Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2014., 23:33   #81
Zavisi jel želiš skakavca ili MTK.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 09:00   #82
U mom kraju je jako teško vidjeti Hondu (ili Mio) i to su kupovali oni koji rade 10sati godišnje. Labinprogresa/Goldonija ima u svim varijantama i godištima. I djeluju puno konkretniji strojevi.
makar za te novce bi ja osobno radije kupio rabljenog dizela, za tu sumu bi uz dulju potragu pronašao i nekog s alnaserom (što će jako dobro doći za 20god, a dizel će ti toliko trajati bez problema).

Vidim na njuškalu Mondial sa alnaserom za 17000??
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada...oglas-10983381

edit: puno ovisi kakvo ti je tlo, kod mene kad osuši je ko kamen, ti razni skakavci nemaju što tražit, muka je radit s njima. ili dizel 12-14ks, ili jača kopačica (dizel ili imt 506)
a ako je tlo pjeskovitije može i slabiji stroj

Zadnje uređivanje baustelac99 : 01.04.2014. at 09:12.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 08:26   #83
Frezanje sa Bauhaus/Pevec frezom

Pozdrav,

Kupio sam si Einhell frezu sto je ista kao i npr Hurricane iz Bauhaus-a one od 1500-1600 kuna kaj ima onaj mali kotacic naprijed.

Slozio ja frezu, stavio onaj odostraga granicnik na pola (srednja rupa) upalio i ona se samo ukopava, ne ide naprijed sama a onaj naprijed kotacic vise odmaze nego pomaze jer je malo potonuo u zemlju kada se ova ukopavala pa kao da brani da freza krene. A i pitanje je da li bi krenula jer je iskopala lijepu rupu

Kak vi delate s time?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 08:32   #84
moras ju dignuti na zeljenu visinu i gurati
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 08:44   #85
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
moras ju dignuti na zeljenu visinu i gurati
Vidim sada u nekim upustvima za takve freze da se i prednji kotac digne kada se freza da ne smeta.

A to za gurati - kako gurati kada se ona u roku 5 sekundi ukopala; nemam kaj gurati.....sama bi trebala hodati......bar je tako radio MIO Standard koji je umjesto kotaca imao nozeve - dakle isto freza.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 12:59   #86
Ne sekiraj se, ionak bu trajala tjedan dana

Za frezanje ti prednji kotač smeta, pa ga skini. To je valjda samo za transport.
Uostalom, kaj nema nikakve upute?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 13:25   #87
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Ne sekiraj se, ionak bu trajala tjedan dana
Imaju neki moji susjedi pa im traje vec godinama. To je ovak za hobby vrtove ne za farme.

Quote:
Za frezanje ti prednji kotač smeta, pa ga skini. To je valjda samo za transport.
Uostalom, kaj nema nikakve upute?
Je za transport je. No ima vidim sada neki utor da se zamakne.
A upute ima kako je sastaviti i ono tipa nemojte naljevati benzin dok je motor topao itd itd. Nista konkretno za samo frezanje.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 14:10   #88
Pa jel' sad ide kad si skinuo pomoćni točak??
Ako ti se ukopava, prebaci težište motora malo prema nazad, pa kad se počne ukopavati, malo mu podigni ručke prema gore.
Ralo moraš podesiti prema dubini oranja.
kosmeč is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 16:47   #89
Quote:
kosmeč kaže: Pogledaj post
Pa jel' sad ide kad si skinuo pomoćni točak??
Ako ti se ukopava, prebaci težište motora malo prema nazad, pa kad se počne ukopavati, malo mu podigni ručke prema gore.
Ralo moraš podesiti prema dubini oranja.
Na poslu sam; nemrem sada kultivirati

Jel ima netko tko ima te jeftine kopacice? dosta ih ljudi kupuju pa da mi kaze iz prve ruke.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 20:58   #90
Taman sa orrranja, malo mi drrrrhte ruke dok ovo piššššem

Tehnika frezanja je za svaki motokultivator ista, samo je uvijek problem zemlja koja se obrađuje.
kosmeč is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 09:04   #91
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Imaju neki moji susjedi pa im traje vec godinama. To je ovak za hobby vrtove ne za farme.



