Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2009., 01:54   #201
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Yeah

Iako... najvjerojatnije bi bez antibiotika kao dijete podlegao jednoj gadnoj upali pluća, ali živio bi vjerojatno i bolje (iako malo kraće). Ali naravno... da su me liječili organskim otapalima i anorganskim oksidansima, sigurno nebi ni dobio upalu pluća...
Ajde, vidim da si pogledao sto je DMSO i MSM, te sto je MMS. Odlicno, 5 iz zalaganja.

Samo, nisi bas svladao tehnicki dio lekcije. Nema veze, sad cu ti malo pomoci. Da, dobio bi upalu pluca, ali bi se i izlijecio od nje bez problema, bas zahvaljujuci organskim otapalima (samo DMSO, ne i MSM) i anorganskim oksidansima (klor dioksid, ozon, vodikov peroksid...).

Ukratko, vidim, ucis. A sto je vazno, jednog dana ti to moze i zivot spasiti, ili pak nekom do koga ti je stalo. A to je jedino bitno.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 02:14   #202
Quote:
alma imbranata kaže: Pogledaj post
a kod digoksina su češće nego recimo kod aspirina.

ovo za biljno porijeko sam i sama rekla. mogo si me i citirat dakle, biljno nije nužno dobro. kemija nije nužno zla.
Osobno volim pricati o aspirinu, a za to postoji vise razloga. Jedan od njih je i to sto je dostupan u svakoj apoteci (osim ako im bas u tom trenutku nije nestalo na zalihama, ali bez brige, narudba uskoro stize), a moze ga kupiti tko hoce, samo trebas novac i reci da zelis aspirin.

Ono sto je interesantno s njime je sljedece: ljudi koji se drze tocno propisanog doziranja, koji ne uzimaju nista drugo (ljudi bez ozbiljnih zdravstvenih problema, jer je tesko reci da je itko 100% zdrav, a i uopce, sto je tocno 100% zdrav covjek?) mogu umrijeti. I od malih doza aspirina, debelo u "sigurnim" granicama.

I za one koji eventualno ne znaju, aspirin je "djelatna" tvar vrbe, tj. vrbine kore. Djelatna tvar sam stavio u zagradu. Problem alopatske medicine je upravo sto izdvaja samo jedan sastojak i onda kaze da je to nesto dobiveno iz prirode. I potpuno zanemarije cijele komplekse tvari (od kojih su mnoge potpuno neistrazene i nauci (i alopatskoj medicini u sklopu nje) potpuno nepoznati) koje se nalaze u vrbinoj kori, ili pak bilo kojoj drugoj biljci. Jedno je uzimati asprin, a sasvim je drugo uzimati vrbinu koru.

I odmah da kazem, osobno smatram sve prirodnim. Ne postoji nesto sto se dijeli na kemiju i na prirodno. I stvari u prirodi su kemija (iako danasnja nauka mnogo stvari ustvari ne zna sto je i kako djeluje). Kad bi nesto bio potpuno neprirodno, van prirode, onda to i ne bi moglo postojati. Desio bi se efekt antimaterije koja dolazi u dodir s materijom. Ponistilo bi samo sebe, uz put unistavajuci i lijepi dio materije.

E sad da se vratim ljepoti alopatske medicine. Misljenje da je samo jedna tvar djelotvorna (te "buildanje" njenje kolicine) s potpunim zanemarivanjem drugih tvari, koje mogu imati i te kako korisne (ali i negativne) efekte na osobu koja to uzima je najveci problem. Misljenje da se sve zna onda kad se samo nesto zna je konstantno prokletstvo. I ne podlijezu samo farmaceutske industrije tome. Ima cak i izreka koja kaze da jedina stvar koju je Bog pravedno podijelio je pamet. Nitko se ne zali da ju ima premalo.

Zasto se zanemaruje kompleksnost spojeva iz prirode i onda se tvrdi da se radi o prirodnim lijekovima? Zato sto se ne zna funkcija drugih spojeva, njihovih omjera i kako to sve djeluje u tijelu.

