Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2007., 11:06   #21
Quote:
collie5 kaže: Pogledaj post

Mene zanima ovaj tekući puder koji vam doktori preporuče? Jel to neki posebni ili obićan puder u boji za lice ili sta?
Obicni bijeli tekuci puder, koristi se i za lice i tijelo, ovisi gdje imas te tockice ili sto vec imas.
Kosta oko 20kn.
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 16:27   #22
Evo kupila sam danas ovaj tekući puder (žena u ljekarni je reklauder za kozice )
Tha Turtle...kazes da ti plymicol pomaže? Hm...možda da ju i ja nabavim. Meni dr.nije ništa dala. Rekla je da jednostavno moram čekati da prođe (6tjedana je rekla).
Kakvo je stanje sa solarijem i PS? Smije li se ici? A obično sunce? Šat je bolje/gore?
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 20:41   #23
Quote:
collie5 kaže: Pogledaj post
Evo kupila sam danas ovaj tekući puder (žena u ljekarni je reklauder za kozice )
Tha Turtle...kazes da ti plymicol pomaže? Hm...možda da ju i ja nabavim. Meni dr.nije ništa dala. Rekla je da jednostavno moram čekati da prođe (6tjedana je rekla).
Kakvo je stanje sa solarijem i PS? Smije li se ici? A obično sunce? Šat je bolje/gore?
ja sam jucer zvala dermatologicu, jer je od sljedeceg tjedna na godisnjem pa je nece biti kad ja budem isla.

rekla mi je da se samo perem kad mogu (kad se uznojim ili kad me svrbi), najbolje samo obicnom vodom ili ako bas trebam neko sredstvo, onda exomega. mislim da je to slicno onome sto ja vec ionako imam doma a-derma ulje za kupanje sa zobi za hiperosjetljivu kozu - je to je to! "Aderma Exomega Shower and Bath Oil" (ima i mlijeko i gel)

sto se tice mora, rekla je da ce mi more ciniti dobro i da se suncati mogu bez problema, samo ne na najjacem suncu (sto ionako ne radim vec godinama). za solarij ti zbilja ne znam reci, ali ja ne bih. inace, ova stranica koju je dao eht kaze ovo:

"Ultraviolet light treatments given under the supervision of a dermatologist may be helpful."

meni je rekla da obicno traje i do 3 mjeseca, meni je jedan zasigurno prosao, a najvjerojatnije i bar 5 tjedana (joj, da bar traje samo 6 tjedana! ).

inace, ja se najvjerojatnije ipak necu suncati po tome jer mi ruzno izgleda pa cu se na plazi "pokrit".

p.s. mene je plymicol malo strah koristit jer ako nije za to ... (ipak je plymicol za gljive) ...
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 12:41   #24
Da,znam, pylimicol bolje ne koristiti bez upute liječnika.
A daj mi please reci gdje se tebi sve proširilo? Koliko je to tebi ružno da se nećeš sunčati? Ne znam dal si extra gadljiva pa ti je i najmanja promjena na tijelu jako ružna ili je to zbilja tako ružno? Meni je na par mjesto to baš jače primjetno (a ta su mjesta skrivenija..tipa...ispod pazuha tj. po toj bočnoj strani tijela), a po trbuhu su mi samo crvenkaste flekice koje se ne vide baš jako.

Meni se čini da je sunčanje problem zato što se onda znojimo, a to nije poželjno pa zato...

Ja nikad nisam išla u solarij jer sam dosta tamnoputa, ali sam na topicu o psorijazi vidjela da je nekoj curi pomoglo pa sam mislila možda bi i nama bilo bolje.

Ja sam tek sad u drugom tjednu (k'o da sam trudna ) pa možda meni zato to ne izgleda još tako strašno ili ???

Jel se to širi do nekog tjedna i onda stane takoi tako bude do kraja ili se širi koliko i do kad hoće?

