Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2017., 14:03   #501
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
naravno da mu je pasalo kaj ženi čistunku i sam je odabrao to kaj je odabrao.vjerojatno mu je u glavi bilo-super,poštena žena, nije jebežljiva, nebu varala i tak.
žena tu zapravo nije ništa kriva od početka je znao da je nejebežljiva.
Jednako su žene oduševljene kavalirima koji su bili izrazito nenasrtljivi prije braka...a onda i ostali nenasrtljivi. Dapače, kronično...suzdržani. Nisu oni krivi što su ih birale takve fine.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 06:10   #502
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Jednako su žene oduševljene kavalirima koji su bili izrazito nenasrtljivi prije braka...a onda i ostali nenasrtljivi. Dapače, kronično...suzdržani. Nisu oni krivi što su ih birale takve fine.
Mislim da je tu bitno pitanje dali se treba u ljubavi ili zbog ljubavi mijenjati? Sa jedne strane, za osobu koju voliš skinio bi zvizde s neba, sa druge, osoba koja tebe voli, voli te baš zato što si takav. U teoriji....
blond man is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 07:42   #503
Quote:
blond man kaže: Pogledaj post
Mislim da je tu bitno pitanje dali se treba u ljubavi ili zbog ljubavi mijenjati? Sa jedne strane, za osobu koju voliš skinio bi zvizde s neba, sa druge, osoba koja tebe voli, voli te baš zato što si takav. U teoriji....
U teoriji su teorija i praksa isto...ali u praksi nisu.

I usput, malo je drugaciji problem natjerati se gledati u plafon i misliti na Englesku, nego potaknuti nevoljno tijelo da uspjesno odradi drugi dio price.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 16:45   #504
Blond man
Dalmatinac,jel'da?
Hmm...
Dao sam ti dovoljno hintova...

I,daj malo promisli prije nego tu rijec ljubav prevalis preko ustiju...
Olako ti to,olako...
Sto to znaci da je volis? I ona tebe? A sexa nema,a i kad ga ima,sam kazes,silne pripreme,bio sam u tvojoj kozi,ne moras mi nista pricati

To ti nije ljubav
Znam,znam,TI OSOBNO ne zelis ni cuti nesto drugo
Vjeruj mi,ovo tvoje to nije zivot
U Dalmaciji,svaki je drugi brak takav,vjeruj mi...ili se njoj ili njemu ne sexa
Nemoj zato jer je tako u tvom susjetstvu,a i zbog tih "rici u dobru i zlu" sjebat svoj zivot
Vrati se na moje postove,procitaj jos jednom
Neces bit sretan,a uvjeravat ces se da jesi
I,kad se najmanje nadas,to ce ti se odrazit na zdravlje
Zapamti,sjeti se K H S,sory,ali vidjet ces ukoliko ostsnes u tom braku...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 22:46   #505
Thumbs up

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Blond man
Dalmatinac,jel'da?
Hmm...
Dao sam ti dovoljno hintova...

I,daj malo promisli prije nego tu rijec ljubav prevalis preko ustiju...
Olako ti to,olako...
Sto to znaci da je volis? I ona tebe? A sexa nema,a i kad ga ima,sam kazes,silne pripreme,bio sam u tvojoj kozi,ne moras mi nista pricati

To ti nije ljubav
Znam,znam,TI OSOBNO ne zelis ni cuti nesto drugo
Vjeruj mi,ovo tvoje to nije zivot
U Dalmaciji,svaki je drugi brak takav,vjeruj mi...ili se njoj ili njemu ne sexa
Nemoj zato jer je tako u tvom susjetstvu,a i zbog tih "rici u dobru i zlu" sjebat svoj zivot
Vrati se na moje postove,procitaj jos jednom
Neces bit sretan,a uvjeravat ces se da jesi
I,kad se najmanje nadas,to ce ti se odrazit na zdravlje
Zapamti,sjeti se K H S,sory,ali vidjet ces ukoliko ostsnes u tom braku...
Thanks. Tvoje savjete najviše uzimam u obzir jer, ukoliko se nisi našao u toj koži... Jednostavno ne znaš...
blond man is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 08:09   #506
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Blond man
Dalmatinac,jel'da?
Hmm...
Dao sam ti dovoljno hintova...

