Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2008., 13:27   #1
Unhappy O svercerima, farmama pasa...

na ovom forumu ljudi koji navodno vole životinje stvarno imaju predrasude o tome da li je pas, mačka, papiga, tarantula ili krokodil u najgorem slučaju kupljen s papirima... stvarno... pa što ako je životinja kupljena bez papira, pa nije gubava?... a i nemora bas dotično svaka životinja bez papira nositi genske bolesti.. da uzgajivačnice nude sigurnost, ali ne treba se time omalovažavati vlasnike koji kupuju životinje bez papira a i te dotične životinje.... nadam se da ćeš naći braću i sestrice... sorry for the offtopic... pozz
jolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 13:38   #2
Ako pas nema rodovni, a poznato je koliko se bulldozi švercaju i kakve kvalitete ako i kakvi se uzgajaju bez rodovnika, nije nikakvo vrijeđanje pretpostaviti da bi mu rođaci mogli biti tko zna gdje, a kako bi vlasnici ostalih štenaca iz legla ( ako ih je bilo) mogli znati da se ovdje radi o štencu iz istog kad nije poznato ni tko je uzgajivač, ni tko roditelji ni ništa?
I još nešto, za one koji misle da će dobiti zdravog bulldoga koji je oštenje3n i odrastao u žičanoj gajbi kako to obično ide kod masovnog uzgoja pasa bez rodovnika, jako se vara jer, nažalost, ne zna što i koliko truda treba da bi se uopće uzgojilo i odgojilo čistokrvno štene engleza, još k tome i zdravo i kakvi mu uvjeti trebaju.
Bulldozi nemaju bezveze cijenu kakvu imaju, ako su bulldozi jelte.
Da ste kupili štene od uzgajivača ( gdje se jedino i kupuju čistokrvni psi), lijepo bi ga nazvali i isti bi vam dao podatke o vlasnicima, slike štenaca itd., eventualno bi organzirao neko druženje ( mi to recimo radimo ber jednom godišnje uz roštilj i ino ) pa bi se svi lijepo upoznali, družili i pratili razvoj svojih ljubimaca, da ne pričam da ne biste morali okolo ispitivati za svaki problem koji iskrsne jer i za to bi uvijek imali stručnu osobu za sve.
Ja da uzimam psa kojemu ne znam ni porijeklo, čak ni tko ga je uzgojio i odhranio, onda bi ga uzela u azilu, a ne dala 600-700 eura ( toliko obično koštaju 'bulldozi' bez rodovnika) za njega iz istih takvih uvjeta koje ne znam kakvi su, a bulldog, čistokrvan ili čak i križanac nije pasmina s kojom se isplati zezati ni neozbiljno joj pristupati i uz najbolje uvjete nije lako odojiti ni uzgojiti apsolutno zdravog i standardnog psa, a kamo li na neki drugi način.
No jasno, kao i obično, sve priče nemaju u krajnjoj liniji svrhu jer uvijek ispada kako se netko vrijeđa i šta sve ne, a kad ljudi shvate o čemu pričaš, to je obično prekasno.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 13:48   #3
@jolf: Da, zamisli, zalazemo se za to da, ako osoba vec zeli kupiti cistokrvnog psa, kupi onog iz kontroliranog uzgoja o kojem je vodena pravilna briga i koji ima dokaz da je cistokrvan (odnosno, da osoba za svoje novce dobiva bas ono sto trazi).
I da ne podrzavaju crnu trgov¡nu bez papira u kojoj zivotinje itekako pate - bas smo uzasni .

Ovo je sve vec receno i ljudi koji kupuju zivotinju odgovorno ce se potruditi raspitati sto taj papir znaci i zasto je potreban.
Zbilja nema smisla vise raspravljati o ovome jer oni koji podrzavaju takvu trgovinu zbog ne znam cega ce je i dalje podrzavati i nikad nece skuziti neke stvari.
Naravno, sve na stetu pasa koje toliko vole .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:15   #4
Unhappy Maltezer ili...

