Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2003., 17:05   #21
Mozes, samo ne znam kako idu formalnosti. Pitaj svog lijecnika.

Imas li ti svog fizijatra-reumatologa koji te vodi zbog RA? Ima jedan na Rebru koji je meni zgodan Oni su isto kompetentni za ovakve tegobe koje opisujes.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 17:31   #22
Quote:
darin kaže:
Ma daj vilko, sad si me fakat ubio.
Ljudi, ja vam vjerujem. apsolutni maximum pametnih savjeta. smislenih. govorim sama sebi da se pokrenem. govorim si to vec par godina. od pocetka onog RA uzhasa koji imam.

inace bloody, i ja imam skoliozu. i kifozu pritom. nasrecu, ne izgledam ko Hunchback. za to bi mi jos bila potrebna lordoza.

Cek malo, to za Dubravu, mogu li ja traziti od dr.op.p. da mi da uputnicu za to sve i da odem u Dubravu?


Najbolji pristuk kada je kicma u pitanju je uvijek "najbolji doktor"
Doktor opce prakse kao i mnogi koji su prosli kroz slicne probleme ,
najbolje mogu dati savjet i iskustvo koje su oni imali.

Najvaznije je CT i onda ako je potreban MRI.Niti svaka osoba sa istom dijagnozom ima isti problem, kao i moze bolje ili losije podnesti.

Isto zavisi o predhodnom zdravlju ,povredama kao i koliko smo u
zivotu radili i imali povredu ,kao i godine igraju ulogu.

Ja sam prosao Laminectomy na L5/S1 , nikada vise se nisam mogao nagnuti naprijed i uvijek sam bio u bolovima ,uvijek sam morao savijati koljena da sam mogao ista podici sa poda ili sa niskoga.

Ali operacija je bila 33 godine unatrag, sada sa 61 godinom ne mogu hodati (imam suzenje nervnog kanala, sa nodle i L4/L5 i
L2//L3 su mi diskovi kalapsali, kao i izrasline na kraljeznici.
Bilo bi mi lakse na engleski opisati, ali razumijete ce .

Tri vodeca Neurologista, isto misljenje. Drzao sam do sada , 30/5/03, sam konacno trazio da idem na operaciju, moram cekati 2 mjeseca.

Sanse su 50%, da ce mi se popraviti hodanje, ledna bol ce ostati ista i veca radi nove operacije ,koja mora biti ponovo Laminectomy,
Isto sanse su da mogu ostati paraliziran, jer su mi nervi i tissue sa godinama posle operacije povredene.
Isto drvenilo koje imam sada ce ostati ,jer to je vec unisteno.

Ali moja situacija je teza ,jer ja sam godina imao probleme,kao i u mojim godinama sada vecinom skoro svaka osoba ima problem sa "osterithis", ali samo trecina ce imati problem i bolove.

Ima na plivi Pitanja i odgovori pa cu staviti LINK,
Zelim vam svima srecu , ne zaboravite krecite se i vjezbajte umjereno dok mozete, moja supruga 66 godine stara, ima na 5 mjesta problem sa ledima i ima 2 kerve u kicmi ,ali hoda svaki dan 4-5 km....jer kako se kaze koristi ili ces izgubiti,( misli se na kretanje).


http://www.plivazdravlje.hr/?section=qa2&qa=14
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:17   #23
Kao i u svemu drugome, i kod kiropraktike moraš paziti kome se davaš u ruke. Inače, sama kriopraktika, iako izgleda malo zastrašujuće, je prilično korisna. Nažalost, zbog nekih neodgovornih pojedinaca, u javnosti se stvorilo poprilično negativno mišljenje, iako se radi o 'alternativnoj medicini' priznatoj od strane 'klasične medicine'.

