Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2005., 13:17   #81
Ma da, svaki grad je prica za sebe. Covjek se ne smije zivcirat jer bi s njima sve zivce izgubio.

Meni je procedura za vozacku ukupno trajala 5 mjeseci, s time da su mi na kraju poslali poziv da dodjem predati nasu koja je, naravno, bila vazeca cijelo vrijeme i onda kad predas nasu, dobijes taj papir, kakav ti sad imas. Onda sam cekao jos 10 dana da bi izstampali pravu vozacku. Sto je najgore, ja sam morao bas u tih 10 dana otici u HR, pa sam otisao s tim papirom koji u biti vazi za voznju samo unutar Italije. Otisao sam na "blef", a sreca da me nitko nije pitao za vozacku, ni kod nas, ni u Sloveniji, jer bi bila prava avantura objasnjavati nasoj policiji da u Italiji takav smjesan komad papira vazi umjesto vozacke.

Sto se tice permessa, u Padovi je trebalo cekati da ti ga izstampaju izmedju mjesec i dva dana. Posljednji je bio gotov za 10 dana. Tako su rekli na salteru i tako je bilo. Nisam mogao vjerovati - bio sam u stanju pozitivnog soka.

Hajde, neke stvari su i poboljsali, ali po nekim stvarima, oni su zapad mozda jedino za drzave poput Urugvaja ili Paragvaja.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 20:30   #82
Italia vs. EU

Ovo je tako smijesno (ali i istinito )

Svakako pogledajte

http://tcc.itc.it/people/rocchi/fun/europe.html
ForzaFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 20:48   #83
To sam ja vidio još prije par mjeseci, poslali mi prijatelji Talijani.

Istina, u Italiji su neke stvari živi smijeh. To se prvenstveno odnosi na birokraciju, ponašanje u prometu i ono na autobusnoj stanici. Ovdje da bi zaustavio autobus (pa čak i u centru grada), moraš izaći na cestu i mahati - kao u kaubojskim filmovima.

Premda, neke druge stvari su iskarikirane na onom skeču.

A to što je karakteristično za Italiju je karakteristično i za neke druge južne europske zemlje koje su u EU (primjerice Španjolska i Portugal).

Već sam jedanput napisao ovdje da kad bi se Italiji postavili svi oni uvjeti koje Hrvatska mora ispoštovati da bi ušla u EU, Italija kao jedna od zemalja osnivača ne bi nikad mogla ući. Pogotovo što se tiče birokracije. Ali jebiga, s druge strane su ekonomska sila, što je, je, i njih onda nitko ne pita.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 20:51   #84
Quote:
gatto kaže:


Istina, u Italiji su neke stvari živi smijeh. To se prvenstveno odnosi na birokraciju, ponašanje u prometu i ono na autobusnoj stanici. Ovdje da bi zaustavio autobus (pa čak i u centru grada), moraš izaći na cestu i mahati - kao u kaubojskim filmovima.

Premda, neke druge stvari su iskarikirane na onom skeču.

Pa dobro, ja mislim da svatko kuzi da je to pretjerano i iskarikirano. Ali bazirano na puno istine......
ForzaFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 20:55   #85
Quote:
ForzaFiume kaže:
Pa dobro, ja mislim da svatko kuzi da je to pretjerano i iskarikirano. Ali bazirano na puno istine......
Ma dobro, ima istine. Ali više je to ono po čemu su karakteristični i odstupaju. No, po nekim stvarima su puno bolji i sa više stila nego sjeverne europske zemlje. Naprimjer kad vidiš kako se Njemci oblače, ispadaju u odnosu na Talijane zadnji seljaci. Ovdje u Italiji su Njemci karakteristični po tome što kad dođu u turizam loču puno pive, ne drže do sebe, imaju pivske trbuhe, itd. Gori su od ekipe u HR. Hrvati po stilu čak šiju mnoge te sjeverne narode.

Inače, mnogi od tih sjevernjaka sanjaju živjeti u Italiji, baš u takvoj kakva je. Taj temperament predstavlja određeni šarm, karakterističan za mediteranske narode.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 21:01   #86
Quote:
gatto kaže:
Ma dobro, ima istine. Ali više je to ono po čemu su karakteristični i odstupaju. No, po nekim stvarima su puno bolji i sa više stila nego sjeverne europske zemlje. Naprimjer kad vidiš kako se Njemci oblače, ispadaju u odnosu na Talijane zadnji seljaci. Gori su od ekipe u HR.

