Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2012., 16:09   #61
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
jako teško, jer sigurno nemaš dovoljno prostora između krovišta i ploče.
Morao bi na ploču staviti parnu branu i onda na nju kamenu vunu.
Naravno ako za to imaš prostora
Imam dovoljno prostora između deke i krova nekih 60 cm sa strane i 180 cm na sredini.Mislio sam nešto po čemu se povremeno može hodati kada nešto pospremim na tavan.Šta je to točno parna brana? jel može nešto kao stirodur?
autobus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 17:59   #62
Quote:
autobus kaže: Pogledaj post
Imam dovoljno prostora između deke i krova nekih 60 cm sa strane i 180 cm na sredini.Mislio sam nešto po čemu se povremeno može hodati kada nešto pospremim na tavan.Šta je to točno parna brana? jel može nešto kao stirodur?
parna brana je folija koja će ti štiti vunu....
ako imaš prostora stavi
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 19:39   #63
Quote:
autobus kaže: Pogledaj post
Imam dovoljno prostora između deke i krova nekih 60 cm sa strane i 180 cm na sredini.Mislio sam nešto po čemu se povremeno može hodati kada nešto pospremim na tavan.Šta je to točno parna brana? jel može nešto kao stirodur?
Pozdrav
Ako namjeravate stavljat stiropor (tvrdi) ili stirodur (još bolje) onda Vam parna brana nije potrebna .Ako ne želite daskati onda morate staviti glazuru (3-5 cm) armirati sa žičanim rabicom ili vlaknima.
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 13:09   #64
Pozdrav!
Kako je prošo zahvat?
Dali se u stirodur zbilja mogu zabit čavli, zašarafit vide za razne police... ili ipak rađe ne?
Znam da se stridur stavlja i ispod nosivnih temeljnih ploča tako da ima veliku tlačnu čvrstoću.
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 13:41   #65
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Kako je prošo zahvat?
Dali se u stirodur zbilja mogu zabit čavli, zašarafit vide za razne police... ili ipak rađe ne?
Znam da se stridur stavlja i ispod nosivnih temeljnih ploča tako da ima veliku tlačnu čvrstoću.
Preskup je, radio sam stiroporom.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 18:17   #66
A bušenje i vidanje u te zidove, kako je prošlo?
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 13:55   #67
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
A bušenje i vidanje u te zidove, kako je prošlo?
Moraš bušiti dublje od stiropora, u zid. Ne smiješ previše stezati, jer se lagano udubi. Objesio sam Lipovica Orion radijatore, police i ostalo. Paziš da površina kojom se naslanja predmet na zid bude malo veća. Nisam imao neriješivih poteškoća.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 14:10   #68
Hvala :-)
Reci mi koje si poteškoće imao, kad ih već spominješ? :-)
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 14:25   #69
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Hvala :-)
Reci mi koje si poteškoće imao, kad ih već spominješ? :-)
Ako nije dobar oslonac, uroni malo u zid, recimo nosač police kad stežeš. Kad sam radijatore postavljao, puca mrežica, treba staviti više nosača, da je manje opterećenje po nosaču itd.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:55   #70
Mislim da sam vidio jednu stvar koja bi ovdje mogla pomoć.
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 22:41   #71
... a jos kad bi netko odgovorio pa iskustva sa tim Multipor-om
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 14:40   #72
Pozdrav!
Molim za mišljenje.

Na kuću je prije 10 g. već stavljena izolacija 5 cm stiropora. Međutim, sobe okrenute prema sjeveru su dosta hladnije i u spavaćaj sobi se javlja vlaga - gljivice na zidu. Vjerujem da je to zato što je stiropor paro nepropustan.

Sada planiram sa unutarnje strane izolirati zidove sa staklenom vunom 5 cm, parnom branom i Gk pločama.

Mislite da ću riješiti problem? Da li je isplativo?
govtkc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 12:36   #73
Quote:
govtkc kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Molim za mišljenje.

Na kuću je prije 10 g. već stavljena izolacija 5 cm stiropora. Međutim, sobe okrenute prema sjeveru su dosta hladnije i u spavaćaj sobi se javlja vlaga - gljivice na zidu. Vjerujem da je to zato što je stiropor paro nepropustan.

Sada planiram sa unutarnje strane izolirati zidove sa staklenom vunom 5 cm, parnom branom i Gk pločama.

