Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 23:55   #61
Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
a gdje sam napisala da mi je lose pa se zalim? ti projiciras, al bitno da vidis moje projiciranje. gle, ja sam dosla napisat samo svoje misljenje, ti napisi svoje curi i to je to. ne znam sto si toliko nabrijan kao da odlucuje o tvojim jajima. rekla je da je sve praznike provodila u toj zemlji znaci iskustvo nije temeljeno samo na razdoblju kada je bila dijete i jest stagnacija ako je nesretna ovdje a nista ne poduzme po tom pitanju. zali boze mladosti, zivota i svog njenog potencijala. zasto se ti toliko brines o necemu sto se jos nije desilo a to je da ce mozda biti nesretna ako ode? pa ako ce biti nesretna otici ce negdje drugdje. hrvatska joj ne pase i to je ponovila mali milijun puta. zasto tebe to toliko mori?
Ne projiciram ništa, samo kažem da bilo kakva priča o kvaliteti ili nekvaliteti tvoje veze nije tema. Napisala si svoje mišljenje i to stoji, ali to i dalje nema nikakve veze s tvojom vezom. Isto tako, praznici su jedno, život je drugo. Stoji i to da joj nitko ne brani da donese odluku s kojom će biti sretna, bilo gdje da to bude. Ako joj Hrvatska ne paše, ne treba se patiti i neka to objasni svom dragom, ne tebi, a ni meni.

Ne mori mene apsolutno ništa (ako ne računamo da sam ostao bez sladoleda večeras), ali mori nju i njega pa se onda vratimo na moj post i činjenicu da trebaju otvoreno razgovarati, sve karte staviti na stol i donijeti zrelu i racionalnu odluku, najbolju za oboje.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 00:07   #62
Nisam psihijatar, ali jedan mi je davno rekao kako je godinama dolazio iz Zagreba gdje se zaposlio, na more, kući, u Dalmaciju, u lijep grad, sređenu obitelj, u posjete, ljetovanja, kad god je bio u prilici. I išao je kući.

U jednom momentu, kroz duže vrijeme, nakon više godina, naprosto osjeti da ide kući u Zagreb, kad se vraća, da sad pripada ovdje.


Iz drugog posta se saznalo da je autorica, ipak, okružena ljudima, da ima i prijatelje i posao. Pa nije to malo...

Ja bih odustala od odlaska, dala šansu ljubavi.
Ako veza ili možebitno brak ne uspiju, s perspektivnim zanimanjem se može otići i u četrdesetima.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 00:15   #63
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post

Ja bih odustala od odlaska, dala šansu ljubavi.
Ako veza ili možebitno brak ne uspiju, s perspektivnim zanimanjem se može otići i u četrdesetima.
Da, samo što je velik rizik i gubitak krenuti u "novi život", traženje novih ljubavi, osnivanje obitelji u nekim 40-tima, a ako ova veza ne uspije.

Meni je ovdje očigledno da autorica ovdje nije sretna i da čezne za inozemstvom. Ako ne ode i ne proba živjeti tamo, vjerojatno će predbacivati tu svoju žrtvu dečku, a to je loš temelj.
Dečka se isto ne treba osuđivati zato jer je promijenio mišljenje oko tako velike odluke.
Mislim da bi ona trebala otići tamo i probati živjeti, da vidi kako se osjeća, da li je ljubav više vuče, da li je tamo zadovoljnija, a to može biti i jedan dobar test za vezu i prioritete.
U svakom slučaju, sretno.
Veritas6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 00:26   #64
Quote:
Veritas6 kaže: Pogledaj post
Da, samo što je velik rizik i gubitak krenuti u "novi život", traženje novih ljubavi, osnivanje obitelji u nekim 40-tima, a ako ova veza ne uspije.
.
Taj rizik postoji u svakom slučaju, i u većini "normalnih", čak i sretnih, veza.
TKo zna hoće li stvarno uspjeti i ako ona ostane?


Slažem se da treba zaželjeti sreću. Moja prijateljica se beskrajno htjela baviti jednim poslom, od negdje 10. godine tupila svima i svakome da će biti baš to. Završila naravno sve, od nagrade grada u osnovnoj školi do doktorata. Sve je napravila, sve podredila tomu, bila savršena u poslu. S 31 obolila od bolesti, zbog koje se ne smije time više baviti.

