Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 12:50   #4061
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Za početak uzmi sve obrasce od knjigovođe koji fale i osobno urudžbiraj na poreznu što prije. Da li ti knjigovođa ima napravljene sve te obrasce kod sebe? Netko je napisao da na razgovor u poreznu povedeš i knjigovođu, dobar savjet, samo kako sam naveo na tvom mjestu ne bih ništa potpisivao dok sve nije 100% utvrđeno. Knjigovođu mijenjaj što prije, a ako i dobiješ kaznu pokušaj sudskim putem tražiti naplatu štete od knjigovođe ako misliš da se imaš iz čega naplatiti. Budući da knjigovođa nema nikakvih dokaza o slanju tih obrazaca, sumnja pada na njega da uopće ništa nije niti predano niti napravljeno.

Da li ti je isti knigovođa predavao te obrasce i prije 1. mjeseca 2015. godine?
Da, isti knjigovođa. Evo čekam je da isprinta, kaže da ima sve u kompjuteru i zajedno nosimo. Ono što je najgore, knjigovođa mi je frendica, i kune mi se da je slala poštom, kao i za ostalij 5-6 firmi koje vodi. Ne vidim razloga da me zafrkava. I još kad sam prije 15-ak dana dobio poziv, rekla mi je isto, i da odem tamo vidjeti u čemu je problem. Da nije slala, vjerojatno bi mi tada već pripremila obrazce i rekla da odnesem. Ali ne, bila je uvjerena da su poslani, i da su vjerojatno u poreznoj neki zagubili. Kad ono tamo nijedan! A pravilo je da je porezna uvijek u pravu, pa kako bilo da bilo!
laro010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:00   #4062
Quote:
laro010 kaže: Pogledaj post
Da, isti knjigovođa. Evo čekam je da isprinta, kaže da ima sve u kompjuteru i zajedno nosimo. Ono što je najgore, knjigovođa mi je frendica, i kune mi se da je slala poštom, kao i za ostalij 5-6 firmi koje vodi. Ne vidim razloga da me zafrkava. I još kad sam prije 15-ak dana dobio poziv, rekla mi je isto, i da odem tamo vidjeti u čemu je problem. Da nije slala, vjerojatno bi mi tada već pripremila obrazce i rekla da odnesem. Ali ne, bila je uvjerena da su poslani, i da su vjerojatno u poreznoj neki zagubili. Kad ono tamo nijedan! A pravilo je da je porezna uvijek u pravu, pa kako bilo da bilo!
Ako nema potvrde o slanju preporučeno, možda ima gotovinske račune od pošte za slanje tih obrazaca, pod uvjetom da govori istinu i da je stvarno poslala. Mada mi je skroz neozbiljno slanje obrazaca bez ikakvih dokaza da je obrazac poslan, upravo zbog ovakvih situacija.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:14   #4063
bok ljudi,

nažalost, prema mom osobnom iskustvu porezna namjerno ili zbog svojih nestručnih djelatnika radi lako dokazive greške tako da su oni sigurno u krivu a ne tvoja frendica knjigovođa, ali s obzirom da ti u ovom slučaju ne možeš dokazati da li je tvoj knjigovođa zaista poslala te obrasce porezna će vjerojatno tvrditi da ih knjigovođa nije poslao, nadam se da ćete uspjeti dokazati da obrasci postoje
kandy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:03   #4064
Quote:
laro010 kaže: Pogledaj post
Da, isti knjigovođa. Evo čekam je da isprinta, kaže da ima sve u kompjuteru i zajedno nosimo...
kak je prošlo u poreznoj?
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 16:40   #4065
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
kak je prošlo u poreznoj?
Odnio skoro sve obrazce, mislim da ih fali još nekoliko, to cu u ponedjeljak. Službenica je OK, kaže da ona ne odlučuje o pokretanju postupka, ali da s obzirom da sam dostavio što su tražili da možda neće ni ići postupak. A ako bude, žalim se i idem na prekršajni sud, možda tamo budu blaži ako ih uvjerim da je došlo do nekog nesporazuma i da je propust bio nenamjeran.
laro010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 19:16   #4066
Prenesi frendici savjet nas iskusnijih:
NIKAD, ali ONO, NIKAD , ne šalješ ništa , bilo kojoj državnoj instituciji, javnoj, lokalnoj bez onog preporučeno s povratnicom. NIKAD!
Pola pogube, netko ode na porodiljni pa ostavi u stolu a da drugi ne znaju i svašta nešto.
Preporuka, povratnica i šalji . Bez toga - nikada.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 02:43   #4067
Jel se joppd obrasci predaju ako nema nikakvog prometa za neki mjesec?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 13:08   #4068
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Jel se joppd obrasci predaju ako nema nikakvog prometa za neki mjesec?
Pojasni.
Ako misliš na neisplatu plaće, onda da, šalje se JOPPD.
