Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2016., 17:25   #481
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
di se u Zagrebu može kupiti strip Dugački pozdrav od Dylana?
SHOP:
Asteroid B612 - Gajeva 17 (podrumski prostor) - www.http://skab612.com/
Stripovi na Kvadrat - Preradovićeva 34 - www.stripovi.hr

- oba shopa prodaju rabljene stripove, pa možda imaju i taj broj

OSOBA:
Argus - http://www.stripovi.com/aukcije/dyla...drav/12283905/

- sajt za aukcije
Nike581 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 19:16   #482
hvala ti
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 18:45   #483
Ne kužim poantu članka, al količina kontrasta u članku možda nekoga potakne na čitanje i potragu za referencama iz "klasične umjetnosti"

http://www.jutarnji.hr/kultura/knjiz...obuda/4737161/

Evo jedan bolji članka (po meni).

http://www.stripovi.com/magazin/30-g...lana-doga/356/

Zadnje uređivanje Nike581 : 29.09.2016. at 19:03.
Nike581 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 18:38   #484
Ekipa koja je radila na epizodi Zed je bila na nekim težim drogama. hahhahaha
Je tko skužio metaforu u toj priči (ako uopće postoji)?
loposomix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 16:48   #485
Quote:
Nike581 kaže: Pogledaj post
Ne kužim poantu članka, al količina kontrasta u članku možda nekoga potakne na čitanje i potragu za referencama iz "klasične umjetnosti"

http://www.jutarnji.hr/kultura/knjiz...obuda/4737161/

Evo jedan bolji članka (po meni).

http://www.stripovi.com/magazin/30-g...lana-doga/356/
Mene čudi da je netko napisao tako površan članak o Dylanu i to još na obljetnicu 30 godina postojanja.

Svašta.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:25   #486
Imate kratku epizodu dylana na hrvatskim kioscima u srpskoj reviji stripoteka, 18 kn, znam da ima na kiosku na trgu. https://www.facebook.com/Stripoteka....12983378750132

Saldo od scenarista Gualdonija, svjeza prica iz italije

Mislim da je ovo prvi Dylan koji je prevedan na srpski na hrvatskim kioscima nakon više od četvrt stoljeća. Što se tiče izdanja, drago mi je da najdugovječniju preostalu "domaću" strip reviju (i isto tako europsku) uređuju sami fanovi stripa (pogotovo Dlyana), nekada jako aktivni na ovome forumu (Djole, marčelo). Pogotovo zbog adaptacije prijevoda i ne-ulizivačkih popratnih tekstova.

Baš retro feeling, 1) kvaliteta papira kao dodaci u hrvatskim dnevnim novinama (miris, prste zamažeš olovom). 2) Strip se može presavinuti napola pa čitaš stranicu po stranicu kao sken na ekranu. 3) Relativno jeftina cjena.

Sama epizoda DDoga mi nije nešto, premda mislim da će se mnogima svidjeti, pogotovo rasplet (tema je anti-"banksterzska", ljevičarska ili nacionalno-ljevičarska tema). No meni je socijalno-politički ovaj serijal djetinjasto faličan čak i u epizodi "Sve dok nas smrt ne rastavi" (premda je tamo zrelije shvaćanje). Antropomorfiziranje neživih objekata mi je bezveze (ali mi je ideja da ružicasti zeko dođe iz animiranog (zapravo)nasilnog svijeta u ovaj naš genijalna). Još je scenarist stavio i onaj već otrcani citat od Brechta o bankama i osnivateljima (kojeg i jesam prvi puta pročitao u Golkondi).

Crtež je bolji, nekako bih ga laički nazvao južnoameričkim stilom(?), sviđa mi se atmosfera (koja bi zapravo mogla pripadati 90ima a ne "Novom dobu dylana", super su eksterijeri Londona.
Ipak, ni ne zanima me kako izgleda obojan. Ali ovaj scenarij je mogao biti adaptiran i kao novinski strip, A4 u boji uopce nije potrebna.

Jugurtu prvi puta citam, super mi je montaža (meni donekle nova). Veselim se dalje. Parker mi bolje dočarava atmosferu predloška nego filmske holivudske ekranizacije noir knjiga. Od autora predloška znam da je po njegovom opusu snimljen meni jedan od najdražih filmova "Point Blank" (vizualno i atmosferom). Geg strip mi je bezveze sa dobrim crtežom, njega jedinog nisam ni dva puta proičtao a najkraći je ha ha. Naslovnica izdanja mi je super i podsjeca me na stanov stil iz prvih giganta, premda su mi one bolje.
Patak15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:57   #487
Jedno pitanje. Da li su epizode Gospodar tišine i Gospodar muva dve iste epizode? Pošto nijednu ne mogu naći u izdanju ludensa, ovaj prvi postoji samo u dnevnik izdanju, a drugi u veselom četvrtku.
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:33   #488
Nisu, to su dvije različite epizode. Gospodar tišine je o nekom starcu koji jaše na ogromnom bijelom zecu, toga se baš točno sjećam jer sam cijelo vrijeme dok sam čitao razmišljao WTF, a ovaj s muhama je mislim o nekom doktoru.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 04:00   #489
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Nisu, to su dvije različite epizode. Gospodar tišine je o nekom starcu koji jaše na ogromnom bijelom zecu, toga se baš točno sjećam jer sam cijelo vrijeme dok sam čitao razmišljao WTF, a ovaj s muhama je mislim o nekom doktoru.
Hvala
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 00:03   #490
Epizoda "Između života i smrti" ima par nelogičnosti pa ako bi neko mogao da razjasni bio bih zahvalan. Profesor je na kraju na slobodi iako ga je Miss Brady videla s glavom onog pijanca u podrumu bolnice pre operacije, koju je isto on namervaoa vršiti na njoj dok nije upao Dylan, što znači da ga je i on video očigledno, i zašto on sada nije sumnjiv na kraju, to mi nije jasno.

