Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 22:52   #8001
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Ima li itko kakvu preporuku restorana za Zadar?
Idem na nekoliko dana, pa ako me možete "usmjeriti" prema nečemu što bi vrijedilo isprobati bila bih vam jako zahvalna.
radi li jos onaj restoran u kojem posluzuju gliste? evo, ja bi to isprobao (ozbiljno)
gmit is online now  
Old 19.06.2017., 23:20   #8002
gmit, nemam pojma o čemu se radi, ali definitivno nisam gliste imala na umu kad sam postavljala pitanje
samotna šetačica is offline  
Old 19.06.2017., 23:48   #8003
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Ima li itko kakvu preporuku restorana za Zadar?
Idem na nekoliko dana, pa ako me možete "usmjeriti" prema nečemu što bi vrijedilo isprobati bila bih vam jako zahvalna.
Tip restorana nije važan, bitno da je fino. Primam i preporuke kamo otići na desert.
Nas dvoje smo nedavno bili u Bistro Gušti i bilo je odlično
Pizza/tjestenina/tortille/salate/roštilj, ništa svemirski, ali jako fino, pristojne cijene i porcije i dobra posluga.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 20.06.2017., 09:14   #8004
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Ima li itko kakvu preporuku restorana za Zadar?
Idem na nekoliko dana, pa ako me možete "usmjeriti" prema nečemu što bi vrijedilo isprobati bila bih vam jako zahvalna.
Tip restorana nije važan, bitno da je fino. Primam i preporuke kamo otići na desert.
Niko.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 20.06.2017., 11:16   #8005
meni je bruschetta je ostala u lijepom sjećanju u zadru prije jedno 4 god. doduše, ali ipak...
ma.nx is offline  
Old 20.06.2017., 12:09   #8006
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
gmit, nemam pojma o čemu se radi, ali definitivno nisam gliste imala na umu kad sam postavljala pitanje
Mi smo bili u konobi Rafaelo na vrlo pristojnom rostilju,
Iako smo inicijalno htjeli u Pet bunara, no bas tad su pripremali predstavljanje novog chefa pa to popodne nisu radili.
Deedy is offline  
Old 20.06.2017., 12:41   #8007
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Ima li itko kakvu preporuku restorana za Zadar?
Idem na nekoliko dana, pa ako me možete "usmjeriti" prema nečemu što bi vrijedilo isprobati bila bih vam jako zahvalna.
Tip restorana nije važan, bitno da je fino. Primam i preporuke kamo otići na desert.
Niko (riba), Pet bunara (za tradicionalnu hranu u modernoj verziji), Tamaris (za janjetinu), Bruschetta i Mamma mia (za pizzu i tjesteninu).
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 21.06.2017., 09:57   #8008
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Mi smo bili u konobi Rafaelo na vrlo pristojnom rostilju,
Iako smo inicijalno htjeli u Pet bunara, no bas tad su pripremali predstavljanje novog chefa pa to popodne nisu radili.
Je i mi smo bili u Rafaelu. Pristojan roštilj, pristojne cijene.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Old 23.06.2017., 01:21   #8009
Gdje na ribu u Zagrebu?
elise is offline  
Old 23.06.2017., 01:43   #8010
Preporučite mi restoran

