Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2008., 12:06   #41
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da regulacija tebi znači smanjenje obzirom da koristiš riječ smrad. Prvo riješi terminologiju sa samom sobom. <regulacija ne znači smanjenje odnosno ne samo smanjenje.
Nije li ti možda palo na pamet da bi nestanak bakterija na koži uzrokovao bolest jer prema tebi "regulacija" uklanjanja smrada je nestanak bakterija ako lođika iz tvoje izjave još uvijek vrijedi? Jel ti misliš da su bakterije na koži tamo slučajno? .
Tko je govorio o nestanku bakterija s kože? Pa naravno da sve ima svoju funkciju. Čitaj malo bolje što je napisano i nemoj se hvatati za svaku riječ. Ali evo, ako baš hoćeš, poanta je sljedeće: Pravilnom prehranom se bakterije na koži (a tako i svugdje drugdje) mogu svesti na optimalnu količinu. Ja sam htjela biti slikovita koristeći riječ "smrad", ali izgleda da nije shvaćeno, nema veze...

Ja uopće ne znam zašto se ti javljaš na ovoj temi. Mi diskutiramo o onome što piše u knjizi. To ne znači da nemamo svog stava i mišljenja, te da slijepo vjerujemo svemu što pročitamo. Osobno smatram da je knjiga odlična i da nema ničeg lošeg primijeniti neke stvari iz knjige u svakodnevni život.
Pravilna prehrana je, između ostalog, prevencija za razvoj mnogih bolesti. Slažem se s tobom da neugodan miris znoja prvenstveno utječe na društveni život, i da nije ozbiljan zdravstveni problem. Ali, neutraliziranje mirisa znoja je "nus-produkt" pravilne prehrane koji nije zanemariv.
Unaprijed se ispričavam ako se svugdje nisam "najelegantnije" izrazila
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 12:56   #42
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Tko je govorio o nestanku bakterija s kože? Pa naravno da sve ima svoju funkciju. Čitaj malo bolje što je napisano i nemoj se hvatati za svaku riječ. Ali evo, ako baš hoćeš, poanta je sljedeće: Pravilnom prehranom se bakterije na koži (a tako i svugdje drugdje) mogu svesti na optimalnu količinu. Ja sam htjela biti slikovita koristeći riječ "smrad", ali izgleda da nije shvaćeno, nema veze...

Ja uopće ne znam zašto se ti javljaš na ovoj temi. Mi diskutiramo o onome što piše u knjizi. To ne znači da nemamo svog stava i mišljenja, te da slijepo vjerujemo svemu što pročitamo. Osobno smatram da je knjiga odlična i da nema ničeg lošeg primijeniti neke stvari iz knjige u svakodnevni život.
Pravilna prehrana je, između ostalog, prevencija za razvoj mnogih bolesti. Slažem se s tobom da neugodan miris znoja prvenstveno utječe na društveni život, i da nije ozbiljan zdravstveni problem. Ali, neutraliziranje mirisa znoja je "nus-produkt" pravilne prehrane koji nije zanemariv.
Unaprijed se ispričavam ako se svugdje nisam "najelegantnije" izrazila
Lijepo, ali zašto misliš da optimalna količina bakterija ne uzrokuje smrad? Otkud to? Javljam se na ovu temu zato jer ako su u threadu napisane stvari prenešene iz knjige onda je u knjizi pogrešno, kao primjerice supstanca koja uzrokuje glad. Koja to točno? Neka tajna, koje nema na popisu? Mislim da to vrijedi reći. Puno stvari je u suvremenoj "alternativnoj" prehrani pogrešno i zapravo usmjereno profitu temeljem ničega. Tipičan primjer su oni prilozi zdravlje u večernjaku ili jutarnjem koji su šmarn neistina, poluistina i tu i tamo konkretnog podatka ili primjerice ona pača-glu iz splita koja je jedno vrijeme u dobro jutro hrvatska lupetala o bojama hrane i slično. Mislim da to vrijedi spomenuti. Veliki dio nazovi nutricionista to uopće nisu.
Ali evo..ako sam partybreaker ne bum više postal na ovakve threadove. Imajte na umu latinsku "cum grano salis" pogotovo za ono kaj pročitate van opće-prihvaćenih činjenica. Nisu bez veze "opće-prihvaćene"
Za sve takve "teorije" imate zgodan site za "revolucionarne teorije u fizici" primjenljiv i na ovakve teorije http://math.ucr.edu/home/baez/crackpot.html
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 06.11.2008. at 13:13.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:43   #43
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Lijepo, ali zašto misliš da optimalna količina bakterija ne uzrokuje smrad? Otkud to?
Gle, vjerovatno bi neki savršeni mjerač mirisa osjetio i miris koji nastaje od jedne bakterije, ali čovjek na sreću (ili nažalost) nema ni približno toliko dobro osjetilo njuha. Dakle, kod optimalne količine bakterija (uzrokovanih pravilnom prehranom), redovite (dnevne) higijene te pri normalnoj tjelesnoj aktivnosti miris čovjekovog znoja se ne bi osjetio. Kako da ti to dokažem? Zapravo, nikako. Ne mogu. Probaj pa ćeš vidjeti.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Puno stvari je u suvremenoj "alternativnoj" prehrani pogrešno i zapravo usmjereno profitu temeljem ničega. Tipičan primjer su oni prilozi zdravlje u večernjaku ili jutarnjem koji su šmarn neistina, poluistina i tu i tamo konkretnog podatka ili primjerice ona pača-glu iz splita koja je jedno vrijeme u dobro jutro hrvatska lupetala o bojama hrane i slično. Mislim da to vrijedi spomenuti. Veliki dio nazovi nutricionista to uopće nisu.
Ne znam dal je ovdje itko spomenuo (ja sigurno nisam) pojam "alternativna prehrana", mi smo govorili o pravilnoj prehrani. Ako jedenje organski uzgojene hrane (bez pesticida, hormona...itd.) škodi organizmu onda sam ja u velikoj zabludi