Evo ovako...
Imam maltezera(valjda) koji je star 1 godinu i 5 mjeseci...
sve je bilo u redu dok je bio štene..
ali kako je rastao jednostavno je narastao previše...
ima 7 kg
u grebenu ima oko 25-26cm.no nije problem u visini nego je dugačak...
po svemu im akarkteristike maltezera rep, oči usta, njuška i sve je kako treba kod maltezera osim težine i dužine...
debel nije jer mu se osjete rebra itd..gledala sam slike svakakvih križanaca maltezera sa onim i ovim,i sve bischone i najsličnije je coton a lear bišonu ali i tu je velika razlika...on je jednostavan dugački 7 kg težk maltezer...samo na njega i liči evo par slika...može li mi nekako pomoći...

ovdje je bio ošišan,šišamo ga na kratko jer nam je tako lakše...



ovdje smo mu morali jako ošišati uši jer su mu se stvorile gvalje oko ušiju

Pozdrav od mene i Hiltona
pomagajte..
malty16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:30   #5
pretpostavljam da nema papire...

"nisu mi važni papiri" znači da ti između ostalog nije bitno u što će taj pas izrasti kad se razvije... da ne nabrajam ostale stvari.
Ukoliko nekim slučajem imaš papire, pronađi uzgajivača i pitaj ga što se desilo s maltezerom za kojeg si dala novac i traži ga uplaćenu lovu natrag.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:10   #6
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da nema papire...

"nisu mi važni papiri" znači da ti između ostalog nije bitno u što će taj pas izrasti kad se razvije... da ne nabrajam ostale stvari.
Ukoliko nekim slučajem imaš papire, pronađi uzgajivača i pitaj ga što se desilo s maltezerom za kojeg si dala novac i traži ga uplaćenu lovu natrag.
naravno da nemam papire...nije stvar u papirima ail dali je i i nje...ja ga volim takvoga i baš mi je sladak ali voljela bi ga pariti a neznam kako d aga opišem što je zapravo on,koja je vrsta. Razmišljala sam da nazovem prodavača kji mi ga je prodao samo da znam šta je on na kraju..
imam njegovu adresu itd i utipkala sam njegovu adresu na google-u i izbacio mi je njegovu stranicu gdje nudi tj. ima uzgajivačnicu, westija,mopseva,franc.buldoga,mastifa,bloodhound-a itd...
ali od maltezera ni m... :asshole:
malty16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:30   #7
Kad nije stvar u papirima, onda nema beda, platila si za psica kojeg si mogla naci i u nekom azilu, a usput uciniti dobro djelo (ne ovako, poticati prodaju na crno) .

Pariti ga bi bilo jako neodgovorno jer se mjesanci jako tesko udomljuju i ako nemas siguran dom za stence (ti ili vlasnik moguce partnerice), radije nemoj.

On je mjesanac, eto. Ako mislis da ce ti prodavac priznati ista, grdno se varas.
I doticni ne moze imati uzgajivacnicu - po svemu napisanom, ima puppy mill, uzas.
I ne kuzim zasto njega vrijedas, ti si odabrala psica i znala si da nema papire sto znaci da cistokrvan nije, ne znam sto si ocekivala .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:44   #8
WA, fala lipa, sve si objasnila.

jolf, čini mi se da je upućeno meni pa da objasnim... Ja imam i bavim se mješancima, odnosno đukelama koji, ne da nemaju rodovnik, nego nema šanse da se sazna odakle i od kojih roditelja potječu. I oni su mi najdraži. Svaki pas treba njegu i ljubav, kakav bio da bio. Od najljepšeg primjerka na izložbama do neugledne lutalice koja kopa po smeću.

Međutim, šverc i divlji uzgoj štete ponajviše psima i neinformiranim vlasnicima koji kupe takvo štene. Žao mi je kad vidim da se bore sa bolestima, a švercer sprema pare u džep. Žao mi je kad "povoljno" kupe štence, a nadoknade "uštedu" troškovima kod veterinara. Žao mi je štenca koji nisu adekvatno njegovani, koje prerano odvajaju od majke. Žao mi je što takvi "uzgajivači", koji samo prouzroče bol i uništavaju pasmine zarađuju više od pravih uzgajivača. Žao mi je da psi oboljevaju i ugibaju, jer kupcima lažu da su psića cijepili, čistili od glista, a nisu. A sve se to može jednostavno izbjeći-informiranjem.

Bulodogići su prekrasni, ali jako osjetljivi. Kao što rekoh, nadam se da sa ovim neće biti problema. Od sveg srca. Ne želim to ni jednoj životinji ni vlasniku. Moj savjet je da ga odvedete do vašeg vetrinara. Čisto preventivno.
A ovo sve prije napisano nije da nikog uvrijedi, preplaši ili urekne. Ali u svakom slučaju je dobro da znate sa čime možda imate posla.

