03.2013. 1), moguće je napraviti brzu registraciju bez potrebe za popunjavanjem i podnošenjem pristupnog lista.

e sad, nisam sigurna, ali mislim da smo mi dobili certifikat u veljači 2013. tako da izgleda ću morati ispisivati prijavnice

neznam što ti draže , šetati ili biti u uredu

ali ja bi probala to online obaviti - moja fina kartica je izdana 2008. godine i mislim da ima sve OIB-ove koje treba imati ,možda tako i tvoja
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 14:53   #37
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
Ukoliko korisnik/korisnica posjeduje FINA poslovni certifikat izdan nakon 11.03.2013. 1), moguće je napraviti brzu registraciju bez potrebe za popunjavanjem i podnošenjem pristupnog lista.e sad, nisam sigurna, ali mislim da smo mi dobili certifikat u veljači 2013. tako da izgleda ću morati ispisivati prijavnice
Nebitno.Bitno je da posjedujes karticu.Provjeri kad ti istice certifikat i ako je to unutar nekih cca 20 dana moguce je unaprijediti certifikat online.Sa upgradeom ces dobiti i novi izgled certifikata koji sadrzi tvoj OIB tj.OIB poduzeca te ces biti u mogucnosti koristiti uslugu brze registracije.

OT:

nemogu vam opisati koliko mi je drago da je ovo napokon nametnuto kao obavezno
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 00:19   #38
Zašto u tehničkim preduvjetima za HZZO piše da nam treba skener? Pa nećemo valjda ispunjavati prijave, potpisivati ih i ovjeriti žigom te onda skenirati i njima poslati sken?
Valjda su to riješili kao regos i e-porezna? Ako će se skenirati prijava, to više nije unapređenje već vraćanje u prošlost.
U mom selu mi uopće nije htio referent u zdravstvu zaprimiti prijavu na e-zdravstvo već mi je rekao "neka je odnesem kad budem išao u Osijek". Nakon mog uvjeravanja uz pomoć većeg broja decibela ipak je provjerio u Osijeku i zaprimio prijavu.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 06:24   #39
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
Zašto u tehničkim preduvjetima za HZZO piše da nam treba skener? Pa nećemo valjda ispunjavati prijave, potpisivati ih i ovjeriti žigom te onda skenirati i njima poslati sken?
Valjda su to riješili kao regos i e-porezna? Ako će se skenirati prijava, to više nije unapređenje već vraćanje u prošlost.
U mom selu mi uopće nije htio referent u zdravstvu zaprimiti prijavu na e-zdravstvo već mi je rekao "neka je odnesem kad budem išao u Osijek". Nakon mog uvjeravanja uz pomoć većeg broja decibela ipak je provjerio u Osijeku i zaprimio prijavu.
ne moraš skenirati tiskanicu prijave, ali moraš sve one popratne dokumente koje inače nosiš za prijavu/odjavu :
uglavnom za prijavu radnika: ug. o radu i osobnu ,
za odjavu: otkaz
itd....

na e-zdravstvenom imaš upute koju dokumentaciju traže za koju vrst posla (prijava/odjava/promjena) , i ovisno je li radnik ili osigurani član obitelji...doduše još uvijek piše da treba poslati radnu knjižicu , ali uredno prolazi bez radne

e sad, u počecima ovih e-prijava manje-više iste skenirane dokumente je trebalo slati i na e-mirovinsko. biser je bio da je mio zahtijevao jpg format, a hzzo pdf.
od prošle godine i na mio su se mogli slati dokumenti u pdf-u ,
od 01.01.2014. god na mio se ne mora slati skoro ništa od popratnih dokumenata za uobičajene prijave/odjave radnika ...

hoće li se i hzzo prilagoditi tome ( mislim da najprije moraju neki zakon/pravilnik izmijeniti ) , ali do tada ti svakako treba skener
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 17:11   #40
Kako napraviti prijavu na eMirovinsko ako ti radnik nije donio radnu knjižicu (a ne mora), odakle ćeš saznati registarski broj osiguranika? I kako ćeš dobiti podatke o ukupnom radnom stažu ako ti trebaju za minuli rad?

Rješenje je uputiti radnika da ode osobno (kod nas ne prolazi da ide netko drugi umjesto tebe) i da mu daju korisničko ime i lozinku (naravno, treba popuniti zahtjev prije toga), pa da si on sam ili da mu ja isprintam podatke koji mi trebaju.

Ima li koji kraći, jednostavniji put
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.