Šok, ali se preživi. Možda nije usporedba, ali pada mi na pamet kad čitam temu.
Bliskost, dobrota, blizina nekog kvalitetnog...Ima i drugih prioriteta u životu od snova.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 01:04   #65
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Taj rizik postoji u svakom slučaju, i u većini "normalnih", čak i sretnih, veza.
Postoji, samo sam naglasila zašto mislim da nije samo tako započeti novi život u slučaju neuspjeha u 40-oj, negdje drugdje.
Quote:
Bliskost, dobrota, blizina nekog kvalitetnog...Ima i drugih prioriteta u životu od snova.
Da, samo se ovdje radi o jednoj odrasloj osobi. Kako reći odrasloj osobi koja nešto stvarno želi da ne slijedi svoje snove- ako su ti snovi itekako ostvarivi i osobi toliko bitni?
Poprilično sam sigurna da u slučaju odustanka ostaje jedna gorčina i osjećaj neispunjenja. Naravno, ako je stvarno riječ o nečemu što je osobi izuzetno bitno, a nekima su upravo snovi i planovi izuzetno bitni, ne nešto drugo.

Možda se kasnije ispostavi da su ti snovi kule u zraku, ali u slučaju uskraćivanja istih onda kad su ti stvarno bitni, ostaje trajniji osjećaj samozakinutosti, propusta, okrivljavanja druge za vlastito odricanje- znači nezadovoljstvo.
Veritas6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 02:31   #66
Kreni za svojim snovima,nije zapisano na kamenu da on nece promjeniti misljenje,moze se desiti,moze se desiti da se i ti pokajes kada dodjes tamo i pozelis se vratit.Ali probaj sada svoje ispunit,jer ako jedno od vas uradi nesto protiv svog srca to moze ubit vezu i sve.Ako vam je sudjeno bit cete zajedno
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:18   #67
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
....
Na faksu sam bila ludo zaljubljena u dečka koji je i mene volio, ali smo prekinuli jer on nije htio nikad otići iz Hrvatske, a ja sam lijepo rekla da je pitanje vremena kad ću ja. Svi moji dečki su odmah znali da sam tu privremeno, sve sam podredila tome.
....
Razumijem da on ima ovdje više od mene, ali već smo pet godina u vezi, tri godine živimo skupa i on od prvog dana zna moje planove i koliko mi je to važno.
....
Osjećam da moram otići jer me sve ovdje deprimira, jedini razlog za ostanak mi je on. On bi taj posao s vremenom mogao pokrenuti i u mojoj zemlji, hobi isto, možda može sudjelovati u udruzi iz daljine. Jedino prijatelje ne može preseliti, ali kako mu oni mogu biti važniji od nas? ....
iako mislim da romansiraš odlazak u zemlju svog djetinjstva, da možda čak podsvjesno čezneš za onim vremenom kad je sve bilo ok, kad si imala obitelj...svejedno bi trebala otići jer je tvoja želja toliko jaka da jednostvno moraš proživjeti to iskustvo pa makar i ne našla to što tražiš
ti si sve u životu podredila toj želji ali nemaš pravo tražiti da se drugi podrede tvojim željama jer ne radi se o tome da su mu prijatelji važniji od vas nego da ima pravo na svoje snove jednako kao i ti
