Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 15:39   #401
pozdrav cure!

nedavno sam bila na gin pregledu (sistemtski prek firme pa reko ajde) i dosao mi rezultat papa testa. imam neku upalu, za to sam dobila vaginalete jos prilikom pregleda, i kaze u poruci kojom dostavlja papu - obzirom na parakeratozu preporuča bris grlića maternice. novi pregled za godinu dana.

Što je parakeratoza? Naime, bila sam prije dva mjeseca na pregledu kod ginekologa (dok jos nisam znala za ovaj sistematski) i on kaze sve uredu, papa uredan.

Sad me to malo zabrinulo
suncokretsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 11:12   #402
Tumačenje nalaza papa testa

Panika!

Na redovnom sistematskom pregledu rađen mi je i papa koji je prvi put(ikad)ne baš posve uredan.

Naime, u nalazu mi je utvrđen tzv. AGCUS, što je oznaka za atipične glandularne stanice u endocerviksu
Budući da sam zadnji nalaz pape radila prije 5 mj (bio savršeno uredan, kao i svaki prije), sad me lagano uhvatila panika jer nije mi jasno što to sad ovaj znači...Dakle nije Cin, a (po guglanju koje mi samo život skraćuje ) nije ni da nije...Koliko vidim može biti svašta?
Uz to je naznačeno i da imam miješanu floru kao i baccillus vaginalis, te da se radi i o svojevrsnoj upali...

Izludit ću dok dođem kod svoje ginice na red, pa me zanima ako se netko od vas razumije bolje ovo stanje, da mi malko pomogne.

Jel to razlog da paničarim il smijem skulirano čekat taj crni pregled? Da trčim privatno? Uf...Pogubila sam se...

Hvala svima na odgovorima!

Zadnje uređivanje Nunna : 22.01.2015. at 11:20.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 13:06   #403
Polako vi samo...
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 11:55   #404
Evo spojila sam ti sa već postojećom temom pa jeprobaj malo prelistati ili pretražiti, mislim da se spominjalo ovo tvoje i ranije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 19:16   #405
Čudi me da ova tema nije aktivnija
I čudi me da dobivate rezultate pape za dva dana?? Idem i ja kod privatnika i uvijek sam čekala tjedan dana, čini mi se da se toliko treba "razvijati" u labu ili tako nešto?
Ako ima kog na temi, nek pomogne - ja sam u nedoumici, moram početi piti vaginalete 10 dana a menzis očekujem za 8! Da li čekati da prođe ili krenuti s terapijom...?
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 18:39   #406
Imam jedno pitanje...
Imam 26 godin, idem jednom godišnje na ginekološki pregled,
ali mi nikad ne uradi papa test, jer nisam imala još odnose.

Sad me zanima, koja je dobna granica za uradit papa test bez obzira dali smo
imali ili nismo imali odnose?
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:51   #407
Može li se Trichomonas otkriti Papa testom? Kolika je pouzdanost? Upravo sam vidjela da privatna ordinacija u kojoj sam mislila obaviti briseve nema bris na anaerobe, pa me zanima
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 15:02   #408
PAPA test

Bok svima!

Može li mi netko napisati koji virusi/bakterije se mogu izolirati na PAPA testu? Znam samo za HPV.
__________________
Don't let the fear of striking out keep you from playing the game!
zvečkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 13:49   #409
Pozdrav!
Imam 22god,radila sam papu po prvi put i sad me zvala sestra iz ordinacije da imam jaku upalu te da su mi propisane vaginalete..
I ponoviti papa test nakon sljedeće menstruacije

Trebam li se zabrinuti?

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
signorina1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 23:10   #410
Tako ti je i meni bilo kad sam prvi put radila papu sa nepune 23.godine.. kad ono cin II. Pao mi mrak na oci...

Od tad je proslo evo 6 godina, a ja sam prosla sve i svasta tako da sad kontroliram papu bar dva put godisnje. U ponedjaljak idem ponovo. Zadnji je navodno bio ok, a prije toga sam imala trichomonas... Ne znam sto da ocekujem. Mislila sam da bi bilo dobro ponovo uz papa napraviti i sve briseve, iako doktori to imaju praksu radit samo ako je papa los.