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ali evo..ako sam partybreaker ne bum više postal na ovakve threadove. Imajte na umu latinsku "cum grano salis" pogotovo za ono kaj pročitate van opće-prihvaćenih činjenica. Nisu bez veze "opće-prihvaćene"
Nije stvar da si partibrejker, ja volim čuti svakakva razmišljanja i stavove. Samo me smeta "gledanje s visine" na osobe koje drukčije razmišljaju. Općenito me vrlo živcira (i gadi mi se) bahati stav znanosti da sve što se ne može (trenutno) dokazati zapravo ne postoji i da je placebo! Ma hajte, molim vas!
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:12   #44
Miris znoja ispod pazuha uvjetovan je osjećajim tj. hormonima koji se pritom luče. Strah ili stres kao poslijedica uzrokuje snažan "miris", dok u normalnim okolnostima znoj sam po sebi nebi trebao nositi značajan "miris".

Vjerujem također da pravilnom prehranom se može utjecati na miris. Moguće da kod nekih ljudi je poremećen p/h na koži pa bakterije nisu u idealnom omjeru. Također možda baš hormonalno lučenje u pojačanom omjeru dovodi do neravnoteže bakterija. Pošto se pravilnom prehranom može utjecati na kožu, vjerovatno se može i utjecati na miris tijela.

Evo kaj sam našao na Kliku.
Quote:
Apokrine ili mirisne žlijezde izlučuju znoj u području kože ispod pazuha, oko bradavica, u preponama u području spolnih organa i analnog otvora. Sam znoj zapravo je bez mirisa, ali budući da je bogat proteinima, pravo je hranilište bakterijama koje djelovanjem na koži stvaraju neugodan miris.

Apokrine žlijezde, prema mišljenju nekih znanstvenika, izlučuju i feromone, kemijske supstance karakteristične životinjskim vrstama kojom privlače pažnju suprotnog spola, odnosno u funkciji su parenja, a već je odavno poznato da mirisi utječu na ljudsku seksualnost i da pojedinci različito reagiraju na tjelesne mirise za vrijeme seksualnog odnosa. Neke miris znoja privlači, a neke odbija.

Ipak, postoje slučajevi kada se taj složeni i izuzetno koristan tjelesni mehanizam, zadužen za izbacivanje tekućine, “pokvari” ili se jednostavno poremeti što rezultira ili prekomjernim ili nikakvim znojenjem. Pretjerano znojenje, osim što može dovesti u neugodne situacije, može uzrokovati i ozbiljne zdravstvene probleme.