Ja imam samo pozitivna iskustva. Trenutačno oslobađanje boli izazvane uklještenjem mišića u pršljenove, i živaca u mišiće.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 01:33   #24
Talking kiropraktika

Dakle, bila sam kod kiroprakticara. Nakon prvobitne panike koja me je obuzela zbog svakavih prica o svakavim kiroprakticarima nastupilo je odusevljenje. Tip je skolovan za to, nista ne boli (tretman je bezbolan), a i bolje mi je. Jupi!!!
aherc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 15:20   #25
samo trenutno ti je bolje, no..kiropraktika je ništa drugo nego stvaranje ovisnosti o daljnjim kiropraktičarskim 'tretmanima', koliko god to sad ružno zvučalo, no istinito, dakle, prije posezanja za tom vrstom pomoći, preporučljivo je jedno dobro informiranje po toj temi bez obzira što će sad stručnjaci kiropraktike graknuti

gljiwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 22:11   #26
Ja sam prije 3-4 godine uklijestila jedan kraljezak. Boli za pop*****, nisam mogla sjediti duze od 10 minuta, ni lezati...uzas! Na preporuku kolegice odem kod kiroprakticara ("normalni" lijecnik opce prakse koji se usput bavi i kiropraktikom). Za dvije minute otkrio je problem, "namjestio" kraljezak i sve je bilo ok.
Daklem, ako nije neki sarlatan u pitanju, vrlo vjerojatno ce pomoci.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 19:53   #27
Quote:
kem kaže:
Ja sam prije 3-4 godine uklijestila jedan kraljezak. Boli za pop*****, nisam mogla sjediti duze od 10 minuta, ni lezati...uzas! Na preporuku kolegice odem kod kiroprakticara ("normalni" lijecnik opce prakse koji se usput bavi i kiropraktikom). Za dvije minute otkrio je problem, "namjestio" kraljezak i sve je bilo ok.
Daklem, ako nije neki sarlatan u pitanju, vrlo vjerojatno ce pomoci.

E da sam takovoga znao ne bi imao 2 laminectomy operacije i proveo u bolovima 33 godine. i nastavljam isto.

Vidio sam ih i najboljih i osrednjih specijalizirani iz Amerike.

Za zdravu osobu kojoj nije nista Neurolodikli krivo sa kicmom je u redu da posjeti . Ja sam imao 300 posjeta sa par razlicita i znadem da za mene bolesnoga nije radilo, i svaki posteni kiropraktor ce to i sam kazati.

Jedni da ne trose svoje ruke imaju mali kao okidac pa se prosecu kroz kicmu gore dolje i kazu vidimo se za tjedan dana...zaboravi na takove.

Drugi uzimaju metod manipulacije /pregibanja tijela, moze biti i opasno ako kiropraktor nije dobar.

Znade se za slucajeve da su kiropraktori izazvali povrede kao i sa krivom manipulacijom, izljev krvi u mozak.


U slucaju kada imate zapaljenje/ imflamesen , nije preporucljiv tritment , nego odmor i prema situaciji ledni oblogi ili u nekim slucajevima topli oblog "a nikako manipulacija".

Veoma rijetko se dogodi kao gore opisano od kem,
da je u stanju samo tako pomoci ,to je bio jedan slucaj od stotine.

kiropraktori vole manipulirati i okretati tijelo i onda naravno cuje se puskanje hrskavica i oni kazu ,sada je na mijestu ,ali trebate doci ponovo da odrzimo dobar balanc.

I ja cu primiti osobu i okretati i savijati i isto ce pucketati ,jer to je normalno.
Probajte sami nakon citanja ili uz komputer ako ste sjedjeli duze ,boljeti ce vas vjerojatno kraljeznica/ustvari vise misici i tetive...i ako se protegnete ,osjetiti cete pucketanje /pogotovo ako ste stariji/ i olaksati cete si pritisak na vratu ili ledjima.

Najbolji kiropraktor kojega sam posjecivao nije me niti moga ili se usudio tvistati/manipulirati radi operacije. nego je malo mi olaksao sa koncetriranjem na misice i tetive, i on sam je kazao da mi ne moze pomoci.

Zakljucak ,ako ste zdravi , zasto ne posjetite ,ali isto mozete postici ,ako i sami drzite postur tijela pravilno ,sta se odnosi i na sjedenje uz komuter, redovite vijezbe svaki dan ,koje ne moraju biti neke teske nego da toniraju vase misice ,jer ponovo ,vecina bolova je od soft tissue...to jest misici i tetive.

