Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2008., 00:07   #21
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Kao što sam već napisao u jednoj temi na Dijaspori.

Zanimljivo u svemu je što odredjene osobe (pa i ovdje na forumu, pa i u javnom životu), uvijek kad je ta tema potežu priče "šta će meni jedan tamo iz Kanade, Australije, .. glasat ovdje". Uvijek ta kritika leti direktno na dijasporu Hrvata.
A te iste osobe gotovo nikad, odnosno jako jako rijetko u svojim izjavama govore kako bi trebalo zabraniti srbima ("gradjanima" Hrvatske) iz srbije glasovati na izborima.


i dodao

Ako ja posjedujem nekretnine u Hrvatskoj (kuća recimo), iako živim u dijaspori svakako imam pravo glasati i izabrati tko mi odredjuje kakva će se cesta gradit oko moje kuće, u općini itd. Zar nije to logično? Logično je.
Naravno, ako posjedujem hrvatske dokumente (državljanstvo) s kojim i imam pravo glasati.

Daj mi reci na temelju čega si ti dobio hrvatske dokumente?
Na temelju toga što si kupio kuću u Hrvatskoj?

Znači ako ja kupim jednu dionicu neke američke tvrtke na Njuorškoj burzi imam prevo glasa u Americi ?
Logika ti je stvarno glupa.

Znači tom logikom da svi oni Englezi, Česi i Madžari što su pokupovali kuće po Istri i jadranskim otocima mogu glasati za Hrvatski sabor ?

E stvarno previše... i za moje velike uši.

__________________
Registrirani beskorisnik
Dambek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 01:34   #22
Quote:
Dambek kaže: Pogledaj post
Daj mi reci na temelju čega si ti dobio hrvatske dokumente?
Na temelju toga što si kupio kuću u Hrvatskoj?

Znači ako ja kupim jednu dionicu neke američke tvrtke na Njuorškoj burzi imam prevo glasa u Americi ?
Logika ti je stvarno glupa.

Znači tom logikom da svi oni Englezi, Česi i Madžari što su pokupovali kuće po Istri i jadranskim otocima mogu glasati za Hrvatski sabor ?

E stvarno previše... i za moje velike uši.

Ne znam na temelju cega je dobio RH drzavljanstvo ( i da li ga upce ima). No, ako ga ima i punoljetan je, prema RH ustavu ima pravo glasati na izborima.

To znaci da ako ti kupis dionicu neke Americke tvrtke - ti posjedujes dionicu neke Americke tvrtke. A, ako imas Americko drzavljanstvo i punoljetan si - imas pravo glasa u SAD-u.
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 04:24   #23
Mislim da su tu loncici malo zbrkani.

Nije problem u samom dvojnom drzavljanstvu. Da se razumijemo, Hrvatsko iseljenistvo je u vecini uvijek sluzilo Hrvatskom interesu, bili su Hrvati i kada je bila jugoslavija.

Za vrijeme "domovinskog" rata, iseljeni Hrvati su novcano, politicki i sa samim tjelima stali na obranu Hrvatske rame uz rame sa "gradanima" RH. To je nacionalni i rodoljubni duh.

Problem je u sveme tome da danas u Hrvatskoj svako moze primiti Hrvatsko drzavljanstvo koji ispuni i prede neke zacrtane pragove a moze se izjasniti kao srbin, poljak, eto i vidimo Istranin pa moze biti i marsianac. Toje sto skodi Hrvatskoj.

Domovnice - vjerujem da su domovnici mnogo toga donjele, pa onaj koji je roden u Hrvatskoj je prevenstveno Hrvat pa nema veze dali njegovi predhodnici, roditelji ili pran djedovi su marsianci, roden si u Hrvatskoj ti si Hrvat - tako i rade druge drzave.

Problem sto imamo sa pojedinim Srbima je zaseban koji manipuliraju sav taj nas sistem o drzavljanstvu tu se mora uloziti truda.

Izrael nikada nebi bila drzava daje odpisala svoju diaspora.
zdssh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 13:30   #24
Quote:
Dambek kaže: Pogledaj post
Daj mi reci na temelju čega si ti dobio hrvatske dokumente?
Na temelju toga što si kupio kuću u Hrvatskoj?

Znači ako ja kupim jednu dionicu neke američke tvrtke na Njuorškoj burzi imam prevo glasa u Americi ?
Logika ti je stvarno glupa.

Znači tom logikom da svi oni Englezi, Česi i Madžari što su pokupovali kuće po Istri i jadranskim otocima mogu glasati za Hrvatski sabor ?