I zašto je i Dylanov duh izašao iz tela tokom operacije, ako je uzrok tim pojavama kod prošlih pacijenata bio ugljen monoksid koji ih je držao između života i smrti, dok eventualno ne umru većinom?

Hvala svima koji odgovore
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 15:07   #491
Čitam tako Dylana bezbrižno kad odjednom volan mu je s leve strane, baš me začudio takav propust s obzirom da je u pitanju jedna od prvih epizoda "ALFA I OMEGA", danas već kultni klasik. Naravno ništa to nije uticalo na kvalitetu epizode, pa sam se odlučio nakon čitanja pozabaviti time.

Daa bih posle prelistavanja prvih par extra brojeva slobodne dalamacije naišao na par takvih propusta. U epizodi "ŽIVOT ANNE NEVER", pa u epizodi "LJEPOTA DEMONA" gde Dylan u jednom kadru sedi onesvešten na suvozačevom sedištu, a u drugom je već na vozačevom koje je opet na levoj strani...i to nije poslednji br. u kojem sam tako nešto našao.

Malo je reći da sam fanatik DD-a, pa mi ovo malo teško pada, jer sve do sada kad sam čitao, koliko se sećam sve je bilo uredno što se toga tiče mada moguće je da nisam video par takvih propusta. Nije mi jasno kako si je Sclavi dopustio tako nešto. Stvorio je lika koji živi u Londonu, mislim da bi se trebalo paziti na takve detalje i poštivati ih.
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:37   #492
ovaj novi broj Dylana , Jesenski lutalice, stvarno rastura
ima onaj štih kao i stari brojevi
ario11121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:26   #493
Kod Dilana postoji dosta oscilacija od epizode do epizode, nekako bi trebalo doći do velikog zaokreta i promjena u pričama, to bi trebalo poboljšati kvalitetu priče, mislim da je VČ blizu ili je došao u taj period.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 01:03   #494
Obećao sam si da ću malo stati na loptu po pitanju stripova, i onda sam na Njuškalu naletio na povoljan komplet Libellusovih regularnih brojeva 1-14, i morao sam.



Nije mi jasno jedino. Gledam na Libellusovim stranicama i vidim da su došli do 30 knjige, a ta zadnja je piše objavljena 23.12.2016. Kaj su prestali s izdavanjem novih narednih brojeva? Ima netko neku informaciju?
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:58   #495
Quote:
yoda33 kaže: Pogledaj post
Čitam tako Dylana bezbrižno kad odjednom volan mu je s leve strane, baš me začudio takav propust s obzirom da je u pitanju jedna od prvih epizoda "ALFA I OMEGA", danas već kultni klasik. Naravno ništa to nije uticalo na kvalitetu epizode, pa sam se odlučio nakon čitanja pozabaviti time.

Daa bih posle prelistavanja prvih par extra brojeva slobodne dalamacije naišao na par takvih propusta. U epizodi "ŽIVOT ANNE NEVER", pa u epizodi "LJEPOTA DEMONA" gde Dylan u jednom kadru sedi onesvešten na suvozačevom sedištu, a u drugom je već na vozačevom koje je opet na levoj strani...i to nije poslednji br. u kojem sam tako nešto našao.

Malo je reći da sam fanatik DD-a, pa mi ovo malo teško pada, jer sve do sada kad sam čitao, koliko se sećam sve je bilo uredno što se toga tiče mada moguće je da nisam video par takvih propusta. Nije mi jasno kako si je Sclavi dopustio tako nešto. Stvorio je lika koji živi u Londonu, mislim da bi se trebalo paziti na takve detalje i poštivati ih.
niko ovo nije primetio???
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 02:24   #496
sramota da je snimljena tako loša filmska verzija
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 02:00   #497
Kako se razlikuju redovna izdanja od Extra? Na naslovnici se vidi natipis Extra, ali na hrbatu su oba izdanja identična, pa mi je nemoguće razlikovati kada kupujem paket po tri?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 08:36   #498
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Kako se razlikuju redovna izdanja od Extra? Na naslovnici se vidi natipis Extra, ali na hrbatu su oba izdanja identična, pa mi je nemoguće razlikovati kada kupujem paket po tri?
Kako nemoguće? U paketu su ti ili 3 extre ili 3 redovna
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:00   #499
Uglavnom su pakirani ili 3 extra ili 3 redovna... na hrbatu ne piše extra sve je isto, u svakom slučaju ima popis izdanja: https://drive.google.com/file/d/1pq6...lTLJRaQ3f/view

Provjere se naslovi u paketu i sve se zna.
Nike581 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 01:12   #500
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post

Nije mi jasno jedino. Gledam na Libellusovim stranicama i vidim da su došli do 30 knjige, a ta zadnja je piše objavljena 23.12.2016. Kaj su prestali s izdavanjem novih narednih brojeva? Ima netko neku informaciju?
Nastavljuju odnedavno.
Evo:
http://www.libellus.hr/i/preobrazaj-...kaze/1219/1/-2
Brne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.