Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2003., 20:00   #21
Način kojim Kiki putuje je sigurno uzbudljiviji, a i zgodniji i jeftiniji je ako idete na dulju turu. Meni s druge strane više zbog temperamenta i ograničenog vremena leže dobri aranžmani. Manje je brige.

Neću javno reklamirat nikoga. Samo ću reći da nije lako naći kod nas agenciju u kojoj su se voljni koncentrirati na vaše potrebe i pronaći baš ono što želite. Zato mogu reći da sam vrlo zadovoljan sa svojom. Sammy, poslati ću ti na private kod koga idem.

Još nešto bih objasnio. U našem dijelu Europe, kad je riječ o Jugozapadnoj Aziji svi prodaju Diethelm Travel aranžmane. To nije europska, nego stara azijska agencija čiji su vlasnici Švicarci i često ćete na njih naići po cijeloj SE Aziji. Tako da vam zapravo svima dođe svejedno kod koga kupujete, naših ili kod susjeda, jer kupiti ćete Diethelmov aranžman. Zato, opet naglašavam, nije svejedno tko vam ga prodaje, jer ponuda je dovoljno bogata i razrađena.

Još jedan detalj o Tajlandu. Nemojte se začuditi ako na nekom proizvodu za domaće tržište pročitate da je upotrebljiv do npr. 2055. Naime, žive jedno pedeset godina ispred nas i odavno su u 21. stoljeću. Kako se oni snalaze u tome, nisam uspio dobiti suvisao odgovor.
Osim toga, i to da u Zagrebu imate Tajlandski konzulat pa je viza za čas gotova.
presvetli is offline  
Old 12.03.2003., 20:18   #22
Sta ja znam, Sam...ti si napisala ronjenje...a ove whale i leopard sharks su vegetarijanci pa ono...
Jedino sto je whale shark velika ko onaj dupli londonski autobus...mozda bi te to moglo prepast.
Reef sharks su mesozderi, al mene nisu ni gricnuli...ma ne vole nas sharke...nismo im ukusni. To ako te i ugrize odmah ce te pljucnut van.
Al nece te ni ugrist.
Ja sam isla prvo u Bangkok, onda vlakom u Chiang Mai, tamo sam organizirala trek i ostavila torbe u guesthouse u kojoj smo odsjeli dok sam isla obilazit plemena, onda avionom u Mae Hong Son, onda busom u Chiang Mai (opet), onda vlakom do Ayyuthaye, pa vlakom do Bangkoka, vlak/brod do Ko Pha Ngan, brod, bus, brod do Tongsai/Railey beach...to je ono blizu Krabija i onda brod do Ko Lanta, i brod/bus/vlak do Bangkok...
To sve zvuci komplicirano, al nije. Ako lazem, dabogda mi narasle zecje usi.

Muzu, od Samanthe, ako ovo citas, ljubim ruke i svaka ti dala...um...ovaj...Samantha ti dala svaku vecer, al odvedi je na avanturu kakvu zena zeli.
Kakva Pattaya, kakvi bakraci.
Sam, kupila sam danas jedan magazin za uredjenje interijera i imaju neku travel sekciju i igrom slucaja je bilo bas o Tajlandu....spomenuli su sva ova mjesta na koja sam ja isla....Bangkok s Chatuchak Market, Phra Nang plaza (to je ona lijepa s pecinom...rekli su da je to druga najljepsa plaza na svijetu ...koja je prva nisu rekli) i Ko Lanta.
Mislim da neces stic u 15 dana obac Bangkok, sjever s plemenima i more.
Moras odlucit ili Bangkok-sjever ili Bangkok-more.
U svakom slucaju ne moras se plasit svih tih putova jer ces imat vremena samo za putovanje BKK-Chiang Mai ili BKK-more.
To ti je sve jednostavno.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 12.03.2003., 20:21   #23
Jeli tesko dobiti vizu ako se putuje bez agencije?
Sto je potrebno?
Samantha is offline  
Old 12.03.2003., 20:25   #24
Quote:
Ako lazem, dabogda mi narasle zecje usi.
ako lazes dabogda dobila celulit
to mi je najgora kletva

pljuc,pljuc
Samantha is offline  
Old 12.03.2003., 20:27   #25
Nije tesko dobit vizu.
Ovdi u Londonu ispunis neki papiric s imenom, prezimenom, gdi i koliko ces ostat, das im malo para (cini mi se £8) i oni tebi zalijepe lijepu, sarenu vizu preko cijele stranice.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 13.03.2003., 12:08   #26
Quote:
Samantha Jones kaže:
Jeli tesko dobiti vizu ako se putuje bez agencije?
Mislim da se za turisticki posjet u trajanju do 15 dana viza dobija na aerodromu u Tajlandu? Nije li tako?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 13.03.2003., 14:51   #27
Da, viza se moze bez frke dobit u Bangkoku na aerodromu i nemoj zaboravit fotku.

