Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2017., 06:33   #41
Quote:
rap kaže: Pogledaj post
Gle, razumijem tvoje frustracije, al ono, jebiga, u krivu si.
Kocka stvarno je bolest, i na srecu izljeciva.

Vec sam dugo vremena u toj industriji, upoznao sam masu kockara svih vrsta i profila, te se ne mogu oteti dojmu da je velika vecina njih poprilicno inteligentna, rekao bih cak i iznad prosjeka, sa odlicnim kapacitetima i potencijalima, ali slazem se s tobom, glupi su. Po automatizmu biti inteligentan ne znaci biti i pametan. Dapace, uzasno su glupi. Glupi su jer su u dugovima i velikim problemima.

E sad, stvar je u tome da sama patologija funkcionira tako. Sve zdrave kapacitete pretvara u bolesne i zato se kockari ne mogu ili se jako tesko mijenjaju i ne shvacaju kada im drugi govore i pokusavaju ukazati na problem, jer to vise nisu oni, nego postaju marionete impulsa, impulsa patoloskog kockanja.
Da, to i je najgore sto su inteligentni, kao sto kazes cak i iznad prosjeka. Ali glupi za zivot ko ona stvar.

Sto se tice bolesti, jednostavno ne vjerujem u to. Znam sto struka kaze, ali bolest je za mene stanje u kojem se covjek nalazi, uglavnom, zbog nekih visih sila, slucajno ili namjerno opet zbog nekih drugih razloga, ali kocka je stvar izbora.
Jest, s vremenom se pretvori u bolest, ovisnost. A bolest je jebeno dobar izgovor kojeg je izmislio ovisnik da bi radio to sto radi i da ispadne zrtva u ocima okoline, a ne manipulator, bezdusnik i zlostavljac, sto sve u stvari je.
Vjerujem da postoje mnoga dusevna stanja, silovatelji i pedofili mi sad prvi padaju na pamet, u kojima vjerojatno cuci ta bolesna potreba od malena ili od ranih dana, i to je za mene stvarno bolest. Ali odsetati u automat klub i strusiti novac jer su ti sarene lampice i vockice pomutile pamet, to za mene nije bolest.
To je za mene stvar karaktera. Jer postoji bezbroj ovisnika o pusenju, alkoholu, kocki, kojima kad je dosla voda do grla, bili su dovoljno mudri i karakterni da i sami shvate da su zakurac i da ce im se zivot raspasti do kraja ako ne stanu na loptu.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 07:42   #42
IZLJEČENI KOCKAR

nakon 2 godine terapije kod najboljih psihijatara sam se izlječio od te proklete ovisnosti. odlučio sam se na liječenje kada sam saznao da ću postat otac a sebi sam davno obećao da ću bit jednog dana bolji otav nego je to moj otac meni bio.

kockare niti psihijatri ne razumiju, to je toliko posebna ovisnost da nije jasna niti kockarima. ono, možeš 5 godina ne kockati ako nemaš sa čim pa čim dobiješ prve novce u ruke rusvaj. nema onog "izdrži toliko i toliko pa si miran"

druga riječ za kockanje je bijeg, bijeg od nasilja koje si u životu prošao pa do bježanja od nasilja koje kroz život činiš. ja sam osobno morao se suočit sa 20 godina života provedenih u paklu i suočavanju sa onim što sam ljudima činio. lako je bilo shvatit kako sam bio žrtva u djetinjstvu, zapravo je neizmjerno lako žaliti sam sebe ali suočit se sa sebom nasilnikom je malo teže.

kockar kada se uistinu izlječi promjeni kompletno svoj život, ja sam osobno potpuno druga osoba sa drugim poslom, prijateljima, hobijima i sitnim užitcima. pakao koji sam prošao uz stručno vodstvo kako bi to postigao je nezamislivo. jedan sam od rijetkih koji je u tome uspio

moj savjet za obitelj i prijatelje kockara je da bježite, ostavite kockara neka krepa u svom paklu jer će inače samo uništit vas i pogotovo djecu ako je imate. ako se ikad odluči izlječit to će učinit i bez vas. kockar kao i narkoman, sve dok se ima na koga oslonit boli ga neka stvar.

nemojte niti mrzit kockara jer je taj u najgorem paklu koji možete zamislit, vjerujte mi, to je pakao koji nikad nisam uspio opisat a jadni kockar nije niti svjestan toga. bježi. bježi što dalje od kockara što prije i to je zapravo jedini način da se možda izlječi i odluči potražit stručnu pomoć. stručna pomoć je potrebna i obitelji kockara jer kockanje je doslovno zarazna bolest duše. hvala