Mislim da se mnogo puta već raspravljalo o rodovnicama, švercu i sličnom, no nekim čudom se svaki put ponovo dođe do toga...
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 16:40   #9
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Kad nije stvar u papirima, onda nema beda, platila si za psica kojeg si mogla naci i u nekom azilu, a usput uciniti dobro djelo (ne ovako, poticati prodaju na crno) .

Pariti ga bi bilo jako neodgovorno jer se mjesanci jako tesko udomljuju i ako nemas siguran dom za stence (ti ili vlasnik moguce partnerice), radije nemoj.

On je mjesanac, eto. Ako mislis da ce ti prodavac priznati ista, grdno se varas.
I doticni ne moze imati uzgajivacnicu - po svemu napisanom, ima puppy mill, uzas.
I ne kuzim zasto njega vrijedas, ti si odabrala psica i znala si da nema papire sto znaci da cistokrvan nije, ne znam sto si ocekivala .
kao 1.psići bez papira su isto čistokrvni,vjeruj mi imam iskustva od prije.
prodavač je imao i sa papirima i bez, alija sam uzela bez jer su jeftiniji a ja nemam namjeru putovati s njim nigdje izvan granica.
kao 2.u pravo sam se posavjetovala sa prodavačem ali i sa veterinarom, jer neželim stvoriti štence koji nisu čistokrvini.
naime prodavač mi je rekao kako je on odustao od maltezera i yorkija baš zato što neznaš što ćeš dobiti.maltezeri i yorkiji imju taj gen da od npr.malene maltezerice, štene se može razviti u većeg psa ...u svakom stadu crna ovca... ali isto tako taj poveći maltezer može stvoriti savršeno malu štenad i odrasle pse naravno. nakon tog razgovora odmah sam nazvala veterinara i svog jednog velikog znalca o psima i oni su mi to tako potvrdili.
kao 3. nije me prodavač prevario jer ja sam osobno vidjela roditelje mog Hiltona.Tako da nije mješanac i mogu ga bez straha pariti sa maltezericom...
malty16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 16:50   #10
Quote:
malty16 kaže: Pogledaj post
prodavač je imao i sa papirima i bez, alija sam uzela bez jer su jeftiniji a ja nemam namjeru putovati s njim nigdje izvan granica.
Papiri ne služe za putovanja preko granice. Ja imam mješanku (iz azila) koja uredno putuje svuda s nama.

A kad već ptaš za mišljenje (valjda si zbig toga otvorila topik), također smatram da je velika vjerojatnost da tvoj psić i nije "skroz čisti" maltezer (vrlo vjerojatno da mu roditelji nisu čistokrvni, pa je sad povukao od nekog predaka karakteristike). Jer ne postoji "predug i pretežak maltezer od 7 kg". Postoje maltezeri i oni koji to nisu.

A ne kužim zašto ti smeta da i jest mješanac. Pa sladak je, volite ga, htjeli ste ga za kućnog ljubimca, a ne za uzgoj i izložbe (za to se uzima pas sa rodovnikom). Istina, ne podržavam prodaju pasa bez rodovnika iz više razloga, ali to nije tema tu. Bitno da je zdrav!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 16:56   #11
Quote:
malty16 kaže: Pogledaj post
kao 1.psići bez papira su isto čistokrvni,vjeruj mi imam iskustva od prije.
prodavač je imao i sa papirima i bez, alija sam uzela bez jer su jeftiniji a ja nemam namjeru putovati s njim nigdje izvan granica.
kao 2.u pravo sam se posavjetovala sa prodavačem ali i sa veterinarom, jer neželim stvoriti štence koji nisu čistokrvini.
naime prodavač mi je rekao kako je on odustao od maltezera i yorkija baš zato što neznaš što ćeš dobiti.maltezeri i yorkiji imju taj gen da od npr.malene maltezerice, štene se može razviti u većeg psa ...u svakom stadu crna ovca... ali isto tako taj poveći maltezer može stvoriti savršeno malu štenad i odrasle pse naravno. nakon tog razgovora odmah sam nazvala veterinara i svog jednog velikog znalca o psima i oni su mi to tako potvrdili.
kao 3. nije me prodavač prevario jer ja sam osobno vidjela roditelje mog Hiltona.Tako da nije mješanac i mogu ga bez straha pariti sa maltezericom...
Jesu li? Ako imas nacina za to dokazati, javi mi, jer jos nisam cula da je netko uspio .