I zato imamo kumeka (i druge), koji onda tvrde kako nemam (i drugi koji ne misle isto kao oni) pojma. Da, znam da ne znam sve. Ali isto tako znam da kad oni tvrde da znaju sve, ili lazu, ili cak nisu niti svjesni svog ogromnog neznanja. Jedino sto mene opravdava u mom neznjanju je to sto sam svjestan njega i nastojim uciti. No, oni misle da sve znaju i ne trude se uciti. Ili, sto je isto tocno, znaju da je ovako profitabilnije.

Samo jedan primjer profitabilnosti. Zasto je aspirin (da se vratim njemu) aspirin? Zato sto je jedna farmaceutska tvrtka (necemo sad o imenima, imate internet, slobodno pogledajte, ako zelite znati koja) patentirala samo jednu tvar kao djelatnu i to stavila na trziste. I tako je mogla zaraditi novaca i novaca. Da je ponudila vrbinu koru, koju bi brala s vrba, to ne bi mogla patentirati, svi bi drugi mogli "oguliti" vrbu i prodavati to isto. I zarada bi bila manja. Sasvim je druga stvar sto bi bilo s ljudima, pacijentima. Ovako imamo aspirin, patent je istekao, ali i dalje mislimo da je aspirin sjajna stvar. Ustvari, neki to i dalje misle.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 07:56   #203
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Zato što nema smrtnosti!!!
Nismo li već naučili da se nakon ovakvih tvrdnji prilaže nekakav argument? Istraživanje recimo...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 08:02   #204
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Osobno volim pricati o aspirinu, a za to postoji vise razloga. Jedan od njih je i to sto je dostupan u svakoj apoteci (osim ako im bas u tom trenutku nije nestalo na zalihama, ali bez brige, narudba uskoro stize), a moze ga kupiti tko hoce, samo trebas novac i reci da zelis aspirin.

Ono sto je interesantno s njime je sljedece: ljudi koji se drze tocno propisanog doziranja, koji ne uzimaju nista drugo (ljudi bez ozbiljnih zdravstvenih problema, jer je tesko reci da je itko 100% zdrav, a i uopce, sto je tocno 100% zdrav covjek?) mogu umrijeti. I od malih doza aspirina, debelo u "sigurnim" granicama.

I za one koji eventualno ne znaju, aspirin je "djelatna" tvar vrbe, tj. vrbine kore. Djelatna tvar sam stavio u zagradu. Problem alopatske medicine je upravo sto izdvaja samo jedan sastojak i onda kaze da je to nesto dobiveno iz prirode. I potpuno zanemarije cijele komplekse tvari (od kojih su mnoge potpuno neistrazene i nauci (i alopatskoj medicini u sklopu nje) potpuno nepoznati) koje se nalaze u vrbinoj kori, ili pak bilo kojoj drugoj biljci. Jedno je uzimati asprin, a sasvim je drugo uzimati vrbinu koru.

I odmah da kazem, osobno smatram sve prirodnim. Ne postoji nesto sto se dijeli na kemiju i na prirodno. I stvari u prirodi su kemija (iako danasnja nauka mnogo stvari ustvari ne zna sto je i kako djeluje). Kad bi nesto bio potpuno neprirodno, van prirode, onda to i ne bi moglo postojati. Desio bi se efekt antimaterije koja dolazi u dodir s materijom. Ponistilo bi samo sebe, uz put unistavajuci i lijepi dio materije.

E sad da se vratim ljepoti alopatske medicine. Misljenje da je samo jedna tvar djelotvorna (te "buildanje" njenje kolicine) s potpunim zanemarivanjem drugih tvari, koje mogu imati i te kako korisne (ali i negativne) efekte na osobu koja to uzima je najveci problem. Misljenje da se sve zna onda kad se samo nesto zna je konstantno prokletstvo. I ne podlijezu samo farmaceutske industrije tome. Ima cak i izreka koja kaze da jedina stvar koju je Bog pravedno podijelio je pamet. Nitko se ne zali da ju ima premalo.

Zasto se zanemaruje kompleksnost spojeva iz prirode i onda se tvrdi da se radi o prirodnim lijekovima? Zato sto se ne zna funkcija drugih spojeva, njihovih omjera i kako to sve djeluje u tijelu.