KLOK je udruga stručnjaka i neka se tamo obrati. izlječenje od kocke bez psihijatara na grupnoj terapiji je jednako moguće kao i popiti ocean. ovo sam napisao onako općenito, ovo je složena tema za ogroman elaborat jer je psiha kockara jedan košmar kao i psiha obitelji kockara koja se također OBAVEZNO treba lječiti

čitam ovdje komentatore i za svakog jako dobro znam na koji način se susreo sa kockom. da, mi kockari smo u pravilu jako inteligentni i vrhunski psiholozi. ja ću biti kockar cijeli život ali više nikad neću kockati. to dugujem ljubavi svog života koja me spasila onog dana kada je začeta. mi vam i nismo zli ljudi, samo smo nekoć davno prokleti pa sadistički uništavamo sve oko sebe dok ne krepamo ili se spasimo

Zadnje uređivanje pustinja17 : 07.06.2017. at 08:28.
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 08:36   #43
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nije problem ovisnost o kocki. Što to uostalom znači ? Problem je slomljena i iscrpljena duša, bolestan duh. Ovisnost o uzbuđenju, adrenalinu, ushićenju, nadi, čak i porazu i strahu.
Duh dekonektiran od sebe i od Stvoritelja, izvora ljubavi.
Je, je znam da to nekima i smiješno zvuč, neki okreću očima ali jak i zdrav duh, snažna duša se ne kači za taj osjećaj moći, ushićenja, nade koji donosi kockanje. To je up and down u emocijama.
Čovjek se za to zakači. Nemam nikoga tko je kockar u familiji ali sam imala poznanika u sličnoj situaciji. Kockar. Slušala sam njegovu priču na kavi. U poočetku je to super uzbudljivo, stotine nada i planova a onda vrag uvijek dođe po svoje...
Kockanje je psihička i emocionala ovisnost. Za to treba ozbiljan pristup liječenja.
Kako se izliječio ? Cenacolo. Vani. 3 godine. Molitva i rad, suočavanje sa sobom i Ljubavlju.
Od izlaska evo već 5 godina nije taknuo kocku. Naučio je mehanizme u njemu koji su ga navodili i vukli u tu ovisnost. Osvijestio ih. Očistio duh od zabluda i strahova. Narastao u spoznaji i snazi duše. No jedno je sigurno :
Nema, nema, nema te ljubavi, žrtvovanja i obećanja koja mogu izvući kockara.
Samo višegodišnje liječenje duha, uma i tijela.

Nije autoricu nužno privukao on kao kockar nego njegova potreba za njom, neki nesvjesni (njen) pokušaj spašavanje oca i obitelji kroz taj odnos sa njim. Podsvijest je tajna.
Navikla je kroz djetinjstvo na slične izgovore, odnose, energiju muškarca pa ju je to privuklo. Ljudi se traže dok se ne nađu na pozitivan ili negativan način. Nema straha, mislim da su joj oči sada otvorene i da više na slatkorječive i " jak sam najjači" na riječima, tipove ne bu pala.
Bitno je shvatiti kako ako on ne želi ona njega ne može spasiti.
Nitko to ne može. Samo ovisnik.
zamijenio je malignu ovisnost sa drugom ovisnosti. standardni "wack a mole" slučaj kada jednu psihološku patnju zamijeniš drugom. religija pomaže zato jer ima sve osobine kao i svaka druga psihička ovisnost pa zato uspješno i "liječi" ovisnika. zapravo samo stvori idiota ispranog mozga ali barem bezopasnog po okolinu. lobotomija...
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 08:50   #44
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Znam sto struka kaze, ali bolest je za mene stanje u kojem se covjek nalazi, uglavnom, zbog nekih visih sila, slucajno ili namjerno opet zbog nekih drugih razloga, ali kocka je stvar izbora.
netočno. kao i svaka ovisnost ima podlogu na dubljoj razini i zbog toga se pretvara u patologiju, te prestaje biti zabava i igra. s obzirom da je od strane struke klasificirana kao psihološki poremećaj, svoju podlogu ima u genetskom, psihološkom i sociološkom aspektu.

davnih dana je Svjetska zdravstvena organizacija definirala zdravlje kao stanje potpunog fizičkog, psihičkog i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustva bolesti i iznemoglosti.