Inače, mnogi od tih sjevernjaka sanjaju živjeti u Italiji, baš u takvoj kakva je.
Joj pa sto je s tobom, meni je ovo bilo smijesno i mislila sam da ce se netko mozda tome nasmijati kao sto sam i ja. Nista lose o Italiji nisam s time mislila, oprosti ako si se ti nasao povrijedjen... I ja osobno volim Italiju bas takva kakva je........
ForzaFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 21:02   #87
Quote:
ForzaFiume kaže:
Joj pa sto je s tobom, meni je ovo bilo smijesno i mislila sam da ce se netko mozda tome nasmijati kao sto sam i ja. Nista lose o Italiji nisam s time mislila, oprosti ako si se ti nasao povrijedjen... I ja osobno volim Italiju bas takva kakva je........
Ma nisam se našao povrijeđen, nasmijem se i ja na to. Samo sam komentirao.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:12   #88
Quote:
gatto kaže:
Ma dobro, ima istine. Ali više je to ono po čemu su karakteristični i odstupaju. No, po nekim stvarima su puno bolji i sa više stila nego sjeverne europske zemlje. Naprimjer kad vidiš kako se Njemci oblače, ispadaju u odnosu na Talijane zadnji seljaci. Ovdje u Italiji su Njemci karakteristični po tome što kad dođu u turizam loču puno pive, ne drže do sebe, imaju pivske trbuhe, itd. Gori su od ekipe u HR. Hrvati po stilu čak šiju mnoge te sjeverne narode.

Inače, mnogi od tih sjevernjaka sanjaju živjeti u Italiji, baš u takvoj kakva je. Taj temperament predstavlja određeni šarm, karakterističan za mediteranske narode.
Jebote odjevanje.........od kad je to vazno )) Kaj si ti neki metroseksualac jebote
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:48   #89
Quote:
gatto kaže:
Ma dobro, ima istine. Ali više je to ono po čemu su karakteristični i odstupaju. No, po nekim stvarima su puno bolji i sa više stila nego sjeverne europske zemlje. Naprimjer kad vidiš kako se Njemci oblače, ispadaju u odnosu na Talijane zadnji seljaci. Ovdje u Italiji su Njemci karakteristični po tome što kad dođu u turizam loču puno pive, ne drže do sebe, imaju pivske trbuhe, itd. Gori su od ekipe u HR. Hrvati po stilu čak šiju mnoge te sjeverne narode.

Inače, mnogi od tih sjevernjaka sanjaju živjeti u Italiji, baš u takvoj kakva je. Taj temperament predstavlja određeni šarm, karakterističan za mediteranske narode.


pa kad ove švabe vidiš u dronjcima
...ili managere u nekim jeftinim cipalma i frotir - čarapama
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 07:43   #90
Quote:
LostCase kaže:
Jebote odjevanje.........od kad je to vazno )) Kaj si ti neki metroseksualac jebote
Činjenica je da Talijani imaju puno više stila od Njemaca i to ne samo u oblačenju nego i u mnogim drugim stvarima. Jednostavno, ovdje se više drži do vanjskog izgleda (u prosjeku, naravno). Naprimjer, jako je neugledno biti zapušten, imati trbušinu, pokvarene zube, itd.

A što se metroseksualaca tiče, ni meni se ne sviđa pretjerivanje tog tipa. Djeluju mi nakaradno, ko' neki pederčići, a i to nema nikakve veze s ovim topicom.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 23:19   #91
Viza kod presjedanja u Milanu

Kupila sam karte za Zagreb!!!!!!! Jeij i presjedam u Milanu...da li mi treba viza, potvrda ili nesto tako...zna li tko?
goddess11211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 23:29   #92
da, talijanska viza se placa na aerodromu, i tranzitna kosta nekih 90 eura...




naravno da ti nista ne treba, cak niti putovnica ako imas hrvatsku osobnu iskaznicu :P
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 23:30   #93
dakle, to mogu obaviti tamo kada dodjem, nemoram nista obavljati iz new york-a...?
goddess11211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 06:34   #94
Ma, nista ti ne treba!
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 09:06   #95
e super, hvala puno!

jedna briga manje posto jos i putovnicu trebam obnovit
goddess11211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 11:07   #96
Kakva viza? Pa hrvatski državljani u Italiju mogu ne samo bez vize nego i bez putnovnice...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 20:26   #97
Zapravo, u Italiju te ne puste bez irske vize. Moras to imat, inace nis od kupovanja krpica u Milanu...
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 20:53   #98
ajd ne zahebavajte zensku, ne treba ti nis.sretan put
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 20:59   #99
Quote:
piper kaže:
Zapravo, u Italiju te ne puste bez irske vize. Moras to imat, inace nis od kupovanja krpica u Milanu...
I boca rakije za dat cariniku...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 04:16   #100
Quote:
goddess11211 kaže:
Kupila sam karte za Zagreb!!!!!!! Jeij i presjedam u Milanu...da li mi treba viza, potvrda ili nesto tako...zna li tko?

ja sam isto promjenila kartu za alitaliju!idem prek milana i nemam pojma o niakvoj vizi.to je valjda samo za one koji izlaze iz aerodoroma,ali ja cekam sat i pol na avion za zagreb.i nedem nikuda izvan terminala.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.