I zato imamo kumeka (i druge), koji onda tvrde kako nemam (i drugi koji ne misle isto kao oni) pojma. Da, znam da ne znam sve. Ali isto tako znam da kad oni tvrde da znaju sve, ili lazu, ili cak nisu niti svjesni svog ogromnog neznanja. Jedino sto mene opravdava u mom neznjanju je to sto sam svjestan njega i nastojim uciti. No, oni misle da sve znaju i ne trude se uciti. Ili, sto je isto tocno, znaju da je ovako profitabilnije.

Samo jedan primjer profitabilnosti. Zasto je aspirin (da se vratim njemu) aspirin? Zato sto je jedna farmaceutska tvrtka (necemo sad o imenima, imate internet, slobodno pogledajte, ako zelite znati koja) patentirala samo jednu tvar kao djelatnu i to stavila na trziste. I tako je mogla zaraditi novaca i novaca. Da je ponudila vrbinu koru, koju bi brala s vrba, to ne bi mogla patentirati, svi bi drugi mogli "oguliti" vrbu i prodavati to isto. I zarada bi bila manja. Sasvim je druga stvar sto bi bilo s ljudima, pacijentima. Ovako imamo aspirin, patent je istekao, ali i dalje mislimo da je aspirin sjajna stvar. Ustvari, neki to i dalje misle.
To mi zvuči baš logično. Zašto nebi umjesto da uzmemo jednu tabletu otišli u šumu, posjekli par vrba i onda ih nekako prožvakali...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 09:19   #205
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post

I za one koji eventualno ne znaju, aspirin je "djelatna" tvar vrbe, tj. vrbine kore. Djelatna tvar sam stavio u zagradu. Problem alopatske medicine je upravo sto izdvaja samo jedan sastojak i onda kaze da je to nesto dobiveno iz prirode. I potpuno zanemarije cijele komplekse tvari (od kojih su mnoge potpuno neistrazene i nauci (i alopatskoj medicini u sklopu nje) potpuno nepoznati) koje se nalaze u vrbinoj kori, ili pak bilo kojoj drugoj biljci. Jedno je uzimati asprin, a sasvim je drugo uzimati vrbinu koru.
Malo da razjasnimo - salicilna kiselina iz vrbine kore je imala grozne gastrointestinalne nuspojave (iritirala je i imala izrazito gorak okus) usprkos empirijski potvrđenom ljekovitom djelovanju. Zato su acetiliranjem smanjili te nuspojave. Tako da je definitivno istina da Aspirin i Cortex salicis albae ne sadrže istu djelatnu tvar.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 11:00   #206
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Malo da razjasnimo - salicilna kiselina iz vrbine kore je imala grozne gastrointestinalne nuspojave (iritirala je i imala izrazito gorak okus) usprkos empirijski potvrđenom ljekovitom djelovanju. Zato su acetiliranjem smanjili te nuspojave. Tako da je definitivno istina da Aspirin i Cortex salicis albae ne sadrže istu djelatnu tvar.
eh možeš pričat kaj god oćeš, al nema ti ovdje plodnog tla.
mene samo zanima zakaj su uvijek alternativci ( ovdje ne mislim na one koji drmaju na neki indie rock, već na ljude koji se zalažu za alternativno liječenje ) protiv farmacije..meni je alternativno liječenje zanimljivo, trudim se što više informirati o tome, ali ruku na srce, ne bih dala ruku u vatru za MMS ni koloidno srebro..ne može netko govoriti da to nije toksično..gdje, gdje su klinička istraživanja?
dakle aspirin je zlo. bayer je zlo. skužili smo. opet ista priča.
ajde nek mi netko odgovori na pitanje...što ako imamo osobu u anafilaktičkom šoku ili predinfarktnom stanju? MMS, koloidno srebro?! ili skuvat neku biljku, ogulit neko drvo, kaaaj? hmmm preostaje nam suvremena medicina. adrenalin i antihistaminik u slučaju anafilaktičkog šoka. ili ćemo pustit čoeka da umre jer je farmacija zlo? niste realni.
usred ljeta se šećeš po jarunu, upikne te neki afrički komarac koji je vampir u odnosu na rvackog, natekne ti ruka triput. nećeš na hitnu, a?
alma imbranata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 11:36   #207
Nažalost, ponekad postoje stanja gdje stvarno nemaš izbora pa moraš na hitnu. Moj suprug je 1998. završio na hitnoj radi zapletaja crijeva, prilikom pretraga ustanovili su mu karcinom debelog crijeva i nije bilo druge nego operirat takvo stanje jer svaki zapletaj bez kirurške intervencije vodi u smrt. Da dulje ne pričam, živio je još godinu dana, prošao 6 kemoterapija, nakon zadnje je imao nalaz da je u odličnom stanju a umro je za manje od mjesec dana. Nažalost onda nisam imala pojma ni o MMS-u a ni o nekim drugim alternativnim načinima liječenja, sve nas je to strefilo brzinski, iznenada.
Scarletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 12:07   #208
@arsen