Na sreću za većinu ljudi, znojenje je samo manja nelagodnost i to najviše zbog neugodnog mirisa koji često “iživcira” i okolinu oznojenog. Osim znojenja zbog fizičkog napora, čovjek se može oznojiti zbog stresa ili jakih emocija.

Znojenje uzrokovano emocijama obično se pojavljuje na licu, ispod pazuha i na stopalima, a “obilatost” znoja može ovisiti o raznim faktorima poput raspoloženja, konzumacije određenih namirnica i napitaka, o lijekovima koje uzimate, zdravstvenom stanju i o radu hormona.

Neki ljudi imaju nasljednu sklonost da im se intenzivno znoje dlanovi i stopala, dok se drugima znoji lice, odnosno čelo.

Nemoguće je odrediti što je to normalno znojenje jer ono varira od osobe do osobe. Zato je potrebno dobro poznavati funkcioniranje vlastitog organizma kako bi se mogle primijetiti neuobičajene promjene.

Kako bi se umanjilo znojenje ili se barem spriječio neugodan miris evo nekoliko savjeta o prehrani koja može u tome uvelike pomoći. Najbolje je jesti što više svježe hrane, mnogo povrća i nekuhanu hranu s umakom od octa, ulja, senfa i s raznim začinima.

Preporučuje se dnevno popiti litru čaja od kadulje jer ta biljka smanjuje rad žlijezda znojnica, a također je dokazano da se znojenje smanjuje i redovitom konzumacijom dvije žlice jabučnog octa koje je, između ostalog, dobro i za probavu. Ono čega bi se trebali odreći ili barem smanjiti su kava, alkohol, sol, hrana bogata bjelančevinama te korištenje teških i ljutih začina. Također je dobro, naročito ljeti, ne piti previše hladne ili vruće napitke.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:20   #45
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Ali istina je da čovjekov znoj uopće ne bi imao mirisa kad bi se zdravo hranio...
Slazem se. Kad se izvrsi potpuna detoksikacija, nema neugodnog mirisa. Ni ako se ne peres danima, nema neugodnog mirisa. Znam iz prve ruke (ispod pazuha prve ruke, a i druge).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:24   #46
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Gle, vjerovatno bi neki savršeni mjerač mirisa osjetio i miris koji nastaje od jedne bakterije, ali čovjek na sreću (ili nažalost) nema ni približno toliko dobro osjetilo njuha. Dakle, kod optimalne količine bakterija (uzrokovanih pravilnom prehranom), redovite (dnevne) higijene te pri normalnoj tjelesnoj aktivnosti miris čovjekovog znoja se ne bi osjetio. Kako da ti to dokažem? Zapravo, nikako. Ne mogu. Probaj pa ćeš vidjeti.


Ne znam dal je ovdje itko spomenuo (ja sigurno nisam) pojam "alternativna prehrana", mi smo govorili o pravilnoj prehrani. Ako jedenje organski uzgojene hrane (bez pesticida, hormona...itd.) škodi organizmu onda sam ja u velikoj zabludi



Nije stvar da si partibrejker, ja volim čuti svakakva razmišljanja i stavove. Samo me smeta "gledanje s visine" na osobe koje drukčije razmišljaju. Općenito me vrlo živcira (i gadi mi se) bahati stav znanosti da sve što se ne može (trenutno) dokazati zapravo ne postoji i da je placebo! Ma hajte, molim vas!
Uz normalnu higijenu, nećeš imati mirisa jer se znoj ne stigne "pretvoriti" u amonijak. Organski uzgojena hrana je jedan od mitova suvremenog čovjeka. Gdje je samo toliko proizvedu da mi je znati....no nemojmo o tome.
Gledanje s visine...pa čuj to je kao da netko tvrdi da je moguće skočiti na mjesec i onda kad ga netko nazove neznalicom onda je to gledanje s visoka i suzbijanje slobodnog mišljenja. To nije drukčije razmišljanje..to je neznanje.
Iz mojeg linka:
1. 10 points for arguing that a current well-established theory is "only a theory", as if this were somehow a point against it.
2. 40 points for claiming that the "scientific establishment" is engaged in a "conspiracy" to prevent your work from gaining its well-deserved fame, or suchlike
Što bi rekli "bahati stav znanosti"