Koliko puta se ljudima treba ponoviti da papiri ne poskupljuju cijenu psa, ajme... Nego, jel' on tebi ikad pokazao papire koje ima od drugih stenaca - ili ti je odmah naglasio da je ovaj bez papira jeftiniji, a ti pala na spiku?
I kakve veze ima putovanje izvan granica sa papirima ???

Cek, cek, ti i dalje vjerujes icemu sto ti je prodavac rekao nakon svega?
Ovo vec postaje smijesno.
Pitaj ga koji je to gen kad se cujes s njim, zivo me zanima .

Psa bez papira nemas pravo pariti pod cistokrvnim jer nemas dokaza da je cistokrvan i to je tako - to sto ces vjerojatno naci nekog koga to ne zanima, vec ga zanima samo brza zarada od stenaca koji lice na maltezera je druga stvar.
I ajmo na trenutak reci da tvoj pas je maltezer - posto odskace od standarda, taj pas ne bi mogao dobiti uzgojnu dozvolu i da ima papire - to znaci da ne bi smio biti paren.
Cudi me da su to veterinar i veliki strucnjak o pasima zaboravili napomenuti .

Naravno da te nije prevario, poznato je da ljudi koji drze puppy mills inace govore istinu (inace, iako nema smisla zbilja nakon svega - to sto si vidjela roditelje i svojim amaterskim okom zakljucila da su cistokrvni ne znaci ama bas nista).
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:05   #12
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Jesu li? Ako imas nacina za to dokazati, javi mi, jer jos nisam cula da je netko uspio .

Koliko puta se ljudima treba ponoviti da papiri ne poskupljuju cijenu psa, ajme... Nego, jel' on tebi ikad pokazao papire koje ima od drugih stenaca - ili ti je odmah naglasio da je ovaj bez papira jeftiniji, a ti pala na spiku?
I kakve veze ima putovanje izvan granica sa papirima ???

Cek, cek, ti i dalje vjerujes icemu sto ti je prodavac rekao nakon svega?
Ovo vec postaje smijesno.
Pitaj ga koji je to gen kad se cujes s njim, zivo me zanima .

Psa bez papira nemas pravo pariti pod cistokrvnim jer nemas dokaza da je cistokrvan i to je tako - to sto ces vjerojatno naci nekog koga to ne zanima, vec ga zanima samo brza zarada od stenaca je druga stvar.

Naravno da te nije prevario, poznato je da ljudi koji drze puppy mills inace govore istinu (inace, iako nema smisla zbilja nakon svega - to sto si vidjela roditelje i svojim amaterskim okom zakljucila da su cistokrvni ne znaci ama bas nista).
meni ne trebaju papiri...
a i veterinar moga psa je reko da je tako.
a moje oko sigurno nije amterskojer sam ajmo reći odrasla među maltezerima i zbilja događalo se to, naime djed dok nije umro imao je uzgajivačnicu maltezera u njemačkoj,a ja sam živjela do 8 godine tamo. tako da moje oko sigurno nije amatersko ili da baš tako kažem profesionalnije je od tvog...
a osim toga puno ljudi znam koji su kupili ne samo maltezere već i druge pse od istog prodavača...
malty16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:09   #13
Quote:
malty16 kaže: Pogledaj post
meni ne trebaju papiri...
a i veterinar moga psa je reko da je tako.
a moje oko sigurno nije amterskojer sam ajmo reći odrasla među maltezerima i zbilja događalo se to, naime djed dok nije umro imao je uzgajivačnicu maltezera u njemačkoj,a ja sam živjela do 8 godine tamo. tako da moje oko sigurno nije amatersko ili da baš tako kažem profesionalnije je od tvog...
a osim toga puno ljudi znam koji su kupili ne samo maltezere već i druge pse od istog prodavača...
Pa naravno da ti ne trebaju, ali nemas pravo pariti svog psa i stence izdavati za maltezere jer oni to nisu.
To sto ti ocito zelis pariti pod svaku cijenu i zaraditi nesto je druga stvar.