Mislite da ću riješiti problem? Da li je isplativo?
Gljivice na zidu se pojavljuju zbog kondenzacije vodene pare iz zraka radi niske temperature zida i/ili previsoke vlažnosti zraka u prostoriji. Rješenje je ili postići višu temperaturu zida stavljanjem vanjske izolacije (smanjiti toplinske gubitke na tom dijelu zida) ili spriječiti doticaj unutarnjeg zraka s hladnom površinom zida.
Sad je sigurno lakše staviti izolaciju iznutra, ali treba posvetiti pažnju spriječavanju ulaska zraka u prostor između GK ploča i zida (u staklenu vunu) pažljivim ljepljenjem folije (parne brane) međusobno dvostrano ljepljivom trakom za tu namjenu i po rubovima zida posebnim PU kitom za foliju. U protivnom će gljivice i dalje divljati po zidu, samo to neće biti vidljivo ispod GK ploča, što je puno gore od sadašnjeg stanja.
Ciki385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 13:51   #74
Živim u malom stanu od 23m2 u stambenoj zgradi koja je sagrađena 1939 godine.
Stan je na vanjskom rubu zgrade s dvije strane koje su prema van
(jedna strana gdje su prozori je oko 40cm cigla i druga strana bez prozora)
Strop je visok 3 metra, za grijanje se koristi plinska fasadna peć koja je u jednoj sobi. S obzirom na skupoću plina, grijanje sam prebacio na klimu A+ razred s inventerom.
(klima je 4.2kWh grijanje i sasvim ugodno ugrije prostoriju)
Iznad stropa je tavanski prostor i krov, ispod mog stana je drugi stan)
Soba ima dvostruke drvene visoke prozore (unutarnja stakla se redovito zimi magle i rose). Kuhinja i wc nemaju grijanje pod je kameni, a prozor je jednostruko krilo koje se također rosi i vlaži (prilikom kupanja, kuhanja...)
Pod u sobi je drvena greda iznad nje brodski pod a naknadno je stavljen laminat preko toga.

Isplati li se u stan staviti unutarnju izolaciju vanjskih zidova, stropa (i malo ga spustiti), te neku kvalitetnu drvenu ili PVC stolariju čisto da se smanje gubitci topline. Prozor iznad peći na dnu je jako topal, ali pri vrhu je skroz leden.

Naime preko noći se ne grije, a ujutro je u stanu 15 stupnjeva. Ako se grije, u stanu je ugodnih 23-24..no jako se brzo ohladi. jedino što sad koristim su kombinacija gumenih i spužvastih brtvila oko prozora, spuštanje rolete, i zamotana deka koja stoji u međuprostoru prozorskih krila.

Ljeti ako se ne hladi, pakao je od 29 stupnjeva (sunce udara od istoka do praktički skoro samog zapada)
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 01:59   #75
Hidroizolacija unutarnjeg zida

Lijepo molim za savjet čime bih mogla hidroizolirati unutarnji zid dnevne sobe u kojem se nalaze vodovodne instalacije susjednog stana.

Naime dogodilo se da nam je iz susjedove kupaonice probila vlaga, a kako se radi o zidu na kojem je naša biblioteka i koji je gotovo u potpunosti prekriven knjigama nismo to primjetili tko zna koliko dugo

Dakle, ne radi se o problemu stalne vlage, ali željela bih nešto učiniti da štetu kod eventualne buduće nezgode takvog tipa svedem na najmanju moguću mjeru.
(Srce me boljelo kad sam vidjela uništene i pljesnjive knjige )
__________________
In politics, stupidity is not a handicap.
terra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 13:13   #76
Quote:
terra_zg kaže: Pogledaj post
Lijepo molim za savjet čime bih mogla hidroizolirati unutarnji zid dnevne sobe u kojem se nalaze vodovodne instalacije susjednog stana.
Naime dogodilo se da nam je iz susjedove kupaonice probila vlaga, a kako se radi o zidu na kojem je naša biblioteka i koji je gotovo u potpunosti prekriven knjigama nismo to primjetili tko zna koliko dugo
Dakle, ne radi se o problemu stalne vlage
Probajte malo bolje opisati o kakvoj se to vlazi radi. Je li fleka od propuštanja vodovodne instalacije ili je drugačije forme vlažna fleka na tome zidu? Također, jesu li te vodovodne instalacije baš ugrađene u samome unutarnjem zidu (= u njemu su zažbukane u svom šlicu), ili se nalaze unutar svog instalacijskog zidnog kanala, kroz kojega slobodno prolaze unutar svojeg obzida iza vašega unutarnjeg zida?

