Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2005., 20:58   #21
Quote:
Tiger Lily kaže:
Ovisi tko ih baca i tko ih prima.

Ti si pravi vještac ili...?
Ovisi tko ih baca i tko ih prima.

Za komunikaciju je potrebno dvoje.

U nečemu kompatibilnih.



V.


P.S. Nisam pravi Vještac. Ja sam Instant Vještac.

Razmutiš u malo vode. Ko Nescaffe.

Ili Cedevitu...
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 21:45   #22
Quote:
Vještac kaže:
[B]Ovisi tko ih baca i tko ih prima.
Za komunikaciju je potrebno dvoje.
U nečemu kompatibilnih.
Znači li to da žrtva uroka nekad i sama želi biti uročena ?

Quote:
P.S. Nisam pravi Vještac. Ja sam Instant Vještac.
Dobro, onda čekamo pravog.
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 08:29   #23
Quote:
Tiger Lily kaže:
Znači li to da žrtva uroka nekad i sama želi biti uročena ?
A valjda oce rec da ti badava deranje radio stanicu ako coek nema risivr il mu isti radi na skroz drukcijim frekvencijama pa te ne vata
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 08:55   #24
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
A valjda oce rec da ti badava deranje radio stanicu ako coek nema risivr il mu isti radi na skroz drukcijim frekvencijama pa te ne vata
Ja sam govorila o nečem drugom. Ponekad se netko isfura da je žrtva ljubavnog uroka da bi sam sebi dao veću važnost i nahranio vlastiti ego.

Što se tiče uroka općenito, teško će se nešto ozbiljno napraviti sa crvenim koncem, to su priče za malu djecu.
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 09:51   #25
Tko je sad tu vjestac Bahomet il vjestac?Bas obnavljam Malleus Maleficarum....
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 10:26   #26
Quote:
Tiger Lily kaže:
Što se tiče uroka općenito, teško će se nešto ozbiljno napraviti sa crvenim koncem, to su priče za malu djecu.
zašto s crvenim koncem ne, a s nekim drugim predmetom da?
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 11:49   #27
Quote:
bistra voda kaže:
zašto s crvenim koncem ne, a s nekim drugim predmetom da?
Uopće ne mora biti u pitanju predmet, ako ti netko stvarno želi nauditi, postoje puno direktnije metode, kao trač, kleveta, verbalni ili fizički napad. Znači, neka osoba je na tebe usmjerila negativnu energiju, što je svakako gore nego da ti stavlja konce pod otirač.

Kad se ta negativna energija odmah vidi, onda je lako jer se možeš obraniti. Problem je kad je skrivena i kad se ne vidi, a čovjek osjeća da nešto ne valja. Ima doduše i tu metoda za obranu, ali možda ove muške vještice znaju bolje.
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 11:58   #28
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Tko je sad tu vjestac Bahomet il vjestac?Bas obnavljam Malleus Maleficarum....
Vještac, vještac...sam se ti njega drži, silo nečista
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 11:59   #29
Fokusna leća izmjene realiteta izabrane žrtve može biti i crveni brabonjak.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 12:12   #30
Quote:
Baphomet kaže:
Fokusna leća izmjene realiteta izabrane žrtve može biti i crveni brabonjak.
zato i pitam
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 12:14   #31
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Tko je sad tu vjestac Bahomet il vjestac?Bas obnavljam Malleus Maleficarum....
Evo ti jedan citat da se još bolje podsjetiš:

'' Ako malo istražimo, tada otkrivamo da su sva kraljevstva na zemlji uništile žene...Kao što je žena po naravi lažljiva, tako je isto i sa njenim govorom. Jer istovremeno se zabavlja i podbada: zato uspoređuju njen glas sa pjevom sirena, koje sa svojom slatkom pjesmom vabe putnike, te ih potom ubiju. Ubiju ih tako što im isprazne novčanike, liše ih snage i prisile ih u nepoštivanje Boga. '' / James Sprenger i Heinrich Kramer, Malleus Maleficarum /

Na pitanje zašto je među ženama više vještica nego među muškarcima, autori odgovaraju da se '' sve to događa zbog tjelesne požude, koja je u žena nezasita. ''

Što misliš, ima li u ovome istine ?
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 12:19   #32
Quote:
bistra voda kaže:
zato i pitam
No to je samo jedan od čimbenika.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 12:30   #33
SA OPCINJENOG I OMADJIJANOG CINI SE SKIDAJU NEKOM OD OVIH BASAMA:

1. Velika vodo, kako znas da operes necistu kosulju, kako operes kamicak od blata, tako da operes i ocistis naseg bolesnika (kaze se ime bolesnika) od svake bolesti, od svakog nagazavanja i nagraisanja. Vestica je poslala cini i zakopala ih, ja sam otkopala i vratila ih. Ja sam cini svezala i u bisage stavila, na konja natovarila, na put pustila. Sa puta na plot, sa plota u gradinu, da ide da vesticu nadje, da je kopitom udari i na zemlju svali.

2. Ustuk, ustuk, ustukni, Bog te zove na veceru, kamena ti vecera, drvena ti postelja, kamenom, vretenom, silom, otnjilom. Ustuk, ustuk, ustukni mrkonja, ajs belonja.

