Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 19:33   #621
podnice

Silencium, kad bi imala pod sobom bilo kojimadrac osim žičani MORALA bi imati elastičnu, fleksibilnu podnicu osim ako nisi anoreksičarka od 40 kg, jer PODNICA + MADRACI OD PUR PJENE, LATEKSA, MEMORY PJENE, HLADNE PJENE, BIO PJENE = JEDNO TIJELO i tek kad su skupa čine sustav za spavanje,
Dakle podnica je MORAŠ sa svim tim tipovima madraca a
NESMIJEŠ sa žičanim madracima...i zaboravite sve ostale priče i kombinacije jer to je zakon u tom fahu.


MADRAC JE ČOVJEKOV NAJBOLJI PRIJATELJ - i jos kad imas motornu podnicu pa čitaš knjigu na njemu

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 00:36. Reason: r.
almador is offline  
Old 16.12.2008., 09:31   #622
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
.... Odem provjeriti - u pravu sam. Prodavač kaže - naj-
vjerojatnije pogrešna isporuka. Opet reklamacija....
Drugi put kupuj u Orioliku gdje poštene madrace rade siromašni pošteni Hrvati koji zarađuju time za kruh.
papa štrumf is offline  
Old 16.12.2008., 09:46   #623
Quote:
gfosa kaže: Pogledaj post
Kad sam već otvorila temu da javim rezultat.
U prošli utorak naručila sam ortofleks direktno iz tvornice, danas sretno stigao u moju spavaću. Nažalost stigao je prije podnica, pa ću još sačekati za isprobavanje ali kada sam probala leći nakon svih onih s oprugama ovo je . E da cijena 1100 kuna. Ja zadovoljna
I ja sam jako zadovoljan sa Ortofleksom, udoban, kvalitetan, antialergijski, još i besplatnu dostavu imaju. Oni valjda ne prodaju škart, kao izgleda oni saloni koji izvana uvoze ono šta stranci bace na otpad pa ovdje prodaju po par tisuća kuna.
papa štrumf is offline  
Old 20.12.2008., 09:18   #624
ajme!

A ja ne mogu virovat da ovoliko covik moze rec o madracu?
Mislim, vjerujem da je vazan za dobar san i tako za kvalitetan zivot, ali...ja mislila da je solidan par tisuca kuna...ja sine mogu prisustiti nista puno skuplje...a i znam neke ljude koji imajujaaako skupe, pa mi ne djeluju ciliji i sretniji od mene...hm..dilema!
narentina is offline  
Old 20.12.2008., 16:55   #625
Djelomično si u pravu, ali ne uvijek i ne za sve, ima raznih ljudi sa raznim problemima i potribama, svak je malo drugačiji... A i godine čine svoje... Ja san nekad moga i na kamenu spavat ka beba...

Ono šta mene nervira je da u želji kupovine šta bolje kombinacije madrac+podnica, moguće je ispalit veliku lovu, i opet nebit zadovoljan... Jer se nezna inicijalno kupit dobra kombinacija tvrdoće madraca i broja zona, a posli se nezna namistit iznimno kvalitetna podnica koja se može podešavat individualno na mali miljun načina, ali triba znat šta i kako... A baš to, šta i kako izabrat, i šta i kako posli namistit, skoro nigdi nećeš sa sigurnošću saznat, a da ne kažen oćeš li nać to ka servis, tj. da ti neko to preporuči, namisti, i kad i ako si zadovoljan, to uredno naplati... Ja bi prvi neku normalnu cifru platija za savjet i štelanje, ako to rezultira savršenim snom i odmorom... Ali je, malo sutra...