Tom veterinaru treba zabraniti rad jer ocito je da ne zna svoj posao.

Ok, tvoje oko nije amatersko, ti automatski vidis po izgledu da li je neki pas cistokrvan, zbilja su ljudi budale sto rade papire kao dokaz kad mogu samo pitati ljude poput tebe - sto ce onda vjerojatno zavrsiti sa psicem koji nije cistokrvan, kao i ti sama, je nevazno potpuno .

Super, sverceru vidim ide prodaja na veliko, bas pohvalno .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:10   #14
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Papiri ne služe za putovanja preko granice. Ja imam mješanku (iz azila) koja uredno putuje svuda s nama.

A kad već ptaš za mišljenje (valjda si zbig toga otvorila topik), također smatram da je velika vjerojatnost da tvoj psić i nije "skroz čisti" maltezer (vrlo vjerojatno da mu roditelji nisu čistokrvni, pa je sad povukao od nekog predaka karakteristike). Jer ne postoji "predug i pretežak maltezer od 7 kg". Postoje maltezeri i oni koji to nisu.

A ne kužim zašto ti smeta da i jest mješanac. Pa sladak je, volite ga, htjeli ste ga za kućnog ljubimca, a ne za uzgoj i izložbe (za to se uzima pas sa rodovnikom). Istina, ne podržavam prodaju pasa bez rodovnika iz više razloga, ali to nije tema tu. Bitno da je zdrav!
je hvala bogu! sve je u redu s njim i živ je i zdrav i za mene je to najslađi maltezerić koji postoji(sad bio on to ili ne).
otvorila sam ovaj topic d aako i nije ako bi mi neko mogaop reći što je jer bi ga parila itd itd. ali ne zbog koristi nego eto tako čisto radi pasa moga...
potvrdio je i veterinar da je čistokrvni i da postoji gen u kojem u se tako šta zna dogodit...
ali to je manjevažno, važno je da je on sretan i zdrav. dok je god takav ja se ne budim a ni on...
ja ga smtram maltezerom a sad je nije, svejedno mi...makar nebi voljela da sam prevarena što se tiče vrste itd itd.
malty16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:17   #15
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Papiri ne služe za putovanja preko granice. Ja imam mješanku (iz azila) koja uredno putuje svuda s nama.

A kad već ptaš za mišljenje (valjda si zbig toga otvorila topik), također smatram da je velika vjerojatnost da tvoj psić i nije "skroz čisti" maltezer (vrlo vjerojatno da mu roditelji nisu čistokrvni, pa je sad povukao od nekog predaka karakteristike). Jer ne postoji "predug i pretežak maltezer od 7 kg". Postoje maltezeri i oni koji to nisu.

A ne kužim zašto ti smeta da i jest mješanac. Pa sladak je, volite ga, htjeli ste ga za kućnog ljubimca, a ne za uzgoj i izložbe (za to se uzima pas sa rodovnikom). Istina, ne podržavam prodaju pasa bez rodovnika iz više razloga, ali to nije tema tu. Bitno da je zdrav!
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Pa naravno da ti ne trebaju, ali nemas pravo pariti svog psa i stence izdavati za maltezere jer oni to nisu.
To sto ti ocito zelis pariti pod svaku cijenu i zaraditi nesto je druga stvar.

Tom veterinaru treba zabraniti rad jer ocito je da ne zna svoj posao.

Ok, tvoje oko nije amatersko, ti automatski vidis po izgledu da li je neki pas cistokrvan, zbilja su ljudi budale sto rade papire kao dokaz kad mogu samo pitati ljude poput tebe - sto ce onda vjerojatno zavrsiti sa psicem koji nije cistokrvan, kao i ti sama, je nevazno potpuno .

