Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2011., 19:44   #1
vježbe snage???

Pozz svima

Žensko sam, 20 god., 161 cm visoka, 45 kg teška .

Budući da se nastojim udebljati koju kilu, preporučili su mi vježbe da nabijem mišića. Što mi preporučate od vježbi a da ne izgubim ovo malo kila što imam ?
Što sve spada pod vježbe snage? Što izbjegavati?

Hvala unaprijed
Mila sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 00:41   #2
pa radi standardne vjezbe; sklekovi, cucnjevi, trbusnjaci, obrnuti sklek(most) itd. samo u pocetku pazi na tehniku, radi pravilno i sporo!
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 02:09   #3
zaboravio sam napisati da je takve stvari najpametnije raditi vani, na lokalnom igralistu, jer ako ih dom radis neces daleko dogurati
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 19:44   #4
Ma samo deri po mesu, mlijeku puri siru ribi u velikim količinama i bit ćeš snažna ko Švarcenegert!!!
ThePetrus778187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 22:03   #5
Quote:
Ignoramus kaže: Pogledaj post
zaboravio sam napisati da je takve stvari najpametnije raditi vani, na lokalnom igralistu, jer ako ih dom radis neces daleko dogurati
zašto neće?
__________________
Steklovata - Novi god
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:06   #6
Quote:
Ignoramus kaže: Pogledaj post
pa radi standardne vjezbe; sklekovi, cucnjevi, trbusnjaci, obrnuti sklek(most) itd. samo u pocetku pazi na tehniku, radi pravilno i sporo!
I zgibove.
IvanTih is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 13:30   #7
Quote:
Mila sila kaže: Pogledaj post
Pozz svima

Žensko sam, 20 god., 161 cm visoka, 45 kg teška .

Budući da se nastojim udebljati koju kilu, preporučili su mi vježbe da nabijem mišića. Što mi preporučate od vježbi a da ne izgubim ovo malo kila što imam ?
Što sve spada pod vježbe snage? Što izbjegavati?

Hvala unaprijed
ti trebaš nabit malo mase, a ne da dobiješ na snazi. to nije isto. da su ti rekli da dobiješ na snazi trebala bi, primjerice, kad radiš bench od 4 serije uradit 1 seriju od 2-3 ponavljanja (recimo 9-6-3-6, tj. prvu seriju 9 ponavljanja, drugu 6, treću 3, četvrtu 6). to se zove, koliko se ja sjećam, princip pješčanog sata, a cilj je izmedju ostalog, pored mase dobijati i na snazi

za rast mišića (tj. to što tebi treba) optimalno je, recimo, 8-12 ponavljanja, a veće mišićne skupine (leđa, prsa, kvadricepsi) možeš koje ponavljanje više (15-ak)

šta bi trebala izbjegavati, tj. manje raditi ne znam, to možeš sama ocijeniti prema izgledu (tj. manje vježbati mišićne skupine koje su relativno dobro gradjene i proporcionalne)


ja bi da sam na tvom mjestu kupio 2 bučice od par kg (koliko tebi odgovara), jer sa njima možeš kući trenirat za početak. a što se tiče opisa vježbi s bučicama bar je to lako, google je tvoj prijatelj
debeli_gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 16:30   #8
a šta sve neću ode pročitat...

prvo, imaš temu: "Kako dobiti mišićnu masu=..."

a ako oćeš ukratko, radi vježbe u kojima ne pokrećeš cilo tilo, nego samo vježbe koje "gađaju" određeni mišić... to je princip anaerobnih treninga...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 15:11   #9
radi 4 puta tjedno osnovne vjezbe (ne znam hoces li raditi doma ili u teretani), dobro si sredi prehranu jer se misici dobivaju u kuhinji a ne u teretani, dobro se odmaraj i nemoj pretjerivat i biti nestrpljiva. Nadi si trening koji ti odgovara. Ja sam dugo bio na tipicnom trenignu za masu koji svi preporucuju 8-12 ponavljanja, 4 serije, 90sec odmor izmedu serija.. Imao sam napretka ali sam malo eksperimentirao i otkrio da mi najbolje odgovara 5 vjezbi po treningu, 6 serija (4 serije po 6-8 ponavljanja, 2 serije po 2-4 ponavljanja a jednom mjesecno ubacis jos na neke vjezbe 2 serije po 1 ponavljanje), pauze oko 120sec (takoder individualno).
Jedi puno proteina,zdravih masti i kompleksnih ugljikohidrata. Pij dovoljno tekucine i uzimaj neke multivitamine i minerale.

Izbjegavati cesto aerobne vjezbe duzeg trajanja znaci trcanje laganim intezitetom, bicikl, rolanje, plivanje...

eto, ugrubo a ako te zanima detaljnije pitaj
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 11:55   #10
Quote:
Mila sila kaže: Pogledaj post
Što izbjegavati?

Hvala unaprijed
Mislim da nema vježbe koju treba izbjegavati, jedino sad kad želiš povećati mišićnu masu trebaš izbjegavati neke namirnice. Traži malo na net-u o nutricionizmu, zdravoj ishrani, o računanju kalorija itd... Eto ako ti stvarno želiš vježbati doma, za početak nabavi nekoliko pari podesivih bučica, do 20kg, vratilo, 2 stolice i dasku hehe.

Bolje više pari bučica jer će ti tako biti lakše "šokirati" mišiće koji se nakon 3-4 mjeseca adaptiraju na trening, i potrebno je uvesti promjene za dalji napredak. Na početku to izgleda jednostavno poput tog što si napisala "preporučili su mi da radim neke vježbe" e pa vidjećeš sama kako budeš više učila koliko je zajeban BB.

I moraćeš sama pretraživati net, jer ti nitko ne može ukratko napisati šta treba raditi jer ne postoji savršen program, već ćeš morati sama doći do toga.
__________________
„Mada je logos uvijek istinit, ljudi ga ne razumiju ni kad ga čuju ni prije no što su ga čuli. I mada se sve zbiva saglasno logosu, izgleda da obični ljudi o njemu nemaju nikakvo iskustvo... Oni ne znaju šta rade dok su budni, baš kao što ne znaju šta su radili tokom sna.“ Heraklit 550. god. p.n.e.

Zadnje uređivanje Marian Oden : 19.07.2011. at 12:02.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.