Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2010., 22:26   #81
conax ili dvb-c

bok,

Dakle ako ne želiš stb a želiš digitalne programe kabelske tv ili imaš dvb-c na televizoru, antenu samo staviš u tv ali gdje onda ide b-net kartica? ili nemaš dvb-c pa staviš conax cam u CI slot i tamo staviš b-net karticu. Ili ti tv treba podržavati dvb-c i CI slot u kojeg staviš conax modul koji ima slot za b-net karticu i onda gledaš digitalne programe. tnx
jopac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:35   #82
jesu li ovo pitanja ili konstatacije? pretpostavit ću da su pitanja pa ću reći da treba dokupiti conax CAM modul i u njega turnut b.net karticu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:27   #83
e hvala! zvao sam sat shop koji prodaju tu cam karticu za CI slot pa prenosim info.. Da bi gledali digitalnu kabelsku tv (B-Net) bez STB-a morate imati TV koji podržava DVB-C te CI slot u koji stavite CAM Conax karticu te u istu B-Net karticu.

Dali netko zna gdje bi se mogla kupiti CAM Conax kartica a da nije cca. 550,00kn. Ima na e-bay-u ali nisam siguran da će raditi.
jopac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 21:14   #84
od ebaya ja bježim ko vrag od tamjana ali kažu ljudi da nije tako strašno...možda u Austriji, sloveniji, vidi tamo...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 22:33   #85
Ja baš naručio jednu preko ibeja iz Italije za 20€ (+10€ dostava - pljačka). Javim kad stigne jel' OK i kako radi.

Inače, do sad nisam imao problema s eBay-om, ali uglavnom tražim da prodavač ima dobar rating i ne idem na neke veće sume (ovih 30€ će mi biti najveća kupovina dosad )
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 19:43   #86
Samo da potvrdim da sam dobro shvatila:

Uz Panasonic TV (koji ima CI slot i podržava DVB-C) obavezno MORAM kupiti i Conax modul?

Može netko objasniti zašto!?

Jel netko preko CI utora i bez STB-a uspio dobiti sve kanale proširenog bnet paketa?

Hvala unaprijed
Pandor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 21:14   #87
Quote:
Pandor@ kaže: Pogledaj post
Samo da potvrdim da sam dobro shvatila:

Uz Panasonic TV (koji ima CI slot i podržava DVB-C) obavezno MORAM kupiti i Conax modul?

Može netko objasniti zašto!?

Jel netko preko CI utora i bez STB-a uspio dobiti sve kanale proširenog bnet paketa?

Moraš kupit modul zato jer poroizvođač TV-a ne može znati kakav sustav zaštite ima tvoj kabelski (DVB-C) provider...zato ide samo CI slot...vani kabelski provderi daju modul (kao što b.net daje STB) ako to želiš tj imaš Tv s DVB-Com...

mnogi potvrđuju da to radi s b.netom...do kada ne zna se...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 12:20   #88
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Moraš kupit modul zato jer poroizvođač TV-a ne može znati kakav sustav zaštite ima tvoj kabelski (DVB-C) provider...zato ide samo CI slot...vani kabelski provderi daju modul (kao što b.net daje STB) ako to želiš tj imaš Tv s DVB-Com...

mnogi potvrđuju da to radi s b.netom...do kada ne zna se...
Do kad ne ponude svoje module. Mislim, radit ce ovi i dalje, sumnjam da ce mijenjat cijelu mrezu. Jucer mi je dosao lik donijeti STB i karticu, pa sam pitao jel ce bit uskoro sta da se tog rijesim. Rekao je da imaju u planu uskoro ponuditi umjesto STBa CI module. Ocito su skuzili da ipak ima sve vise i vise TVa sa DVB-C tunerom. Tako da samo jos malo strpljenja :P
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:39   #89
cool
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:02   #90
Ćao! Zanima me ima li tko kakvih pouzdanih informacija oko ispravnog rada CI modula i B.net kartice u Samsung 32B530 TV-u?

Naime, to je slučaj kod mene. TV imam, a B.net-ove usluge sam tek naručio, još nisu došli postaviti opremu..

Hvala
spiritwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:16   #91
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
cool
Obzirom da se ti više kužiš u te stvari imam pitanje. Ako se STB kod B.net-a zamjeni CAM modulom pitanje je kako bi onda snimao na DVD uređaj. DVD je sa TV-om povezan HDMI kablom. Može li se preko te veze ostvariti snimka. Treba li tv biti upaljen (radi modula) ili je dovoljno da bude u standbayu? Imaš li ti neke konkretne odgovore ili možda netko tko već ima modul pa s tim ima i i skustva.
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 23:57   #92
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Obzirom da se ti više kužiš u te stvari imam pitanje. Ako se STB kod B.net-a zamjeni CAM modulom pitanje je kako bi onda snimao na DVD uređaj. DVD je sa TV-om povezan HDMI kablom. Može li se preko te veze ostvariti snimka. Treba li tv biti upaljen (radi modula) ili je dovoljno da bude u standbayu? Imaš li ti neke konkretne odgovore ili možda netko tko već ima modul pa s tim ima i i skustva.
nemam odgovor na sve ali: ne možeš preko HDMI snimat, moraš spojit SCART-om, da li TV mora biti upaljen - uglavnom da, možda postoji neki model koji može biti u stand-byu ali ja za njega ne znam