to što je prije pet godina mislio (da bi bez razmišljanja krenuo za tobom) je uistinu i mislio ali okolnosti su se od tad bitno promijenile i to baš onako kako ti je rekao - nije više balavi student, stekao je neka iskustva i znanja koja su formirala njegove snove, želje i planove
razgovarajte, dajte priliku jedno drugom da okusite svoje snove ili da stvorite zajedničke planove jer ovo što si izložila su tvoji planovi (zbog kojih su ti već pucale veze)
možda možete neko vrijeme funkcionirati na daljinu ali za početak smekšaj stav; nisu samo tvoji snovi bitni
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:17   #68
A da odes van na taj posao koji te ceka u tu zemlju snova bez da zakljucis vezu s deckom? U dogovoru naravno.
Danas ponovno puno ljudi odlazi naxrad u inozemstvo jer jednostavno moraju a partner, djeca, ... ostaju i nekima to funkcionira.
U nekom perodu ce se rascistit vasi odnosi i zakljucit cete sto zelite. Mozda su to stvarno samo tvoji djetinjasti snovi, mozda si ti njemu vaznija od obitelji, prijatelja, posla, hobija...svega sto ga tu veze.
A najvjerojatnije su u sumi i jednostavno ste odradli u drugim smjerovima kao i brpjni parovi koji cak niti nemaju neki san iz djetinjstva kako ce zivjeti za x godina.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:01   #69
Ja imam isto, ali državno obratno iskustvo.
Kad sam imala 12 odselila sam se u zapadnu, naprednu i prosperitetnu državicu. I kao ti, nikako se potpuno naviknuti, živjela sam za kratke odlaske u domaju, dugoročno se planirala vratiti itd.
I vratila sam se. Izgradila ovdje život. I nije mi loše. Ali trebalo mi je dugo da shvatim da je zemlja u koju sam se htjela vratiti u biti bila zemlja mog djetinjstva i da se skoro ništa nije baziralo na realnosti, a skoro sve na djetinjim sanjama.
Sada kad odem u tu stranu, naprednu državu vidim da sam i tamo mogla izgraditi sasvim normalan i sretan život samo da sam toj novoj sredini htjela dati šansu. Ali nisam. Jer sam od starta bila jednom nogom na izlazu i fokusirala se samo na ono što je hranilo moju fantaziju.
Sada znam da sam mogla biti podjednako sretna i tu i tamo. Jer realno, ne pripadam nigdje. Mogu naći brdo stvari koje mi ne odgovaraju u RH, a koje mi više odgovaraju u mojoj ex naprednoj državi i vice versa. Zbog nekadašnjeg prisilnog iseljavanja (u tim nekim formativnim godinama) nemam pravih "zemaljskih" korijena. Što je malo tužno. Ali s druge strane sam stvarno slobodna. Valjda nema tog mjesta gdje se ne bih mogla odseliti, jer dom više ne poistovjećujem s zemljom.
S druge strane imam veliko poštovanje prema osjećajima onih koji su cijeli život vezani uz jednu državu. Zbog svoje nekadašnje boli razdvajanja mogu shvatiti vezanost koje kod mene više nema.

