Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2006., 19:51   #21
Quote:
Tinchi kaže:
Ma jasna si, sve shvatih
Paradontaks? To je neka određena ili može bilo koja specijalizirana za desni?
ja bi preporučila parodontaks. to je biljna pasta za zube. ima protuupalno djelovanje. još prije par godina moglo je se nabaviti samo vani u apoteci, sad je ima u dm-u.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:54   #22
Quote:
Tinchi kaže:
Prvi put jučer bila kod zubara a da mi nisu našli nikakve kvarove.

Međutim, nije sve prošlo idealno. Naime, upaljena mi je zubna mesina

Dobila sam preporuku da se davim u C-vitaminu plus još nekakvu otopinu za ispiranje, i obaveznu upotrebu meke četkice...


I ima li koga sa sličnim problemom?

Ne želim izgubit zubeke u 30-oj
zubna pasta arthodont, ima ga u apotekama i super je (istina, skup, oko 40 kn, ali vrijedi), + pranje zubi nakon svakog obroka, i po mogućnosti tuš za zube
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 20:02   #23
meni se meseko zna vužgat kod pomanjkanja vitamina B grupe (lječnićki dokazano)
par dana udarne doze i to onih ljekarničkih (plibex, Bcomplex) i stvar se smiri
probaj, niš te ne košta

c vitamin i te otopine ti mogu dodatno nadražit zubno meso
probaj ispirat čajem od žalfije
podosta je učinkovita a znatno je blaža od tih otopina koje redom sadrže u sebi mentol a to peće
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 20:37   #24
Quote:
Tinchi kaže:
Prvi put jučer bila kod zubara a da mi nisu našli nikakve kvarove.

Međutim, nije sve prošlo idealno. Naime, upaljena mi je zubna mesina

Dobila sam preporuku da se davim u C-vitaminu plus još nekakvu otopinu za ispiranje, i obaveznu upotrebu meke četkice...


I ima li koga sa sličnim problemom?

Ne želim izgubit zubeke u 30-oj
zubno meso se upali ili od plaka(nepravilno cetkanje) ili od prejakog cetkanja....obavezno koristi meku cetkicu, kad peres stavi vlakna cetkice pod kutem od 45 stupnjeva prema zubnoj plohi, dakle prema zubnom mestu i samo iscetkavaj, prema van...nadam se da kuzis kak mislim....i elektricna cetkica nije nista bolje od obicne, ona je bolje jedino za ljude koji imaju nekih psih.problema, ili jednostavno nemaju preciznost pokreta potrubnu za pravilno pranje zuba....npr.retardirane osobe......
i OBAVEZNO zubni konac i to prije pranja zuba...dovoljno jednom dnevno.....
hungry heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 11:07   #25
Osim redovitog održavanja higijene usne šupljine i pranja zuba ovak kak ti je hungry heart opisala (jako bitno!), povećaj u prehrani količinu bjelančevina (meseko, jaja, mlijeko etc....) vitamine A, B12 i C.
Inače si zdrava?

Ahm, ŽALFIJA je fenomenalna biljka za upalu zubnog mesa. Bilo da ispireš čajem od žalfije ili listove poput obloga staviš na zubno meso
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 18:08   #26
Ma zdrava ko dren

Ček polly, kak sad C -vitaminne valja? Mislim, ja slušam doktoricu, kog ću drugog.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 18:37   #27
Quote:
Dora K kaže:
Ahm, ŽALFIJA je fenomenalna biljka za upalu zubnog mesa. Bilo da ispireš čajem od žalfije ili listove poput obloga staviš na zubno meso
evo ja mogu potvrditi da je zhalfija odlichna stvar za to, i preporuchiti zdushno... meni je u jednom danu (nekih 4 ispiranja) smanjilo oteklinu i ublazhilo bol (meso iznad umnajka), a nakon josh dva dana oteklina je nestala... odtada ako biloshto uochim na zubnom mesu da se dogadja, kuha se zhalfija...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 22:01   #28
Quote:
Tinchi kaže:
Ma zdrava ko dren

Ček polly, kak sad C -vitaminne valja? Mislim, ja slušam doktoricu, kog ću drugog.
nisam se detaljno izrazila
C vitamini tablete DA, mučkani napitci NE, da ti dodatno kiselina ne ošteti meso

umijesto agresivnih otopina (kod nekih osjetljivijih znaju i caklinu pohabat) rađe si žalfiju skuhaj
i šopaj se B vitaminima par dana
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 02:17   #29
Quote:
Tinchi kaže:
Ma zdrava ko dren