DoomsdayST is offline  
Old 20.12.2008., 17:39   #626
naručio sam madrac meblo hospital 180x200 anatomski,međutim ja sam htio tvrdi a došao mekši..on je odličan,ali sam ja naučio spavati na tvrđem jogiju..platio sam ga 3700 kuna i ne znam što ću sad,možda bi se zamjenio s nekim ako ima isti problem ili sl.ali ne znam smije li se to na ovim stranicama
divank is offline  
Old 22.12.2008., 00:34   #627
stara priča

uz postovanje Papa Štrumf ..govoris gluposti...nitko vani ništa ne baca i onda se to dovozi ovamo ..niti pošteni hrvati rade poštene madrace..materijali za izradu madrace se NE PROIZVODE u Hrvatskoj..ništa osim konca i struje te ruku koje šivaju..sve ostalo je iz europske unije pa prema tome ta priča ne drži vodu..isto tako Hespo i Perfekta nisu u vlasništvu hrvata nego Hilding Anders korporacije..a to što neki porizvođači prodaju neukima m...pod bubrege to je druga priča. madraci protiv komaraca i slicno..točno postoji navlaka tretirana tekućinom protiv komaraca..no kad stavite plahtu gore ...nema više koristi.
A pitanje o usaglašenosti madraca i podnice..da se to..npr. do polovice siječnja 2009 možete besplatno isporbati uz pomoć komp. uredjaja ERGO-CHECK ( pogledajte malo na netu o njemu) koji je najbolji madrac i podnica za vas..i vjerovali to ili ne..ja sam službeno to kontrolirao i ispalo je da meni odgovara madrac koji je bio srednje cjenovne gupe...komp radi objektivno..čista matematika..dakle navratite i provjerite..

reklama

spavajte dobro i kupujte pametno...obrazujte se ..čitajte i ne bacajte novac nego ga dobro investirajte i kupite si kvalitetan i odgovarajući madrac- starost će vam biti zahvalna..jer samo dobar madrac vam obnavlja snagu i relaksira mišiće tokom spavanja..a kralježnica vam to sve drži---cijelo vase tijelo i sigurno joj nece pomoci dobar mobitel i lcd tv da se oporavi--madrac hoće

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 00:39. Reason: r.
almador is offline  
Old 22.12.2008., 01:59   #628
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
uz postovanje Papa Štrumf ..govoris gluposti...nitko vani ništa ne baca i onda se to dovozi ovamo ..niti pošteni hrvati rade poštene madrace..materijali za izradu madrace se NE PROIZVODE u Hrvatskoj..ništa osim konca i struje te ruku koje šivaju..sve ostalo je iz europske unije pa prema tome ta priča ne drži vodu..i
SNIP...
Prvo skoči, onda reci HOP...

http://www.oriolik.hr/index.php?page=about&text=1
http://www.oriolik.hr/index.php?page=about&text=2

DoomsdayST is offline  
Old 22.12.2008., 07:22   #629
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
I ja sam jako zadovoljan sa Ortofleksom, udoban, kvalitetan, antialergijski, još i besplatnu dostavu imaju. Oni valjda ne prodaju škart, kao izgleda oni saloni koji izvana uvoze ono šta stranci bace na otpad pa ovdje prodaju po par tisuća kuna.
još jedan glas za oriolik. sve 5..i dostava i madrac
rev2000 is offline  
Old 22.12.2008., 12:11   #630
Koga zanima, u Solidumu je svojedobno postojala tzv. Space cabin za isprobavanje Tempur madraca na podnici koja ima regulaciju u 3 segmenta i mislim da je bila kontrolirana elektronički (na gumb). Dućan je bio Euronam ili Eurolam..uglavnom nešto sa Euro...
laella is offline  
Old 22.12.2008., 18:15   #631
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Koga zanima, u Solidumu je svojedobno postojala tzv. Space cabin za isprobavanje Tempur madraca na podnici koja ima regulaciju u 3 segmenta i mislim da je bila kontrolirana elektronički (na gumb). Dućan je bio Euronam ili Eurolam..uglavnom nešto sa Euro...
Mislim da to imaju i u kiki.
Mayo is offline  
Old 22.12.2008., 22:22   #632
Oriolik