Ali ako nemaš isplate učenicima na praksi, nemaš isplatu dnevnica, pomoći za bolovanje preko 90 dana, ugovora o djelu, onda naravno ne šalješ ništa.
Što misliš pod tim "nema prometa"?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 13:59   #4069
Mislio sam na autorski ugovor.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:26   #4070
Ako nemaš isplate po osnovu autorskog ugovora, ne predaješ JOPPD za to , jer po toj osnovi nemaš što prijaviti.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:56   #4071
Tražim tu po temi ali ne mogu naći post u kojem je objašnjeno, kako knjižiti preko e porezne JOPPD obrazac, ako je na jednom kontu npr. za zapošljavanje uplaćeno više sredstava npr. 24 kune više.
To su doprinosi za obrtnika znači zadani iznosi ali je osoba uplatila greškom na nekim kontima više nego treba.

Početnik sam pa ne razumijem. Zna netko u kojem je postu to objašnjeno.
Kako se to ispravlja preko e porezne tj. JOPPD-a.
Što i kakav obrazac poslati preko e porezne ?
Hvala puno. Ludim.
shakur2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:18   #4072
Quote:
shakur2 kaže: Pogledaj post
Tražim tu po temi ali ne mogu naći post u kojem je objašnjeno, kako knjižiti preko e porezne JOPPD obrazac, ako je na jednom kontu npr. za zapošljavanje uplaćeno više sredstava npr. 24 kune više.
To su doprinosi za obrtnika znači zadani iznosi ali je osoba uplatila greškom na nekim kontima više nego treba.

Početnik sam pa ne razumijem. Zna netko u kojem je postu to objašnjeno.
Kako se to ispravlja preko e porezne tj. JOPPD-a.
Što i kakav obrazac poslati preko e porezne ?
Hvala puno. Ludim.
Imaš pristup sustavu e-porezna?Imaš mogućnost predavanja joppd upisivanjem sustav? onda ideš preko SNU obrasca.To ti je Obrasci,JOPPD,nepovezane uplate i tu imaš viškove i manjkove.
Specificiraj i sa jednog konta u poreznoj prebaciš na drugi konto.
imaš ovdje info
https://www.porezna-uprava.hr/snu1/D.../ePorezna.html
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:32   #4073
imam jednu nepovezanu uplatu od 0,01 kn, kamate od prošle godine koje ne mogu povezati preko snu obrasca. pretpostavljam da za tu jednu lipu moram slati joppd obrazac jer se radi o doprinosima za mirovinsko 2291 šifra. ne znam što se točno unosi u taj obrazac, može li mi netko pojasniti?
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 08:32   #4074
Quote:
rokokoko kaže: Pogledaj post
imam jednu nepovezanu uplatu od 0,01 kn, kamate od prošle godine koje ne mogu povezati preko snu obrasca. pretpostavljam da za tu jednu lipu moram slati joppd obrazac jer se radi o doprinosima za mirovinsko 2291 šifra. ne znam što se točno unosi u taj obrazac, može li mi netko pojasniti?
Jedino za kamate za mio 2 moraš predati JOPPD i može biti vrste 3 ako se dodaje na neki joppd (prikazano ti je na nepovezanoj uplati o kojem broju se radi) ili vrste 1 kao novi samo za kamate staviš 0,01kn na jednog djelatnika iz obračuna.strana a upišeš u VIII.iznos od 0,01, strana kao kod plaće ide polje1,2,3,4,5 kod polja 6.1. ide 0001 ako je plaća u pitanju i kod 6.2. 5721 kamate i u polje 12.2 je 0,01, ostatak je 0,00 do kraja
razdoblje može biti i cijela godina ali i jedan mjesec.ovisi kad je kamata i onda taj joppd povežeš sa snu.trebat će par dana
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:05   #4075
Quote:
lylette kaže: Pogledaj post
Jedino za kamate za mio 2 moraš predati JOPPD i može biti vrste 3 ako se dodaje na neki joppd (prikazano ti je na nepovezanoj uplati o kojem broju se radi) ili vrste 1 kao novi samo za kamate staviš 0,01kn na jednog djelatnika iz obračuna.strana a upišeš u VIII.iznos od 0,01, strana kao kod plaće ide polje1,2,3,4,5 kod polja 6.1. ide 0001 ako je plaća u pitanju i kod 6.2. 5721 kamate i u polje 12.2 je 0,01, ostatak je 0,00 do kraja
razdoblje može biti i cijela godina ali i jedan mjesec.ovisi kad je kamata i onda taj joppd povežeš sa snu.trebat će par dana
Hvala na pomoci!