E stvarno previše... i za moje velike uši.

to je bio odgovor na tezu: "bez obzira sta imas hrvatsko drzavljanstvo zivis vani i sta imas odlucivati kako ce biti ljudima u hrvatskoj"... i covik lipo objasni: "iako živim u dijaspori svakako imam pravo glasati i izabrati tko mi odredjuje kakva će se cesta gradit oko moje kuće"...
znaci netko drugi je to postavio kao kriterij o eventualnoj zabrani prava glasa dijaspore, on je samo napomenuo da i on glasanjem odlucuje o stvarima koje ga se direktno ticu...
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 17:34   #25
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Ne znam na temelju cega je dobio RH drzavljanstvo ( i da li ga upce ima). No, ako ga ima i punoljetan je, prema RH ustavu ima pravo glasati na izborima.

To znaci da ako ti kupis dionicu neke Americke tvrtke - ti posjedujes dionicu neke Americke tvrtke. A, ako imas Americko drzavljanstvo i punoljetan si - imas pravo glasa u SAD-u.
Auuuu, kako si dobro Dambeku objasnio problem. jeli ti netko pomogao ili si se sam domislio i zakljucio da je tako ?
Znaci, ako Dambek kupi neku dionicu americke tvrtke ne moze dobiti americko drzavljanstvo, jel' tako ispravno za zakljuciti ?
__________________
To je nama nasa DR borba dala da nam demokraciju zlopotrebljava gomila beskorisnih budala !
Anihilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 17:47   #26
Quote:
Dambek kaže: Pogledaj post
Daj mi reci na temelju čega si ti dobio hrvatske dokumente?
Na temelju toga što si kupio kuću u Hrvatskoj?

Znači ako ja kupim jednu dionicu neke američke tvrtke na Njuorškoj burzi imam prevo glasa u Americi ?
Logika ti je stvarno glupa.

Znači tom logikom da svi oni Englezi, Česi i Madžari što su pokupovali kuće po Istri i jadranskim otocima mogu glasati za Hrvatski sabor ?

E stvarno previše... i za moje velike uši.

Wiikii je shvatio moju poruku. E sad, zasto ti nisi..
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:59   #27
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Ma vidi ga, na koje sve naćine se vi želite riješiti dijaspore, da ne povjeruješ.
Što je dijaspora? Za spore znam što su.
Gemischt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 20:52   #28
Quote:
Gemischt kaže: Pogledaj post
Što je dijaspora? Za spore znam što su.
Ajde, dobro je da znaš što si.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 21:35   #29
Quote:
Gemischt kaže: Pogledaj post
Što je dijaspora? Za spore znam što su.
To su ti one spore koje znas, a koje se projiciraju na zid ili platno uz pomoc dijaprojektora !
__________________
To je nama nasa DR borba dala da nam demokraciju zlopotrebljava gomila beskorisnih budala !
Anihilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 21:54   #30
Quote:
Anihilator kaže: Pogledaj post
Auuuu, kako si dobro Dambeku objasnio problem. jeli ti netko pomogao ili si se sam domislio i zakljucio da je tako ?
Znaci, ako Dambek kupi neku dionicu americke tvrtke ne moze dobiti americko drzavljanstvo, jel' tako ispravno za zakljuciti ?
Ne kuzim da li, i ako da, sto mi spocitavas.

Mozes kupiti neku americku dionicu i dobiti drzavljanstvo.
Ali sumnjam da ces ga dobiti zato jer si kupio dionicu.
Posjedovanje dionice ne daje pravo glasovanja, drzavljanstvo da. - sve sto sam htio reci.
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:44   #31
Netreba ukinuti.Kao sta znate krajem 2 Svjeskog rata puno Hrvata je moralo emigrirati zato jel su neprijatelji(Cetnici,Komunisti,Saveznici)porusli veliki dio NDH.Emigrilari su na sve strane svijeta i tamo su izgradili zivote.Al oni su jos uvijek Hrvati i kao Hrvati imaju pravo glasat.
RexCroatorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 17:10   #32
Ja živim van Hrvatske već dugi niz godina, Hrvatski sam Podunavski Nijemac, ali imam državljanstvo druge države i njihovu putovnicu.
Zalažem se za to da Hrvati van Hrvatske NE odlučuju i NE idu na glasovanje za parlamentarne izbore ili na izbor za predsjednika Hrvatske.
Ne koristim više duže vremena Hrvatsku putovnicu niti ću je ikada više obnavljati,no volim iskreno Hrvatsku kao zemlju u kojoj sam se rodio, živio i odrastao. Smatram naime, ako ne plaćam poreze i ne živim u Hrvatskoj, da nije fer ići na glasanje u Hrvatskoj jer ništa ne doprinosim za nju. Čak i da napišem brdo knjiga o Hrvatskoj kulturi, povijesti i životu u njoj,i dalje bih bio istoga stajališta. Volim svoju zemlju, možda i više od nekih koji žive u njoj, no njeni građani trebaju imati ta prava, a ne ja koji ne živim u njoj.