Prvo se nisam toliko bedirala, ali sad mi više nije svejedno. Ni rolati se ne mogu otići jer se uznojim i onda me svrbi.
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 12:54   #25
dakle, ovak (sorry ak se ponavljam), meni se prvo pojavila jedna jedina flekica na desnoj strani malo iznad gaca. pa je rasla tjedan-dva. bila je crvena a u sredini kao zuckasta (smeckasta, kajaznam, neka glupa boja) i ljustila se. totalno sam se ustrtarila jer inace nikad po tijelu nisam imala apsolutno nikakvih koznih problema, a ovo mi je vec izgledalo . i tak sam dogovorila ciscenje lica (jer sam ionak morala) i pitala jel doktorica bude tam kad ja dodjem da me pogleda. znam da je zena inace u guzvi, al ovak sam bila sigurna da ce me bar pogledat na trenutak.

to jutro kad sam trebala ic gledam se u krevetu i skuzim jos nekoliko (mozda pet-sest) sitnijih i samo crvenih flekica po tijelu, i onda skuzim jos par na natkoljenicama i onak, dok bih gledala potkoljenice, i vratila pogled na trbuh, bilo ih je jos, i tak svaki put, kad bih ponovno pogledala. tak da sam jedva docekala doktoricu. ona je samo bacila pogled na mene i rekla "aha, to je to" (pitirijaza) i rekla curkama koje su mi cistile lice da mi daju injekciju. nisam zapamtila sto je bilo u njoj, al navodno da djeluje protiv sirenja. i onda mi je rekla da je ta pitirijaza dosta cesta, i da moze trajat do 3 mjeseca. tusiranje obicnom vodom, ja sam vec onda imala exomegu doma i tusirala se s njom, jer je ona za totalno netolerantnu kozu pa sam znala da ne moze naskodit, a sad mi je i dokica to potvrdila.

nisu mi se odmah fleke povukle, ali bar nisu isle dalje, i do kontrole nakon nekih tjedan dana bilo ih je puno manje al ova najveca je jos stajala kao smedja flekica.

i onda sam strgala nogu i nisam se mogla posteno istusirati 3-4 dana i pogledam se jedno jutro, a ono na trbuhu ko ospice. na tisuce malih crvenih flekica. nisam gadljiva, ali sam mozda razmazena, uvijek sam imala savrsenu kozu tijela, al ipak mislim da ne pretjerujem kad kazem da to ne bih pokazivala NIKOME. sad kad se opet mogu normalno tusirati, puno je bolje, ali strah me da se ne bi jos koji put vratilo do ozdravljenja, pa se moram opskrbiti i "pokrivnim" badicem. meni je na podrucju tocno izmedju grudnjaka i gaca i do strana tijela (ledja cak nisam ni gledala ), cijeli taj "pravokutnik". al bogu hvala, izvan toga ne ide. e, da i izgleda malo "groznicavo", ko mjehurici od groznice, al nisu oni.

pretpostavljam da se suncat mogu al da isplahnem znoj u moru ili pod tusem. kao sto rekoh, na sunce ionako idem tek kasno popodne, ostalo vrijeme sam ili u vodi ili u hladovini.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 16:40   #26
Slobodno se ti ponavljaj...ja sam malo očajna po tom pitanju pa...

Mene samo muči jedna stvar...tebi je bilo bolje kad si se tuširala nego kad nisi? Meni su dr.i frendica rekle da je najbolje da se to ne moći pa mi sad nije jasno kako je tebi uz moćenje išlo na bolje
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 19:31   #27
Quote:
collie5 kaže: Pogledaj post
Slobodno se ti ponavljaj...ja sam malo očajna po tom pitanju pa...

Mene samo muči jedna stvar...tebi je bilo bolje kad si se tuširala nego kad nisi? Meni su dr.i frendica rekle da je najbolje da se to ne moći pa mi sad nije jasno kako je tebi uz moćenje išlo na bolje
meni je bolje kad se otusiram, ne odmah al postupno se poboljsava. plus mi je dermatologica rekla da je dobro da se operem, sto cesce radi znoja, i pogotovo ako me svrbi, ali da ne koristim agresivna sredstva, dakle, dobro je nesto za hiperosjetljivu kozu tipa a-dermine exomege.

postoji mogucnost da ovo tvoje nije ista stvar u kojem slucaju mozda tusiranje ne bi bilo pametno, al meni je ovo dermatologica pogledala, vidjela i tako mi dalje rekla.

