Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2017., 12:16   #1581
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
onda prijavi konkretne slučajeve, zovi inspekciju...

Naslov teme implicira da bi to trebao regulirati ustavni sud.
Tad to više nema veze sa bukom...

A tko će?
Kako nema veze s bukom, ima veze itekako, samo i jedino s bukom.
Kako da prijavim, kada im je dozvoljeno, samo njima, da se na njih zakon ne odnosi. Znači sutra se netko može sjetiti još deset puta poglasit zvona i svima nam mogu popucat bubnjići, ali ne, na njih se zakon ne odnosi???

I da, to nije točno to s Europom, ne sjećam se da sam igdje u "turbokatoličkim" zemljama Irskoj, Italiji ili Španjolskoj (koje sam proputovala uzduž i poprijeko) čula crkvena zvona da toliko bučno i dugotrajno zvone... ali naravno mi hrvati patimo od toga da budemo veći Pape od Pape....ne znam jesu li to neki kompleksi i kome Crkva u Hrvatskoj želi nešto dokazati ili pokazati maltretiranjem građana?????
mirjam is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 12:42   #1582
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Gle ga kako se izvlači. Pozoveš me k sebi i onda se skupa odšećemo do rodbine da se ja vlastitim ušesima osvjedočim o glasnoći zvonjave.
Koliko sam ja shvatio....moramo kod moje rodbine i onda u krevet....da vidimo jel se ispada. Izvlačenje mi je middle name.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 01.06.2017. at 13:55.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 15:24   #1583
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ozbiljno misliš da to župnici snagom svojih ručica potežu konope koji njišu zvona?

i tamo gdje uopće još zvone prava zvona, njiše ih mehanizam pogonjen električnom strujom. a na puno mjesta montirani su zvučnici i pojačala. župnik isprogramira jačinu i učestalost zvonjenja i stisne enter - ne mora ni biti prisutan kad to trese susedstvo. naravno da jesu pojačali glasnoću, ne lažu svi.

i naravno da treba ograničiti i drugu buku, kad god je to u ljudskoj domeni. gromovi su božji i pred njima trebamo , a ne pred egomanijacima koji uživaju u maltretiranju okoline. da ti netko potpuno istim decibelima i učestalosti turira motocikl pred prozorom, kladim se da bi isti dan bilo policije ili razbijenih glava.
Bože mili, kakvi zvučnici?!

Znam da se u minaretima sada prakticiraju često zvučnici sa snimkom mujezina, dakle da to često nije uživo. Ali zvonjava krščanskih zvona je uživo, nije snimana. Jasno, da danas konope uglavnom ne vuku župnici, ni drugi ljudi, nego elektrika.

Zvučnici.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 15:32   #1584
Kranjski Janez
Bez uvrede, ali potpuno si neinformiran o ovoj temi.
mirjam is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:06   #1585
Janez ima opran mozak..
Kao i na minaretima - za zaglupljivanje naroda ( a onoga tko se usudi prigovoriti - proglase crnim vragom ) i na crkvama ( ne na svima) su montirani megafoni koji prenose misu - kao za vjernike koji nisu u crkvi i nevjernike da znaju tko tu kolo vodi.
Ako tko i podigne glavu "ovaj" mu pokaže križ, a on pada na koljena.
Vide "naši" kako imami imaju kontrolu pa što ne bi i oni...
Prestrašno koliko je zaglupljenih ljudi ..sljepih kraj zdravih očiju.

Pogledaj ispod sata lijevi i desni prozorček pa reci šta si našao..?
https://www.google.hr/maps/@43.90688...7i13312!8i6656
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 01:59   #1586
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Janez ima opran mozak..
Kao i na minaretima - za zaglupljivanje naroda ( a onoga tko se usudi prigovoriti - proglase crnim vragom ) i na crkvama ( ne na svima) su montirani megafoni koji prenose misu - kao za vjernike koji nisu u crkvi i nevjernike da znaju tko tu kolo vodi.
Ako tko i podigne glavu "ovaj" mu pokaže križ, a on pada na koljena.
Vide "naši" kako imami imaju kontrolu pa što ne bi i oni...
Prestrašno koliko je zaglupljenih ljudi ..sljepih kraj zdravih očiju.

Pogledaj ispod sata lijevi i desni prozorček pa reci šta si našao..?
https://www.google.hr/maps/@43.90688...7i13312!8i6656
E, sad, moj opran mozak. Ako je crkva premalena, kao što izgleda ova u kraju di živi general Ante, da bi svi ušli na nedeljnu misu, to sa megafonima je opcija. To sam ja već nerijetko vidia. Isto ih montiraju na nekim većim slavljima, praznicima itd.

Ali to u Pakoštanima, jer oni nemaju zvona? To bi mi bilo jedino obrazloženje, da se možda negdi pušta snimka zvonjave putem zvučnika umjesto autentične zvonjave. Ja za takav slučaj u mojoj državi ne znam. Sigurno se nigdi u Sloveniji umjetno ne ojačava prirodni zvuk, koji stvaraju crkvena zvona, dovoljno je jak sam po sebi. Jako sumnjam, da bi netko u Hrvatskoj nešto takvo činio. Osim ako možda ( još) nema zvona u crkvenom tornju.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 08:08   #1587
Da crkva je premalena i ne mogu svi ući na nedeljnu misu.
Zato jesu zvučnici - megafoni.

