Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2007., 13:18   #1
udarac u oko

Moj dragi je zadobio direktan udarac u oko.Molim one koji imaju iskustva da me posavjetuju sto da radim.Mozda neki oblog ili ...A kako je to zadobio pricat cu vam poslije.
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:36   #2
Quote:
fata kaže: Pogledaj post
Moj dragi je zadobio direktan udarac u oko.Molim one koji imaju iskustva da me posavjetuju sto da radim.Mozda neki oblog ili ...A kako je to zadobio pricat cu vam poslije.
Svakako odite odmah kod oftamologa ako ima ikakvih smetnji u vidu (radi hitna oftamologija u bolnici vikendom). Ako ima podlijev, ono da bjeloočnica izgleda kao da je krvava, dr. će mu dati neke kapi da to što brže prođe i da se ne upali.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 19:38   #3
Ma kod nas u BiH nista od pregleda do pon.Ima jednu crvenu tockicu kao kad pukne kapilar.Stavljo je hladan oblog jel to ok?
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 21:33   #4
Quote:
fata kaže: Pogledaj post
Ma kod nas u BiH nista od pregleda do pon.Ima jednu crvenu tockicu kao kad pukne kapilar.Stavljo je hladan oblog jel to ok?
Hladni oblog može pomoći ali ipak bi bilo bolje poslušati savjet i otići na najbliži hitni prijem.S tim se nije za igrati.Kakav udarac,kakvim predmetom,koja je bila snaga udarca?
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 07:20   #5
Direktan udarac breskvom .Ne smijem vam ni reci da sam ja bacila tu breskvu.
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 09:52   #6
Quote:
fata kaže: Pogledaj post
Direktan udarac breskvom .Ne smijem vam ni reci da sam ja bacila tu breskvu.
E, Fato, Fato, u nas se breskve jedu ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 12:32   #7
Kod nas cak i radaju u vocnjaku.Poasto smo jos mladi i ludi malo smo se zezali i eto kako zavrsi djecija igra.
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 15:25   #8
hitno pomozite - udarac u oko

Prije tri dana sam pimila slucajni jaki udarac rukom u oko,pritom mi je natekao kapak na nacin da mi se suzilo oko,da li postoji mogucnost da mi se ozlijedio zivac i kad ce mi slasnuti oteklina?
Hvala puno
Lee-Loo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 15:48   #9
Quote:
Lee-Loo kaže: Pogledaj post
Prije tri dana sam pimila slucajni jaki udarac rukom u oko,pritom mi je natekao kapak na nacin da mi se suzilo oko,da li postoji mogucnost da mi se ozlijedio zivac i kad ce mi slasnuti oteklina?
Hvala puno
To ti može reći samo oftamolog. Možda bi ga trebao posjetiti s obzirom da je oko vrlo osjetljiv organ, moguće su svakakve komplikacije.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:17   #10
Najvjerojatnije je otok kapka nastao samo zbog udarca. Kapci su tanki i osjetljivi, od rahlog tkiva i u njima se lako zadržava tekućina. Ako ti je vid jasan i možeš uredno pokretati očnu jabučicu u svim smjerovima, ne bi trebali biti ozlijeđeni nikakvi živci. Ako si ipak zabrinuta, odi kod dr-a da te pogleda. U međuvremenu - hladan oblog.
__________________
Vjeruj mi.
Modestia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.