dakle, mogu i avelina i Azzura pričati priče što njima je ili nije bolest, poremećaj, no struka je dala svoj zaključak koji svoje uporište nalazi u znanstvenim istraživanjima, a ne po tome sviđa li se to nekome ili ne.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:52   #45
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
netočno. kao i svaka ovisnost ima podlogu na dubljoj razini i zbog toga se pretvara u patologiju, te prestaje biti zabava i igra. s obzirom da je od strane struke klasificirana kao psihološki poremećaj, svoju podlogu ima u genetskom, psihološkom i sociološkom aspektu.

davnih dana je Svjetska zdravstvena organizacija definirala zdravlje kao stanje potpunog fizičkog, psihičkog i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustva bolesti i iznemoglosti.

dakle, mogu i avelina i Azzura pričati priče što njima je ili nije bolest, poremećaj, no struka je dala svoj zaključak koji svoje uporište nalazi u znanstvenim istraživanjima, a ne po tome sviđa li se to nekome ili ne.
o količini netočnosti koju je Avelina navela bi mogao do sutra ali nisi niti ti daleko. zdravlje je nešto toliko apstraktno kao i pojam normalno. možemo postavljat definicije i crtati grafove ali znanost koju obična filozofija može sprdavat i nije baš neka znanost nego najbolja pretpostavka koju imamo.

što je psihičko blagostanje? ravnoteža homo ludensa i homo fabera? da nabrajam još more psiho riječi koje su zapravo apstraktne?

svi smo ludi i nenormalni samo je pitanje čija ludost ima patološke učinke a čija ne.
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:02   #46
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
o količini netočnosti koju je Avelina navela bi mogao do sutra ali nisi niti ti daleko. zdravlje je nešto toliko apstraktno kao i pojam normalno. možemo postavljat definicije i crtati grafove ali znanost koju obična filozofija može sprdavat i nije baš neka znanost nego najbolja pretpostavka koju imamo.

što je psihičko blagostanje? ravnoteža homo ludensa i homo fabera? da nabrajam još more psiho riječi koje su zapravo apstraktne?

svi smo ludi i nenormalni samo je pitanje čija ludost ima patološke učinke a čija ne.
rijec je konkretno o kockanju koje je klasificirano tako kako je. bas kao i definicija zdravlja od strane WHO. nisam iznosila svoju definiciju neceg, vec prenijela postojece. a sto se tice osobnih dozivljaja, promisljanja i/ili ev. definiranja, te sumnje u ispravnost odredjenih definicija, smatram da je to legitimno pravo svakog pojedinca.
no to i dalje, za sada, ne pobija prihvacene definicije, vec one ostaju takve kakve jesu. naravno, ne vjerujem da su lisene propitkivanja. stovise, nadam se da su cesto na udaru istog iz razlog sto bez toga nema ni napretka.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:14   #47
jako dobro da se npr.javio g Pustinja

rekao bih da je to složenije od bolesti, to je dakle, stanje uma...

kockari su, po meni, ovisni o ovisnosti...bilo kakvoj
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:28   #48
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
jako dobro da se npr.javio g Pustinja

rekao bih da je to složenije od bolesti, to je dakle, stanje uma...

kockari su, po meni, ovisni o ovisnosti...bilo kakvoj

najbolji psihijatri na svijetu se ne mogu složiti oko toga dali je ovisnost o kockanju bolest ili jednostavno stanje. za izlječit se sam bio prisiljen naučiti toliko toga o psihologiji i psihijatriji da me malo i sram...

sistem Igre, čuvanje Totema, kognitivna disonanca kao i mnogi drugi teški pojmovi za shvatit su sastavni dio stanja u kojem se nalazi kockar. nekako najbanalnije objašnjenje bi bilo (moja definicija) da je kockanje Bog religijskog ekstremiste koji svog Boga uspješno negira i sakriva od svijeta. pa ti TU ludost izliječi.

vjerujte mi na riječ, nemam više nikakvih dodirnih točaka sa životom prije napuštanja ovisnosti osim kćere ne zato jer sam pobjegao od sranja koje sam ostavio nego zato jer sam toliko narastao kao osoba i nisam više mogao šlepati za sobom ljude koji su se odbili lječiti ma što god ja pokušao.


NE POSTOJI JEDAN KOCKAR NEGO ČITAVA OBITELJ KOCKARA KOJA SE MORA LIJEČIT a to mogu argumentirat tako neizmjerno jasnim i pitkim argumentima...