__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 19:36   #28
Ah...ne znam ni sama...moje je pregladala dr.opće prakse tako da dermatologica je sigurno bar malo upučenija u sve to. Kad me svrbi ću se istuširati i onda ću vidjeti dal se stvari pogoršavaju...Ako ne...jupi!
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 19:37   #29
Quote:
collie5 kaže: Pogledaj post
Ah...ne znam ni sama...moje je pregladala dr.opće prakse tako da dermatologica je sigurno bar malo upučenija u sve to. Kad me svrbi ću se istuširati i onda ću vidjeti dal se stvari pogoršavaju...Ako ne...jupi!
drzim fige
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 19:10   #30
Evo mog izvješća o stanju (na cestama )...uglavnom...nakon 7 dana mora, kupanja i sunčanja (nisam poslušala savjet doktorice o ne kupanju ) stanje je isto. Ja sam happy zbog toga jer me strah bilo samo da će biti gore. Neposredno nakon izlaska iz mora stanje je nešto bolje u smilu da se ne crveni pa je samim time manje vidljivo, a čim se oznojim kružići se jako zacrvene. Sreća je da se u principu ne širi. Nalazi se ispod pazuha desne ruke i tu je jedino vidljivo, a ja vidim još neke male promjene po trbuhu, ali to nitko osim mene ne kuži jer su gotovo nevidljive.
Kakvo je stanje kod drugih?
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 22:32   #31
bas neko vrijeme mislim na tebe i da bih se trebala javiti. meni je puno bolje otkako se mogu normalno tusirati. stvarno prolazi i sve je bolje, skoro se vise nista ne vidi. mislim da je i vremenski doslo do tog stadija.

drzim i tebi fige za skoro poboljsanje.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 09:38   #32
Drago mi je zbog tebe. Ja sam tek tri tjedna prošla tako da mi se to čini prerano za poboljšanje. Drago mi je da se ne širi i to je to. Ovo ispod pazuha je u principu gore nego što je bilo na početku (krugovi su se nekako povečali), ali zadržava se ispod pazuha pa to cijenim .

Prestala sam mazati te kruzice s onim tekucim puderom jer mi je to samo bila tlaka, a nisam vidjela nikakvu korist tako da...A i da ih hoću mazati ni sama ne znam kako bi jer kako su se ti kruzici pvecali tako se oni svi skoro dodiruju pa je cijal ta površina ispod pazuha pokrivena time tako da bi cijelo to područje morala mljackati, a ne samo "crvene točkice", jer to više ne postoji

Mislim da je to što mi se nalazi ispod pazuha istovremeno najveća prednost i mana. Prednost je zato što je na mjestu koje nije vidljivo pa na moru nemam baš nikakvih problema jer se uopče ne kuži, a mana je zato što je na mjestu gdje se najvise znojim pa se to dodatno iritira što vjerojatno otežava liječenje

collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 17:38   #33
Evo me opet...samo da javim sretnu vijest...vec nakon mjesec dana gotovo je sve otišlo...zadržalo se samo na podrčju ispod pazuha (zahvaljujem pitirijazi na tome...ipak je ljeto sada ). Na moru sam se ponašala sasvim normlno...kupala i sunčala do mile volje i eto...gotovo...

pusa!!!
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 10:17   #34
crvenilo na licu i tijelu kod djeteta