Meni jednako tako na živce idu ljudi vole tvrditi "to je moje mišljenje" kao da je to neki recept koji svako lupetanje čini legalnim i legitimnim i automatski otkazuje kritiku.
Ako se nešto trenutno ne može dokazati a uz to nema niti solidnih indicija da bi moglo postojati, zašto misliš da će se moći dokazati tj da uopće postoji?Pa nisu solidne indicije "to je moje mišljenje i iskustvo"
To je kao da ja tvrdim da će za 10000 godina svi ljudi izgledati kao frižideri i onda kad mi se smiju proglasiti ih kočničarima progresa, krutim establishmentom, klasičnom znanosti koja nije na oštrici paradigme jer....bit će to jasno nama koji vjerujemo. Svašta.

Znanost ne tvrdi "da sve što se ne može (trenutno) dokazati zapravo ne postoji i da je placebo!" Znanost tj znanstveni pristup je zapravo samo skup pravila koje moraš poštovati.
O placebu je drugi thread, lijepo si pozvana da se tamo pridružiš ali molim te s nečim solidnijim od vjere.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:25   #47
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Rezultat: čovjek godinama miriše ko anđeo, miriše ko beba, miriše tak zamamno i zavodljivo da... da... čovječe kad skine onu svoju kožnu jaknu i zamiriši ispod majice, moram se suzdržavat da ... Uglavnom nisam jedina, ima uspjeha kod žena a smrdljivcima nije jasno zašto.
Znam, držao me kraj sebe 4 godine a svađali smo se ko pas i mačka, ne: ko 2 mačke, ali kad nitko drugi više ne miriše tako, i sad se bojim sresti ga a to je bilo još prije rata... miriše kao... gle: miriše KAO ČOVJEK. Miriše KAO MUŠKARAC. Miriše onako kako je Bog napravio čovjekov miris, a ne kao otrovano stvorenje koje smo od sebe napravili.
Ustvari, mirise zdravu.

Ono na sto zene i muskarci reagiraju podsvjesno je miris zdravlja. Feromoni prenose informacije o DNK. Svi mi podsvjesno reagiramo na to (ne mozemo svjesno, osim mozda pojedinaca s njuhom psa, koji su vrlo rijetki), te nam se svidaju (ili ne) osobe, a ne mozemo to protumaciti. To su dakle feromoni. A zdravi miris ispravne DNK je najprivlacnija tvar, nema veze s fizickim izgledom, vec udara direktno u najosnovnije mehanizme, tj. zelimo imati djecu sa zdravim osobama.

Kad to tako pogledas, mi ljudi smo zaista zivotinje... Sve nagoni, koje ne razumijemo...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:26   #48
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Slazem se. Kad se izvrsi potpuna detoksikacija, nema neugodnog mirisa. Ni ako se ne peres danima, nema neugodnog mirisa. Znam iz prve ruke (ispod pazuha prve ruke, a i druge).
Detoksikacija????? Još jedna od ... da ne kažem čega. Ti si zahebo i bakterije.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:33   #49
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ustvari, mirise zdravu.

Ono na sto zene i muskarci reagiraju podsvjesno je miris zdravlja. Feromoni prenose informacije o DNK. Svi mi podsvjesno reagiramo na to (ne mozemo svjesno, osim mozda pojedinaca s njuhom psa, koji su vrlo rijetki), te nam se svidaju (ili ne) osobe, a ne mozemo to protumaciti. To su dakle feromoni. A zdravi miris ispravne DNK je najprivlacnija tvar, nema veze s fizickim izgledom, vec udara direktno u najosnovnije mehanizme, tj. zelimo imati djecu sa zdravim osobama.

Kad to tako pogledas, mi ljudi smo zaista zivotinje... Sve nagoni, koje ne razumijemo...
Feromon prenosi informacije DNK-a?? Kako to točno on radi? Zapiše informacije jedne nevjerojatno kompleksne molekule dorađene fenotipom u svoju jednostavnu molekulu pa prenosi, a onda nečiji nos pročita informaciju? Ti si stari zahebo svu fiziologiju, molekularnu genetiku i biokemiju jednom riječju. Rijedak talent
Evo..odlazim, neću više.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:41   #50
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Koliko u svemu tome ima istine!?
Heh, malo kasno se javljam, ali istina je sve to.