Samo da javim,sve se povezalo cim su zaprimili joppd i kroz nekih sat vremena smo dobili povrat na racun :-)
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:26   #4076
Imam određenih problema vezanih uz nepovezane uplate. Naime, bio je određeni broj nepovezanih uplata koje sam riješila preko SNU. Ostatak koje su mi ostale ne mogu nikako povezati. Jedan od iznosa koji ne mogu povezati je 218,43 kn. Pri odabiru vrste posla za navedeni iznos jedino što mogu odabrati je vrsta posla pod brojem 4, a to je povrat na žiroračun. Kada u nastavku upišem taj iznos koji želim povratiti, javlja mi se crveno obojena poruka da iznos povrata mora biti manji ili jednak iznos preplate i iznosi 0,00 kn. Svaki tjedan dobivam poruku u sustav ePorezna da imam nepovezane uplate. Jel netko imao istu ili sličnu situaciju? Ako je, kako ste ju riješili?
Aprilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:47   #4077
Quote:
Aprilla kaže: Pogledaj post
Imam određenih problema vezanih uz nepovezane uplate. Naime, bio je određeni broj nepovezanih uplata koje sam riješila preko SNU. Ostatak koje su mi ostale ne mogu nikako povezati. Jedan od iznosa koji ne mogu povezati je 218,43 kn. Pri odabiru vrste posla za navedeni iznos jedino što mogu odabrati je vrsta posla pod brojem 4, a to je povrat na žiroračun. Kada u nastavku upišem taj iznos koji želim povratiti, javlja mi se crveno obojena poruka da iznos povrata mora biti manji ili jednak iznos preplate i iznosi 0,00 kn. Svaki tjedan dobivam poruku u sustav ePorezna da imam nepovezane uplate. Jel netko imao istu ili sličnu situaciju? Ako je, kako ste ju riješili?
ako slučajno imaš na kartici na bilo kojem kontu makar i jednu lipu duga, nećeš moći izvršiti povrat. ako nemaš, ne znam zašto zeza...
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 00:56   #4078
Jedno amatersko pitanje,imam novi knjigovodstveni servis od početka godine.Do sad sam o JOPPD obrascima vodila brigu utoliko,da bih obavjestila bivšeg knjigovođu da li su predani svi nalozi i oni bi dalje slali e-poreznom.Od kad imam novi servis,na e-poreznoj dobijam poruku o nepovezanim uplatama,a i bio je poziv referentice.Plaće i doprinosi pušteni npr 8.-og u mjesecu,knjiženje 15.-og,i tako tri mjeseca,za redom.Od kad je posao preuzeo novi servis.Da li to znači da kasne sa slanjem?Rok za slanje JOPPD-a je isti dan,kad su bile i uplate?
keine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 08:38   #4079
Quote:
Aprilla kaže: Pogledaj post
Imam određenih problema vezanih uz nepovezane uplate. Naime, bio je određeni broj nepovezanih uplata koje sam riješila preko SNU. Ostatak koje su mi ostale ne mogu nikako povezati. Jedan od iznosa koji ne mogu povezati je 218,43 kn. Pri odabiru vrste posla za navedeni iznos jedino što mogu odabrati je vrsta posla pod brojem 4, a to je povrat na žiroračun. Kada u nastavku upišem taj iznos koji želim povratiti, javlja mi se crveno obojena poruka da iznos povrata mora biti manji ili jednak iznos preplate i iznosi 0,00 kn. Svaki tjedan dobivam poruku u sustav ePorezna da imam nepovezane uplate. Jel netko imao istu ili sličnu situaciju? Ako je, kako ste ju riješili?
Ako ti javi bilo što crveno nešto ti nije pokriveno.Probaj zatvaranje kamata ili vrstu posla 1 ili 3.možda nije predan joppd za mio2 kamate a to ti javi postoje podmirene obveze koje nisu zadužene ili tako nešto. a zna biti ako javi grešku 0,00 da je upitanju vrijeme koje treba proći dok ti porezna ne proknjiži zadnji snu.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 08:41   #4080
Quote:
keine kaže: Pogledaj post
Jedno amatersko pitanje,imam novi knjigovodstveni servis od početka godine.Do sad sam o JOPPD obrascima vodila brigu utoliko,da bih obavjestila bivšeg knjigovođu da li su predani svi nalozi i oni bi dalje slali e-poreznom.Od kad imam novi servis,na e-poreznoj dobijam poruku o nepovezanim uplatama,a i bio je poziv referentice.Plaće i doprinosi pušteni npr 8.-og u mjesecu,knjiženje 15.-og,i tako tri mjeseca,za redom.Od kad je posao preuzeo novi servis.Da li to znači da kasne sa slanjem?Rok za slanje JOPPD-a je isti dan,kad su bile i uplate?
rok za slanje je 24 sata od uplate.moguće da su pozivi na broj krivi ili tako nešto jer ti obično gledaju uplatu pa tek onda zaduženje zbog zateznih kamata.zatezne kamate se obračunavaju na kašnjenje uplate ne na raniju uplatu. najbolje pitaj referenticu za ovo.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.