Ček polly, kak sad C -vitaminne valja? Mislim, ja slušam doktoricu, kog ću drugog.
..ali nisi zapravo rekla ili nisam shvatila da li ti je stomatolog rekao da je u pitanju lokalna upala zubnog mesa ili početak parodontoze? ako je lokalno, treba ukolniti džep u kojem se skuplja hrana i kojeg je teško četkicom i flosom očistiti (ako je otraga), a ako je parodontoza onda je najbolje i najjednostavnije da ti zubne vratove "nadograde" tj. "podebljaju", dakle tamo gdje ti se zubno meso povlači.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 02:44   #30
Meni zubarka na predprošloj kontroli rekla da mi je zubno meso previše osjetljivo (počelo krvariti čim ga je dotaknula onom sondom), te da ga srednje tvrdom četkicom redovito četkam (makar bilo bolno i krvavo), kako ne bi dobio paradentozu.
Prvih 2 mjeseca je stvarno kupaona nakon mene izgledala kao da su me klali, a i osjećao sam se slično. Kasnije sam se naučio i prestalo mi je biti problem izčetkavati zubno meso.
Na zadnjem pregledu je zaključila da mi je meso u mnogo boljem stanju i da samo nastavim četkati.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 03:19   #31
e jesi ti neki zubar il imas neki fetish na zube

ono, wtf
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 10:02   #32
Quote:
elala kaže:
..ali nisi zapravo rekla ili nisam shvatila da li ti je stomatolog rekao da je u pitanju lokalna upala zubnog mesa ili početak parodontoze? ako je lokalno, treba ukolniti džep u kojem se skuplja hrana i kojeg je teško četkicom i flosom očistiti (ako je otraga), a ako je parodontoza onda je najbolje i najjednostavnije da ti zubne vratove "nadograde" tj. "podebljaju", dakle tamo gdje ti se zubno meso povlači.
Lokalna? Rekla je samo upala, al da sam ionako mlada i da nije znak za uzbunu, međutim ne bih to trebala zanemariti
Nije nikakvu nadogradnju spominjala, samo ovo što sam navela, plus posjet ordinaciji kroz 2-3 mjeseca
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 10:11   #33
Quote:
elala kaže:
..ali nisi zapravo rekla ili nisam shvatila da li ti je stomatolog rekao da je u pitanju lokalna upala zubnog mesa ili početak parodontoze? ako je lokalno, treba ukolniti džep u kojem se skuplja hrana i kojeg je teško četkicom i flosom očistiti (ako je otraga), a ako je parodontoza onda je najbolje i najjednostavnije da ti zubne vratove "nadograde" tj. "podebljaju", dakle tamo gdje ti se zubno meso povlači.

ne mora biti parodontoza u pitanju
meni se često upali meso, a svako pranje izgleda kao egovo
jednostavno imam osjetljivo meso
općenito mi je koža jako, jako tanka i jako, jako suha i osjetljiva
pa je onda valjda i zubno meso takvo
upala izgleda kao da je meso opećeno

paradontoza je jako gadna stvar
nema veze što si mlada, odavno to nije bolest staraca
a ako ju zanemariš kao mlada nećeš ni srednje godine dočekat sa svojim zubima
imam frendicu koja je dobila novi komplet zubi sa 35 god
uz svakodnevnu brigu, tjedne odlaske zubaru, redovna čišćenja

ako ne upale vitamini i žalfija za 3 dana odi opet zubarici
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 10:34   #34
Ma... imam zube na mamu, a ona baš, ajmo tako reći, nema sreće s njima
I sama priznaje da se nije dovoljno skrbila za njih. Ne smijem ponoviti njezinu grešku

Znači žalfija? Imate koju preporuku gdje da potražim taj čaj?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 10:53   #35
Quote:
Tinchi kaže:
Ma... imam zube na mamu, a ona baš, ajmo tako reći, nema sreće s njima
I sama priznaje da se nije dovoljno skrbila za njih. Ne smijem ponoviti njezinu grešku

Znači žalfija? Imate koju preporuku gdje da potražim taj čaj?

apoteka, DM, veći dućani (billa, coop, konzum, mercator,..)

zaboravih napisati
većina zubara savjetuje srednje tvrdu četkicu, zubeke rifljat nakon svakog jela i to bar 2 min
zato da se meso ojača
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 11:01   #36
apoteka?!
krvavameri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 11:11   #37
Quote:
krvavameri kaže:
apoteka?!

kaj je tu nerazumljivo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 11:37   #38
Quote:
polly kaže:
kaj je tu nerazumljivo
ma to je bio odgovor na ono di da nadje chaj...... samo sma zakasnila malo pa je netko prije mene odgovoril.. ah to kvotanje....
krvavameri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 12:05   #39
Quote:
Tinchi kaže:
Perem ih triput dnevno, ali postoji šansa da to činim krivo
Naime obično jako držim četkicu i doslovce rifljam, možda si tako pojačavam dojam da bolje čistim
I očito da, nema kvarova al ode meso u k....
grlgljati cajom od zalfije. ne jesti kekse i kolace koji se ljepe za zube. bakterije se na tom stvaraju vec par minuta nakon kaj se keks pojel. pogotovo ak je vec meso inficirano. uopce slatko izbaciti. ljepljivo isto tak.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 12:09   #40
Quote:
Dora K kaže:

Ahm, ŽALFIJA je fenomenalna biljka za upalu zubnog mesa. Bilo da ispireš čajem od žalfije ili listove poput obloga staviš na zubnomeso
je i za ostale bakterijalne upale..npr angina, upala grla..bolje od antibiotika jer bakterije nemru razviti rezistentciju na zalfiju.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.