Ali.. istim se razlogom poveo i onaj na minaretu - ne mogu svi ući u đamiju pa ću postaviti zvučnike da me bolje čuju, a nakon par godina i megafone da me se čuje i 1 km daleko.
Jer do kuda me se čuje dotle seže moja vjera...

Pa što bi onda trebalo napraviti u ZG - SVI vjernici ne stanu na nedeljnu misu pa će Bandić i Grad postaviti zvučnike da se čuje do Zaprešića?

Kao što se veliki Hrvat dokazuje urlanjem i priglupim rečenicama koje je pregazilo vrijeme tako se i veliki vjernik želi dokazati glasnom zvonjavom i ( u trendu) zvučnicima. Pa tko glasniji - veći je vjernik.
Zamisli ZG za 20 godina- takmaci su župe - veći vjernici su oni koji su uspjeli kupiti veće i jače megafone...
Danas je ISTO u Egiptu. Nebo se ORI od megafona sa minareta , a đamija do đamije ( svaki kilometar) - ne čuješ vlastite misli od buke..
A ne bumo rekli da su oni "dole" napredniji od nas ... pa što se u njih ugledavamo?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 08:13   #1588
Možda zato jer zvučnici ne služe tome čemu ovaj Sherlock implicira da služe...
Nego da misu u rijetkim prigodama blagdana te crkve i sl. čuju i vjernici za koje u ovoj očito malenoj crkvi nije bilo mjesta pa ih dio, koji puta ostane na ovom platou ispred.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 18:03   #1589
Na platou ostanu njih desetak kojima se nutra ne ulazi već su tamo da selo ne prića...
Kako god mi tvrdili ovo ili ono bilo bi mi najdraže da se zvonjava, trube i pjevanje dozvoli zakonom te da se ogranići vrijeme na (recimo) od 7 ujutro do 23 naveće. Neka se propiše trajanje i jakost u decibelima.
Neka se propiše i dozvoli da se smiju imati megafoni ( takođe koje jačine).
Nisam blizu crkve, ali ponekad me u 6 ujutro probude zvona..jednom iz Vlaške ili Zvonimirove, a drugi puta s Ivanićgradske (ovisi kako vjetar nosi zvuk).
Majke ti pa kome zvoniš u 6 ujutro i radi koga ?
Svi imamo satove .. pravi će vjernik biti tamo bez obzira na zvonce ..niti radi zvonca on dolazi.
U produžetku razmišljanja..ne znam kako je stanovati u okolici đamije.
Je li njima propisano "ponašanje" u vezi buke?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 19:33   #1590
Ja živim blizu džamije i sad je ok osim kad imaju Bajram onda raspale pjevanje i molitvu na zvučnik, ali hvala Bogu ne traje dugo. '80-ih je bilo puno gore, stalno se čulo urlanje( da ne kažem nešto gore) skoro cijeli dan.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 23:46   #1591
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
E, sad, moj opran mozak. Ako je crkva premalena, kao što izgleda ova u kraju di živi general Ante, da bi svi ušli na nedeljnu misu, to sa megafonima je opcija. To sam ja već nerijetko vidia. Isto ih montiraju na nekim većim slavljima, praznicima itd.

Ali to u Pakoštanima, jer oni nemaju zvona? To bi mi bilo jedino obrazloženje, da se možda negdi pušta snimka zvonjave putem zvučnika umjesto autentične zvonjave. Ja za takav slučaj u mojoj državi ne znam. Sigurno se nigdi u Sloveniji umjetno ne ojačava prirodni zvuk, koji stvaraju crkvena zvona, dovoljno je jak sam po sebi. Jako sumnjam, da bi netko u Hrvatskoj nešto takvo činio. Osim ako možda ( još) nema zvona u crkvenom tornju.
Jozo moj, ak si ti Janez, ja sam Jovo.
Aj odjebi više s tim "slovenskim" muljanjem i petljanjem.
Crkve nemaju zvučnike isto ko ni gromobrane...

Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Možda zato jer zvučnici ne služe tome čemu ovaj Sherlock implicira da služe...
Nego da misu u rijetkim prigodama blagdana te crkve i sl. čuju i vjernici za koje u ovoj očito malenoj crkvi nije bilo mjesta pa ih dio, koji puta ostane na ovom platou ispred.
Pa nek slušaju preko gejfona ili radija, ne bi li to bilo bolje rješenje za sve?

Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
Ja živim blizu džamije i sad je ok osim kad imaju Bajram onda raspale pjevanje i molitvu na zvučnik, ali hvala Bogu ne traje dugo. '80-ih je bilo puno gore, stalno se čulo urlanje( da ne kažem nešto gore) skoro cijeli dan.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Užas, nemrem to ni zamislit.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 01:53   #1592
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jozo moj, ak si ti Janez, ja sam Jovo.
Nisam ja Janez, naravno, ali toliko manje neki Jozo. Valjda nije ni tvoje ime Judo i prezime Lino, a? Inače, npr. tvoja prijateljica nasmijanonebo ipak zna, kako mi je ime. Ali šta je to važno?

A kranjski janezi su bili elitni slovenski planinski puk odnosno regiment u vrijeme Franje Josipa. Nisam ni očekivao, da ti to znaš, pa evo ti info ...
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:50   #1593
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Nisam ja Janez, naravno, ali toliko manje neki Jozo. Valjda nije ni tvoje ime Judo i prezime Lino, a?
Kao što nisi ni Slovenac.
Jebiga, nisi dovoljno koncentriran dok pišeš pa te se da skužiti da petljaš.
Kako ono ide: jaz sem fant kaj se kliče Sulijo...

Quote:
Inače, npr. tvoja prijateljica nasmijanonebo ipak zna, kako mi je ime. Ali šta je to važno?
Jedan Slovenac, pripadnik uljuđene Europe, zacijelo nikad ne bi u svoje podle igre upleo tuđe prijateljice. Proziran si.

Quote:
A kranjski janezi su bili elitni slovenski planinski puk odnosno regiment u vrijeme Franje Josipa. Nisam ni očekivao, da ti to znaš, pa evo ti info ...
Hvala na informaciji, ja sam mislio da su bili janjičari Hasan-paše Sokolovića...

No, pustimo to: činjenica je da je veliki broj (a vjerojatno i većina) crkvi u RH uveo elektronski sustav maltretiranja građana bukom.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 20:04   #1594
Ne, ne, nisam Slovenac, naravno. Ja sam alpski Hrvat. A možda i Njemac. Ili bolje, neki jodler tamo gore. Paše mi crkvenjava zvonjava valjda zbog toga, jer sam naviknut, da mi svaki čas zvone krave oko mene. Znaš ti tko je stvarno ćinio sve, da bi moje prece uvjerio, da oni ne mogu bit Slovenci? Talijanski fašisti. Ako ne bi bilo tako, ja bih se vjerovatno danas javljao iz Trsta, a ne iz Ljubljane.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:10   #1595
...pobjegla ti istina.. i sada mi je sve jasno:

Paše mi crkvenjava zvonjava valjda zbog toga, jer sam naviknut, da mi svaki čas zvone krave oko mene.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 01:54   #1596
cini mi se da se moze pojednostaviti i reci da oni koji zive malo dalje podrzavaju zvonjavu, dok oni malo blize joj se protive.
pa da okrenemo teze, ajmo napraviti akciju "dajmo im da cuju" i zahtjevati da se postave zvona svakih 200m kako niti jedan vjernik, a ima nas 85%, ne bi bio zakinut za prekrasan zvuk zvona u sitne nocne sate.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:25   #1597
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
cini mi se da se moze pojednostaviti i reci da oni koji zive malo dalje podrzavaju zvonjavu, dok oni malo blize joj se protive.
pa da okrenemo teze, ajmo napraviti akciju "dajmo im da cuju" i zahtjevati da se postave zvona svakih 200m kako niti jedan vjernik, a ima nas 85%, ne bi bio zakinut za prekrasan zvuk zvona u sitne nocne sate.
Ima i jednostavnije rješenje: ja sam daleko od crkve i zvonjave, a netko drugi preblizu. Možemo se zamijeniti za stanove (ako su podjednake vrijednosti).

Šalim se, naravno. Ne želim se seliti, a nisam (još) ni vlasnica stana.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:55   #1598
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ima i jednostavnije rješenje: ja sam daleko od crkve i zvonjave, a netko drugi preblizu. Možemo se zamijeniti za stanove (ako su podjednake vrijednosti).

Šalim se, naravno. Ne želim se seliti, a nisam (još) ni vlasnica stana.
Onda bi ovi koji bi ope bili dalje govorili da im ne smeta crkvena zvonjava.
Moze se to vrlo jednostavno rjesiti, postave se zvucnici, cak j ne treba pravo zvono.

Samo, zanima me ako bi usred noci preko zvucnika pustao glasno crkvenu zvonjavu, krsi li to zakon o javnom redu i miru ili ne?
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 02:26   #1599
Da, tvoje emitiranje zvonjave remeti javni red i mir.
Samo je buka sa i iz vjerskih objekata izuzeta iz Zakona o zaštiti od buke.

BTW, za one koji ne znaju: www.zmz.hr i www.crkvena-zvona.com
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 14:12   #1600
Nasmije me svaki put, ljudi se znali ismijavati kad zovu malnara i nocnu moru, ili onog vidovitog milana, a isti su ustvari sa svojom religijom, nema razlike. Medjutim znao sam uvijek stavit ovaj link kad mi pokusavaju cestitati bozic, em je intelektualno, em je duhovito ali najvise istinito:

https://www.youtube.com/watch?v=xDFZflAfhy0
SevaMirogojcek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.