Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2011., 14:13   #61
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Najobičnija laž. Na što su onda pale Madame Laveau, Virginija, Gambit, Frida Lang...
jedna od njih je kćer ili nećakinja kapeana Fichlenga ako se ne varam?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 09:11   #62
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
jedna od njih je kćer ili nećakinja kapeana Fichlenga ako se ne varam?
Virginija je Fishlegova nećakinja, mada ju se u SD epizodi "Lovac na vještice" pogrešno naziva unukom.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 12:42   #63
Dali je Martin Mystere presto izlaziti kod nas u Hrvatskoj?Jel ima tko kakve informacije u pogledu toga?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:19   #64
Ja se nadam da Libellus neće propasti jer kad se situacija u državi malo popravi i kad se skupi love, namjeravam kupiti sve one njihove Marti Misterije.
Red Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 19:43   #65
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Dali je Martin Mystere presto izlaziti kod nas u Hrvatskoj?Jel ima tko kakve informacije u pogledu toga?
je, ne izlazi više na kioscima
zadnji broj je izašao u 3. mjesecu 2011.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 21:16   #66
Hehe,mislim da sam skužio to odavno,ali žao mi je što više ne izlazi.Bezveze.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 04:29   #67
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Koja epizoda?

I zna li netko da li je ova epizoda, L'ombra della svastica, izašla u Hrvatskoj? Ili možda L'ultimo mistero?
To su bis epizode i koliko je meni poznato to kod nas nitko nije objavio niti za vrijeme YU niti poslije hrvatski izdavači. Jedino ne znam za taj Libellus jer njihova izdanja uopće ne pratim. Danas slabije pratim nova izdanja ali i meni se čini da MM više nema na kioscima.

Inače Martin Mystere je naziv stripa po talijanskom originalu ali kod nas je ušao u legendu kao Marti Misterija još dok je novosadski Dnevnik izdavao taj strip. Martin Misterija mi zvuči kao kompromis između ova dva naziva. Ja koristim i jedan i drugi naziv.

Prve epizode su bile legendarne, otvarale su brojna pitanja, budile interes za svjetske misterije. Vremenom je došlo do ponavljanja tema i neizbježnog pada kvalitete ali prvih 100 svakako vrijedi pročitati. Ima i poslije dobrih priča ali neke stvari se prežvakavaju po ne znam koji put. Ima i neka talijanska PC igra ako se ne varam. Za crtani sam čuo ali nisam gledao. To je neka verzija MM junior i mislim da nema puno veze sa stripom. Tamo se zove Martin Mystery.
Codename 47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 16:58   #68
Isplati li se kupovati one komplete starih brojeva što ih ima po kioscima? Baš jučer išao uzeti Zagore, pa mi je lik na kiosku rekao da budu različiti brojevi koji se nastavljaju, al ne izravno jedan na drugi. Jel tako i s Martin Mystereom? Ili je ovdje jedan broj = jedna priča? Ili možda kombiinirano?
Edit: Možda nije bio pravi Zagor s Martijem, ali izgleda su ga bar sparili s Dylan Dogom.

Zadnje uređivanje The Great Duck : 23.04.2013. at 17:08.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 02:11   #69
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Isplati li se kupovati one komplete starih brojeva što ih ima po kioscima? Baš jučer išao uzeti Zagore, pa mi je lik na kiosku rekao da budu različiti brojevi koji se nastavljaju, al ne izravno jedan na drugi. Jel tako i s Martin Mystereom? Ili je ovdje jedan broj = jedna priča? Ili možda kombiinirano?
Edit: Možda nije bio pravi Zagor s Martijem, ali izgleda su ga bar sparili s Dylan Dogom.
Kombinirano. Potraži brojeve s debljim hrptom (većim brojem stranica), ti bi trebali biti cjeloviti.
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 08:45   #70
Alan Ford, Dylan Dog i Marti Misterija su moj sveto trojstvo, iako mi je Marti najdraži. Prvi mi je došao ruku i ljubav je ostala.

Prvi strip koji sam pročitala je bio U zemlji patuljaka i dan danas mi je jedan od najdražih.

Ne znam kupuje li tko na Interliberu Libellusova izdanja s greškom, tamo se mogu naći i za 40 kuna, a greške su sasvim male, jedva primjetljive.
GWTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 15:44   #71
MARTIN MYSTÉRE - Sve što trebate znati - Najnoviji i vrlo informativni dokumentarac sa svim detaljima koje trebate znati o ovom strip junaku, te njegovim prijateljima. Ovo je prvi od tri dijela. Pravi dragulj za zagrižene fanove.

https://www.youtube.com/watch?v=2rSA77vHbDw
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:20   #72
Quote:
Codename 47 kaže: Pogledaj post
Ima i neka talijanska PC igra ako se ne varam. Za crtani sam čuo ali nisam gledao. To je neka verzija MM junior i mislim da nema puno veze sa stripom. Tamo se zove Martin Mystery.
PC igra je i na engleskom i nije loša ako si fan.
Ali crtani nema veze sa stripom niti sa mozgom.
Matrim Cauthon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 21:08   #73
Igrani film je katastrofa
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 16:10   #74
Danas su mi stigle 3 knjige od Veselog Četvrtka predivno izdanje. Knjiga 4 bi trebala izaći ove godine (koliko sam čuo).





__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 16:00   #75
Quote:
Red Leader kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da Libellus neće propasti jer kad se situacija u državi malo popravi i kad se skupi love, namjeravam kupiti sve one njihove Marti Misterije.
Libelus je stradao kao i knjiga u Hrvatskoj.
No, sjajna su predviđanja. Iako je tehnologija neizostavna stripovi će ostati arhetipski uvijek aktualni.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2018., 18:06   #76
Marty više nije Mistery.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 09:44   #77
reem, koja je cijena tih mm knjiga?
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 17:41   #78
Quote:
papa franku kaže: Pogledaj post
reem, koja je cijena tih mm knjiga?
250kn platio komad, a mislim da sam vidio na aukcijama da idu po 200kn/komad. SC je i 8 ep je po knjizi.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 20:56   #79
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
250kn platio komad, a mislim da sam vidio na aukcijama da idu po 200kn/komad. SC je i 8 ep je po knjizi.
Hvala!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 14:26   #80
Možda je mudro pričekati Interliber..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.