Tijekom jedne prosječne operacije na srcu koristi se od farmakoterapeutika:
- morfij
- tiopenthal
- succinkolin
- pancuronijumbromid
- fentanyl
- isoforane
- norepinephrine
- dopamin
- cyclocapron
- heparin
- protamin sulfat
- dobutamin
- nitroglicerin
- cefazolin
- propofol
- adrenalin
- kardioplegijske otopine
Nakon operacije:
- reglan
- lidokain
- analgin
- dolantin
- controloc
- magnezij sulfat
- kalij klorid
- urapidil
- esmolol
- inderal
- fursemid
- edemid forte
- clexane
- amiodarone
- razni inzulini po potrebi
- ostalo...
....

Daj molim te izbaci "otrove" i objasni kako izvesti zamjenu aortalnog zaliska ili aortokoronarne premosnice "bez trovanja"?
I uopće kako u kirurgiji napraviti operaciju "na prirodan način", bez zlih farmaceutskih pripravaka?
Umjesto anestezije, hipnoza? Umjesto kirurga, brazilski šamani? Umjesto analgezije, autosugestija? Umjesto vazokonstriktora, Očenaš? Umjesto beta-blokatora, ples oko mokrog panja u zoru? U stanjima reanimacije, hitna isporuka bioenergije uz maksimalnu vrtnju viska? ili za sve, gutljaj-dva neke magične vode?

Molim te budi precizan koliko god možeš! Pitao sam te sasvim konkretno pitanje pa te molim sasvim konkretan odgovor bez općenitih naklapanja. Mislim zbilja mi ide na živce odgovori gdje umjesto konkretnih odgovora idu blesava naklapanja.
Tema je "koliko je zla farmacija"....pa daj molim te izjasni se kao pokretač topica o navedenim farmaceutskim proizvodima i na koji način su oni zli?
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!

Zadnje uređivanje trebor : 28.02.2009. at 12:12.
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 16:48   #209
hihi, pa nitko ovdje ne osporava učinkovitost i prvenstvo alopatske medicine kod urgentnih stanja, te operacija! (princip: biraj manje zlo!" ) Mislim, ako vam je to jedini argument, onda argumenta nemate...
Eto, mi smo ekipa koja uzima najbolje iz SVIH grana medicine, a vi ste....
fakat ne znam što ste vi.. tvrdoglava ekipa koja pili po floskulama, umjesto da se primi knjige, i prouči sve strane priče, a ne samo jednu, pa ko pijan plota!
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 21:54   #210
Lightbulb nije crno na bijelo

nije sve tako crno na bijelo... !

bilo bi idealno da ne moramo koristiti farmakoloske supstance... ali eto, i one su nekada davno krenule od alternative, od biljaka nadalje...

osobno sam sada u situaciji da sam itekako zdusno uzela antibiotik koji mi je dr prepisao, iako bih puno radije da tu bakt. upalu odradjujem bez kemije, alterativnom dakle
... ali kada, kako i kojom i za koje novce, s kojom evidencijom i garancijom...?

mošte videt da sam danas malo skeptična, ne...

