Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2006., 07:19   #41
Hvala, Polly! Sta bi mi bez tebe?
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 19:06   #42
Smile Torta za prvi rodjendan

daklem, moj hahar, moje zlato malo , sin mi jedinac slavi prvi rodjendan za kojih 2 tjedna.
ja bih mu - ambiciozno, ambiciozno - ispekla tortu.
e sad - on jos nije, niti bude u ovih 2 tj. probao cokoladu, orahe (tu spadaju i ljesnjaci, kokos, kikiriki, pistacio i sve tog tipa) i bjelanjak.
takodjer ne bih voljela da ide bas too much secera, putra i slaga unutra (probao je i sve pet, al mu ne dajem bas na redovnoj bazi).
a opet, svakako bih htjela da to bude neka torta koju i on moze jest.
nesto sa sirom, nesto sa vocem - suhim, smrznutim? jabuke?
nesto s kestenom? kestene je probao i svidjaju mu se

pliz, ideje na svjetlo monitora

edit: sad sam malo pretrazivala, al nis upotrebljivo.
moja torta nije za naslikavanje, moj mali pero-zdero ce to za ozbac jest
za odrasle cu narucit jos jednu
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 21:01   #43
Pogledaj ovaj recept http://www.crochef.com/index.php?recept=347

Ono što još nije probao, možeš izostaviti...
Kolač je mrak! Pravim ga redovito, svi misle da je od čokolade.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:07   #44
torta bas super izgleda
fala, bblue.

hm, rogac jos nije probao
u koju skupinu to spada - voce? orascici?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 11:32   #45
pogledaj ovdje
ja recepte nisam pročitala, pa možda ti neće niti jedan odgovarati sada, no vjerojatno hoće u budućnosti

zašto ne probaš sa jednim od onih crnaca bez jaja, samo izostavi kakao i čokoladu
napuniš ih ili staviš gore gusti kompot od jabuka u koji je ukuhano par žlica gustina ili pudinga ako mu to već daješ
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 11:45   #46
http://www.advent.hr/proizvodi/carob.htm

Evo, ovdje su neke informacije o rogaču... ja se ne sjećam kad sam ga počela davati sinu, davno je to bilo
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 11:54   #47
"čokolada šteti zdravlju na mnoge načine"
i to dokazano

sve jestivo šteti zdravlju na neki način ponekom
ali samo tak napisati izjavu je bahato i glupo, po meni
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:13   #48
Da gledamo sta je zdravo malo toga bismo imali na stolu. Isto puno toga sto je lijek je ujedno i otrov. Ovisi da li je veca korist od uzimanja istoga ili steta. To pise i na puno lijekova.Mene cokolada lijeci pogotovo kad imam PMS ili me hvata nervoza. Pa mislim da je manja steta uzeti malo cokolade ako treba i vise nego histerizirati. I za mene i za okolinu.
Najvise me nervira jedna kolegica koja stalno prica sta je zdravo a i dan danas pusi ko Turcin. Mislim da nijedna hrana ne moze stetiti kao aktivno pa i pasivno pusenje naravno.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:20   #49
Ne mislim da čokolada šteti zdravlju... samo sam stavila link za objašnjenje što je rogač i u koju skupinu spada
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:26   #50
draga ptićice,
ja sam se obrecnula na tu prepametnu dr.
ne na tebe
ti si meni dobra
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 15:14   #51
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
draga ptićice,
ja sam se obrecnula na tu prepametnu dr.
ne na tebe
ti si meni dobra
Ah, odmah mi je laknulo
A što se tiče vemar 1 - slažem se, kao bivši pušač, sa svim tvrdnjama o štetnosti pušenja. Kamo sreće da sam to shvatila ranije!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 23:10   #52
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovaj recept http://www.crochef.com/index.php?recept=347

Ono što još nije probao, možeš izostaviti...
Kolač je mrak! Pravim ga redovito, svi misle da je od čokolade.
Radila sam ovaj kolač i ispao mi je katastrofalno. Prvo mi je bilo čudno jer je tijesto bilo dosta gusto, al ipak sam ga utrpala u kalup (mali, kak piše u receptu). Na kraju me kolač po izgledu i visini podsjećao na bajadere, a ne na visoku tortu kakva je na slici.