I,daj malo promisli prije nego tu rijec ljubav prevalis preko ustiju...
Olako ti to,olako...
Sto to znaci da je volis? I ona tebe? A sexa nema,a i kad ga ima,sam kazes,silne pripreme,bio sam u tvojoj kozi,ne moras mi nista pricati

To ti nije ljubav
Znam,znam,TI OSOBNO ne zelis ni cuti nesto drugo
Vjeruj mi,ovo tvoje to nije zivot
U Dalmaciji,svaki je drugi brak takav,vjeruj mi...ili se njoj ili njemu ne sexa
Nemoj zato jer je tako u tvom susjetstvu,a i zbog tih "rici u dobru i zlu" sjebat svoj zivot
Vrati se na moje postove,procitaj jos jednom
Neces bit sretan,a uvjeravat ces se da jesi
I,kad se najmanje nadas,to ce ti se odrazit na zdravlje
Zapamti,sjeti se K H S,sory,ali vidjet ces ukoliko ostsnes u tom braku...
Cesto me veseli citati tvoje postove, toliko se pjenis i toliko si ustrajan u dokazivanju da me ponekad dignes iz mrtvih
Ali moras shvatiti da tvoji ultimativni postovi ljudima ponekad ne daju prostora za razmisljanje i cesto vjerojatno izazivaju reakciju obrane jer osoba koja tek pocinje analizirati svoj (promaseni) zivot ili brak, odbija prihvatiti da nesto nije u redu i prvo ce traziti sva moguca opravdanja za nesto lose, utapati se u trazenju rjesenja i i tonuti u sve vise razocaranja....sve dok na kraju ili ne odustane ili se pomiri s tim da je tako kako je...

Samo, mozda bi ponekad trebao malo suptilnije pokusati ukazati na neke stvari

Ali eto, ja kao i uvijek, uvijek sam za jos jednu priliku.
Nije ni to idealno, vjeruj mi, i cesto ti se odbije o glavu, ljudi se tesko mijenjaju, osim ako ne ulozis tonu strpljenja i truda, koji cesto budu promaseni, cesto budu dobri potez... jer ta borba cesto je samo pokusaj kupovanja mira.
Stvari nikad vise ne budu iste ili onakce kao na pocetku.
Tj kakve si ih ti zamisljao da jesu.
Sad, ovisi i o tome kakva si osoba. Ako se i u zivotu tesko pokreces i trom si oko poduzimanja koraka na bilo kojoj razini, i svaka akcija najcesce zavrsi u razmisljanju, najvjerojatnije ces ostati u tom braku i biti nezadovoljan i dalje, a ako si kao KHS, tijesit ces stvari u pet minuta i krenuti iz pocetka.
Naravno, ni jedno, ni drugo, a ni moja opcija, nisu garancija zivotnog uspjeha i zadovoljstva.
Opet, puno ovisi kakav si iznutra. Ako si pozitivac, u svemu ces naci neku iskru pozitive, ako nisi, srusit ce te svaka promjena, svaka sitnica koja nije po tvom.

Ugl, sto god odlucio, bitno da si ti u glavi s tim na cisto i u miru. Svi mi sa strane, zivimo samo svoj zivot i mozemo pisati samo svoje dojmove i svoje dozivljaje

Sretan Uskrs, svima koji slave
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 08:36   #507
Jedna baba je znala reči:
Naj dozvoliti da ti muž odlazi iz kuće sa punom puškom!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 08:46   #508
Dugorocno nezadovoljstvo je znak da se nesto mora mijenjati.
U ovom slucaju se treba promijeniti ili on ili partnerica ili oboje ili on treba promijeniti partnericu.
Najgore je ne naparaviti nista.
Cak i promjene na gore su bolje od istog stanja jer ce to potaknuti nove promjene, ali je to ljudima tesko shvatiti.
Vrijeme neumoljivo prolazi, njega ne mozemo nadoknaditi.

Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Jedna baba je znala reči:
Naj dozvoliti da ti muž odlazi iz kuće sa punom puškom!
Mudra baba

Iako, lako za ljubavnicu kad je stanje u braku takvo kakvo je.
Ljubav je da se ljudi spajaju, a ne da se uskracuju i da budu gladni jedno drugog.
To nije ljubav, to je samo bivanje skupa.

Uz to, jebes takvu jadnu nesvjesnu seksualnost. To nitko ne treba trpjeti.

Zadnje uređivanje Azz : 16.04.2017. at 09:32. Reason: spajanje postova
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:41   #509
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
To nije ljubav, to je samo bivanje skupa.