3. Pogana poganice, spremljena spremljenice. Ako te je spremila zena, ona te je namenila da te u vodi popije, da te u vatru dobije. Bog te ubio, poganice. Tu ti mesta nema. Eno tebi vrapca, nek te uzme pod krilce, nek te odnese pod oblake, nek te vetar raznese na sve cetiri strane, pa padnes u duboke jame, i u mutne vode, jer je dosla baka bajalica, u nje nema sale, hajd odavde dalje.

4. Sacuvaj, Boze, moga Marka od rdjavih ociju, od zlocestih ociju, od svake muke i bola od teskoce i uroka. Urok bio devet puta, od devet osam, od osam sedam, od sedam sest, od sest pet, od pet cetiri, od cetiri tri, od tri dva, od dva jedan, od jedan - nijedan.

5. Urok sedi na pragu, urocica pod pragom. Ode urok preko devet gora, do sinjega mora. U uroka tri oka, jedno oko vodeno, drugo oko vatreno, trece oko stakleno. Puce oko stakleno, te razbi vatreno.

KAKO SE POSTAJE VIDOVIT

Ko hoce da bude vidovit, on uhvati crnu macku pa je odnese u duboku sumu ili na raskrsce i zivu je kuva sve dok joj se meso ne odvoji od kostiju. Zatim uzme kosku od plecke i nosi je uza se. Veruje se da ce tada biti nevidljiv, moci ce da gleda u buducnost i da opcinjava ljude.

I.... ekskluzivno: KAKO PIJANAC DA OSTAVI PICE

Preko dana uhvatiti jeza, pa u gluvo doba noci otici izvan sela. Sa sobom poneti dve tepsije, reseto, flasicu i cigarete. Jednu tepsiju staviti na zemlju, u nju reseto, u reseto jeza i poklopiti ga drugom tepsijom. Zapaliti cigaretu i dimom nadraziti jezu oci pa ce se on pomokriti. Jeza pustiti a mokracu sipati u flasicu i zakopati je u najblizoj napustenoj kolibi, pojati ili kuci. Trece vece posle toga uzeti pola flasice rakije, otkopati flasicu sa mokracom i mokracu sipati u rakiju. Ovu mesavinu tri puta presuti iz flasice u flasicu i zgodnom prilikom dati pijancu da se napije. Posle toga pice ce mu se ogaditi pa ce prestati da pije.
Treba zapamtiti i ovo: Za sve vreme pripremanja ovog napitka ne sme se ni s kim govoriti niti se sme sa nekim sresti. Napitak sluzi samo za jednog pijanca i ono sto on ne popije mora se prosuti.
varia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 13:58   #34
Quote:
varia kaže:
[B]5. Ode urok preko devet gora, do sinjega mora. U uroka tri oka, jedno oko vodeno, drugo oko vatreno, trece oko stakleno. Puce oko stakleno, te razbi vatreno.
A šta je s vodenim ?

Da li urok može biti i molitva, na primjer kad se neka cura u crkvi moli bogu da se određeni muškarac u nju zaljubi ? Ili da susjedu krepa krava ?
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:42   #35
Mislim da se mnogi muški boje da će ih neka žena '' uročiti '' i prisiliti na brak.

Evo što o tome kažu Sprenger i Kramer u svom najpoznatijem djelu:

'' Nije se dobro oženiti. Što je žena drugo nego neprijatelj prijateljstva, neizbježna kazna, nezaobilazno zlo, prirodno iskušenje, zaželjena nesreća, kućna opasnost, štetna zabava, nedostatak prirode, obojana sa lijepom bojom. ''

Sad znamo i odakle izvire strah od ljubavnih uroka.
Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 16:13   #36
Quote:
Tiger Lily kaže:
Mislim da se mnogi muški boje da će ih neka žena '' uročiti '' i prisiliti na brak.

Evo što o tome kažu Sprenger i Kramer u svom najpoznatijem djelu:

'' Nije se dobro oženiti. Što je žena drugo nego neprijatelj prijateljstva, neizbježna kazna, nezaobilazno zlo, prirodno iskušenje, zaželjena nesreća, kućna opasnost, štetna zabava, nedostatak prirode, obojana sa lijepom bojom. ''

Sad znamo i odakle izvire strah od ljubavnih uroka.
GENIJE
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 17:24   #37
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
GENIJE
Tebe su žene stvarno isprepadale...

Ništa strašno, drugi put pažljivije biraj, ne lovi baš sve što ti se zaleti po ovom internetu, pa ćeš biti pametniji.

Tiger Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 17:38   #38
Quote:
Tiger Lily kaže:
Tebe su žene stvarno isprepadale...

Ništa strašno, drugi put pažljivije biraj, ne lovi baš sve što ti se zaleti po ovom internetu, pa ćeš biti pametniji.



rece ne znam ko i ne znam gdje. Ne znam ni gdje procitah, a bome nisam siguran ni sto je tocno pisalo

Al nesto kao " previse sam pametan/iskusan/star/nesttak da bih zelio ulazit sa ljudima u odnose dublje od poznanstva. Pogotovo sa suprotnim spolom .."

Pametan cova
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 17:54   #39
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Al nesto kao " previse sam pametan/iskusan/star/nesttak da bih zelio ulazit sa ljudima u odnose dublje od poznanstva. Pogotovo sa suprotnim spolom .."

A nežnost? Ljubav? Sve one lepe stvari koje možeš raditi sa voljenom osobom?
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 20:37   #40
Quote:
Enchantress kaže:

A nežnost? Ljubav? Sve one lepe stvari koje možeš raditi sa voljenom osobom?
Ma to ionak samo "odradis" da bi zena prestala cendrat
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.