Možda fali prašak za pecivo?
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:03   #53
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
daklem, moj hahar, moje zlato malo , sin mi jedinac slavi prvi rodjendan za kojih 2 tjedna.
ja bih mu - ambiciozno, ambiciozno - ispekla tortu.
e sad - on jos nije, niti bude u ovih 2 tj. probao cokoladu, orahe (tu spadaju i ljesnjaci, kokos, kikiriki, pistacio i sve tog tipa) i bjelanjak.
takodjer ne bih voljela da ide bas too much secera, putra i slaga unutra (probao je i sve pet, al mu ne dajem bas na redovnoj bazi).
a opet, svakako bih htjela da to bude neka torta koju i on moze jest.
nesto sa sirom, nesto sa vocem - suhim, smrznutim? jabuke?
nesto s kestenom? kestene je probao i svidjaju mu se

pliz, ideje na svjetlo monitora

edit: sad sam malo pretrazivala, al nis upotrebljivo.
moja torta nije za naslikavanje, moj mali pero-zdero ce to za ozbac jest
za odrasle cu narucit jos jednu
Zmijice, moji mali gosti najradije jedu običnu roladu sa marmeladom ili onu sa kuhanom kremom. Za rođendan bi možda mogla biskvit speći u kalupu za tortu ili u nekom zgodnom obliku. A i odrasli uz kavu će rado pojesti obični biskvit, bez puno kerefeka.
Osim toga, tako mali dječak neće u opće razumjeti što znači rođendan i torta a i dekoracija je više za goste i starije.
Nemoj se previše brinuti.

Mogla bi napraviti biskvitnu podlogu, poškropit ju sa malo čaja od šipka, premazati kesten pireom i ukrasiti slatkim vrhnjem.

Možda parfe torta
torta od sira i vrhnje, složena kao sendvič između 2 biskvitne kore
kremšnite

u svim receptima se može uštedjeti na šećeru

Malo me usmjeri, možda se dosjetim još nečega.
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:11   #54
Quote:
NanaDeni kaže: Pogledaj post
Osim toga, tako mali dječak neće u opće razumjeti što znači rođendan i torta a i dekoracija je više za goste i starije.
jest da su mali, jest da je prvi ali skuže oni čemu taj nakičeni kotač s svjećicom na stolu
tak da bi ja rekla da vrijedi truda
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:15   #55
Samo jedno pitanje ... jasno mi je da se malom djetetu ne daje čokolada niti orašasti plodovi, ali zašto se ne smije koristiti bjelanjak?
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 11:00   #56
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
jest da su mali, jest da je prvi ali skuže oni čemu taj nakičeni kotač s svjećicom na stolu
tak da bi ja rekla da vrijedi truda
apsolutno

ne bih htjela da ispadne nešto loše ili da me se pogrešno shvati. Moj sin je imao 2 torte za prvi rođendan- jednu sam ispekla ja a drugu je donjela svekrva (nismo se baš razumjele, jel). Ta svekrvina je bila ista kakvu je imao i moj muž na svom prvom rođendanu. E ta torta je bila za slikanje i svaki gost je kući odnio komadić. Onu drugu smo načeli i uglavnom se nije pojela. Bile su ukusne, da se razumijemo.
Samo ljudima je ipak bilo važno druženje i naslikavanje, mućkanje bebe, a hrana i piće onako
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 12:43   #57
Neće ti dijete jesti tortu,malo će promrljati.
Iskreno predlažem parfe tortu od čokolade s cijelim bananama unutra, izvana ukrasi tučenim slatkim vrhnjem, a na to gumene bombone ili bilo što od tih dječjih slatkiša. Vidjet ćeš kako će djeca biti sretna.
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:01   #58
Quote:
babe2 kaže: Pogledaj post
Radila sam ovaj kolač i ispao mi je katastrofalno. Prvo mi je bilo čudno jer je tijesto bilo dosta gusto, al ipak sam ga utrpala u kalup (mali, kak piše u receptu). Na kraju me kolač po izgledu i visini podsjećao na bajadere, a ne na visoku tortu kakva je na slici.

Možda fali prašak za pecivo?
Ja ga radim redovito... poduplam masu, radim u velikom protvanu - četvrtastom i serviram kao kockice. Ne bude visok, ali je vrlo ukusan. Kad miješam tijesto, ako su jabuke manje dodam više mineralne.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:15   #59
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Samo jedno pitanje ... jasno mi je da se malom djetetu ne daje čokolada niti orašasti plodovi, ali zašto se ne smije koristiti bjelanjak?
IIRC, bjelanjak je potencijalno alergogen pa se izbjegava do prve godine života.
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 14:10   #60
Hvala!
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.