Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2009., 18:36   #61
Pa kaj je problem u "gorenje servisu" kupiti grijač??
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:26   #62
Sunce mu žarko. Grijač radi , al ne radi termostat. Pič..a m....a. Nemrem se kupat , svi u kući smrdimo . Ovo mi već tak ide na živce. Di da kupim u nedjelju termostat. Moram nekog od famijije žicat da nas sve primi na kupanje. Ili da odemo na bazen?
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:42   #63
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Sunce mu žarko. Grijač radi , al ne radi termostat. Pič..a m....a. Nemrem se kupat , svi u kući smrdimo .
Trovremenski Taft vam omogućuje slobodu oblikovanja jedinstvene frizure! Vašoj kosi s lakoćom ćete dati sjaj i postojanost!

__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 20:34   #64
Lako se tebi zajebavat. Sad smo se svi oprali u hladnoj vodi. Brrr, nije bilo baš ugodno.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 20:37   #65
Pa daj zovi servis, hitne intervencije ili nešto.Šta se dnima patiš zbog 100-200kn?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:52   #66
Nije stvar u novcima. Ja bih , naime, htjela naučiti očistiti i promijeniti grijač kad vidim da se to treba raditi bar dva put godišnje. Al mi baš ne ide.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 21:03   #67
odi u batis i kupi si grijac kakav hoces..http://www.batis.hr/index.php
m111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:36   #68
i u poslovnom centru Kralj u Čulinečkoj ulici imaš skoro svih mogučih dijelova za bijelu tehniku, pa onda i grijača i termostata
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 14:00   #69
E, da je to htjela riješiti, već bi riješila.
I koji jelen tvrdi da se bojler treba otvarati 2 put godišnje i čistiti i mjenjati grijać?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 20:34   #70
Ne budi zločest , kerbi. To je proces. I on je gotov! Otkrila sam toplu vodu!!!!
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 20:42   #71
ja sam cuo da bojlere treba mjesecno cistiti..
m111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 21:16   #72
Brzina nakupljanja kamenca ovisi (naravno) o tvrdoći vode, o potrošnji vode, ali i o tome koliko se termostat "navija" na višu temperaturu. Nemojte ga previše navijati, i redovito ga čistite (priznajem, ja prvi to ne radim)...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:06   #73
Bojler na struju - paliti po potrebi ili držati upaljenog?

trenutno nemamo plina u kući tako da vodu grijemo na bojler na struju. moji to pale kako im treba, dakle, nema tople vode osim kad se bojler upali pa se čeka kojih sat vremena da bi se voda zagrijala za pet minuta tuširanja. e sad, meni se čini da bi bilo i jeftinije i praktičnije da je taj bojler čitavo vrijeme upaljen nego da se pali kako kome treba. jel ima netko s tim iskustva?
računi za struju su nam ogromni ali čini mi se da bi mogli biti manji da se taj bojler ne pali i gasi non stop već da je cijelo vrijeme upaljen i samo dogrijava vodu kad je potrebno?
jaZZmina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 17:34   #74
ovo gore i mene zanima. također imam bojler na struju.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 19:21   #75
ovisi o navikama- ako koristite 3 puta dnevno veće količine tople vode i više puta uključujete bojler, onda bi svakako trebao biti stalno uključen ali sa regulatorom na 1 ili maksimalno 2 radi manjih toplotnih gubitaka kroz izolaciju a i radi manjeg taloženja kamenca. da ne kažem da je sigurnije za uporabu ako voda nije na 80-90 stupnjeva. s druge strane ako vam topla voda treba tri puta tjedno a ne tri puta dnevno onda je svakako razumnije grijati vodu prije uporabe. pokušaj nekoliko dana pratiti potrošnju pa onda ostavi uključen bojler da vidiš kako stvari stoje.
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 19:24   #76
Naravno da je bolje da je stalno upaljen. Paljenje/gašenje je neekonomično i dovodi do kvarova, nakupljanja kamenca itd.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 08:21   #77
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Naravno da je bolje da je stalno upaljen. Paljenje/gašenje je neekonomično i dovodi do kvarova, nakupljanja kamenca itd.
Može nekakva potvrda ovakvog načina razmišljanja, razlozi, činjenice itd.

Meni se osobno ne čini baš relnim budući da svaki bojler ima termostat koji ga pali i gasi ovisno o podešenoj željenoj temperaturi
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 08:42   #78
Nekako mi logika govori - ako bojler ne radi, voda je hladna. Upališ ga i onda on radi punom snagom dok ne zagrije vodu na željenu temperaturu, koju potrošiš, vjerojatno tek djelomično. Zatim ga ugasiš. Voda se hladi, kamenac taloži na stijenkama. Slijedeće tuširanje, ista stvar, od hladne vode do željene temperature uz veliki trošak energije. Ako bojler neprestano radi i održava temperaturu na određenoj vrijednosti, troši puno manje energije.
Ovo čisto iz vlastitog iskustva, jer sam tako pokvarila bojler u studentskom podstanarskom stanu misleći da strašno štedim struju.....račun za struju je bio strašan....a onda me još i majstor odro za popravak termostata i čišćenje kamenca.....
Ja bih autorici teme predložila da jedan mjesec ostave bojler upaljen, pa usporede potrošnju struje taj mjesec sa onom dosadašnjom, dobiti će najprecizniji odgovor.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:36   #79
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Nekako mi logika govori - ako bojler ne radi, voda je hladna. Upališ ga i onda on radi punom snagom dok ne zagrije vodu na željenu temperaturu, koju potrošiš, vjerojatno tek djelomično. Zatim ga ugasiš. Voda se hladi, kamenac taloži na stijenkama. Slijedeće tuširanje, ista stvar, od hladne vode do željene temperature uz veliki trošak energije. Ako bojler neprestano radi i održava temperaturu na određenoj vrijednosti, troši puno manje energije.
Ovo čisto iz vlastitog iskustva, jer sam tako pokvarila bojler u studentskom podstanarskom stanu misleći da strašno štedim struju.....račun za struju je bio strašan....a onda me još i majstor odro za popravak termostata i čišćenje kamenca.....
Ja bih autorici teme predložila da jedan mjesec ostave bojler upaljen, pa usporede potrošnju struje taj mjesec sa onom dosadašnjom, dobiti će najprecizniji odgovor.
A metodom testiranja se slažem, a sa ostalim ne baš.
1. Bojler ima snagu grijača koju ima i kada grijač radi uvijek radi stom snagom
2. Taloženje kamenca se pojavljuje kod viših temperatura +60 i isparavanja vode i tu nema pomoći osim omekšavanja vode i smanjenja utjecaja taloženja kamence na stjenkama grijanjem na niže temperature, ali kako smo rekli da grijač uvijek radi isto a temperatura mu je daleko veća od +60 st. na njemu se najviše taloži kamenac i to je tako
3. kada se natloži kamenac grijač ima slabiju iskoristivost (zbog kamenca kao izolatora) te račun za struju raste
4. Sve uređaje treba održavati pa tako i bojler
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 20:20   #80
Mi navečer upalimo bojler u kupaonici i zagasimo ga ujutro. Struja je jeftinija tokom noći.
To je dovoljno za sve potrebe tokom dana, ali ako voda postane mlaka navečer, mora se upaliti da bi još malo zagrijao.

U kuhinji bojler upalimo samo kada treba prati suđe.
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.