Recimo, u Americi i u Europi se sprema zakon po kojima ce se vitamini i minerali tretirati kao lijekovi, te ce se moci kupovati na recept. U praksi, njihov cilj je jedan (ili vise) lijekova po bolesti. Zbog profita.

Nedostatak pojedinih minerala, vitamina i slicno moze uzrokovati stotine problema, a i tisuce. A sad zamisli koliko lijekova moze jedan dobar pacijent kupovati. Koliko je to novca.

Industrija raka samo u SADu je tesko trenutacno 289 milijardi dolara. Samo jedan HIV pacijent "vrijedi" $3000 mjesecno. Procjenjuje se da jedan pacijent s rakom vrijedi $150 000 do $300 000.

Isto tako, hrana je veliki uzrok problema. Sva hrana koja je dostupna u trgovinama je enzyme free, a to znaci, uzrokuje bolesti. Drugim rijecima, donosi pare na dva fronta. Em ti proda hranu, em te poslije lijeci.

A oni koji misle da je cilj farmaceutske industrije izlijeciti ljude, ne znaju osnove kapitalizma. Cilj svake industrije je sto veci profit. A farmaceutska industrija je najbogatija. A sad se spaja s prehrambenom.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:52   #51
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Blago nama kad imamo tebe tako pametnoga da nam sve rastumačiš



A nije ti možda palo na pamet da se pravilnom prehranom, između ostalog, regulira količina bakterija na tijelu koje su odgovorne za smrad?


zdrava prehrana nema veze sa bakterijama koje žive na koži
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:00   #52
U ono vrijeme, davno, kad sam se još bavio makrobiotikom i jeo prema tim principima, osjetio sam vrlo čudnu stvar.
Naime, vrlo malo sam se znojio, vrlo malo. Drugo, znoj uopće nije imao mirisa. To me je jako čudilo, ali sam mislio da je to normalno. Kasnije, kad me je makrobiotika skoro uništila i kad sam počeo opet normalnije (ali zdravo) jesti, vratio mi se miris natrag i više sam se znojio. Danas opet smrdim kao i prije.
Tak da ima nečega u tome da prehrana određuje naš miris, samo držim da je za čovjeka NEPRIRODNO i da će mu izazvati brojne probleme ako izgubi miris znoja. To znači da hormonalno i probavno stvari prestaju 'štimati'. Barem je tako bilo kod mene, no neću automatski pretpostaviti da je takav i slučaj kod drugih ljudi.
Inače, nicole 76, kumek ima puno pravo ponašati se tako kao što se ponaša, jer je završio određeni fakultet (neću sad imenovati) i dosta je stručan pa vam i može neke stvari reći, pogotovo zato što su vam razne teorije nesuvisle (i tebi i Alanu) i ne drže znanstveno vodu. Ako ti izgleda bahat, to je zato jer je to njegov stil.
Dakle, nije sve samo tako kao što se čini, pa iako svatko ima pravo na vlastito mišljenje, morali bi se više educirati iz referentnih izvora, a tek onda ako znanost nema jasni odgovor na neka pitanja, dalje sam istraživati. Pritom nemojte brzati sa zaključcima, kao što sam ja učinio kad sam pomislio da sam očito sad supermen kad mi ne smrdi ispod pazuha. Gorka istina je bila da sam zapravo venuo.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 08:40   #53
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
U ono vrijeme, davno, kad sam se još bavio makrobiotikom i jeo prema tim principima, osjetio sam vrlo čudnu stvar.
Naime, vrlo malo sam se znojio, vrlo malo. Drugo, znoj uopće nije imao mirisa. To me je jako čudilo, ali sam mislio da je to normalno. Kasnije, kad me je makrobiotika skoro uništila i kad sam počeo opet normalnije (ali zdravo) jesti, vratio mi se miris natrag i više sam se znojio. Danas opet smrdim kao i prije.
Tak da ima nečega u tome da prehrana određuje naš miris, samo držim da je za čovjeka NEPRIRODNO i da će mu izazvati brojne probleme ako izgubi miris znoja. To znači da hormonalno i probavno stvari prestaju 'štimati'. Barem je tako bilo kod mene, no neću automatski pretpostaviti da je takav i slučaj kod drugih ljudi.
Kako si i sam rekao, tako je kod tebe. Potpuno bi pogrešno bilo generalizirati i reći da makrobiotika ne valja! Dapače! Ali to je potpuno druga tema!

Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Inače, nicole 76, kumek ima puno pravo ponašati se tako kao što se ponaša, jer je završio određeni fakultet (neću sad imenovati) i dosta je stručan pa vam i može neke stvari reći, pogotovo zato što su vam razne teorije nesuvisle (i tebi i Alanu) i ne drže znanstveno vodu. Ako ti izgleda bahat, to je zato jer je to njegov stil.
Dakle, nije sve samo tako kao što se čini, pa iako svatko ima pravo na vlastito mišljenje, morali bi se više educirati iz referentnih izvora, a tek onda ako znanost nema jasni odgovor na neka pitanja, dalje sam istraživati. Pritom nemojte brzati sa zaključcima, kao što sam ja učinio kad sam pomislio da sam očito sad supermen kad mi ne smrdi ispod pazuha. Gorka istina je bila da sam zapravo venuo.
Odakle tebi ideja da ja nisam stručna? Samo zato što ne zastupam "uvriježeno" mišljenje? Pa puno puta se i znanstvenici razilaze u mišljenjima. Ja vrlo rijetko govorim o stvarima o kojima nemam pojma. No, nije bitno. Stvarno mi se ne da raspravljat. Tko želi shvatiti - shvatit će! Adio!
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 10:44   #54
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Kako si i sam rekao, tako je kod tebe. Potpuno bi pogrešno bilo generalizirati i reći da makrobiotika ne valja! Dapače! Ali to je potpuno druga tema!
Tako je, ništa ja ne prejudiciram.
Ako nisi već pogledala, savjetujem ti da pogledaš i pročitaš temu o makrobiotici. Vrlo je zanimljiva, pogotovo kad smo tamo pisali fermina-daza i ja, koji oboje imamo dosta znanja o makrobiotici.

Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Odakle tebi ideja da ja nisam stručna? Samo zato što ne zastupam "uvriježeno" mišljenje? Pa puno puta se i znanstvenici razilaze u mišljenjima. Ja vrlo rijetko govorim o stvarima o kojima nemam pojma. No, nije bitno. Stvarno mi se ne da raspravljat. Tko želi shvatiti - shvatit će! Adio!
Ispričavam ti se, ali nisam nigdje rekao da ti nisi stručna, samo to da je kumek stručan i da može braniti svoj stav na temelju trenutnih znanstvenih spoznaja. Spoznaja koje se uvijek mogu nadograđivati novim, detaljnijim znanjima.
Naime, osnovu znanosti čine falsifikacija, parsimonija (jezgrovitost, jednostavnost) i isticanje.
Dakle, cilj je znanosti na temelju dostupnih joj podataka predložiti njihov sažetak u obliku teorije koja mora nešto potvrditi ili osporiti, biti "dovoljno jednostavna", odnosno najjednostavnija moguća, a da se slaže s rezultatima i na kraju, teorija se mora isticati u odnosu na alternativne teorije (mora biti uvjerljiva).
Znanstvenici se razilaze u mišljenjima samo glede interpretacije teorije. Na to imaju pravo sve dok se ne pokaže daljnjim eksperimentima koja je interpretacija točna. Ako se to ne može pokazati, onda ulogu dobiva subjektivan dojam elegancije interpretacije. Tu se znanost gubi, jer tu ne može dati jednoznačan odgovor.

Što se mene tiče, za mnoge od stvari vezanih uz prirodno liječenje problema bez upotrabe lijekova jesam svakako. Ono za što nisam to su neutemeljene hipoteze kao što je ideja o feromonskom prenošenju informacije sadržane u DNK. Zaista, to nema osnove. Čak sam skloniji interpretacijama biofotonike o zračenju svjetla ili Bohmovom modelu međupovezanog determinističkog informacijskog holografskog svemira nego o floskulama da jedna mala molekula prenosi cijelu informaciju druge makromolekule, pogotovo zato što nije uopće dokazano u nekoj peer-reviewed znanstvenoj studiji da feromoni imaju direktni utjecaj na ljudsko ponašanje.