...
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 22:55   #211
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
hihi, pa nitko ovdje ne osporava učinkovitost i prvenstvo alopatske medicine kod urgentnih stanja, te operacija! (princip: biraj manje zlo!" ) Mislim, ako vam je to jedini argument, onda argumenta nemate...
Eto, mi smo ekipa koja uzima najbolje iz SVIH grana medicine, a vi ste....
fakat ne znam što ste vi.. tvrdoglava ekipa koja pili po floskulama, umjesto da se primi knjige, i prouči sve strane priče, a ne samo jednu, pa ko pijan plota!
Uopće ne znam s kim se ti svađaš, odnosno kome pokušavaš pametovati svisoka?......
Kakve crne ekipe i slične gluposti?!
Prvo te upućujem da pogledaš naslov topica. U stvari ne moraš, napisat ću ti..."Da li je farmacija naš neprijatelj?"....Pročitaj i uvodni post kao i nekolicinu sljedećih gdje se apriorij sve od produkata koji se danas rabe u liječenju krsti zlom koje ima za svrhu samo i jedino bogaćenja bla, bla....
Na tu tezu ( koja je tema ovog topica, ne i cijele Alternative ) odgovaram konkretnim upitom sa navađanjem cijelog niza "zlih" farmakoterapeutika.

Na to ti, ničim izazvana, u stilu pravog djeteta cvijeća, ideš insinuirati svisoka, prosipati prazne fraze tipa "mi smo sunce, dobro, svijetlo...a vi ste jedno veliko ništa"...Posebno ti čestitam na "efektom" poentiranju frazom "primite se knjige!"....Valjda da bi bili pametni kao ti......

Dakle, ako isčitaš ponovno moj post vidjet ćeš da je na tragu teme topica dok ti kad završiš sa svojim knjigama možeš se latiti i čitanke iz osnovne škole gdje ima lekcija "čitajmo sa razumjevanjem" pa malo ponovi gradivo....
Onda možemo normalno diskutirati a ne nastupati s ovakvim "imambogtepitajkakvespoznajealstepreglupiihshvatit iviglupani" nastupom kojim valjda misliš da ispadaš frajerica pred "svojom" ekipom....Ako je tako, jadna ti je ta ekipa nešto....

ontopic
Poanta mog pisanja ovdje nije promocija "zlih" farmaterapeutika. Uistinu postoji cijeli niz sumljivih ili naprosto neučinkovitih stvari.
Ali....To neke ovdje, koji su očito "pročitali puno knjiga i učili"....potiče da apsolutno sve gledaju crno-bijelim filmom gdje je svaka tableta/injekcija crna a svaka "varikina" bijela....I ne, niti jedno od vas ne gleda "sve strane priče", nego ste upravo to čega se gnušate - pijanci koji se drže plota.

Da nije tako, jasno bi napisali - skloni smo alternativnom liječenju i otvoreni smo za nove spoznaje...ali....postoji i cijeli niz, dapače na stotine, spasonosnih farmaceutskih pripravaka i izuma koji omogućuju preživljavanje, izlječenje, bolji i kvalitetniji život bez boli i cijelog niza poteškoća....

Jel to može netko od vas ovdje jasno napisati?....Aj dont tink so..... Lakše je mlatiti ko maxim po diviziji "Farmacija je naš neprijatelj!"....na lomaču sa njom!...I odmah postaješ Forumski Guru Alternative!....Ko SaiBaba maltene....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!

Zadnje uređivanje trebor : 28.02.2009. at 23:05.
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 23:11   #212
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
@arsen

Tijekom jedne prosječne operacije na srcu koristi se od farmakoterapeutika:
- morfij
- tiopenthal
- succinkolin
- pancuronijumbromid
- fentanyl
- isoforane
- norepinephrine
- dopamin
- cyclocapron
- heparin
- protamin sulfat
- dobutamin
- nitroglicerin
- cefazolin
- propofol
- adrenalin
- kardioplegijske otopine
Nakon operacije:
- reglan
- lidokain
- analgin
- dolantin
- controloc
- magnezij sulfat
- kalij klorid
- urapidil
- esmolol
- inderal
- fursemid
- edemid forte
- clexane
- amiodarone
- razni inzulini po potrebi
- ostalo...
....