Zadnje uređivanje Waldteufel : 10.08.2008. at 20:38.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 17:43   #33
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Ja živim van Hrvatske već dugi niz godina, Hrvatski sam Podunavski Nijemac, ali imam državljanstvo druge države i njihovu putovnicu.
Zalažem se za to da Hrvati van Hrvatske NE odlučuju i NE idu na glasovanje za parlamentarne izbore ili na izbor za predsjednika Hrvatske.
Ne koristim više duže vremena Hrvatsku putovnicu niti ću je ikada više obnavljati,no volim iskreno Hrvatsku kao zemlju u kojoj sam se rodio, živio i odrastao. Smatram naime, ako ne plaćam poreze i ne živim u Hrvatskoj, da nije fer da glasujem u toj zemlji jer ništa ne doprinosim za nju. Čak i da napišem brdo knjiga o Hrvatskoj kulturi, povijesti i životu u njoj,i dalje bih bio istoga stajališta. Volim svoju zemlju, možda i više od nekih koji žive u njoj, no njeni građani trebaju imati ta prava a ne ja koji ne živim u njoj.
Svaka čast! A i ostale ideje koje si iznio na Forumu, barem što sam ja pročitala, mislim da su na mjestu i da štite interese Hrvatske.
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 19:36   #34
Zar opet??? Jel vas komunisticka djeco ne jebe u zivotu sto su vam Kutlu oslobodili a racun cete morati podmiriti vi, nego bira li dijaspora svoje predstavnike u vlasti????
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 20:52   #35
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Svaka čast! A i ostale ideje koje si iznio na Forumu, barem što sam ja pročitala, mislim da su na mjestu i da štite interese Hrvatske.
Zahvaljujem.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 21:00   #36
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Zar opet??? Jel vas komunisticka djeco ne jebe u zivotu sto su vam Kutlu oslobodili a racun cete morati podmiriti vi, nego bira li dijaspora svoje predstavnike u vlasti????
Pa mislim da to njima trebamo i prepustiti. Naposlijetku, mi smo ti koji su otišli živjeti van Hrvatske. Rata više, fala Bogu nemaju, ne treba im pomoć više kao nekada iz inozemstva, i mogu se sada nositi sami sa svim svojim problemima. ja i moja obitelj smo dosta uložili u Hrvatsku, izgubili sve, i više mi ni na pamet ne pada da se vraćam natrag. No, volim svoju zemlju i ne izjednačavam ju s bahatim pojedincima, primitivcima, korumpiranim aparatčikima i ostalim zaostalim seljačinama koje se busaju u prsa da su Hrvati i kažu da vole Hrvatsku, dok prašte Turbofolk iz Srbije i okradaju vlastitu zemlju. Pa čak i ako nakon te selekcije ostane 1 milijun normalnih ljudi, meni je i to dosta.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 21:16   #37
Quote:
Gemischt kaže: Pogledaj post
Što je dijaspora? Za spore znam što su.
Dijaspora su oni ljudi koji su slali novce i pomoć za Hrvatsku tokom Domovinskog rata, ulagali novce u istu zemlju, te ih mnogi od njih izgubili. Dijaspora su oni ljudi koji su ginuli u Domovinskom ratu uz poklik : ''Za moju domovinu Hrvatsku'' na svojim krvavim usnama, a da neki prije toga nisu ni vidjeli Hrvatske u svome životu.
Jel' ti treba bolje objašnjenje?
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 22:29   #38
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Dijaspora su oni ljudi koji su slali novce i pomoć za Hrvatsku tokom Domovinskog rata, ulagali novce u istu zemlju, te ih mnogi od njih izgubili. Dijaspora su oni ljudi koji su ginuli u Domovinskom ratu uz poklik : ''Za moju domovinu Hrvatsku'' na svojim krvavim usnama, a da neki prije toga nisu ni vidjeli Hrvatske u svome životu.
Jel' ti treba bolje objašnjenje?
odličan odgovor...
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 23:13   #39
Ukinuti strancima dvojno drzavljanstvo - kako?