A ako imate stvarno bol koji ne prolazi ,prvo doktor pa ako je vec dulje vrijemena i ne prolazi Xray i onda dalje ...ali ne naturopat ili massaga ili kiropraktor.

Ukoliko ste istegli misic ili tetive oni trebaju svije vrijeme, i sami se izljece/oporave...znak da nas boli je da nam kaze da je nesto krivo.

Najbolje je gledati spreciti, ali ako imate neuroloski problem ni u kojem slucaju , naturopat ili kireprakticar...bacen novac ,i jes mozeta zavrsiti na gorjem.

Ovo je iskustvo od oko 300 posjeta i 33 godine bolova i dvije
lumbarne operacije. Ja i sada imam problem na 4 kraljeznika na
vratu i na fizio ne mogu nista, jer su neurologikli diskovi degenerirali i pritiscu nerve/zivce ,i to nema kiropractora ili bilo koga da moze "pomaknuti".

P.S. kiropraktor koji je bio najbolji kada ja pao sa konja, nije ga lijecio njegov kolega nego je isao Neurologistu odmah...da li vam to kaze nasto????

pozdrav,


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 20:02   #28
Ja stvarno volim manualne metode, ali ne bih se dala kiropraktičaru ni za živu glavu. Manipulacije mogu biti jako opasne.

Neke od manualnih metoda znam, neke planiram naučiti, ali većinu manipulacija nikad neću raditi jer jednostavno postoje bolji i manje agresivni načini tretmana.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 13:17   #29
ovisi o kiropraktičaru, sama kiropraktika za sebe je fenomenalna stvar. Samo što ih ima svakakvih, kao i svih drugih ljudi u profesijama. Isto tako i obični doktori znaju ozlijediti ljude, često u nepovrat. Meni nisu mogli pomoći oko banalnog problema, i moj me kiropraktičar spasio. Samo što se on ne ograničava na kiropraktiku. Glupo je ograničavati se samo na medicinu, samo na kiropkraktiku, ili na ostale pojedine metode liječenja. Naravno, treba prepoznat pravog, i imati sreće. Bio sam prije kod nekog drugog kiropraktičara, koji je radio kao na traci - "lomio " kosti za pet minuta i ciao.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 10:58   #30
Evo ga ovak! Bio sam (idem kod jednog) prvih mjesec dana jedno 3-4 puta, sad jednom u 3 mjeseca. Moram priznati da me tip namjestio i još mi dao vježbe istezanaj za doma...
E sad, zakaj mu vjerujem? Uhvatila me križa dvaput - zadnji put je bilo grdo no to mi je valjda genetski - stara ima isti problem kao i deda Poslikao ja to i nalaz uredan - sve pet Pa čovječe kak je sve pet ak ja osjećam da nije??
I tak, odem ja kod kiropraktičara. Čovjek nije htio ništa raditi dok nije pogledao slike , a onda, kad ih je pogledao, dao mi je čisto logično objašnjenje mog problema. Uz to je još i crtežima uz snimke objasni o čemu se radi i zašto je vjerojatno došlo do toga.....
Sam tretman je totalno bezbolan, a i sam sam primjetio "promjene"....
dakle, da za kiropraktiku ali paziti gdje i kod koga.
Kod Pavlovića me ebi vidjeli
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 13:45   #31

Adelaide,
Australija ...channel 7, Today Tonight report.


Po cijeloj australiji bilo je mnogo zaljenja na" nasilne kiropractore".
Channel 7, je po cijeloj Australio poslao "svoje bolesnike", zdrave mlade osobe kao i osrednje sa malo osteroze, svi su imali ugradjene kamere kao i snimanje konverzacije.

Skoro svi ti optuzeni "karopraktori", su uzimali x-ray slike/jedan nacin za zaradjivanje?/svaki pacijent je bio kazan da ce trebati dvije godisnje lijecenje , sa uvjerivanjem da ako se ne lijece da ce zavrsiti u invalidskim kolicima".

Isto im je "kiroprakticar" kazao da zato sta je to mnogo posjeta da ih treba vidjeti i unaprijed organizirati njihove posjete da trebaju platiti unaprijet za posjete i neka to srede sa sekretaricom, jer ako plate unaprijed da ce zastedjeti oko 40%.