Daj molim te izbaci "otrove" i objasni kako izvesti zamjenu aortalnog zaliska ili aortokoronarne premosnice "bez trovanja"?
I uopće kako u kirurgiji napraviti operaciju "na prirodan način", bez zlih farmaceutskih pripravaka?
Umjesto anestezije, hipnoza? Umjesto kirurga, brazilski šamani? Umjesto analgezije, autosugestija? Umjesto vazokonstriktora, Očenaš? Umjesto beta-blokatora, ples oko mokrog panja u zoru? U stanjima reanimacije, hitna isporuka bioenergije uz maksimalnu vrtnju viska? ili za sve, gutljaj-dva neke magične vode?

Molim te budi precizan koliko god možeš! Pitao sam te sasvim konkretno pitanje pa te molim sasvim konkretan odgovor bez općenitih naklapanja. Mislim zbilja mi ide na živce odgovori gdje umjesto konkretnih odgovora idu blesava naklapanja.
Tema je "koliko je zla farmacija"....pa daj molim te izjasni se kao pokretač topica o navedenim farmaceutskim proizvodima i na koji način su oni zli?
Ili nisi pročitao ono što sam napisao u ovoj temi ili ti ništa nije jasno. Pa naravno da se nitko neće buniti za operacije, o kojima ovisi život. (Tu možemo govoriti o prihvatljivom riziku.) Ti znaš da ja to ne sporim, ali inzistiraš baš na tome. Prateća naklapanja samo pokazuju koliko si isključiv.
Opet ti mogu ponoviti da je farmacija puno ljudi poslala u grob. (I uspjeha nesumnjivo ima.) Sve bi moglo biti bitno drugačije, samo kada grabež ne bi bio u prvom planu. Bojim se, nemoguća misija.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 23:36   #213
Pitanje za milijun kuna: KOJI JE LIGHT-MOTIV I CILJ SVJETSKOG KORPORATIVNOG BIZNISA? (svakog!)
a) PROFIT
b) HUMANITARNA DJELATNOST
c) MIR U SVIJETU

Mislim, kolika je to logika potrebna da se zaključi, da kad bi MI bili zdravi, ONI bi bankrotirali! As simple as that.

(vidiš, Trebor, uzalud ti silno piskaranje, stvar je više nego jednostavna)
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 28.02.2009. at 23:41.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 00:09   #214
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
Pitanje za milijun kuna: KOJI JE LIGHT-MOTIV I CILJ SVJETSKOG KORPORATIVNOG BIZNISA? (svakog!)
a) PROFIT
b) HUMANITARNA DJELATNOST
c) MIR U SVIJETU

Mislim, kolika je to logika potrebna da se zaključi, da kad bi MI bili zdravi, ONI bi bankrotirali! As simple as that.

(vidiš, Trebor, uzalud ti silno piskaranje, stvar je više nego jednostavna)
Izvrsno!...."I onda je svizac zamotao čokoladu"........

Pravi odgovor na pravom mjestu! Nećeš vjerovati, al upravo sam tako nešto i očekivao. Odgovor iz kojeg tako suptilno viri...hm....jedno veliko ništa....

Jebem ja taj Pzifer ili Glaxo kad zarađuju lovu a prave tamo neka sranja tipa micicilin ili cicimicin koji je doduše pomogao nebrojenim ljudima ali mamu im njihovu ne daju to besplatno!

Samo još osvrt na logiku...Pretpostavljam da vrijedi i:
MI smo bolesni samo jer nas ONI truju umjesto da nas liječe?

Sa ovim u zagradi se potpuno slažem...Stvar je za tebe doista iskonsko jednostavna...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 00:19   #215
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Ili nisi pročitao ono što sam napisao u ovoj temi ili ti ništa nije jasno. Pa naravno da se nitko neće buniti za operacije, o kojima ovisi život. (Tu možemo govoriti o prihvatljivom riziku.) Ti znaš da ja to ne sporim, ali inzistiraš baš na tome. Prateća naklapanja samo pokazuju koliko si isključiv.
Opet ti mogu ponoviti da je farmacija puno ljudi poslala u grob. (I uspjeha nesumnjivo ima.) Sve bi moglo biti bitno drugačije, samo kada grabež ne bi bio u prvom planu. Bojim se, nemoguća misija.
Ček malo....hoćeš reći da gore navedene farmakoterapeutike kao i na stotine drugih koje se rabe u operacijskim djelatnostima iznimno cijeniš i da si zahvalan toj istoj farmaceutskoj industriji što su ih osmislili i proizveli?......