očito da sam pogriješio u tom dijelu..PUR_pjene..Oriolik je proizvodi..tj upjenjejuje ju jer mu je potreban radi tapaciranog namještja i vjerovatno radi dvije ili tri osnovne gustoće, Dio toga se upotrbaljava u proizvodnji žičanih madraca..PUR pjena cca 2 cm debljine i u bloku oko madraca, tkz.njemačka metoda..no to je prošla tehnologija. Da razjasnimo ....vrlo malo proizvođača madraca proizvode i pjene ..latex , hladnu , memory jer je to jednostavno neispalativo. To se kupuje, naručuje po specifikacijama od velikih proizvođača..i upravo u toj narudžbi leži zec.....isto kao sa cipelama..odredite cijenu koju želite i prema tome dobijete kvalitetu koja može biti super ili šrot..i onda to režete doma i profilirate, komponirate sa raznim pjenama...netko kompjuterski neko po " oku"..i navlaka i eto madrac...istina nije to tako lako ....no to je u osnovi sistem.
Dakle izvinjavam se ..Oriolik radi Pur pjenu i reže ju .
almador is offline  
Old 23.12.2008., 20:01   #633
... Oriolik, uz Bonell opružne madrace, u kojima, kako almador kaže, koristi i sloj od PU pjene, radi i madrace BEZ OPRUGA, tj. kompletno od PU pjene, u nekoliko kombinacija...

http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=6

Iako gustoća nikad ne ide priko 35 kg/m3 (osim nekih modela koji imaju ploče od 120 kg/m3 ubačene u sredinu), madraci su, kako čujem od ljudi koji ih imaju, OK... Koliko su trajni, neznam... Ali, svaki madrac ima rok trajanja...

DoomsdayST is offline  
Old 23.12.2008., 20:03   #634
mi smo kupili hiteks...

ljudi moji, madrac je genijalan
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 24.12.2008., 21:37   #635
1 ili 2 madraca?

Vec sam puno toga procitao, ali svejedno imam dilemu:

2 x 90*200 ili 1X 180x200

radilo bi se o istim madracima i ako bi 2 uzimao.

Za par dana moram se odluciti, a ne bi se htio zeznuti.

Hvala na svakom savjetu.
panonac25 is offline  
Old 28.12.2008., 21:39   #636
2x90

Panonac tu dilemu moras sam rijesiti, Ima za i protiv.
Za je jedino sto nema razmaka izmmedju madraca....protiv je...teže rukovanje, prenasanje pokreta na drugi dio madraca
neodredjeno je ali ivazno..kakavu posteljivu imas sada..za jedan veliki ili dva mala..u biti stvar je cisto individualna..
almador is offline  
Old 29.12.2008., 11:16   #637
Anatomski madraci?

Veli mi fendica da se preporodila otkako spava na anatomskom madracu, pa sam htjela pitati one koji se razumiju u te stvari koji su madraci najbolji?
Moj djed je imao neki antamoski, ali to je bilo tvrdo ko zemlja, na to se trebalo prvo naviknuti da možeš na tome spavati
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Old 29.12.2008., 15:32   #638
Zadovoljna sam vlasnica madraca od poliuretanske pjene već deset dana i stvarno sam preporođena..madrac je službeno među tvrđima ali ima jako mekani gornji sloj tako da imaš ustvari pomalo bestežinski filing, prvo sam isprobala kod frendice i onda sam se odlučila - ona ima stellu od perfectadreams, a ja rollo od hespa, žao mi je sto ga nisam prije nabavila to je stvarno mala cijena za drastično povećanje kvalitete života
predlažem ti da odeš u neki dućan s namještajem i isprobavaš, jer su spavačke preferencije individualne
larlar is offline  
Old 29.12.2008., 22:06   #639
EDIT: mod sredio...

Uživaj...

DoomsdayST is offline  
Old 31.12.2008., 09:12   #640
Madrac s podnicom ali bez kreveta

Pozdrav. Unaprijed se ispričavam ako je ovo pitanje već postavljeno. Nisam pročitala cijeli topic.
Dakle, htjela bih kupiti madrac s podnicom ali trenutno nemam i za krevet kakav želim
Pa me zanima da li se može podnica staviti na pod pa na nju madrac dok ne stignem do kupnje kreveta?

Thanks
milenka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.