Nije riječ o točkastom osipu, već su u pitanju veće površine, cijeli obrazi, kao i po tijelu, veličine dlana, ali to crvenilo nije jednolično već je onako prošarano bijelim. temperaturu nema. rekla je da ju je malo svrbjelo, ali je prestalo. kako to uvijek biva, danas je nedjelja i naša doktorica ne radi, a ne znam trebam li je voditi na hitnu kad nema temperaturu ili da čekam do sutra. što to može biti?
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 14:34   #35
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Nije riječ o točkastom osipu, već su u pitanju veće površine, cijeli obrazi, kao i po tijelu, veličine dlana, ali to crvenilo nije jednolično već je onako prošarano bijelim. temperaturu nema. rekla je da ju je malo svrbjelo, ali je prestalo. kako to uvijek biva, danas je nedjelja i naša doktorica ne radi, a ne znam trebam li je voditi na hitnu kad nema temperaturu ili da čekam do sutra. što to može biti?
Možda je dirala neku travu, kemikaliju ili sl. pa se kasnije dirala po licu i već gdje joj je sve izbilo pa sad ima reakciju?
Djeluje mi ko neka alergijska reakcija. Jeli jela nešto što inače ne jede ovih dana? Ipak prati dobro, jer ako dobi temp. i još neke čudne nuspojave nemoj čekati previše nego je odmah vozi na hitnu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 19:58   #36
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Nije riječ o točkastom osipu, već su u pitanju veće površine, cijeli obrazi, kao i po tijelu, veličine dlana, ali to crvenilo nije jednolično već je onako prošarano bijelim. temperaturu nema. rekla je da ju je malo svrbjelo, ali je prestalo. kako to uvijek biva, danas je nedjelja i naša doktorica ne radi, a ne znam trebam li je voditi na hitnu kad nema temperaturu ili da čekam do sutra. što to može biti?
Mozda se radi o nekom dermatitisu ili alergiji na hranu. Ako nema temperature i ne svrbi onda sutra doktoru a ako su simptomi malo tezi a stanujete u Zagrebu onda na Šalatu na kliniku za kozne i spolne bolesti, oni su uvijek dezurni. Probajte ne mazat s nicim da nebi doslo do neke reakcije. Mozda najbolje samo tusiranje u vodi bez ikakvih sampona. Pozdrav
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:31   #37
crvene tockice po tijelu

Anyway, u zadnje vrijeme sam primjetio da imam veliki broj crvenih tockica po tijelu, najvise po gornjem dijelu ruku ali ima ih i po cijelom tijelu. Moguce je da ih imam oduvijek ali da sam ih tek sad primjetio.

Tockice su jedva vidljive (najvise se vide kad se zagledam na suncu).
Neke od njih su malo vece (oko 1mm). Ima ih sigurno stotinjak. Primjetio sam da vecina malo izbljedi kad ih stisnem, neke ne.
Pitao sam doktoricu opce prakse u vezi toga i rekla mi je da su te tockice normalne, da su to kapilare u kozi i da ne trebam kod dermatologa.

Da li vam se to cini ok kao dijagnoza il da ispitujem dalje?
Tnx.
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:37   #38
Možd neka vrsta alergije? Znala sam i ja imati te točkice, ali meni su odjednom došle i nakon par sati same otišle. A bile su grozne, po rukama, licu, vratu ... doktorica na hitnoj rekla alergija i dala mi letizen.

Bolje da odeš do dermatologa.
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 11:53   #39
Quote:
tardis123456 kaže: Pogledaj post
Anyway, u zadnje vrijeme sam primjetio da imam veliki broj crvenih tockica po tijelu, najvise po gornjem dijelu ruku ali ima ih i po cijelom tijelu. Moguce je da ih imam oduvijek ali da sam ih tek sad primjetio.

Tockice su jedva vidljive (najvise se vide kad se zagledam na suncu).
Neke od njih su malo vece (oko 1mm). Ima ih sigurno stotinjak. Primjetio sam da vecina malo izbljedi kad ih stisnem, neke ne.
Pitao sam doktoricu opce prakse u vezi toga i rekla mi je da su te tockice normalne, da su to kapilare u kozi i da ne trebam kod dermatologa.

Da li vam se to cini ok kao dijagnoza il da ispitujem dalje?
Tnx.
Rade ti otidi dermatologu jer je on ipak specijalista a ne doktor opce prakse. Nikakvo crvenilo nije normalno pa tako ni to.
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:46   #40
ako su samo jako sitne točkice onda možda nema mjesta za zabrinutost. ali ako je nešto ovakvo http://en.wikipedia.org/wiki/Purpura onda bi trebao ići do doktora jer mogu biti ozbiljne posljedice...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.