Sto se tice ronjenja, morski psi mesozderi ti nece nis jer se boje mjehurica koje ispustas kad ronis (s bocom).
Indi is offline  
Old 13.03.2003., 16:23   #28
Mislim da su tu foru s ne trebanjem vize za posjet od 15 dana ukinuli.
Nismo im vise na spisku tih zemalja. Provjeri u svakom slucaju da ne bi bilo nismo znali.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 13.03.2003., 17:19   #29
Quote:
Kiki kaže:
Mislim da su tu foru s ne trebanjem vize za posjet od 15 dana ukinuli.
Nismo im vise na spisku tih zemalja. Provjeri u svakom slucaju da ne bi bilo nismo znali.
Nismo vise:

http://www.magma.ca/~thaiott/visa3.htm
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 23.03.2003., 15:49   #30
Posto si dobila puno preporuka necu se puno mjesati osim ako ides na 15 dana mislim da ti je puno pametnije da platis aranzman jer trazenje smjestaja sa koferima na onim vrucinama i vlaznosti zraka kostat cete mnogo zivaca,a to je najgore sto ti se moze desiti na godisnjem.Uostalom u cijeloj onoj zbrci bolje ti je da sve imas unaprijed odredjeno.
Jedno je backpakers sistem putovanja tri mjeseca pa kud zavrsis zavrsis a drugo godisnji od dva tjedna.
Carlos is offline  
Old 21.06.2003., 03:35   #31
Quote:
Kiki kaže:
Roko, Thailand nije preturisticki ako dobro izaberes. Buraz i ja smo bili skoro dva mjeseca ove godine i ima mjesta sto su totalno pusta, a izgledaju ko raj na zemlji.
Na sjeveru imas Pai i Mae Hong Son....ni jednog jedinog western covjeka nismo vidjeli kroz cijeli nas boravak tamo.
Ako ciljas na plaze....Ko Lanta...prekrasan otok, potpuno pust.
Imali smo cijelu plazu za sebe.

Bas sam bio na Ko Lanti i poslije Phi Phi. Ko lanta je tak tak.Dobro se je voziti s motorom i ici u dzunglu.Phi Phi mi je lijepsi.Isto sam imao skoro cijelu plazu za sebe.

Ma ne govorim o cinjenici jeli puno bijelaca ili ne nego o feelingu kad dodjes.U thailandu te sa njihovim odnosom prema tebi te natjeraju da se osjecas ko turista. U Sri lanci ljudi te zovu k sebi doma na rucak samo da bi popricali a Thai je lova lova i lova.Ok nije bas ko u dalmaciji ono ajde furesti donesite lovu pa ajd doma ali cesto sam imao osjecaj kao da mi svijetli znak dolara iznad glave.

Cuo sam da su Cambodia i Vietnam super i indonezija.Burma je navodno isto super ali je Hunta tamo i mogu ti ograniciti kretanje.

Htio bi opet u Indiju i to Delhi pa Varanasi pa Calcuta i od tamo brodom Na Andaman i Nicobar otoke. 6 dana brodom do njih.

Jel itko od vas gleda Travel Channel na satelitu?Dobar je
Roko is offline  
Old 21.06.2003., 05:49   #32
Gledam ja Discovery Channel Travel and Adventure i Travel Channel.
Na kojoj si plazi bio na Ko Lanti?
Ja sam na Phi Phiju bila prije cetiri godine, prije filma i prije horde turista. Bilo mi je prekrasno. Definitvno najljepsi otok, ali ja sam se tamo osjecala (cak i onda kad nije bilo previse turista) kao turist. Na Ko Lanti ne....skompali smo se s par Thai tipova koji su imali mali birc na plazi, stalno smo lumpali s njima, isli na vecere, bla bla....
Bili smo i na jednoj plazici blizu Rayleigh Beach gdje ima puno rock climbing i tamo smo se isto skompali s jednim Thai frajerom. Zapravo, tamo mi je bila najveca guba jer su apsolutno svi stanovnici te plaze bili konstantno naduvani i lezerni.
Ko Pha Ngan me ugodno iznenadio, al tamo se definitivno osjecas kao turist.
Previse bijelaca, al je super provod i plaza je prekrasna.
Na sjeveru Thailanda u onim zabacenim mjestima sto sam spomenula smo bili glavna atrakcija. Ljudi su nam dolazili i slikali su nas ili su se slikali s nama kao da smo hollywoodske zvijezde.
U Bangkoku te naravno samo gledaju oderat, al to je druga prica.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 21.06.2003., 11:17   #33
Bio sam po svim plazama na Lanti.Cak i dolje skroz gdje prestaje asfalt 20 km od glavne luke.Ma nije lose ali na Phi Phi sam stvarno nasao idilicnu plazu sa 5 ljudi unaokolo.Stvarno je divno ali velim ti nekako taj odnos je bas turisticki. Vjerujem za sjever da je manje razvijen ali nisam imao vremena ici gore.

