Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 18:21   #61
Thumbs up

Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Aromamedica u Štrosmajerovoj, imaš na webu
Tenx, pomogla si mi puno.
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:49   #62
Cure, ima li ko iskustva sa prištevima na bradi? Imam ih samo na bradi i na predjelu "brkova", al užasni su, taman mi jedan prođe a već dva dođu. Sve sam probala a rezultat je samo isušena koža!
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 17:42   #63
Imam jedan problem: imam problematičnu kožu al najveći problem mi zadaje čelo koje je toliko suho al je puno mitesera; imaym dojam kao da je hrapavo kad prođem rukom preko njega. koristim piling al mi ga samo dodatno isuši...imala sam kremu s AHA kiselinama al je i ona prestala djelovati? ima li ko kakvi savjet
__________________
One day I'll fly away, leave all this to yesterday...
-ANGIE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 00:02   #64
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
Cure, ima li ko iskustva sa prištevima na bradi? Imam ih samo na bradi i na predjelu "brkova", al užasni su, taman mi jedan prođe a već dva dođu. Sve sam probala a rezultat je samo isušena koža!
I meni se znaju pojaviti takvi prištići na bradi, i to oni sitni ali i podkožni. Samo nemoj ništa stiskat. Ja ponekad stavim običnu pastu za zube povrh prsta na prištić i mogu ti reć da mi pomaže, isuši ga brzo (taj sam "recept" našla na internetu). A sad sam kupila jojobino ulje, i već vidim da mi se prištići povlače. Imala sam jedan podkožni jutros na bradi i namazala sam s jojobom i povlači se.
 
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 00:06   #65
Quote:
-ANGIE- kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem: imam problematičnu kožu al najveći problem mi zadaje čelo koje je toliko suho al je puno mitesera; imaym dojam kao da je hrapavo kad prođem rukom preko njega. koristim piling al mi ga samo dodatno isuši...imala sam kremu s AHA kiselinama al je i ona prestala djelovati? ima li ko kakvi savjet
jesi probala piling od medom i palente? to je dobro za mitesere
 
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 19:30   #66
Quote:
mala20 kaže: Pogledaj post
jesi probala piling od medom i palente? to je dobro za mitesere
Nisam, al budem! probala sam palentu pomijesanu s mlijekom staviti na lice - niti je pomoglo nit odmoglo. a med cesto stavim kao masku na lice jedno 10-ak minuta i super je, bolje od svih maskica zajedno!
__________________
One day I'll fly away, leave all this to yesterday...
-ANGIE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 20:16   #67
Quote:
-ANGIE- kaže: Pogledaj post
Nisam, al budem! probala sam palentu pomijesanu s mlijekom staviti na lice - niti je pomoglo nit odmoglo. a med cesto stavim kao masku na lice jedno 10-ak minuta i super je, bolje od svih maskica zajedno!
Također i ja koristim med kao masku ali ne prečesto. Lice bude baš nježno i lijepo. Jučer sam kupila u Lushu masku za lice i to za masnu kožu i sapun Coalface, nekako mi zateže lice, ali možda se ja nisam navikla na to još jer nisam nikad koristila.
 
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 00:25   #68
Quote:
mala20 kaže: Pogledaj post
Također i ja koristim med kao masku ali ne prečesto. Lice bude baš nježno i lijepo. Jučer sam kupila u Lushu masku za lice i to za masnu kožu i sapun Coalface, nekako mi zateže lice, ali možda se ja nisam navikla na to još jer nisam nikad koristila.
Kupi si zelenu glinu (za konzumiranje, sitnu), a onda si sama radi maske.. Ja oduševljena...
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 00:26   #69
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
Cure, ima li ko iskustva sa prištevima na bradi? Imam ih samo na bradi i na predjelu "brkova", al užasni su, taman mi jedan prođe a već dva dođu. Sve sam probala a rezultat je samo isušena koža!
Čitala sam ili čula da je pojava prištića na tom području hormonalni problem ili neš s jajnicima... pa sad.. koiko ti je godina?''
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 21:52   #70
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Čitala sam ili čula da je pojava prištića na tom području hormonalni problem ili neš s jajnicima... pa sad.. koiko ti je godina?''
27! Hormoni su mi OK, malo, ali samo malo povećan testosteron, a što se tiče jajnika ne znam... Ginekološki nalazi su mi uvik bili OK (redovno sam na pregledima), ali nedavno mi je ginekolog reka da mu se čini da bi mogla imati policistične jajnike, ići ću za 20tak dana na pregled (ne kužim da imam što se to nebi vidilo u 10 pregleda prije).
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:50   #71
Quote:
-ANGIE- kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem: imam problematičnu kožu al najveći problem mi zadaje čelo koje je toliko suho al je puno mitesera; imaym dojam kao da je hrapavo kad prođem rukom preko njega. koristim piling al mi ga samo dodatno isuši...imala sam kremu s AHA kiselinama al je i ona prestala djelovati? ima li ko kakvi savjet
mislim da ti to nisu miteseri nego komedoni na čelu, i njih se najbolje rješavaš tako da odeš nekoliko puta na čišćenje lice, kod neke kvalitetne kozmetičarke, ili kod dermatologa, i onda to područje mažeš odgovarajućim sredstvom koje će smanjiti njihovu pojavu. i povremeno uradiš piling. sve što je hrapavo mora van prije svake terapije, jer ti kremama to neće izaći a pilingom ćeš samo nadražiti kožu a opet ti neće sve izaći. dakle čišćenje, pa onda tretman kremama. tako je mene savjetovao dermatolog
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:06   #72
akne