Kod Vukušića na Žitnjak.
DeeJay Dee is offline  
Old 23.06.2017., 12:00   #8011
Restoran Bonaca
BigDaddy is offline  
Old 23.06.2017., 12:17   #8012
Quote:
elise kaže: Pogledaj post
Gdje na ribu u Zagrebu?
Ovo je teško pitanje. Otkad se Baltazar srozao i zjapi prazan ja više ne znam kamo da odvedem malo značajnije poslovne partnere na ribu.
Bonaca, Vukušić i Ponistra imaju jako dobru ribu ali npr Vukušić radi samo za ručak, zatvara u 19 sati.
Bonaca mi je onak, jadnička što se tiče uređenja a isto tako i Ponistra.
Meni je tamo ugodno i sama nemam problema s uređenjem ali nije za malo važnije prilike.
Korčula, to je postala stvarno drugorazredna birtija, nema stolnjaka, stol je bio prljav kada smo bili prije nekoliko dana a na njemu samo malo rafije. Konobar spor i nezainteresiran, hrana , osim hobotnice koja je još uvijek OK, baš baš loša.
I sada mi ostaje samo DUbravkin put koji još nisam ni probala. Da li je za preporučiti?
BANANAFISH is online now  
Old 23.06.2017., 13:30   #8013
Za poslovne ručkove Primošten, Bota Šare i Konoba Dida u Petrovoj.
BigDaddy is offline  
Old 23.06.2017., 16:46   #8014
Cuj je li Dubravkin put za preporuciti? pa naravno da jest... ali gledajuci upit o ribi u Zg stvara se pitanje zeli li osoba vulgaris izvrsnu ribu (vulgaris molim ne shvatiti kao minus) ili nesto sto ide u visu kuhinju u tematici pripreme ribe u restoranima. Ako je ovo drugo, onda bi i oba Apetita i Dubravkin put i abOvo i jos stogod njih dali odgovor na to...
Bacite oko na menije pa vidite koje je The za vas ovaj tren. Za mene je recimo oboje super
Konoba Primosten je u prvoj skupini jedna od top... i ostale navedene su vrh u Zg zadnje vrijeme.
Deedy is offline  
Old 23.06.2017., 20:10   #8015
Pita me od prijatelja žena (koja je Australka) gdje se u Hrvatskoj može pojesti dobar burek i ja nemam pojma što da joj kažem

Da malo bolje objasnim: ona bi radila intervju za australski časopis s nekim tko radi tradicionalan burek tako da u pitanju može biti i osoba koja doma priprema burek, ne nužno restoran.
Molim vas pomažite jer ja zaista ne znam!
bejo is offline  
Old 24.06.2017., 00:43   #8016
Nek zove onu iz Mesnicke ciji ducan navodno vise ne radi, osim za naruzbe i grupe itd.
Deedy is offline  
Old 24.06.2017., 01:40   #8017
u Mostovima u Radnickoj su imali poseban dio u kojem se jeo burek, svaki dan je bilo po 4,5 vrsta... nisam dugo bio pa ne znam jel jos postoji
Krkimir is offline  
Old 24.06.2017., 01:54   #8018
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Pita me od prijatelja žena (koja je Australka) gdje se u Hrvatskoj može pojesti dobar burek i ja nemam pojma što da joj kažem

Da malo bolje objasnim: ona bi radila intervju za australski časopis s nekim tko radi tradicionalan burek tako da u pitanju može biti i osoba koja doma priprema burek, ne nužno restoran.
Molim vas pomažite jer ja zaista ne znam!

Možda bolje da pita u Bosni .... kao tradicionalnom kraju bureka.
DeeJay Dee is offline  
Old 24.06.2017., 07:56   #8019
Ajmo pomoć. Trebam brzu preporuku za danas - potez Osijek-Vukovar-Ilok. Kuhinja nije bitna (gablec/tradicionalna/pizza) samo da ne bude iznenađenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 24.06.2017., 08:09   #8020
Osijek.

Zicer ti je Rustika.
Vrlo solidan mesni menu, porcije pristojne, cijene korektne, ćenifa čista.
Promet velik.
Pizza korektno djeluje, no nisam još jeo.
Parking se da naći, ali često bude gužva metropolskog tipa.
Mudro je provjeriti telefonom, često imaju grupe na klopi.

Corner.
Mesne porcije uistinu obilne, čak i po mojim kriterijema.
Cijene više nego korektne.
Ćenifa čista.
Imaju odvojenu salu (svatovi, krstitke).
I to bi telefonom provjerio.

U kompleksu stadiona NK Osijek- Restoran plavo-bijeli, navodno jako dobar, no nisam bio.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.