DR.SC. Torre - kockanje je zarazni karcinom duše
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 15:52   #49
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
IZLJEČENI KOCKAR
da, mi kockari smo u pravilu jako inteligentni i vrhunski psiholozi. ja ću biti kockar cijeli život ali više nikad neću kockati. to dugujem ljubavi svog života koja me spasila onog dana kada je začeta. mi vam i nismo zli ljudi, samo smo nekoć davno prokleti pa sadistički uništavamo sve oko sebe dok ne krepamo ili se spasimo
Meni je ruzno to sto ti zena sa kojom si pravio dete nije bial dovoljno bitna, da bi se zbog nje promenio, vec si to uradio tek kada si saznao da ces postati otac.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 16:17   #50
Quote:
ali nikog od njih nije briga da li ćeš ti od te cuge razviti ovisnost ili imati probleme doma.
A još manje ih je briga šta kockari uglavnom financijski unište obitelj.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 17:27   #51
Reakcija na uvodni post:
Ovo nije samo kocka nego poremecaj osobnosti. Sto i kako tocno ne znam, nesto s antisocijalnog spektra sogurno. Borderliner mi se ne cini, prijetnje da ce si nesto uciniti su vise manipulacija, lastremedy kada vise nije znao sto bi, tj ne mislim da je ozbiljno mislio.

Ono lijepo sto si od njega vidjela je MASKA kojim te pakirao. Ruzno sto si vidjala je u momentima kada mu je gard pao, ili kada si je popio pa su mu olabavile kocnice i maska pala.

Mogu jos detaljnije elaborirati, no za to njegovo nema lijeka i pritom ne mislim samo na kocku.
RUN FOR THE HILLS!!
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 18:25   #52
To kad kažu da su potpuno druge osobe je teža laž. Ostaju iste osobe, samo se ustežu od kockanja. Jednako sebični, beskrupulozni: sve će uraditi za zgoditak ma što zgoditak bio i usredotočeni isključivo na zadovoljavanje svojih amoralnih potreba.

Rekla bih čak da imaju neke osobine psihopata. Hladnoća, nedostatak empatije i sposobnosti da vide kakvu štetu čine drugima i tek povremene proboje samosažaljenja gdje ih se može pomiješati s ljudima koji imaju stvarne emocije.

Nije njima žao što čine drugima nego što se slika o njima raspadne pred drugima. Mislim da su društveno dno, gore od heroinskih ovisnika, zbog emocionalne štete koju čine drugima.

Uspješni su s ženama jer ih uvjere da ih trebaju, siročići izgubljeni.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:27   #53
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
To kad kažu da su potpuno druge osobe je teža laž. Ostaju iste osobe, samo se ustežu od kockanja. Jednako sebični, beskrupulozni: sve će uraditi za zgoditak ma što zgoditak bio i usredotočeni isključivo na zadovoljavanje svojih amoralnih potreba.

Rekla bih čak da imaju neke osobine psihopata. Hladnoća, nedostatak empatije i sposobnosti da vide kakvu štetu čine drugima i tek povremene proboje samosažaljenja gdje ih se može pomiješati s ljudima koji imaju stvarne emocije.

Nije njima žao što čine drugima nego što se slika o njima raspadne pred drugima. Mislim da su društveno dno, gore od heroinskih ovisnika, zbog emocionalne štete koju čine drugima.

Uspješni su s ženama jer ih uvjere da ih trebaju, siročići izgubljeni.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 22:18   #54
Ne kužim kako kockar može biti uspješan sa ženama? Kockar voli samo kocku. Žene ili muškarci im remete mir kada su uz njih. Ne kaže se zabadava da kocka i ljubav prema nekim osobama ne idu skupa. Nemreš jedno i drugo. U svakom slučaju je dobro izbjegavat kockare u bilo kakvim emotivnim odnosima jer oni realno vole samo tu svoju ovisnost i spremni su sve poduzet kako bi stalno bili pod tim adrenalinom. No večina ipak kuži da su bubini pa ne ulaze u komplicirane odnose sa suprotnim spolom i večinom nisu obiteljski ljudi. Oni koji jesu uglavnom zbog kocke prestanu biti jer ih razotkrije kad tad njihova obitelj.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 22:19   #55
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
To kad kažu da su potpuno druge osobe je teža laž. Ostaju iste osobe, samo se ustežu od kockanja. Jednako sebični, beskrupulozni: sve će uraditi za zgoditak ma što zgoditak bio i usredotočeni isključivo na zadovoljavanje svojih amoralnih potreba.