Nemam savjet osim da poslušaš sebe. Možda se zezneš, ali barem ćeš znati da si sama donijela odluku.
I ne zamjeraj tom čovjeku što ne želi ili ne može otići. Ti si u biti zbog svog iskustva na najboljoj poziciji da razumiješ koliko je teško odseliti se od svega što poznaješ. Toliko teško da si cijeli život podredila povratku. A imala si samo 12 god kad si otišla. Sad zamisli da si imala duplo više.

Sretno.

Zadnje uređivanje choupette : 19.04.2017. at 13:14.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:36   #70
Proživjela sam potpuno isto, samo obratno, ja sam ostala, a on otišao. Danas, deset godina kasnije, mislim da je ipak savršeni partner najvažniji, dragocjenost koju je teško i neizvjesno ponoviti. Jer ne ovisi niti približno samo o nama i onome što možemo učiniti, promijeniti. Mada sam i dalje uvjerena da je ovo za mene, u datim okolnostima, bio bolji, neusporedivo lakši i logičniji životni izbor. Naprosto neki izbori u životu neminovno moraju imati svijetlu i tamnu stranu. Kadikad naprosto nikako ne možemo organizirati opciju "ovce i novce".
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:59   #71
Mislim da se ipak ne radi ovdje o onoj ljubavi koja pomjera planine, nitko nije sebičan jer u u biti jedan od drugog traže isto, tj jednako su sebični, stavili su sebe ispred ljubavi, nije dovoljo sazrela da bi se jedan od njih odlučio "žrtvovati" u ime ostanka sa voljenom osobom..stoga bolje svako na svoju stranu.-.danas je to odlazak u drugu zemlju, pa će biti jedan želi dijete , drugi ne itd..možda ima previše romantiziran i idealističan pogled na ljubav ali eto ossbno ne pristajem na ništa manje od toga, staviti drugog ispred sebe a ne smatrati to žrtvom i opdricanjem i bojati s eda ću kad tad zamjerati ja sam zbog tebe učinila ovo ili ono.
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 15:28   #72
Ne mozes planirati nesto kako ces napraviti za 5 godina jer ne znas sto te sutra ocekuje i sto ce promjeniti, a kamoli za 5god. Razumijem ga, u neku ruku razumijem i tebe. Ti ako ostanes bit ces nesretna, a ako on ode bit ce nesretan. Ne razumijem kako se sve ove godine nisi privikla zivjeti ovdje, prije mi se cini da nisi htjela jer si davno nesto zacrtala
Sports is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 15:48   #73
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
Vratio se sinoć pola sata nakon što sam pisala ovdje. Izvinjavao se što ga nije bilo i nije se javio, kaže da je morao razbistriti glavu i bio je kod prijatelja s kojim je htio otvoriti taj posao. Nismo pričali o problemu, sjedili smo jedno pored drugog i držali se za ruke. Imala sam osjećaj da ću početi plakati ako bilo što kažem, a i on je bio tužan. Onda se išao tuširati, ja sam se spremila u krevet, legao je pored mene i jutros opet kao inače, kava na brzinu, pozdrav i svatko na svoju stranu. On dolazi kući poslije mene. Ja sam u svojoj zemlji završila više od pola osnovne škole prije nego smo se preselili, mislim da su moji roditelji došli tu pokušati spasiti brak, tata je htio i još jedno dijete, ali mama nije jer su se stalno svađali i on je dosta pio onda. Ja sam trebala ići studirati u inozemstvo kad se mama razboljela i zato sam tu ostala, nisam je mogla ostaviti. Ovdje imam prijatelje, imam dobar posao za nekog tko je nedavno završio faks, zaručnik i ja smo podstanari. Kad pomislim da ostanem kao da mi je netko odrezao krila. Možda je nerealno i idealiziram svoju zemlju, ali sigurna sam da i mi kao par i obitelj jednog dana tamo možemo imati više mogućnosti. Ne želim ga tjerati, ne znam kad se predomislio i muči me što nije razgovarao sa mnom o tome.
Bas mi je zao sto sada kroz to prolazis

Iz svega procitanog, kao i vecina, definitivno zakljucujem da nikako ne bi smjela odustajati od selidbe van.
Pa makar i pod cijenu gubitka te veze.

U takvim stvarima partneri moraju biti suglasni kako bi mogli ici naprijed. U vasem mi se slucaju pak cini da bi jedan uvijek morao pristajati na vise kompromisa no sto moze hendlati.
Postenije je, i dugorocno lakse, da svatko ode svojim putem.

Pa mozda i da pustite stvari 'na cekanje', mozda postoji sansa da se on ipak doseli k tebi nakon nekog vremena? Mozda bi vam taj odmak bio finalna tocka, bilo da ti shvatis da ga ne trebas, bilo da on shvati da ne moze bez tebe pod cijenu odlaska iz HR?

Da tvoja zelja nije toliko jaka i cvrsto odredjena (i definira te) tvoj citav zivot, mozda bi rekla da spasavate vezu, no ovako... stavljam se u tvoju kozu jer i ja imam neke stvari od kojih ne bih odustala ni pod cijenu cega, doslovce mi stvaraju zrak za udisanje. Mnoge bih, naravno, mogla prilagoditi muzu, ali tih nekih par, jebiga, nikako. Morao je prihvatiti i prilagoditi se, srecom nisu zahtjevale toliku zrtvu kao ovaj tvoj slucaj. No poanta je da te kuzim, jer svi imamo takve granice, preko kojih vrlo tesko prelazimo samo radi drugoga.

Razumijem i njega, lako je bilo 'pristati' na selidbu u easy studentskim danima kad je mozak napola istekan, sada kada je to postalo ozbiljno, on je shvatio sto bi mu sve nedostajalo, njemu ej Hrvatska jednaka kao tebi ta druga zemlja, daje mu nuzan zrak za disanje.
Je, greska je sto to nije ranije artikulirao, ali jebiga ljudi grijese, misle da ce nesto kasnije ipak moci, prevare se, samozavaravaju, sasvim ljudski.
Plus, um se jako promijeni izmedju pocetka i druge polovice 20-ih.