Bankok je zacudjujuce zapadnjacki i cist.Al su stvarno gadni oni stari bijelimanijaci sa mladim thai curicama kako se secu drzeci se za ruke. Olinjali frajer od 60 sece se i ljubaka po cesci sa klinkom od 18. Stvarno su mi se gadili.

ma ne znam nekako ne bi ponovo na Thai osim sto im je hrana super.Jesi jela skakavce na standovima?
Roko is offline  
Old 21.06.2003., 11:22   #34
i btw vise nitko nije naduvan jer su pritisnuli drogu jako i hapse i turiste pa moraju platiti 1000 usd da bi ih pustili. Bila je ove godine cijela kampanja protiv droge na Thai i policija je pobila oko 200 ljudi vecinom kriminalaca i dilera.Bas kad sam bio dole pune su novine bile.Vele da su zato cijene Tuk tukova isle gore jer vozaci ne mogu prodavat vise.
Roko is offline  
Old 21.06.2003., 17:05   #35
Quote:
Roko kaže:
i btw vise nitko nije naduvan jer su pritisnuli drogu jako i hapse i turiste pa moraju platiti 1000 usd da bi ih pustili. Bila je ove godine cijela kampanja protiv droge na Thai i policija je pobila oko 200 ljudi vecinom kriminalaca i dilera.Bas kad sam bio dole pune su novine bile.Vele da su zato cijene Tuk tukova isle gore jer vozaci ne mogu prodavat vise.
I meni su se gadili starci s curama od 18, al jebiga. Njih sam i ovak i onak vidjala samo u Bangkoku i, nesto manje, u Chiang Mai.
BTW, ja sam se iz Tajlanda vratila ove godine u februaru. Kazem ti da su svi na Ton Sai beach bili napuseni i to maksimalno. (Ton Sai je plaza di je rock climbing).....policija nije bila bas orna tamo.
Mi smo isto svaki dan duvali jer je mjesto totalno izolirano.
U Lanti smo ostali na Hat Phra Ae (cini mi se) i tamo nije bilo nigdje nikoga...plaza je prekrasna i dovoljno je duboko da mozes plivat za razliku od hat Khlong Dao plaze koja je puno razvikanija, a bezvezna je. Kad god smo isli tamo bio je low tide i plaza je izgledala ruzno. Nasa je pak bila ko iz filmova. Azurno more, bijeli pjesak, nigdje nikoga....ma divota.
Navecer bi nasi Thai prijatelji stavili one niske stoliche i Thai jastuke na plazu, stavili neku chillout muziku i onda bi tamo sjedili, pricali i chilali se. Od njih smo isto dobili weed (i to besplatno) i jos su nam radili marijuana+banana shakes. Eh, i jos su na onom malom brdu koje odvaja nasu plazu od Hat Khlong Dao pokazali di su oni ukopali svoj bong i maricu pa smo tamo mogli ic kad god smo htjeli.
Policija nam nikad nije dosla.
Zapravo, jednu noc smo napravili mali bonfire, pokupili smo sa plaze sve osusene i opale plamine listove i onda nam je dosao policajac u civilu i ljubazno rekao da budemo pazljivi s bonfire i da je ne ostavimo da gori kad mi odemo.
To je bilo to.
Ma, Tajland je meni jedno od omiljenih mjesta za otic.
Ja bi opet tamo prvom prilikom. Jeftino, ljubazni su, lijepo je, ma mrak....
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 21.06.2003., 20:59   #36
A zasto pise da sam ja otvorio topic a nisam.
nema veze.

Ja bio na Lanti u 3 mjesecu. Bas smo se mimoisli.Naravno kad te pitaju od kud si nitko nema pojma.Koja crna kroejsha.Mozes samo reci Europe i to je to.