Ili alopatsku medicinu dijeliš na samo na kiruršku i nekiruršku gdje je prvo OK a drugo bljak?....

Ja uopće nisam isključiv....isključivog lika vrlo lako možeš vidjeti samo kad virneš u ogledalo.
Upravo me i ponukala tvoj isključivost glede ove teme da se i uključim u raspravu.
Ne možeš eksplicitno tvrditi da je farmacija neprijatelj pa baciti pljuvaču uzduž i poprijeko...a ako stvar svedemo na sasvim konkretne stvari onda idu formulacije, doduše stidljivo i u zagradama, da ( uspjeha nesumljivo ima) i da se nitko neće buniti kljukanju lijekovima "kod operacija"....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 00:29   #216
opet puno riječi, puno izvrtanja tuđih riječi, puno retoričkih smicalica, a tako malo smisla.
Savjet za Trebora: drugi put kad odlučiš IZVRTATI tuđe riječi, MIS-INTERPRETIRATI iste, stavljati im u usta stvari koje nisu rekli i ostalo iz svoga osebujnog asortimana kojim si nas ovdje počastio, nemoj ih kvotati.
Tako možda (ali, samo možda) i uvjeriš ponekog.

ajde sad lijepo, KEEP ON TROLLING
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 01.03.2009. at 00:35.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 01:03   #217
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Ček malo....hoćeš reći da gore navedene farmakoterapeutike kao i na stotine drugih koje se rabe u operacijskim djelatnostima iznimno cijeniš i da si zahvalan toj istoj farmaceutskoj industriji što su ih osmislili i proizveli?......

Ili alopatsku medicinu dijeliš na samo na kiruršku i nekiruršku gdje je prvo OK a drugo bljak?....

