Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Za koju ste bduucu varijantu HVa?
Cista profesionala 23 53.49%
Pola profesionalci/pola rocnici 6 do 10mj (cca 35.000 sve skupa) 18 41.86%
Cista rocna vojska, 6 do 10 mj. vojni rok. 2 4.65%
Glasovatelji: 43. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 11.03.2006., 20:51   #1
Kakvu vojsku Hrvatska treba?

Hrvatski politicari ovako kreiraju hrvatsku vojsku:

- prvo kazu da sto ce nam tolika vojska, treba je smanjit, pa otpuste njih 10.000

- ond ase nema tko brinut o novacima, pa izmisle civilni rok da im, zamislte, vosjak ne smeta po kasarnama

- ona im ostane hrpa praznih vojarni koje nema tko cuvat, pa onda, jelte da ne propada, razdijele zameljiste i zgrade svojim pulenima

- onda nemaju doovljno vojske pa im treba profesionalna vojska.

jebote, kako je Jugoslavija mogla popunit sve te vojarne, a Hrvatska ne moze? Jel tu neko nesto laze i marise?

Dje ona americka ambasadorica za nATO, pa lupa sakom po stolu: hrvatska vosjka, ako hoce u NATO, moraposlat vosjku u Irak!!! Jane vidim slovense vojnike u Iraku; niti vidim zasto bismo morali uopce ulaziti u NATO (Jos uvijek mi nitko nije objasnio)

Plus, kaze zenska, ako hocete da NATO brani Hrvatsku, onda vi ima da branite NATO! Hmmm..cek malo ja ne znam da je Irak NATO, niti znam sta NATO radi u Iraku, valja brani Irak od iracana, eno dobro su ih obranili, jace su podijeljeni no Bosna 1993.

Kakvu vojsku treba Hrvatska? Da li profesionalne placene ubojice i koljace koji ce ici za tudji ceif i za tudji racun klati gdje teba i gdje ne treba a sve za male pare i bez odgovornosti po naredbodavce?

Ili rocnu vojsku, u kombinaciji pola/pola, koja mozda nije toliko efikasna, ali je jedini garant da se

1. vojska nece odmetnuti i postati samostalni subjekt politickog odlucivanja
2. vojska nece postati tek batinaski servis u sluzbi stranih korporacija

Izrael ima jednu od vrhunskih vosjki, a ima vojni rok od TRI godine, cak i za zene

Turska takdojer ima jednu od vrhusnkih vojski, a takodjer imaju vojni rok.

Znaci, LAZ je da se n emoze imati rocnu a efikasnu vojsku, i ta se laz smisljeno namece vec sestu godinu, pocev od nesretnog Joze Radosa pa sada do Berislava Roncevica.

Za koju ste vi varijnatu?
__________________
Sankilot.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.