Drzim vam fige za sto bezbolniji outcome, kakav god da bio
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:03   #74
Quote:
baja kaže: Pogledaj post

to što je prije pet godina mislio (da bi bez razmišljanja krenuo za tobom) je uistinu i mislio ali okolnosti su se od tad bitno promijenile i to baš onako kako ti je rekao - nije više balavi student, stekao je neka iskustva i znanja koja su formirala njegove snove, želje i planove
ovo sam često čuo. a smatram netočnim. želim reći da to nije bila 'istina' ni tada. nego prazne riječi.
doduše, treba napomenuti da je to samo moja definicija 'istine'.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:07   #75
bude tako u zivotu...ljudi se mijenjaju, ono sto je pred koju godinu bilo sve, danas je nista ili malo.i nema se tu sto traziti krivac. on ce svojim putem, ti svojim i to je skroz ok. ne mislim da se trebate okrivljavati zbog iceg. ti izgleda trebas ostvarenje svoje fantazije i tek nakon toga ces stvari moci sagledati malo prizemnije, realnije. nemoj misliti da odabirom ovakvih rijeci umanjujem znacaj tvog sna o zivotu van ove drzave. dapace, od srca ti zelim ispunjen zivot, upravo onakav kakav svih ovih godina iscekujes. a ljubav...eh ljubav znaci i pustiti onog drugog...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:11   #76
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
bude tako u zivotu...ljudi se mijenjaju, ono sto je pred koju godinu bilo sve, danas je nista ili malo.i nema se tu sto traziti krivac. on ce svojim putem, ti svojim i to je skroz ok. ne mislim da se trebate okrivljavati zbog iceg. ti izgleda trebas ostvarenje svoje fantazije i tek nakon toga ces stvari moci sagledati malo prizemnije, realnije. nemoj misliti da odabirom ovakvih rijeci umanjujem znacaj tvog sna o zivotu van ove drzave. dapace, od srca ti zelim ispunjen zivot, upravo onakav kakav svih ovih godina iscekujes. a ljubav...eh ljubav znaci i pustiti onog drugog...
da, naravno, ljudi se mijenjaju ali istine ne bi trebale jer gube semantičku i etimološku vrijednost. i postaju nešto drugo.
recimo, da sam filozofski rigorozan u tom smislu. i pazim što govorim.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:13   #77
joj, pa znas kako doktor haus kaze - svi lazu.
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:29   #78
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
joj, pa znas kako doktor haus kaze - svi lazu.
pa da, ali leksički sam osjetljiv na neke.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:32   #79
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
bude tako u zivotu...ljudi se mijenjaju, ono sto je pred koju godinu bilo sve, danas je nista ili malo.i nema se tu sto traziti krivac. on ce svojim putem, ti svojim i to je skroz ok. ne mislim da se trebate okrivljavati zbog iceg. ti izgleda trebas ostvarenje svoje fantazije i tek nakon toga ces stvari moci sagledati malo prizemnije, realnije. nemoj misliti da odabirom ovakvih rijeci umanjujem znacaj tvog sna o zivotu van ove drzave. dapace, od srca ti zelim ispunjen zivot, upravo onakav kakav svih ovih godina iscekujes. a ljubav...eh ljubav znaci i pustiti onog drugog...
Nisi valjda i ti nasjela na te floskule što je jednom netko izrekao pa se zavaljalo po svim portalima.
Ljubav znači boriti se do zadnjeg daha za ono što vrijedi.
Makar samo mislila da vrijedi.
Ako tebi vrijedi.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 17:10   #80
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nisi valjda i ti nasjela na te floskule što je jednom netko izrekao pa se zavaljalo po svim portalima.
Ljubav znači boriti se do zadnjeg daha za ono što vrijedi.
Makar samo mislila da vrijedi.
Ako tebi vrijedi.
Boriti se za ljubav....e to je tek floskula...a i jadno ispada.
NHF
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.