Rekla bih čak da imaju neke osobine psihopata. Hladnoća, nedostatak empatije i sposobnosti da vide kakvu štetu čine drugima i tek povremene proboje samosažaljenja gdje ih se može pomiješati s ljudima koji imaju stvarne emocije.

Nije njima žao što čine drugima nego što se slika o njima raspadne pred drugima. Mislim da su društveno dno, gore od heroinskih ovisnika, zbog emocionalne štete koju čine drugima.

Uspješni su s ženama jer ih uvjere da ih trebaju, siročići izgubljeni.
pričaš o kockarima a ne o izlječenim ljudima. upravo si vrhunski opisala pokajnika sa figom u džepu. kockar ne poznaje ultimatim, ili ili nego samo i isključivo dobiju sve jer im sve prolazi. ja ne predlažem milost prema kockaru nego ga treba zgazit i istjerat iz života. ako je jedan od onih rijetkih koji će uspjeti se izlječit stvorit će kompletno novi život.

sve i da se spasi nekim čudom i izlječi dali je, da prostiš, komad kurca koji nije niti muž niti otac vrijedan žrtvovanja pored toliko predivnih muškaraca?

svi znamo da su ovisnici sranje i tako to samo ja ovdje upozoravam da kockar nije jedini problem, cijela obitelj MORA na liječenje a ja se bojim užasno za svoju kćer koja je ostala sa bivšom koja je odbila terapiju i ostala vjećno zatočena u koži žrtve svoje obitelji a samim time nasilnica. to je ono što je i privuklo meni u kockarskoj fazi života.

KAUZALNOST NIJE NEŠTO IZMIŠLJENO NEGO ČINJENICA, KOCKAR NIJE JEDAN, CIJELA OBITELJ TREBA LIJEČENJE!!!!!
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 22:42   #56
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Meni je ruzno to sto ti zena sa kojom si pravio dete nije bial dovoljno bitna, da bi se zbog nje promenio, vec si to uradio tek kada si saznao da ces postati otac.
kockar nikoga ne voli osim kocke i samoga sebe. shvati to, shvati taj pakao. da nisam prošao bolesno nasilje kroz djetinjstvo i odrastanje i SEBIČNO se zakleo kako moja djeca jednog dana neće to proći nebi nikad nazvao bolnicu i tražio psihijatriju i bio spreman na sve...

žao mi je ali kockar živi za svoju strast, svi ste ostali nebitni. ja kao izlječeni kockar mogu izjavit da ne mogu zamisliti ništa bolje kao pakao nego to stanje
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 22:51   #57
Da li mozes malo objasniti sto te to tocno kod nje privuklo i kako funkcionira taj mehanizam?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 23:02   #58
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Da li mozes malo objasniti sto te to tocno kod nje privuklo i kako funkcionira taj mehanizam?
kod kockanja misliš? pitam jer će mi trebati neko vrijeme za sastavit kvalitetan odgovor o ulasku u najnepoznatiju i najapstraktniju ovisnost na svijetu koju samo oni rijetki koji su se spasili razumiju i sada pomažu psihijatima da shvate što se događa.

budi preciznija u pitanju i obečajem ti maksimalno iskren i precizan odgovor
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 23:04   #59
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Mogu jos detaljnije elaborirati, no za to njegovo nema lijeka i pritom ne mislim samo na kocku.
RUN FOR THE HILLS!!
Što je to kocka?
Da li je to svako ulaganje ili samo ono stavljeno na krivi broj?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 23:12   #60
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
kod kockanja misliš? pitam jer će mi trebati neko vrijeme za sastavit kvalitetan odgovor o ulasku u najnepoznatiju i najapstraktniju ovisnost na svijetu koju samo oni rijetki koji su se spasili razumiju i sada pomažu psihijatima da shvate što se događa.

budi preciznija u pitanju i obečajem ti maksimalno iskren i precizan odgovor
Molim te nemoj raditi nauku od toga.
To su jadnici i manipulatori. Govno umjesto karaktera.
Zlostavljaci koji kako i sam kazes ne vide dalje od svog dupeta i svojih potreba. Ali ne pustaju svoje cure i zene od sebe nego ih uvlace u svoja govna.
A sad tu spominjemo i djecu kao.potencijalne zrtve.
I onda sto, najlakse odjebat sve koje si usrao u zivotu i zapoceti svoj novi svetacki zivot.
Jer si naravno opet TI najvazniji.

Povlacim se s teme. Sretno i kockarima i njihovim obiteljima.
avelina is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.