Zanima me kako bi odredili koji su to drzavljani RH s dvojnim drzavljanstvom koji nemaju pravo glasa.
Sto s ljudima koji zive u RH i imaju drzavljanstvo neke druge zemlje? Kojom procedurom cemo ustanoviti koji drzavljani RH s dvojnim drzavljanstvom imaju pravo glasa u RH, a koji ne?

Da li ima prebivaliste RH? - to se lako namjesti;

Da se javljaju u nekakve urede svaka tri mjeseca? - diskriminacija

Plaćaju li poreze? - plaćaju li socijalni slucajevi?, kriminalci na odsluzenju? i dr.

Sto sa Srbima i drugim nacionalnim manjinama? (Drzavljani BiH u RH vjerojatno isto imaju dvojna drzavljanstva iako im je prvo mozda RH, a drugo su uzeli od kad je drzave BiH; ostale manjine? - valjda ima i kod nijh bar neka drzava da im daje dvojno drzavljanstvo).

Odredit cemo da se ne moze imati dva drzavljanstva? - kako provjeriti? Smije li se zabraniti nacionalnim manjinama da imaju drzavljanstvo svoje "druge" drzave?


Da ne duljim, kako bi to izveli?
Pod pretpostavkom da taj zahtjev za ustavnom promjenom ima 2/3 vecinu u saboru - Kako? kojom procedurom? Sto su mjerila?
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 04:22   #40
Drzavljanstvo – svaka zemlja / Drzava postavlja svoje propise po svom interesu.

U Americi, moras biti drzavljan prije nego mozes kupovati nekretnine i otvarati firme, u Australiji imas mogucnost dvojnog drzavljanstva ukolko si posvjedovao strano drzavljanstvo na samom pocetku, znaci da si emigrant, isto tako u Australiji u koliko dobijes strano drzavljansto a na samom pocetku si bio Australski drzavljan – gubish Australasko drzavljanstvo.

Zasto spominjem Australiju i Ameriku? Bas je takav slucaj bio sa jednim vlasnikom novina i medija – Rupert Murdock – kupio je neke medije u Americi, stekao Americko drzavljanstvo ali izgubio Australsko drzavljanstvo. Po Australskom zakonu kao negradan Australije morao je prodati vecinski dio svog imanja u Australiji jer nedrzavljani nesmiju imati vise od 49% tvrdke.

Hrvatska – problem sa Hrvatskom je sto su zakoni drzavljanstva zaista cudni jer Hrvatska zahtjeva domovnice – rodio si se u Hrvatskoj ali moras izvaditi Domovnicu – Glupost!
Znaci za sada Hrvatska je Drzava gradana a ne naroda tj. Hrvatskog naroda.

Po mom misljenju ta situacija u Hrvatskoj ce se morati rijesiti.
Moje misljenje kako bi trebalo biti je;

1. U koliko si roden u Hrvatskoj odma si Hrvat nije potrebna domovnica (nema tu narodnost Srbin, Istrijanac, Marsianac i druge gluposti)
2. U koliko dobivas drugo drzavljansto poslje Hrvatskog drzavljanstva odma gobis pravo na Hrvatsko drzavljanstvo ili obratno u koliko si se rodio u Hrvatskoj i prihvatis strano drzavljanstvo gubis Hrvatsko drzavljanstvo.
3. U koilko si useljenik (indijac, Arap, Srbin, Marsianac), poslje ispunjenja svih zahtjeva dobivas Domovnicu – zasto Domovnicu – jer nemas nikakve druge Hrvatske dokumente poput rodnog lista ili slicno.
4. Normalno, Hrvatski gradani imaju pravo na glasanje u koliko imaju pribivaliste u Hrvatskoj

Drugo sto je vazno za Hrvatsku

Zato sto Hrvatska zivi u podpuno drugim uvjetima nego druge evropske zemlje, Hrvatska mora priznati svoje iseljenistvo poput Iszraela. Ti iseljenici koji nemaju prebivaliste u Hrvatskoj nemaju pravo na lokalnim i drzavnim izborima jer su to stvari svakodnevnog zivota ali imaju pravo glasa u situacijama referenduma i slicnim situacijama jer su to stvari obstanka drzave i naroda, to su stvari koje odredivaju sudbinu Hrvata u Hrvatskoj i zivot Hrvata izvan Hrvatske.

U koliko se neuvede nesto slicno navedeno gore, realno se nemoze ocekivati da ce Hrvati izvan Hrvatske se sloziti sa nesto drugim, dapace da bi vlada Hrvatske probala odbaci Hrvate iseljenike onda bi ta vlada radila protiv svog naroda a Hrvatska kao takva bi ostala samo ime na papiru.

Sto mislite?
zdssh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.