Eto toliko.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 16:32   #55
Quote:
pufy kaže: Pogledaj post
svi citostatici su bezobrazno skupi, a svaki bi se rak mopgao bez problema i nuspojava izliječiti vodikovim peroxidom.!!!

Molim ovo malo objasniti, ako može...
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 01:16   #56
Quote:
mrgixyz** kaže: Pogledaj post
zdrava prehrana nema veze sa bakterijama koje žive na koži
Mislim da ima jer nepravilna hrana (previše mesa, previše šećera, previše krušnih ugljikohidrata, previše alkohola) zakiseljuje tjelesni milje, dok ga pravilan odnos povrća (više) i prethodnog nabrojanog (manje), a i prehrana s manje toksina otkiseljuje tj. zalužuje. A bakterije, virusi, gljivice, plijesni i drugi mikroorganizmi bolje žive i razvijaju se u tom kiselom miljeu.

Zanimljivo je što mi je rekla jedna laborantica na pretragama krvi da ona nikad nije čula da se tražio pregled pH vrijednosti krvi (dakle, vjerojatno stav konvencionalne medicine) dok nekonvencionalni stručnjaci-liječnici tvrde da je takav podatak krucijalan za određivanje stanja organizma i za određivanje terapije. Pošto više vjerujem ovim potonjim (zbog njihovih argumenata i rezultata) pitam se kako možemo pametno odlučiti za sebe i svoje zdravlje ako nemamo dovoljno saznanja što da tražimo da se napravi od recimo krvnih pretraga, a kako bismo na temelju dobro odabranih pokazatelja mogli logički zaključiti. Ali to je tema slična temi kako to da konvencionalni liječnici nikad nisu čuli za Budwig, Kousmine, Naesensa, Enderleina, Gersona, Livingston, Burzynskog, Burtona, Simoncinija i masu drugih koji su u liječenju imali (a neki još uvijek imaju) mnogo više uspjeha od svojih pravovjernih kolega koji čitaju svaki članak koji izađe u "njihovim" časopisima. Lako je biti neznalica kada gledaš samo u jednom pravcu. Zar im je tako teško pogledati malo više oko sebe?
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 23:40   #57
podržavam temu i većinu stvari napisanih u knjizi.
a inače ono što me fascinira je kad ljudi primjerice završe neki fax (tečaj, whatever...), pa to stečeno znanje poslije prezentiraju kao bogom dano, točno i ispravno. Zašto, samo zato jer su pročitali u nekakvoj literaturi, čuli ex-catedra (to sve valjda implicira istinitost, bo!) a bez poštene empirijske provjere. Nekad su navedeni i rezultati istraživanja da se razumijemo, ali jeli itko od ovdje prisutnih "autoriteta" actually sam išta laboratorijski ispitao ili istražio.? Jeste li ikad čuli za onu staru dobru pametnu : sad znam da ništa ne znam. " ? Dajte ljudi, obrazujte se (hint: znanje ne mora biti verificirano pečatom u indexu da bi bilo znanje), radite na sebi, razmišljajte o stvarima, a ne prihvaćajte dogme zdravo za gotovo, bez ikakve zdravorazumske provjere. Promatrajte svijet oko sebe, razvijajte logiku. Misaona ste bića, a ne papige. Prva stvar koje bi se svaki "fakultetlija" (znate na što mislim, gore opisano) koji se ovdje javlja (na topicu koji ga evidentno ne interesira, niti je u stanju dati ikakav konstruktivan doprinos istome), je shvatiti da ne postoje znanstvene činjenice kao takve (izuzev aksioma i sl), već MIŠLJENJA (podsjetnici: geocentrični sustav, Newtonova fizika-di smo onda bili od kvantne mehanike, i koje sve implikacije ona ima!! isl.. ), i da je znanost dinamična i u konstantnom razvoju, a ono čime se ovdje razbacuju u najboljem je slučanju samo TRENUTNO stajalište oficijelnih krugova. To neka bude 1. premisa, 2. neka je fakat da lightmotiv svjetskog biznisa nije niti je ikada bio dobrobit ljudi već samo, i jedino PROFIT. (mali podsjetnik: čipovi koji determiniraju rok trajanja izvjesnog uređaja npr.mobitela, često do nešto sitno nakon isteka garancije- o tome vam može puno reći većina inžinjera, lova je naime u postprodaji,i nikome nije u interesu da obitelj ima npr.1 te isti frižider 10 godina, osim naravno toj obitelji, ali... da ne idem dalje u digresiju..)
Biti ću toliko optimistična pa reći da i osoba sa prosječnim intelektualno-kognitivnim sposobnostima, uz malo objektivnosti, može doći do izvjesnih zaključaka.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 08.11.2008. at 23:52.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 00:08   #58
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Molim ovo malo objasniti, ako može...
Vrlo rado samo utipkaj u google "miracle mineral supplement MSN " i ja ti ne moram objašnjavati. Krivo sam se izrazila nisam mislila na vodik peroxid iz ljekarne nego na kisik koji nastaje iz njega . Sorry
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 02:50   #59
Quote:
pufy kaže: Pogledaj post
Vrlo rado samo utipkaj u google "miracle mineral supplement MSN " i ja ti ne moram objašnjavati. Krivo sam se izrazila nisam mislila na vodik peroxid iz ljekarne nego na kisik koji nastaje iz njega . Sorry
A kad ti ide, onda ti ide... Radi se o MMSu (sto je vidljivo iz punog naziva, a ne Microsoftovom Networku (MSN)).