Sta mislis o Burmi?Nekako me privlaci ici u zemlju gdje je vojna hunta a navodno je prekrasno.
Jesi bila kad u Indiji?Ja isto uglavnom kupim kartu i Lonely planet u ruke i vozim gdje hocu.Nikada ne bi uplatio aranzman.
Pure backpacking.

Evo neki su mi se prijatelji vratili sa Trinidada vele da je ok al da su strsno neljubazni. Gori od Hrvatskih konobara.
Roko is offline  
Old 21.06.2003., 21:05   #37
Je Thai je jeftin al da vidis sto je Indija jeftina. Duplo jeftinija od Thailanda. Bas sam tamo sreo nekog Ceha koji je odredio da ce prezivljavati sa 20 dolara na Tjedan. I islo mu je bogami.Kad sam ga ja sreo vec je putovao tako 4 mjeseca.
Ok to je malo ekstremno ali se moze.

I btw nisi mi rekla jesi probala crve i skakavce na Thailandu?Ja jesam i najvise su me podsjecali na cips.Da nije bilo umaka bili bi bezukusni ali hrskavi

Al sam se davio u Curriu i Thom Kha juhi.mmm stvarno super klopa na Thai.

U ZG jos nema Thai restorana sto je za ne povjerovati.Da ni je love za investirat sutra bi ga otvorio.
Roko is offline  
Old 21.06.2003., 22:41   #38
Quote:
Roko kaže:
A zasto pise da sam ja otvorio topic a nisam.
Pa zato jer je tvoj post pocetni. Ja sam rascijepila teme i ciji god post ide prvi taj se pise kao "pokretac".

Inace...da....manje vise nitko ne zna gdje je Hrvatska, al smo vidjeli par ljudi u dresovima hrvatske reprezentacije (na sto je moj brat odmah zagundjao da nisu up to date...ha ha).
Onda je buraz iso pitat da vide dal bar ljudi na standovima na marketu gdje se prodaju dresovi znaju di je Cro i oni su znali.
Naravno, samo zbog nogometa. Da toga nije bilo, ne bi ni oni znali....
U Burmu ne bi isla (ne jos, anyway) zbog vojne hunte. Tamosnji borci za ljudska prava urgiraju strance da NE IDU jer sav novac odlazi u pogresne ruke (i.e. sadasnjoj vladi).
U Indiji nisam bila, al sam bila u Nepalu. Isto backpacking. Tamo je super.
Moj bivsi je bio u Indiji i skoro umro jer je dobio neku bolestinu.
Rekao je da ne bi vise tamo prismrdio ni u ludilu. Drugi se ljudi pak kunu u Indiju. Mislim da Indiju ili obozavas ili mrzis, sredine nema.
Cula sam i ja price da je tesko backpackirat po Karibima jer su se oni navikli na package turiste koji dodju na tjedan ili dva i potrose ko ludi. Rezultat je da su prices driven up i da te svak gleda oderat gdje stigne i kako stigne.
Najgore je, cujem, u Jamaici.
Jesi bio jos negdje u Tajlandu ili samo Lanta i Phi Phi?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 21.06.2003., 22:48   #39
Tom Kha je mrak!
Tajlandska hrana mi je jedna od omiljenih. Ja je stalno jedem i spremam i u Londonu. Ovdje cak postoji podruznica mog najomilljenijeg Bangkok restorana "Mango Tree"!
Jedino buraz nije nikad probao Thai pa mu je u pocetku bilo cudno i stalno me molio da idemo jest u restoran s western hranom. Na kraju se naviko i nije htio nista drugo jest osim Thai.
Skakavce nisam probala, al jesam skorpiona. Jel se to racuna?
BTW, zbog prica koje sam cula o Indiji, ja ti ne bi preporucila da tamo ides prezivljavat s $20 na tjedan.
Pokupit ces neku bolest cak i ako si jako pazljiv. To ti ne gine.
Ma i ovak....kaj ja znam, ja nisam stedila u Tajlandu, uvijek smo uzimali bungalowe s privatnom kupaonicom i tak, al jos uvijek ispadne turbo jeftino.
Eh..da...kad sam bila u Nepalu, odsjela sam u jednoj guesthouse koji je bio samo 50 penija na noc (i to za dvije osobe...znaci 25 penija svako). Ha ha....ja mislim da je to bio najjeftiniji odsjed ikad.
Bilo je cisto i uredno!
Di planiras slijedece backpackirat?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 21.06.2003., 23:05   #40
I zasto ti nije ukljucena PM opcija?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.