Super, sverceru vidim ide prodaja na veliko, bas pohvalno .
ne vidim odmah, ali otprilike znam što je maltezer...naravno da papiri trebaju ljudima koji idu po natjecanjima itd itd. meni netrebaju, voljela bih da nisam prevarena a i mislim da nisam... veterinar je sasvim ok.
e da ja svoga psa želim pariti samo zbog njega jer ako se ne pare zakomplicir ase nešto itd itd.
ej čekaj da ja zaruđeejem na životinjama njet, fala. ja ću te psiće samo poklanjat ili čak zadržat jednoga za sebe, d aje meni stalo do para šta ih odma nebi kupila 10 komada i sve ih isparila redom?? šta nije tako?
nećemo se prepirati, nego me zanima jer bi mi mogla/mogao dati neki link gdje ima toliko o maltezerima jer neznam baš sve a zanima me....
je prodaja ide i ljudi su zadovoljni...
a štencima nije loše, dođoh vidjeh i uzoh psa...
malty16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:22   #16
Daljnji uzgoj "pasa koji liče na matezere" ti nebi preporučila, jer se samim time narušava standard pasmine. Zašto nisi kupila psa sa papirima, dobila uzgojnu dozvolu i sve što ide, ako si ga imala namjeru pariti?

Čitokrvnost ti mogu potvrditi jedino papiri, odnosno rodovnik.

Neka bude ono što si kupila: kućni ljubimac, pas za pratnju, društvo, najbolji prijatelj, a uzgoj prepusti onima koji znaju što rade.

Ali nisi ni prva,a, bojim se, ni zadnja. Iako je na našim ulicama sve puno "maltezera", rijetki od njih su maltezeri.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:29   #17
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Daljnji uzgoj "pasa koji liče na matezere" ti nebi preporučila, jer se samim time narušava standard pasmine. Zašto nisi kupila psa sa papirima, dobila uzgojnu dozvolu i sve što ide, ako si ga imala namjeru pariti?

Čitokrvnost ti mogu potvrditi jedino papiri, odnosno rodovnik.

Neka bude ono što si kupila: kućni ljubimac, pas za pratnju, društvo, najbolji prijatelj, a uzgoj prepusti onima koji znaju što rade.

Ali nisi ni prva,a, bojim se, ni zadnja. Iako je na našim ulicama sve puno "maltezera", rijetki od njih su maltezeri.
imaš pravo, ako nije maltezer onda bolje ne.jedno pitanje dali se može nabaviti ta uzgojna dozvola ili nekako "testiranje" za čistokrvnost
čula sam da po zakonu bez te dozvole protuzakonito,pa me zanima. j abi stvarno te psiće htjela a sad ćemo vidjeti.
malty16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:34   #18
Quote:
malty16 kaže: Pogledaj post
ne vidim odmah, ali otprilike znam što je maltezer...naravno da papiri trebaju ljudima koji idu po natjecanjima itd itd. meni netrebaju, voljela bih da nisam prevarena a i mislim da nisam... veterinar je sasvim ok.
e da ja svoga psa želim pariti samo zbog njega jer ako se ne pare zakomplicir ase nešto itd itd.
ej čekaj da ja zaruđeejem na životinjama njet, fala. ja ću te psiće samo poklanjat ili čak zadržat jednoga za sebe, d aje meni stalo do para šta ih odma nebi kupila 10 komada i sve ih isparila redom?? šta nije tako?
nećemo se prepirati, nego me zanima jer bi mi mogla/mogao dati neki link gdje ima toliko o maltezerima jer neznam baš sve a zanima me....
je prodaja ide i ljudi su zadovoljni...
a štencima nije loše, dođoh vidjeh i uzoh psa...
Mislim da cu jako brzo odustati od ove teme jer vidim da nema previse smisla.
Ajmo redom: Pas moze izgledati kao maltezer skoro 100 %, ali ako nema papire, nema ni dokaza da je - nijedno oko to ne moze vidjeti, makar bilo profesionalno kao tvoje.
Prema tome, ako nema papire se ne smatra cistokrvnim jer nitko ne moze znati tko su mu roditelji, djedovi, bake, itd... niti se moze i smije pariti kao cistokrvan i njegove stence prodavati pod cistokrvnima jer to je ilegalna prodaja.
Da ne spominjem prije receno opet, da tvoj "maltezer" odskace od standarda jako puno i da i ima papire ne bi mogao dobiti uzgojnu dozvolu.
Ako ti mislis da nisi prevarena, nema problema - ja smatram da jesi, i to jako .

Veterinaru koji je ok nikad na pamet ne bi palo izjavljivati da je neki pas cistokrvan na temelju nicega - odnosno, valjda i on ima dobro oko kao i ti i smatra da je to dovoljno. Mene toliko neznanje i sigurnost u svoje neznanje zgraza .

