Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2017., 17:49   #1
Ulje konoplje i tumori kod pasa - iskustva

Pozdrav svima,

Prije svega nekoliko dana psu je dijagnosticiran tumor bubrega sa mini metastazama na gusteraci. Bubreg je izvadjen no sada bi trebala uslijediti kemoterapija. Zanima me kako psi podnose kemoterapije i da li je itko probao "prirodno" s tim uljem konoplje tretirat tumorozne promjene kod pasa.
Hvala.
kklleeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:48   #2
Prva stvar, kod nas je ilegalno, pa to imaj na umu.
Druga stvar, ako vec i uspijes nabaviti, pazi kaj uzimas - iskljucivo provjereno, ostalo je bacanje novaca.
Treca stvar, ne ocekuj da ce djelovati na povlacenje tumora - nema podataka. Ono na sto ce sigurno djelovati dobro su nuspojave kemoterapije (iliti, dobro rjesava mucninu, potice apetit, djeluje kao odlican analgetik).
Cetvrta stvar, TITRAJ DOZU. Ne znam koliki je pas ali pocni s 1/4 ljudske doze pa kad vidis kako reagira, mozes polako lagano povecavati ako ima potrebe.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 10:31   #3
Ma kod nas je sve ilegalno!

Neki dan, prije operacije i svega, psa koji evidentno jedva hoda što od starosti a što zbog stanja u koje je bio, komunalac i drot mi priđu i kazne me jer pas nije bio na lajni. Tamo gdje sam ga šetala, kako se ono kod nas kaže, "nema pasa" - napuštena tvornica, mic livade i sunceve zrake.

Kad sam išla platit kaznu u poštu, gđa. na šalteru se onako od srca nasmijala puna empatije prema meni i sarkazma prema našem usranom sustavu.

Sreća u nesreći je da znamo tko to kupuje legalno preko recepta pa cemo "posudit" mic za štih probu. Ako se pokaže učinkovitim, ma ja odležim njihovu kaznu sa osmjehom na licu ako znam da sam živom biću pomogla i produžila život i život mu napravila kvalitetnijim. Pas je meni obitelj.

I znam za omjere, da treba pazit na to, da se, ako se uzima ilegalno, da treba stostruko provjerit..... sve sam to već prošla kada je prijateljičina sestra u 33oj godini u mjesec dana otišla od raka d.crijeva. Tada sam se načitala o tome....hrpu. Samo, jasno, nikada nisam naišla na tekst kako to djeluje na životinje. Šta da kažem kada smo u tih mjesec dana došle do tima Ricka Simpsona (putem maila, jasno) koji su nam dali par savjeta ali.... sve je nažalost bilo puno prekasno.

Kakogod, hvala na odgovoru
kklleeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:26   #4
Klea, ako govorimo o ulju od kanabisa (medicinski kanabis), to jest propisano samo za pojedine (ljudske) dijagnoze, inače je ilegalno. Međutim, mene Natura Trade International stalno zasipa ponudom za konopljino ulje i prodaje ga potpuno legalno, kao alternativni pripravak.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 09:12   #5
Može li iskustvo s uljem kod mačke?

Dijagnoza - sarkom mekog tkiva.

Terapija - pola zrna riže dnevno oralno, s tim da je prethodila faza privikavanja s manjom dozom.

Istovremeno mazanje uljem izrasline.

Nuspojava: pospanost

Rezultat: izraslina se smanjila.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 09:03   #6
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Može li iskustvo s uljem kod mačke?

Dijagnoza - sarkom mekog tkiva.

Terapija - pola zrna riže dnevno oralno, s tim da je prethodila faza privikavanja s manjom dozom.

Istovremeno mazanje uljem izrasline.

Nuspojava: pospanost

Rezultat: izraslina se smanjila.
Dakle pomaze! ❤❤❤
Bas mi je drago procitati takva pozitivna iskustva. Bravo za malog macica i Vas koji ste preuzeli rizik i odlucili pomoc.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
kklleeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 09:11   #7
Da, znam za ova ulja koja su bogata CBDom (supstanca koja nije opijat) - ta se mogu bez problema kupiti tu kod nas. Medjutim, kod vecine dijagnoza, CBD nema ucinka.
Supstanca THC je ta koje treba biti "u izobilju" i koja onda, kako kod koje bolesti, pomaze ili olaksava.
To je zapravo ono o cemu ljudi pricaju kada govore o "kvaliteti" i kupnji na crno - da nije zalijevano kemikalijama da sto brze naraste, da nije pomjesano sa, tipa, maslinovim uljem radi dobivanja na kolicini (lupam sad bezveze) i da su omjeri tih supstanci (THCa i CBDa) primjereni dijagnozi za koju su namjenjeni.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
kklleeaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.