Trazena svota za taj unaprijed lijecenja se je kretala izmedju $3.000-5.000 i cak su sekretarice imale pripremljene formulare za Banku za posuditi novac.

Eto to je etika i istina o Kiroprakticirima.

Svi koji su bili kod tih "SPECIJALISTA", imali su pregled poslije kod "nezavisnih "Kiropracticira kao i ortopedik i neurologista specijalista .
Samo da bi bili kazani da nije sa njima nista krivo ili u najgorjem slucaju da trebaju samo tri tjedna odmor da im se bolna ledja sama naturalno oporavi.

Pisao sam prije koliko sam ja potrosio na sve "naturalne lijekove kao i specijaliste samo da nisam nista postigao".

Eto sam sam imao prije 10 tjedna Laminektomy...za koju sam bio kazan da su posibiliti samo 50% da cu biti bolje da mogu hodati,trebao sam dva levela L5-L4 & L4-L3 ali isto upozoren da sa obzirom da sam vec imao laminectomy na L5/S1...1972....da se moze i veoma mnogo pogorsati....imao sam ovaj puta kanalno suzenje , kao i dva diska su pritiskala nerve.

U slucaju ako imate bilo kakove neuroloske bolove ili dijagnozu da vam je nesto krivo sa kicmom NI U KOJEM SLUCAJU NE IDITE KITOPRAKTICARU.

Ja sam poslije prve operacije isao radi cijele kicme da dobijem malo pomoci na drugim mjestima ,ali i sam koroprakticar je na koncu priznao da ne moze pomoci bolesniku kao meni.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 14:31   #32
gos'n Vilko dobro zborite jedino ste malčice pre....opširni

meni je disk ekstrudirao (iskočio) i neurokirurg veli (za kiro) NE, da se to može sam tak svi bi išli, ne bi bilo operacije, svi sretni i zadovoljni.....
znam osobu koja je s iskočenim diskom išla na kiro.... završilo je tako da je falilo još samo mm da završi u kolicima(ofkors, operacija je riješila problem)

ali! pravilo je da nema pravila; znam za čovjeka koji je kiro&bioenergetičar, pomaže ... neću ga imenovati

ja sa svojim problemima izlazim na kraj vježbanjem na podu, statika, bildanje mišića; PLIVANJE prije svega

ako ovo čita netko tko ima 13 godina i otkrili su skoliozu - najbolja preporuka je - VJEŽBATI, PLIVATI

da sam to radila ne bih se (vjerojatno) dovela do hernie diska

ali vjerujem da kiro metoda sama po sebi nije za odbaciti, samo.... hm s vremenom opet dođu problemi

vježbati, vježbati
hirondelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 16:08   #33
Quote:
Aragorn kaže:
Poslikao ja to i nalaz uredan - sve pet Pa čovječe kak je sve pet ak ja osjećam da nije??
Kod problema s intervertebralnim diskom koji nisu kronicni rtg je potpuno uredan i nista se ne vidi.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 16:15   #34
obiteljski prijatelj je kiroprakticar, nazalost zivi u njemackoj.
ima par godina da nas kad dodje sve doma zrihta.

i on nas je sve prvi upozorio da treba jako pazit kod koga se ide jer nedovoljno strucan kiroprakticar moze covjeka poslat dozivotno u kolica.

gljiwa, tako mozes rec za bilo koju terapijsku metodu da je samo stvaranje ovisnosti o njoj.

recimo moja mama ne smije piti nikakve lijekove osim paracetamola, a zbog stanja vratne kraljeznice ima ceste glavobolje. a poslije manipulacije joj je super.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 17:54   #35
Quote:
alica kaže:
obiteljski prijatelj je kiroprakticar, nazalost zivi u njemackoj.
ima par godina da nas kad dodje sve doma zrihta.

i on nas je sve prvi upozorio da treba jako pazit kod koga se ide jer nedovoljno strucan kiroprakticar moze covjeka poslat dozivotno u kolica.

gljiwa, tako mozes rec za bilo koju terapijsku metodu da je samo stvaranje ovisnosti o njoj.

recimo moja mama ne smije piti nikakve lijekove osim paracetamola, a zbog stanja vratne kraljeznice ima ceste glavobolje. a poslije manipulacije joj je super.