Je li negdje propustila vodovodna instalacija, pa sanitarna ili otpadna voda natapa vaš zid, ili je u pitanju zid koji razdjeljuje vaš životni prostor i instalacijski zidni kanal (šaht), a koji je smješten između vašeg stana i stana susjeda?
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 20:21   #77
Mogu ja čekati odgovor na svoje podpitanje do stoljeća 707-og ...
Sad tek vidjeh da je urednik (moderator) prebacio ovu temu ovdje. A je li itko obavjestio @"terra koku" da joj je tema završila ovdje? Možda je žena ostala u uvjerenju da joj je tema "premještena" u 'Recycle Bin'?
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 02:05   #78
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
Mogu ja čekati odgovor na svoje podpitanje do stoljeća 707-og ...
ispričavam se na kasnom odgovaranju, bila sam na putu cijeli dan.

Dakle, vlažna fleka koja se pojavila na našoj strani zida je na visini otprilike jedan metar od poda i nije posve mokra, štoviše, čini mi se da se suši, tako da nemam dojam da je pukla cijev... Prije bih rekla da ljudima negdje voda prolazi kroz fuge i ispod pločica.
Pokazala sam im kako to izgleda kod mene i rekli su da će vidjeti o čemu se radi i napraviti što se može... za sad nemam razloga ne vjerovati im.

Što se zida tiče, radi se o zidu između naša dva stana. Kao što sam rekla, s naše strane je tu dnevna soba i zid je pokriven policama s knjigama, a s njihove strane su kuhinja i kupaonica. Iskreno, nemam pojma kako su točno izvedene instalacije, no u tom zidu su sigurno njihove cijevi za sudoper u kuhinji i tuš kabinu u kupaonici

Uz pretpostavku da će oni sa svoje strane sanirati problem (te ako se nije dogodila neka bezvezna nezgoda, iako ne mogu zamisliti koja), ono što bih ja željela je sa naše strane na neki način spriječiti da neka buduća takva nezgoda napravi veću štetu na mojim knjigama.
__________________
In politics, stupidity is not a handicap.

Zadnje uređivanje terra_zg : 04.03.2014. at 02:07. Reason: tipfeler
terra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 06:51   #79
Quote:
terra_zg kaže: Pogledaj post
Dakle, vlažna fleka koja se pojavila na našoj strani zida je na visini otprilike jedan metar od poda i nije posve mokra, štoviše, čini mi se da se suši, tako da nemam dojam da je pukla cijev... Prije bih rekla da ljudima negdje voda prolazi kroz fuge i ispod pločica. ...
Što se zida tiče, radi se o zidu između naša dva stana. Kao što sam rekla, s naše strane je tu dnevna soba i zid je pokriven policama s knjigama, a s njihove strane su kuhinja i kupaonica. Iskreno, nemam pojma kako su točno izvedene instalacije, no u tom zidu su sigurno njihove cijevi za sudoper u kuhinji i tuš kabinu u kupaonici
U redu, sad mi je jasnije. S ovim vašim odgovorom sam otklonio sumnju da nije možda u pitanju vlaga s vaše strane, ona koja nastaje zbog kondenzacije iz sobnoga zraka na hladnoj plohi toga (eventualno negrijanoga dijela) zida.

Prema visini izbijanja vlažne fleke na zidu s vaše strane, a ne po cijeloj visini toga zida, te i zbog situacije da fleka nastaje ali se i suši, vjerojatnije je to što ste i sami pretpostavili - da kod susjeda puštaju instalacije odvodnje.
Da pušta vodovodna instalacija, onda biste stalno imali tu fleku u istom ili u još gorem stanju vlažnosti, jer je vodovod pod stalnim tlakom vodovodne mreže, pa se fleka ne bi sušila.

Vjerojatno se negdje kod susjeda iza zidnih pločica zašpricava, uvlači, podvlači, ili zalijeva voda u zračne džepove iza pločica, a onda i u zračne komore zida, što se može događati ili tijekom većeg pranja u kuhinji ili tijekom pranja u kupaonici. Zalijevanje se može dogoditi kroz procjepe (fuge) između pločica, ili zbog propuštanja spojeva cijevi za otpadne vode, kad je u toku kakvo duže ili intenzivno pranje.
Na toj visini uzrok fleke može biti propuštanje spoja cijevi (mlaza) otpadne vode iz perilice rublja (ili perilice suđa) na odvodnu cijev u zidu, ili propuštanje spoja odvodne cijevi iz sudopera na odvodnu cijev u zidu.

Da je u pitanju vlaga (koja se kondenzira iz sobnoga zraka) s vaše strane, ne bi vam onda pomogla hidroizolacija na zidu, nego toplinska izolacija i bolja ventilacija vašeg dnevnog boravka.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 08:49   #80
@terra_zg
Ispustih vam reći zaključno - očito ne trebate hidroizolaciju na tome zidu. Nego je obveza vaših susjeda da hitno obave sanaciju njihovih neispravnih instalacija i naknade vam svu štetu koja vam je učinjena u toj nesreći.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.