Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 09:57   #281
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Siguran sam da je bilo kriminala i lažnog svjedočanstva
Pitao sam te decidirano:

Koja hrvatska banka i koji hrvatski telekom te nikad nije pokušao obmanuti (i ilegalno i legalno, npr. zbunjujućim i zavodljivim reklamama i osobnim razgovorima, "sitnim slovima" i sličnim trikovima).

Braniš tezu da hrvatske banke i hrvatski telekomi interes potrošača imaju na prvom mjestu.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:54   #282
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Pitao sam te decidirano:

Koja hrvatska banka i koji hrvatski telekom te nikad nije pokušao obmanuti (i ilegalno i legalno, npr. zbunjujućim i zavodljivim reklamama i osobnim razgovorima, "sitnim slovima" i sličnim trikovima).

Braniš tezu da hrvatske banke i hrvatski telekomi interes potrošača imaju na prvom mjestu.
Sigurno toga ima, ali do tebe je da se informiraš, da ne padaš na blesave reklame, a informacije su ti dospupnije od borbe s politikom i birokracijom sigurno. Evo ja smatram Homeopatiju bullshitom, nema te reklame da me natjera na neki homeopatski pripravak. Čemu toliko strah od slobode izbore i slobode općenito? Tvrtke nemaju ovlasti upottrebiti prisilu, neće te djelatnici Samsunga prebit i zatvorit ako kupiš LG ili Apple, država će ti poslat oružane mrgude, isčupat te iz kuće, prebit i strpat u kavez ako im slučajno odbiješ predat ono što traže, htio ne htio. Ne kontam kako ne shvaćaš ovu temeljnu razliku...

Nego nisi mi rekao, buniš se što sam rekao da mi se činiš kao zagovornik totalne kontrole partije na vlasti, kažeš da je strawman, ali nisi odgvorio kojim se to djelatnostima država ne treba baviti?

Zdravstvo? Školstvo? Visoko obrazovanje? Mirovine? Znanost? Darivanje imovine? Prodaja imovine? Kultura? Novinarstvo? Bankarstvo? Dobrovoljne transakcije? Odgoj djece? Pušenje? Konzumiranje trave? Alkohola? Kockanje? Prostitucija?

Išta od navedenog?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:55   #283
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
U vezi, obmane i pljačke, postoji ilegalna i legalna. Legalnu ima samo država i zbog toga ju je nemoguće sudski progoniti. Što se tiče one prve, ima puno pokušaja i mnogi uspjevaju. Koliko ju je moguće suzbiti ovisi o sređenosti države i tu postoje velike razlike.
Ovisi i o ovlastima i moći države, da nema priljev milijuna i milijuna otetih novaca i toliki utjecaj na ekonomski život građana, manje bi bilo prostora za malverzacije.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:12   #284
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Sigurno toga ima,
Pitao sam decidirano:

Koja hrvatska banka i koji hrvatski telekom te nikad nije pokušao obmanuti (i ilegalno i legalno, npr. zbunjujućim i zavodljivim reklamama i osobnim razgovorima, "sitnim slovima" i sličnim trikovima).


Ako smatraš da ne postoji niti jedna, onda to napiši.

Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
ali do tebe je da se informiraš, da ne padaš na blesave reklame,
Ne, nije na meni da se borim protiv znatno jačih kompanija i svih njihovih trikova, laži, obmana, skrivanja i tome slično. Bar 99% čovječanstva nema obrazovne, vremenske i materijalne mogućnosti za tu borbu i za iznalaženje tih skrivenih informacija.

Zato su se udružili u državu i prenjeli na nju dio vlastitog suvereniteta, da država to učini za njih.

Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
a informacije su ti dostupnije od borbe s politikom i birokracijom sigurno.
Ne, nisu.

Ti u ovom trenutku nemaš pojma koliko je otrova u majici koja ti je na tijelu, koliko je otrova u zraku kojeg udišeš, koliko je štetno elektromagnetsko zračenje mobitela koji ti je uz tijelo ili bazne stanice koja je na 50 metara od tebe, nemaš pojma koliko su toksični aditivi u "voćnom" jogurtu kojeg trenutno jedeš. Ti si naivni tehno-freak koji smatra da je "izbor" onda kad "imaš informacije" o Appleu i Samsungu.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:36   #285
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Pitao sam decidirano:

Koja hrvatska banka i koji hrvatski telekom te nikad nije pokušao obmanuti (i ilegalno i legalno, npr. zbunjujućim i zavodljivim reklamama i osobnim razgovorima, "sitnim slovima" i sličnim trikovima).


Ako smatraš da ne postoji niti jedna, onda to napiši.
Ponovo, SIGURNO IH IMA!

koji dio nije jasan?
Ali imaš izbora, što nije slučaj s političkom pljačkom i prisilom zakona.
Quote:
Ne, nije na meni da se borim protiv znatno jačih kompanija i svih njihovih trikova, laži, obmana, skrivanja i tome slično. Bar 99% čovječanstva nema obrazovne, vremenske i materijalne mogućnosti za tu borbu i za iznalaženje tih skrivenih informacija.
Je, na tebi je. Nije valjda na meni? Kad kupujem vešmašinu, neću valjda tebe tražit da mi istražiš koja je najbolja ili najpovoljnija?
Quote:
Zato su se udružili u državu i prenjeli na nju dio vlastitog suvereniteta, da država to učini za njih.
Nisi, po treći put, odgovorio na jednostavno pitanje.

Kažeš strawman jer ti ne želiš da se država bavi baš svačim, pitam te:

kojim se to djelatnostima država ne treba baviti?

Zdravstvo? Školstvo? Visoko obrazovanje? Mirovine? Znanost? Darivanje imovine? Prodaja imovine? Kultura? Novinarstvo? Bankarstvo? Dobrovoljne transakcije? Odgoj djece? Pušenje? Konzumiranje trave? Alkohola? Kockanje? Prostitucija?

Išta od navedenog?

satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 13:16   #286
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ponovo, SIGURNO IH IMA!

koji dio nije jasan?
Ali imaš izbora, što nije slučaj s političkom pljačkom i prisilom zakona.

Je, na tebi je. Nije valjda na meni? Kad kupujem vešmašinu, neću valjda tebe tražit da mi istražiš koja je najbolja ili najpovoljnija?

Nisi, po treći put, odgovorio na jednostavno pitanje.

Kažeš strawman jer ti ne želiš da se država bavi baš svačim, pitam te:

kojim se to djelatnostima država ne treba baviti?

Zdravstvo? Školstvo? Visoko obrazovanje? Mirovine? Znanost? Darivanje imovine? Prodaja imovine? Kultura? Novinarstvo? Bankarstvo? Dobrovoljne transakcije? Odgoj djece? Pušenje? Konzumiranje trave? Alkohola? Kockanje? Prostitucija?

Išta od navedenog?

Dok se bavi vojskom, do tada i svime ovdje navedenim.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:17   #287
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Dok se bavi vojskom, do tada i svime ovdje navedenim.
Sto nas dovodi do argumenta za pravo na samoobranu. Druga tema

Ova je ionako izvrnuta do neprepoznatljivosti.

Ali evo, iako sam liberal moram priznati da je NASA napravila cuda sto se tice ljudskog znanstvenog napretka (al je takodjer bila i birokratska nocna mora i cesto neefikasna i rastrosna)
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.