Uz to, jebes takvu jadnu nesvjesnu seksualnost. To nitko ne treba trpjeti.
Bravo...
Meni osobno s vremenom je najveci problem predstavljala cinjenica s kakvom ja to zenom zivim...
Jbg,ne bih s takvom ni razgovarao na cesti,dakle zenom koja sexualnost ne samo svoju nego opcenito,negira,zapostavlja,i tako se ponasa...
Pa kakvi su to ljudi?
Zar ne shvacaju da imaju problem?
I,za razliku od blond mana,moje bivsa je bila prije todjenja djece dovoljno sexualna...
Dakle,ovo je bila svjesna promjena,naprosto njen izbor,a razloge nije zeljela promisljati...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 13:09   #510
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Jedna baba je znala reči:
Naj dozvoliti da ti muž odlazi iz kuće sa punom puškom!

to je ono - musko mora uvijek biti punog zeluca i praznih jaja?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 22:35   #511
Nisam u braku, ali se sjećam kad sam u jednoj vezi odjednom izgubila želju za sexom sa tadašnjim momkom. Ostavila sam ga ubrzo nakon toga.
Mislim da je onome komu fali sexa u braku užasno teško, ali je puno teže drugoj strani koja sebe primorava da se sexa zbog bračne dužnosti, a nije joj do toga. Ja znam da ja ne bih mogla.
Ovaj KHS je toliko bijesan na svoju bivšu da to isijava iz svakog posta. Ne znam što je tu još bilo, ali ako je samo nedostatak želje za sex (s njim) jedini razlog, pa ono, nije ni njoj bilo lako. Ne možeš se prisiliti da nekoga želiš u krevetu. Ili želiš ili ne želiš. Neke žene mogu sebe natjerati na sex sa muškarcima koji ih ne privlače sexualno, a druge to ne mogu ili neće.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 23:01   #512
Nije ni seks garancija za sretan brak.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 07:34   #513
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Nije ni seks garancija za sretan brak.
Komunikacija, otvorenost, iskrenost, poštivanje partnera su garancija za sretan brak, a seks je produkt svega toga. Možeš imati fenomen seks i loš brak. Loš brak s vremenom utječe i na seks.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 10:03   #514
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Komunikacija, otvorenost, iskrenost, poštivanje partnera su garancija za sretan brak, a seks je produkt svega toga. Možeš imati fenomen seks i loš brak. Loš brak s vremenom utječe i na seks.
Potpuno se slazem s tobom. S tim da sam bila u navedenoj situaciji i trebala bih sada ici u sirinu da opisem svoje iskustvo.

Definitivno, ako je brak u krizi i stvari su lose, dobar seks moze kupiti mir. Ali ne i srecu.
Seks je potreba i svakako je bolje kad ga ima. Jer kad seksa nema, da i sve ostalo stima, pocet ce skripati ako ga nedostaje.
Ali realno, on nece postaviti stvari na bolje, niti ce ih vratiti u pocetno stanje, ako su stvari nacete i nagrizene.

I sad kad citam sve ovo, da se brakovi raspadaju zbog seksa....ne znam. Vjerojatno tu ni druge stvari ne stimaju i pitanje je koliko bi eventualno redovitiji seks spasio taj brak. Uvijek su dvije strane u pitanju. Jedna kojoj seks fali i ona druga koja seks odbija. I oboje su vjerojatno nesretni iz nekih svojih razloga.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 10:28   #515
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Komunikacija, otvorenost, iskrenost, poštivanje partnera su garancija za sretan brak, a seks je produkt svega toga. Možeš imati fenomen seks i loš brak. Loš brak s vremenom utječe i na seks.
A bogami i loš seks utječe na kvalitetan brak. Ako je seks loš piši kući propalo.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:22   #516
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Potpuno se slazem s tobom. S tim da sam bila u navedenoj situaciji i trebala bih sada ici u sirinu da opisem svoje iskustvo.

Definitivno, ako je brak u krizi i stvari su lose, dobar seks moze kupiti mir. Ali ne i srecu.
Seks je potreba i svakako je bolje kad ga ima. Jer kad seksa nema, da i sve ostalo stima, pocet ce skripati ako ga nedostaje.
Ali realno, on nece postaviti stvari na bolje, niti ce ih vratiti u pocetno stanje, ako su stvari nacete i nagrizene.

I sad kad citam sve ovo, da se brakovi raspadaju zbog seksa....ne znam. Vjerojatno tu ni druge stvari ne stimaju i pitanje je koliko bi eventualno redovitiji seks spasio taj brak. Uvijek su dvije strane u pitanju. Jedna kojoj seks fali i ona druga koja seks odbija. I oboje su vjerojatno nesretni iz nekih svojih razloga.
Vjerujem da se brakovi raspadaju zbog seksa. Smatram seks jako važnim za bliskost partnera, kao i čisto fiziološka potreba. Ali nisu svi raspadi isključivo zbog seksa jer je sam po sebi postao loš. Moje iskustvo, iskustvo bliskih ljudi s kojima sam pričala je da neke druge stvari, neki drugi problemi koji se ne rješavaju odraze se i na seks. Tada seks postaje fokus problema, a pravi problem koji je doveo do toga ostaje neprimjetan.