Alice kao sta znades imam "sada kompletno stanje sa donjim ledjima "Lumbar od S1-L3 operirano svaki level sta znaci nemam
dvije lamine i ledja su potpuno otkazala.Znao sam da sam sa drugom operacijom useo risk , operacija je bila fantasticna ,ja sam prvih 4 tjedna bio polagano hodao ,ali eto sada je gotovo,
i nista nema vise pomoci.

Kao i tvoja majka imam na vratu povrede , suzenje kanala , ali ni u kojem slucaju nema vise operacije.

Imao sam poslije operacije strahovite bolove u siji i drvene ruke /nastavlja i dalje/ i vjerujem da mala lagana masaza i grijanje pomaze ,ali pisao sam vec prije ,neda mi se traziti,
neurologisti upozoravaju ne manipulirati vratne kraljeznika ,jer su mnogi ljudi dobili udar krvi u mozak.

Sta se lijekova tice ja sam presao kliniku za bolove i oni mi ne mogu pomoci, prosao sam kroz muke oko probavanja raznih ,
antidepresnih i nervnih lijekova koji nekome pomognu.

Ja sam i sa dijagnozom cronican bolesnik sa bolovima i isto imam radi operacija druge probleme ,koji utjecu na nerve i spinaljni fluid.
Pisao sam prije to su bolovi 24/7, dozivotni i nema pomoci.

Sve najbolje i simpatije i razumjevanje tvojoj mami.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2004., 01:14   #36
zna mama jednu zenu koju su na operaciji vratne kraljeznice tako zeznuli da je vise nitko ne zeli operirat.. gubi se, kad joj je gore ne moze ustat, ne zna gdje je.. uzas.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2004., 07:31   #37
Quote:
alica kaže:
zna mama jednu zenu koju su na operaciji vratne kraljeznice tako zeznuli da je vise nitko ne zeli operirat.. gubi se, kad joj je gore ne moze ustat, ne zna gdje je.. uzas.
Ako se sjecas mojeg sina Daria 41 godinu ima 4 kraljeznice u nesreci na poslu unistene ,imao je tri operacije u dvije godine.
U zadnjoj operaciji ima usadjene metalne plocice, da mu drze cijele vratne kraljeznice......
nece nikada vise moci raditi, za razliku od mene /ja ne mogu nista uzimati za bolove da pomogne/on je na velikoj dozi Morfijuma ,sada je u bolnici vec drugi puta pokusavaju mu smanjiti doza ,ali bez uspjeha...zadnje je dobiti ce usadjenu
pumpu u tjelo za morfijum.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 01:52   #38
I ja obozavam mog kiroprakticara! Ni ja nisam vjerovala u njih, ali jedan dan mi se vrat zaglavio na jednu stranu. Inace sam imala migrene i bolove u vratu, i dok sam vozila auto naglo sam okrenila glavu, i zaglavila je na jednu lijevu stranu. Cijeli vrat mi je bio u grcu, nisam mogla spavati, nisam mogla lezati, samo sjediti. Ujutro me muz odveo u kiroprakticara. Prvo sam dobila onaj meksi okovratnik dok padne otok, a par dana kasnije mi je poceo krckati vrat i vracati kraljeske u vratu na svoje mjesto. Obican doktor mi to ne bi mogao napraviti.
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 13:29   #39
leđa - kiropraktika, masaža

dakle, ubijaju me leđa, točnije vrat i to doslovce žari nakon 4 sata za kompom

zanima me u ZGu neki dobar kiropraktičar a ne neki luđak

također jel tko zna dobru masažu za to - di ima

hvala
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 14:41   #40
Moj kiroprakticar kaze da u Hrvatskoj (ili u Zagrebu? nisam sad siguran) postoje samo tri prava kiroprakticara (onaj iz Sanje to nije) - dakle, oni koji su zavrsili kiroprakticarski studij na nekom priznatom fakultetu. Da ga sad ne reklamiram javno, saljem ti na PM.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.