Da li netko ima iskustva sa uljem sjemenki grožđa?
Navodono da je jako dobro za akne
blueye is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 09:55   #73
Moooolim Vas pomooooziteee!! (da OPET ne bacim brdo navacaa) :(

Naime, citala samsve sto ste napisali na temu tih prirodnih ulja i to. Meni je prvi put da idem na prirodnu kozmetiku, jer mi ova kupljena po ljekaranam kolko god novaca bacila, NIJE POMOGLA! Jedna sam od onih koja je bacila tisuce i tisuce kuna na tretmane, kremice, ovo ono..ali nikakvi posebni rezultati. Naime, prije 2 god. pila sam roaccuntane, imala sam najtezi oblik akni, zoga sam se rjesila, ali ostale su flekice, ali akne se i dalje pojavljuju. Ne u onom obliku kao prije, ali uvijek ostave flekiceee Radila sam tretmane s AHA kiselinama, to je kao pomoglo, ali sta mi vrijedi, kad akne opet i opet nastaju i ostavljaju nove fleke i oziljke. Tako da ih imam ono..dost. I sad sam se ja Vama svima obratila, jer vidim da svi hvalite ta ulja, i opslala sam u bio&bio e-mail, da vidim cjene i jel mi mogu dostavit to..jer nisam iz Zagreba.. i zenska m ije napisala slijedece;

- ulje jojobe - odlièna za kozu sklonu upalama, potièe zacijeljivanje o¾iljaka, no pridru¾imo li mu bazno ulje noæurka dobiti æemo vrlo sna¾nu regenerativnu bazu za njegu ko¾e. Ulje noæurka ima izuzetna regenerativna svojstva, a ujedno i regulira pojaèano luèenje masnoæa ( sebuma ) u ko¾i.
- eterièna ulja tamjana arapskog i èajevca - tamjan djeluje na poticanje zacjeljivanja o¾iljaka, bora, sprijeèava isu¹ivanje ko¾e, dok èajevac djeluje protuupalno i antibakterijski ¹to æe utjecati na smanjenje pojave upalnih procesa na ko¾i i br¾e uklanjanje onih veæ prisutnih.

Ukoliko se odluèite za predlo¾eno, "recept" za njegu lica bi glasio ovako:
30 ml ulja jojobe+ 5 ml ulja noæurka+ 3 kapi et. ulja èajevca+3 kapi et. ulja tamjana arapskog.
Ova mje¹avina nanosi se na vla¾no lice, nakon umivanja. Naveèer je najbolje ne nanositi ni¹ta osim tonika ( preporuèam cvjetnu vodicu lavande za umirivanje upala i regeneraciju ). Za èi¹æenje lica preporuèujem sapun na bazi eteriènih ulja Urtekram, od lavande.
Va¾no je napomenuti da æe predlo¾ene kolièine biti dostatne za barem 3 mjeseca njege lica ako ne i du¾e.

Po¹to je problematiènu ko¾u va¾no njegovati kako izvana tako i iznutra. U tu svrhu preporuèam Vam proizvod Bioastin. Astaksatin iz crvene morske alge Hematococus 550 puta je jaèi od vitamina E, pa je s toga idealan za ko¾u zbog izra¾enog protuupalnog djelovanja i moænih regenerativnih sposobnosti. Dolazi u pakiranju od 60 kapsula ¹to je dostatno za 2 mjeseca kori¹tenja.


Ja cu novce daaaat, AKO CE TO POMOOOOC!!!!!!! A vi onak mi iskreno recite, jeli potrebno sve too!? I kakve su cjene svega toga. Jeli to kom stvaaarnooo pomoglo da ono, mozete reci; CUDO BOZJE! Jer jaa sam davala novce za sve zivo..i nis mi nije pomoglo kako sam se uvjek nadala, kolko god skupo bilo.. I sad zelim probat tu prirodnu kozmetiku.. pa molim Vas savjet!!

UNAPRIJED JAKO ZAHVALNAAAA
bossy_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 11:18   #74
Ako želiš ja ću ti odgovoriti na pm, samo mi se javi
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 11:21   #75
ee hvala! super! ee, bed mi rec..ja sam tu nova.. jos nisam skuzila taj forum.. jaj da se mi cujemo prek tog PMa? di, sta? sorry sto gnjavim!
bossy_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 12:11   #76
Kliknes na Merlinin profil, i izaberes opciju posalji privatnu poruku
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 12:44   #77
i mislila sam da je to, pa sam napravila to hvala ali svejedno htjela bi da mi svi koji ste vooljni date neki savjet..Jer e, meni se vise stvaarno nedaju bacat novci!??
bossy_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 13:34   #78
Profi-savjetodavci su u strajku, tako da njima moras slati pm.

Ostali odgovaraju.
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 20:31   #79
Quote:
bossy_kt kaže: Pogledaj post
i mislila sam da je to, pa sam napravila to hvala ali svejedno htjela bi da mi svi koji ste vooljni date neki savjet..Jer e, meni se vise stvaarno nedaju bacat novci!??
merlina će ti sigurno dati dobar savjet
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 15:13   #80
hehe. Javila sam se Merlini, i ona meni..al sad cekam detaljan odgovor. Znci, Merlina ima iskustva ha? Vidim da je hvale tu po forumu. Nadam se da ce i meni pomoci!
bossy_kt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.