Site www.miraclemineral.org

Znam iz prve ruke, imao Crohna. Stvar je odlicna i lijece skoro sve bolesti (tocnije, sve povezane (uzrokovane) patogenima, a to u praksi znaci skoro sve).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 03:01   #60
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
dosta je stručan pa vam i može neke stvari reći, pogotovo zato što su vam razne teorije nesuvisle (i tebi i Alanu) i ne drže znanstveno vodu. Ako ti izgleda bahat, to je zato jer je to njegov stil.
Ovako, ono sto ja znam o medicini, znam iz prve ruke. Obolio od Crohna u 28 godini (to je sluzbeno uspostavljanje dijagnoze, a probleme sam imao puno prije, ali nisam znao sto mi je). Bilo mi je stvarno gadno (malo sam ovdje pricao o tome, pa potrazi moje postove ako su detalji bas bitni).

I sad, nosen ocajom i potrebom (sluzbena medicina ne moze nista uraditi (operacija i iskljucivanje imnog sistema nije rjesenje u mojoj knjizi o zdravlju)), poceo sam tragati. Ne odmah, vjerovao ja prvo da doktori nesto mogu.

I onda sam nailazio na neke stvari. I isprobao na sebi. I novca sam potrosio, ne znam ni sam koliko.

Sada kad pricam o necemu, ja kazem da ne znam, ako me se bas direktno pita, ili sutim ako me se ne pita. Kad govorim, ja to znam iz osobnog iskustva, prve ruke, a po pitanju mirisa znoja ispod prve (i druge) ruke.

Sad, ne mora covjek vjerovati, ali znoj smrdi zbog toksina i bakterija koje razgraduju to. Ne kazem da ce covjek uvijek biti mirisan, ali razumni periodi se postizu.

I to isto ide za sve stvari o kojima ja pricam. Ja sam ih iskusio i vidio sam da djeluju. A ako si stvarno pazljivo citao, spomenuo sam i neke stvari za koje znam da nisu djelovale meni osobno. Recimo, Collostrum. Bacanje novca, ako se mene pita. Sto ne znaci da tvrdim da nekom drugom ne bi pomoglo.

A sto se tice kumeka, covjek ima pravo na svoj stil. Ima pravo imati koliko hoce fakulteta. Kad smo kod toga, osobno sam prilicno inteligentan (tu se ne hvalim, samo iznosim cinjenicu) i bez problema mogu ocjeniti koliko je netko pametan. Vjeruj mi, zavrsiti neki fakultet ne znaci da shvacas o cemu se tu radi i da si jako pametan. I ja sad ne zelim imenovati ljude i opisivati sto i kako, ali pouzdano znam da imati papir na kome pise da si doktor (znanosti) ne znaci da kuzis o cemu se tu zaista radi.

I sad, svatko moze pisati da pojma nema, ali ono sto je meni osobno najbitnije, je moja kvaliteta zivota sada... Vjerovao netko u nju ili ne...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.