Ja uopće nisam isključiv....isključivog lika vrlo lako možeš vidjeti samo kad virneš u ogledalo.
Upravo me i ponukala tvoj isključivost glede ove teme da se i uključim u raspravu.
Ne možeš eksplicitno tvrditi da je farmacija neprijatelj pa baciti pljuvaču uzduž i poprijeko...a ako stvar svedemo na sasvim konkretne stvari onda idu formulacije, doduše stidljivo i u zagradama, da ( uspjeha nesumljivo ima) i da se nitko neće buniti kljukanju lijekovima "kod operacija"....
Daj, molim te, pročitaj još jednom što si napisao, pa ćeš vidjeti tko je isključiv, a tko ne. Tvoje konstrukcije su toliko odvratne, da mi se gade.
Bit ćeš relevantan sugovornik tek kada nešto naučiš o funkcioniranju farmaceutske industrije. Samo, ako budeš zatvarao oba oka, nećeš naučiti nikada. Vidiš, nikada mi se više ljudi nije obraćalo za savjet kao u zadnje vrijeme. I upravo medicina, kakvu ti bezrezervno podržavaš, gotovo ih je uništila. Znaš li što to znači? Povjerenje u ortodoksni pristup sve je manje, jer su se mnogi opekli tamo gdje nisu to niti u snu očekivali.
I ti samo pazi da ne skreneš sa zacrtanog puta, upravo tako će se neke stvari najbrže izmijeniti.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 01:14   #218
Da se vratim na temu...
Primjer.
Imam prijatelja ing.Elektrotehnike, koji mi (ma svim prijateljima) odavno rekao da se elektr.uređajima ugrađuje čip kad će riknut, što je često malo po isteku garancije. Ovo mnogi znaju, kao i da je postprodaja (servisi, dijelovi...)uglavnom veća lova od same prodaje.
Čak i oni koji ne znaju tako konkretno, vide da iako smo u 21.st, uređaji nikada nisu kraće trajali (tako je čudo imati ispravan mobitel star 2 godine i sl...), mnogi znaju i često komentiraju da su npr. frižideri naših mama/baka trajali, a ne ko "ovo smeće danas", da su mnoge druge stvari bile "peri-deri".
E, sad, to sve je vrlo jasno jer proizvođaču mobitela nije i ne može biti u interesu da svi kupe 1 mobač u 10 g, kao što ni prodavaču lijekova nije u interesu da su ljudi uvijek zdravi i da se njihov proizvod ne kupuje.
I zbog toga mi je ovaj s mobitelima uvjetno rečeno "neprijatelj" jer mi prodaje muda pod bubrega, i pere me po novčaniku,a malo i u zdrav mozak, jel.
Dali ću ja zbog toga prestati kupavati frižider, mobitel, auto? NEĆU.
e pa tako je i sa farm. industrijom isto. ali, pošto nas u ovom slučaju opaljuju po zdravlju i životu, a ne samo po novčaniku, još su nam i manje prijatelji (eufemizam, naravno) od Sony Ericssona.
Dali ću prihvatiti anesteziju pri popravljanju zuba? HOĆU, ako je to u datom momentu za mene manje zlo. Jer ni ja, kao ni Arsen, nisam isključiva. Niti su stvari samo crne, ni samo bijele. Sve ima svoje dobre i loše strane, a naše je da ih objektivno i realno sagledamo.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 01.03.2009. at 01:29.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 01:19   #219
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
Da se vratim na temu...
Primjer.
Imam prijatelja ing.Elektrotehnike, koji mi (ma svim prijateljima) odavno rekao da se elektr.uređajima ugrađuje čip kad će riknut, što je često malo po isteku garancije. Ovo mnogi znaju, kao i da je postprodaja (servisi, dijelovi...)uglavnom veća lova od same prodaje.
Čak i oni koji ne znaju tako konkretno, vide da iako smo u 21.st, uređaji nikada nisu kraće trajali (tako je čudo imati ispravan mobitel star 2 godine i sl...), mnogi znaju i često komentiraju da su npr. frižideri naših mama/baka trajali, a ne ko "ovo smeće danas", da su mnoge druge stvari bile "peri-deri".
E, sad, to sve je vrlo jasno jer proizvođaču mobitela nije i ne može biti u interesu da svi kupe 1 mobač u 10 g, kao što ni prodavaču lijekova nije u interesu da su ljudi zdravi i da se njihov proizvod ne kupuje.
I zbog toga mi je ovaj s mobitelima uvjetno rečeno "neprijatelj" jer mi prodaje muda pod bubrega, i pere me po novčaniku,a malo i u zdrav mozak, jel.
Dali ću ja zbog toga prestati kupavati frižider, mobitel, auto. NEĆU.
e pa tako je i sa farm. industrijom isto. ali, pošto nas u ovom slučaju opaljuju po zdravlju, a ne samo po novčaniku, još su nam imanje prijatelji od Sony Ericsona, jel.
Odličan post
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 01:39   #220
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
...
Imam prijatelja ing.Elektrotehnike, koji mi (ma svim prijateljima) odavno rekao da se elektr.uređajima ugrađuje čip kad će riknut, što je često malo po isteku garancije. Ovo mnogi znaju, kao i da je postprodaja (servisi, dijelovi...)uglavnom veća lova od same prodaje.
...
e pa tako je i sa farm. industrijom isto. ali, pošto nas u ovom slučaju opaljuju po zdravlju, a ne samo po novčaniku, još su nam i manje prijatelji od Sony Ericssona.
Da se nadovežem...
Philips i Sony su de facto jedina dva proizvođača čipova. Svi čipovi koji se ugrađuju u sve proizvode ostalih proizvođača elektroničkih uređaja proizvedeni su u P. i S. Philips čipove dijeli na 200 klasa (!!!). Kad kupujete telku ili comp. ne možete znati koju klasu čipa ste kupili. Vjerojatno 179-u ili tu negdje. Prva i druga klasa su apsolutno nedostupne za konzumnu elektroniku već su namijenjene za vojsku. Naravno, ne za vojsku Argentine ili Ukrajine... Tek od treće klase nadalje se prelazi na sljedeću kategoriju kupca. Drugim riječima, samo vojska može kupiti npr. laptope u koju su ugrađeni čipovi tih klasa.
E sad... Zar netko stvarno vjeruje da je ista klasa (tj. kvaliteta) lijekova dostupna bilo kojem kupcu?!! Pa dovoljno je dati na kem. analizu isti lijek sa različitih tržišta.
Aha, da... Sorry, to su teorije urote jer ne piše u Lancetu i nema peer reviewa.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.