Josuha, loš seks utječe na svaku vezu. Rekla sam da dobar seks nije garancija za uspješan brak ako i druge stvari u tom braku ne funkcioniraju.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:39   #517
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Vjerujem da se brakovi raspadaju zbog seksa. Smatram seks jako važnim za bliskost partnera, kao i čisto fiziološka potreba. Ali nisu svi raspadi isključivo zbog seksa jer je sam po sebi postao loš. Moje iskustvo, iskustvo bliskih ljudi s kojima sam pričala je da neke druge stvari, neki drugi problemi koji se ne rješavaju odraze se i na seks. Tada seks postaje fokus problema, a pravi problem koji je doveo do toga ostaje neprimjetan.

Josuha, loš seks utječe na svaku vezu. Rekla sam da dobar seks nije garancija za uspješan brak ako i druge stvari u tom braku ne funkcioniraju.
Kod nas nikad seks nije bio upitan.
Doduse, i dan danas, seks je za nas izvan okvira u koji se inace seks utrpava u braku.
Uvijek je bio nevezan za probleme, i cak i kad smo imali najvecih problema, seks je bio redovit.
Ali vjerojatno mi nismo mjerilo, bar po tom pitanju, pa je glupo da uopce ulazim u bilo kakve rasprave.
Ugl slazem se s tim sto si ti napisala, u stvari isto smo napisale, ali na drugaciji nacin.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:33   #518
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Kod nas nikad seks nije bio upitan.
Doduse, i dan danas, seks je za nas izvan okvira u koji se inace seks utrpava u braku.
Uvijek je bio nevezan za probleme, i cak i kad smo imali najvecih problema, seks je bio redovit.
Ali vjerojatno mi nismo mjerilo, bar po tom pitanju, pa je glupo da uopce ulazim u bilo kakve rasprave.
Ugl slazem se s tim sto si ti napisala, u stvari isto smo napisale, ali na drugaciji nacin.
Definitivno, univerzalno pravilo ne postoji. I ja sam u životu funkcionirala po nekom svom viđenju: probleme koje se tiču isključivo mene i partnera sam odmah rješavala i nije se održavalo na polje seksa sve dok nisam naletila na partnera koji je seksom pokušavao rješavati (stavljati pod tepih) probleme. Sa mnom to nije mogao, morao se suočiti s problemom. U prijašnjim vezama je tako postupao pa te veze nisu baš slavno završile. Imali su seks, ali nisu imali partnerski odnos.
Svakodnevni ili životni problemi nisu mi bile relevantne da bi utjecale na seks.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 18:05   #519
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Potpuno se slazem s tobom. S tim da sam bila u navedenoj situaciji i trebala bih sada ici u sirinu da opisem svoje iskustvo.

Definitivno, ako je brak u krizi i stvari su lose, dobar seks moze kupiti mir. Ali ne i srecu.
Seks je potreba i svakako je bolje kad ga ima. Jer kad seksa nema, da i sve ostalo stima, pocet ce skripati ako ga nedostaje.
Ali realno, on nece postaviti stvari na bolje, niti ce ih vratiti u pocetno stanje, ako su stvari nacete i nagrizene.

I sad kad citam sve ovo, da se brakovi raspadaju zbog seksa....ne znam. Vjerojatno tu ni druge stvari ne stimaju i pitanje je koliko bi eventualno redovitiji seks spasio taj brak. Uvijek su dvije strane u pitanju. Jedna kojoj seks fali i ona druga koja seks odbija. I oboje su vjerojatno nesretni iz nekih svojih razloga.
"dobar sex može kupiti mir"
slažem se,ali samo onom partneru koji može funkcionirati tako da
odvoji sex od postojećeg problema u braku ili vezi.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:31   #520
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
"dobar sex može kupiti mir"
slažem se,ali samo onom partneru koji može funkcionirati tako da
odvoji sex od postojećeg problema u braku ili vezi.
Zanimljiva izreka. Nisam ju doživio dosada. Moje iskustvo kaže da je seks obično prva žrtva kada veza zapadne u probleme. Onako, poput kanarinca u rudniku ili lakmus papira.

Neobična mi je pojava trpanja problema pod tepih pomoću dobrog seksa. Pitam se bi li imao išta protiv?
Potjeh. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.