Moja preporuka, nazovi gin i nek ti kaze o kakvoj je upali rijec... da li imas kakav cin ili bi mozda trebala napraviti briseve. Ako ti je samo prepisala vaginalete, nebi trebalo biti nistra strasno.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 19:59   #411
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Tako ti je i meni bilo kad sam prvi put radila papu sa nepune 23.godine.. kad ono cin II. Pao mi mrak na oci...

Od tad je proslo evo 6 godina, a ja sam prosla sve i svasta tako da sad kontroliram papu bar dva put godisnje. U ponedjaljak idem ponovo. Zadnji je navodno bio ok, a prije toga sam imala trichomonas... Ne znam sto da ocekujem. Mislila sam da bi bilo dobro ponovo uz papa napraviti i sve briseve, iako doktori to imaju praksu radit samo ako je papa los.

Moja preporuka, nazovi gin i nek ti kaze o kakvoj je upali rijec... da li imas kakav cin ili bi mozda trebala napraviti briseve. Ako ti je samo prepisala vaginalete, nebi trebalo biti nistra strasno.
hvala na odg..
na go su..
A dobila sam vaginalete macmiror i Medazol...
kolko sa čitala u uputama da se koristi za liječenje gardnerelle, trihomonasa i neke gljivice

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
signorina1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 10:20   #412
Sta najbolje uzimati za imunitet kad papa test nije u redu?
U pitanjuje hpv
znam da im toga brdo ali nesto ispitano i sta stvarno djeluje
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:49   #413
Hm, mislim da je to sve individualno. Probaj beta glukan, vitamine.. probaj se zdravije hraniti, ako pusis, prestat. Probiotici neki...

Eto meni nakon par urednih, ascus i kao terapija Geonistin vaginalete.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 17:09   #414
Bok cure.. evo i mene ovamo. Moj problem je sljedecirije trudnoce mi je papa pokazao cin1. Kako sam odmah ostala trudna, nije tokom trudnoce kontrolirano. Nakon trudnoce je nalaz uredan, s tim da sam morala ponoviti za 4mj. I taj mi je ponovno pokazao cin1. Narucena sam slj tjedan za kolposkopiju. Sta da uzimam za imunitet, obzirom da dojim? Rekli su mi maticnu mlijec ili beta glukan.. ima koja iskustva? Totalno sam u panici.

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
ianaNika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:02   #415
Nikoga nema ovdje??

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
ianaNika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 20:39   #416
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Tako ti je i meni bilo kad sam prvi put radila papu sa nepune 23.godine.. kad ono cin II. Pao mi mrak na oci...

Od tad je proslo evo 6 godina, a ja sam prosla sve i svasta tako da sad kontroliram papu bar dva put godisnje. U ponedjaljak idem ponovo. Zadnji je navodno bio ok, a prije toga sam imala trichomonas... Ne znam sto da ocekujem. Mislila sam da bi bilo dobro ponovo uz papa napraviti i sve briseve, iako doktori to imaju praksu radit samo ako je papa los.

Moja preporuka, nazovi gin i nek ti kaze o kakvoj je upali rijec... da li imas kakav cin ili bi mozda trebala napraviti briseve. Ako ti je samo prepisala vaginalete, nebi trebalo biti nistra strasno.
evo dns bila na kontrolnom papa testu.. kad ono,nalaz prijašnjeg uz gardnerellu cin II

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
signorina1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 21:58   #417
Bila sam na pregledu u 8. mjesecu i papa kaže, odnosno doktor "blaga infekcija rodnice" i da uzmem vaginalete. Uzela i pitala ga da ponovimo papa, on kaže da ne treba. Što vi mislite, nemam iskustva jer mi je do sada papa uvijek bio ok.
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 04:43   #418
Ja bi na tvom mjestu ponovila. Ovisi kako cesto si prije radila. Ja ga moram bar jednom godisnje zbog prijasnjih problema. Doktor vjerojatno smatra da ne trebas, jer je kako kazes prije uvijek sve bilo ok i valjda se ta blaga upala rijesila vaginaletama. Sretno!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 11:40   #419
Cure,kolko dugo čekate nalaz pape? Ja kod svojeg gin minimalno 6 tjedana..evo bila 19.10. i još ništa..zvala i rekla nek zovem poslije 10.


Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
signorina1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 21:46   #420
Isto oko mjesec i pol.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.