Je za transport je. No ima vidim sada neki utor da se zamakne.
A upute ima kako je sastaviti i ono tipa nemojte naljevati benzin dok je motor topao itd itd. Nista konkretno za samo frezanje.
ja sam tu iz bauhausa potrgao za jednu sezonu. To je kinesko sranje, unutra se potrgaju zupčanici a cijeli sklop se nemre otvorit... pisao sam o tome tu na forumu
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 09:21   #92
Imao je moj susjed i neku od Labinprogresa, isti k..., motor odličan, zupčanici od čokolade, nisu jednu sezonu izdržali. (mala kopačica a ne jednoosovinski traktor da nebi bilo zabune)
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 19:58   #93
Kad smo mi trazili frezu za vrt prosle godine odlucili smo se za labin progres benzinac iz Jugoslavije vec davno postao punoljetan :-)
Nismo pozalili nego dapace prezadovoljni smo:-)
Freza odlicno, poprilicno duboko i lijepo usitni zemlju :-)
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:33   #94
manual za MONDIAL IM 8

Trebam ako netko ima uputstva za Motokultivator Labin progres Mondial im8, trebam napraviti mali servis na njoj a ne znam ni koja ulja idu u nju...
Za getribu još bi i nekak pogodil ali ako netko zna....
racunovodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 23:17   #95
Pošalji mi e-adresu na PP.
Koji je motor gore?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 10:33   #96
LA 300
racunovodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 15:51   #97
Post

Za frezanje i kopanje sa kopačicama nije problem zemlja ili tlo koje se obrađuje. Zemlja može biti pjeskovita, ilovasta, crvenica itd... Uvijek je problem sa osobom koja radi sa strojem, od izbora pa do rukovanja sa strojem. Prvo i osnovno treba znati što koji stroj može raditi i u kakvoj zemlji pa tek onda se odlučiti što kupiti ?
oring is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 21:17   #98
Pozdrav!

Stari me zamolio da mu malo pogledam motokultivatore...
Do sada je imao malu kopačicu 3.5 KS Brigs & S. sa šasijom mađarske proizvodnje i začudo freza vrt već 10-ak godina.
Sad bi nešto ozbiljnije, da ima brzine, kotače i frezu iza......znači motokultivator.

Ja ga odgovaram od gledanja po centrima i radije bi neki renomirani polovni (Honda, Mio, Imt, Goldoni, Labin....)
U oglasu ih ima toliko da ne znam koji bi gledao....

Njemu treba da ima izmjenu priključaka, a zanima ga frezanje, košenje i ogrtanje/prutanje.....znači, bilo bi dobro da može između dva reda kukuruza...
Prikolica i vožnj po cesti nije uvjet...

Što preporučujete?
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 00:42   #99
Od manjih Labinprogres Mondial (izvrstan za frezanje) ili Muta Maestral (bolji za košnju i prijevoz).
Od većih Labinprogres Super Specijal, ak mu treba tak nekaj.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 15:42   #100
Mondial je ovaj od 8 ks? Ozbiljno izgleda....

Ako sam dobro skužio, ručka se okreće za 180 pa se ko naprimjer kosenja stroj vozi u rikverc? Tako rade i ostali kultivatori?

Nemam iskustva sa MTK pa me sve zanima...
Što je sa širinom? Može li se regulirati? Može li Mondial u kukuruze?

Kakav je MIO u usporedbi s Labinpr.? To je licenca Honde? Pašu li priključci s Honde?
Čini li mi se ili su priključci pogonjeni remenom? To je dobro ili loše?

Ima li tko F420? Vidim da ima i lopatice ispod sebe, a može i vučena freza?
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.