dobrodošli u digitalizaciju TV emitiranja na hrvatski način
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:32   #93
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
nemam odgovor na sve ali: ne možeš preko HDMI snimat, moraš spojit SCART-om, da li TV mora biti upaljen - uglavnom da, možda postoji neki model koji može biti u stand-byu ali ja za njega ne znam

dobrodošli u digitalizaciju TV emitiranja na hrvatski način
Teoretski mozes, nije stvar u kabelu, samo sto nijedan TV nema HDMI out, a DVD HDMI in. Jos.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:46   #94
pa da, teoretski, nikad nije stvar i kabelu stvar je u HDMI chipsetu, kabel je glupi komad žice toliko se plaše mogućnosti piratiziranja da još uvijek nevoljko implementiraju HDMI za snimanje...ako se ti o desi, bit će implemantirano (već i jest u Japanu) u blu-ray recordere...nisma siguran da će se to ikad desiti na nekom Sd rekorderu jer ima drugih načina...za HD rekorder nema drugog načina osim HDMi-ja...a i to s blu-ray rekorderima nije baš fora jer neće dopustiti da snimaš sa zaštićenih izvora, dakle nema presnimavcanja sa blu-ray plejera na blu-ray rekorder a praksa je da se TV program ionako snima na PVR sa HDD-om...

zaista kupovati skupi blu-ray rekorder za snimanje naših TV sadržaja za pogledati...besmisleno...vjerojtnije je da ćeš kupiti DVB-T recorder nego spajati TV ili vanjski DVB-T prijemnik na blu-ray rec...

evo, malo sam si zlamentiral, morao sam, takav je dan...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:11   #95
Samo da se nadovezem u vezi snimanja .Panasonic je na ovogodisnjem CES-u predstavio USB recordible.Znaci usb utor na tv-u na koji ustekas vanjski disk i snimas program sa bilo kojeg tunera u tv-u.Ideja izgleda odlicno(barem meni),a najava je da ce biti ugradjeni u tv-ima za ovu godinu.Bas me zanima kako ce to izgledat.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 21:56   #96
Fala bogu pa su se sjetili. Mislim, koliko mora biti komplicirano implementirati snimanje na USB - pa DVB-T receiveri sa USB utorom koji koštaju ispod 200kn već mogu snimati na stick, a Panasonic se, gle ti inovacije, sjetio isto omogućiti i na svojoj novoj seriji TV-a (koji će vjerojatno koštati masno). Fuj veliki brandovi i njihov marketing!
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 23:34   #97
Quote:
sick_boy kaže: Pogledaj post
Fala bogu pa su se sjetili. Mislim, koliko mora biti komplicirano implementirati snimanje na USB - pa DVB-T receiveri sa USB utorom koji koštaju ispod 200kn već mogu snimati na stick, a Panasonic se, gle ti inovacije, sjetio isto omogućiti i na svojoj novoj seriji TV-a (koji će vjerojatno koštati masno). Fuj veliki brandovi i njihov marketing!
nije sve tako jednostavno...zašto bi omogućavali snimanje na USB na TV-u ako mogu prodat HDD rekordere za masne pare...samo kaj ovo s DVD/HDD rekorderima čini se propada kao spika...DVB-T receiveri sa snimanjem na USB su se tek nedavno pojavili...kud si se panasonica uhvatio pa oni će to napraviti, drugi neće...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 00:09   #98
Ma, ide mi na živce kad to prodaju kao neki big improvement. Ne mislim ništa loše o Panasonicu, ali generalno kad se uhvatiš velikih brandova uvijek si uskraćen za neke feature iz čisto marketinških razloga.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 00:20   #99
a čuj kaj bi prodavali slijedeće godine da odmah sve stave? pa sve je big improvement ako nije prije bilo uopće dostupno na TV-ima...a kao što ja stalno pričam, svaki novi feature zahtijeva testiranje, neki to shvaćaju ozbiljno a neki izbace pa krpaju bugove...jesi li kad čuo da neki panasonic zahtijeva upgrade firmwarea

koliko ovih DVB-T recova kaj snimaju rade to bez ikakvih problema? i upgradea FW-a? ponekad i više njih...sjetimo se nytroboxa i problema pri snimanju i pucanja snimke...čak ne mora biti do njega...može bit do sticka ili HDD-a...i kad se pojave problemi sa jeftinim stickovima i snimanjem tko bu kriv? Panasonic, a ne jeftini stick...vjerojatno je i to razlog oklijevanju...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 00:27   #100
Uh, jako bih želio da Panasonic ima update firmware-a koji bi omogućio pomicanje slike gore/dolje...

No, što se feature-a tiče - OK, oni ih ne implementiraju odmah, razvijaju to do krajnje stabilnosti i sl, ali kad ih napokon implementiraju markentinški izlaze s tim kao "wow", "next generation TV" i sl. Znam da to tako treba, ali mi ide već na onu stvar.

A i dalje mi se čini da snimanje stream-a na stick ili HDD nije problem implementirati - pa imam Panasonic-ov DVD recorder sa DVB-T i analognim tuner-om, te HDD-om od 160GB već više od 3 godine - radi bez greške. Dakle, jedino treba IDE ili SATA (neznam koje je implementirano) sučelje promijeniti USB-om i eto ti implementacije vlastite tehnologije (već dobrano istestirane).
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.