A sto se zakomplicira?
Molim te, reci mi da li sve informacije koje imas o psima dobivas od tog veterinara, svercera i velikog znalca pasa?
Inace, postoji kastracija ako psa muce hormoni.

Pariti mjesanca dok okolo ima masa napustenih pasa je neodgovorno po meni - ako nades sigurne udomitelje prije okota, sto je uzasno tesko, onda slobodno.
Samo nemoj ljude varati da dobivaju maltezera.

Ti izgleda ne znas neke osnovne stvari o tome sto puppy mill znaci i da tim psima sigurno nije dobro.
Ljudi koji su zadovoljni ocito ne znaju neke cinjenice koje bi trebali znati - onda opet, da znaju neke cinjenice, ne bi nikad ni kupovali psa sa puppy milla.

Glavno da se plati jeftinije, to sto se time podrzava ilegalna prodaja, daje poticaj da svercer pari jos vise i cesce i povecava patnju svih tih pasa je nebitno.

Linkove o maltezerima mozes naci jako jednostavno - ukucas u Google "maltezer" ili pronades na ovom istom podforumu temu o maltezerima.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:39   #19
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Mislim da cu jako brzo odustati od ove teme jer vidim da nema previse smisla.
Ajmo redom: Pas moze izgledati kao maltezer skoro 100 %, ali ako nema papire, nema ni dokaza da je - nijedno oko to ne moze vidjeti, makar bilo profesionalno kao tvoje.
Prema tome, ako nema papire se ne smatra cistokrvnim jer nitko ne moze znati tko su mu roditelji, djedovi, bake, itd... niti se moze i smije pariti kao cistokrvan i njegove stence prodavati pod cistokrvnima jer to je ilegalna prodaja.
Da ne spominjem prije receno opet, da tvoj "maltezer" odskace od standarda jako puno i da i ima papire ne bi mogao dobiti uzgojnu dozvolu.
Ako ti mislis da nisi prevarena, nema problema - ja smatram da jesi, i to jako .

Veterinaru koji je ok nikad na pamet ne bi palo izjavljivati da je neki pas cistokrvan na temelju nicega - odnosno, valjda i on ima dobro oko kao i ti i smatra da je to dovoljno. Mene toliko neznanje i sigurnost u svoje neznanje zgraza .

A sto se zakomplicira?
Molim te, reci mi da li sve informacije koje imas o psima dobivas od tog veterinara, svercera i velikog znalca pasa?
Inace, postoji kastracija ako psa muce hormoni.

Pariti mjesanca dok okolo ima masa napustenih pasa je neodgovorno po meni - ako nades sigurne udomitelje prije okota, sto je uzasno tesko, onda slobodno.
Samo nemoj ljude varati da dobivaju maltezera.

Ti izgleda ne znas neke osnovne stvari o tome sto puppy mill znaci i da tim psima sigurno nije dobro.
Ljudi koji su zadovoljni ocito ne znaju neke cinjenice koje bi trebali znati - onda opet, da znaju neke cinjenice, ne bi nikad ni kupovali psa sa puppy milla.

Glavno da se plati jeftinije, to sto se time podrzava ilegalna prodaja, daje poticaj da svercer pari jos vise i cesce i povecava patnju svih tih pasa je nebitno.

Linkove o maltezerima mozes naci jako jednostavno - ukucas u Google "maltezer" ili pronades na ovom istom podforumu temu o maltezerima.
kako god, voljela bih da imam pravo.... a ako nemam puno hvala, sutra ćujoš nazvati kineziološki savez pa ću još vidjeti. ako ništa drugo da sebi barem jošjedno uzmem. pozdrav
malty16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:49   #20
ne ovo nije bilo upućeno Tebi, nego općenito... dosta čitam ovaj podforum i stalno se javlja grupa ljudi koji se bave uzgajanjem intih pasmina i stalno se pljuje po životinjama i vlasnicima koji nemaju papire. Što mi je glupo i blesavo jer danas svatko ima pravo izbora, a ja mislim kako nije životinja, a niti vlasnik kriv ako je kupio npr. psa bez papira. Znam kao i svi ostali da je rizik uzimati životinju (što se tiče bolesti), a i obaveza imati bilo kakvu životinju, ali sigurno znam da i vlasnici koji imaju psa iz "divljeg" uzgoja jednako vole tog psa bio on zdrav ili bolestan....
jolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.