Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2004., 13:15   #81
Definitivno je stvar u tepsiji...ukoliko si stavila limun ili neki konzervans ili mozda juice u krem-snite, u dodiru s aluminijskom stijenkom tepsije, kolac neminovno mijenja bolju u zeleno...
Ponekad je dovoljna i kap alkohola - ruma, kruskovca, za aromu i kolac se upropasti.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 09:58   #82
Talking K R E M S N I T E

kUHARI I KUHARICE

skruseno vas molim, ako mozete postati kako Vi radite kremsnite?

plizzzzzzzzzzzzz

ili ako netko zna link na neki stari tred na istu temu....

hvala
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:09   #83
Vise nikako.
Moj recept mi se ne svidja (ispadnu premekane, nije da me smeta baciti kremu u zdjelu i pojesti je zlicom, a pecenje kora si skroz ustediti, ali mislim da za to nisi pitala... ), a bolji nemam.

Mogla bi nam ona zenska postati recept koja je pitala za riblji rucak i tvrdila da su njene kremsnite najbolje u blizoj okolici i na ostatku kugle zemaljske...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:11   #84
Sastojci:

1 paketić lisnatog tijesta
1l mlijeka
6 jaja
8 dg škrobnog brašna (gusnela)
7 dg brašna (ako nemate škrobnog brašna, stavite ukupno 15 dg običnog)
30 dg šećera u prahu
2 vrećice vanili šećera
slatko vrhnje po želji


Priprema:
Odmrznuto lisnato tijesto razvaljajte u dva lista veličine 30x20 cm. Listove tijesta probušite vilicom na par mjesta i pecite na visokoj temperaturi, svaki list odvojeno. Ispečeno tijesto ohladite i ostavite u tepsiji, a drugi list nasjecite na jednake četvrtine (po želji, koliko želite da su vam velike kremšnite).


Dok se tijesto peče, pripremite kremu.

Brašno (škrobno i obično) razmutite s 5 žlica hladnog mlijeka. Žumanjke izmiješajte, prelijte kipućim mlijekom i stavite kuhati 10-15 minuta na umjerenoj temperaturi. Neprestano mješajte kuhačom.

Bjelanke istucite s ostalih 15dg šećera u čvrsti snijeg, dodajte vanilin-šećer i lagano umiješajte u skuhanu vruću kremu od žumanjaka.

Gotovu kremu izlijte u već pripremljenu tepsiju u kojoj je na dnu ispečeno tijesto. Na kremu složite izrezane pečene četvorine tijesta i površinu pošećerite šećerom u prahu.

Kremšnite izrežite do donjeg lista i servirajte.

Po želji se na ohlađenu kremu može dodati tučeno slatko vrhnje.

PS. KAD NEMAM LISNATOG, KORISTIM PETIT KEKS
PSS. AKO NEMAS SKROBNOG BRASNA, DODATI ZELATINA OBAVEZNO, da ih ne bi zlicom ko pesica jela
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:19   #85
Quote:
Gospon Pes kaže:
Vise nikako.
Moj recept mi se ne svidja (ispadnu premekane, nije da me smeta baciti kremu u zdjelu i pojesti je zlicom, a pecenje kora si skroz ustediti, ali mislim da za to nisi pitala... ), a bolji nemam.

Mogla bi nam ona zenska postati recept koja je pitala za riblji rucak i tvrdila da su njene kremsnite najbolje u blizoj okolici i na ostatku kugle zemaljske...
Tak je zavrsila zadnja smjesa...prstom u lonac...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:22   #86
Quote:
Septembar kaže:
Sastojci:

1 paketić lisnatog tijesta
1l mlijeka
6 jaja
8 dg škrobnog brašna (gusnela)
7 dg brašna (ako nemate škrobnog brašna, stavite ukupno 15 dg običnog)
30 dg šećera u prahu
2 vrećice vanili šećera
slatko vrhnje po želji


Priprema:
Odmrznuto lisnato tijesto razvaljajte u dva lista veličine 30x20 cm. Listove tijesta probušite vilicom na par mjesta i pecite na visokoj temperaturi, svaki list odvojeno. Ispečeno tijesto ohladite i ostavite u tepsiji, a drugi list nasjecite na jednake četvrtine (po želji, koliko želite da su vam velike kremšnite).


Dok se tijesto peče, pripremite kremu.

Brašno (škrobno i obično) razmutite s 5 žlica hladnog mlijeka. Žumanjke izmiješajte, prelijte kipućim mlijekom i stavite kuhati 10-15 minuta na umjerenoj temperaturi. Neprestano mješajte kuhačom.

Bjelanke istucite s ostalih 15dg šećera u čvrsti snijeg, dodajte vanilin-šećer i lagano umiješajte u skuhanu vruću kremu od žumanjaka.

Gotovu kremu izlijte u već pripremljenu tepsiju u kojoj je na dnu ispečeno tijesto. Na kremu složite izrezane pečene četvorine tijesta i površinu pošećerite šećerom u prahu.

Kremšnite izrežite do donjeg lista i servirajte.

Po želji se na ohlađenu kremu može dodati tučeno slatko vrhnje.

PS. KAD NEMAM LISNATOG, KORISTIM PETIT KEKS
PSS. AKO NEMAS SKROBNOG BRASNA, DODATI ZELATINA OBAVEZNO, da ih ne bi zlicom ko pesica jela
Znaci ovo je provjereni recept..hvala

moja sestra radi sa petit keksima, no medjutim radi cijeli dan, pa nemerem do nje....htjela bih testirati recept danas tako da se na blamiram za Uskrs ....control freak...sta ces...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:31   #87
E sad sram me napisati kako ali...

Napravim kore od lisnatog ili kad sam u Hr kupim gotove za zalihu.

Krema: 2 pudinga dr.Oetker od vanilije (koji se ne kuhaju)smiksam sa pola litre slatkog vrhnja i eto.

Vrlo jednostavno i nema straha da ne uspije.

Jedino cu za kolicinu slatkog vrhnja provjerit ali mislim da je to, to
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:45   #88
Quote:
penelop@ kaže:
E sad sram me napisati kako ali...

Napravim kore od lisnatog ili kad sam u Hr kupim gotove za zalihu.

Krema: 2 pudinga dr.Oetker od vanilije (koji se ne kuhaju)smiksam sa pola litre slatkog vrhnja i eto.

Vrlo jednostavno i nema straha da ne uspije.

Jedino cu za kolicinu slatkog vrhnja provjerit ali mislim da je to, to
UŽAS!!!!(sorry)
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:49   #89
Uopce nije uzasno, susjeda u Splitu zivi u uvjerenju da je to krema tucena na pari
Rekla je da se vidi sto je prava krema

Stvarno je OK i brzo gotovo.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:55   #90
Quote:
penelop@ kaže:
Uopce nije uzasno, susjeda u Splitu zivi u uvjerenju da je to krema tucena na pari
Rekla je da se vidi sto je prava krema
Takvi strucnjaci su mi najbolji.
Ali mislim da bih ja i tvoju pravu kremu sjebala...


Jebo kremsnite, treba nekom recept za London stangice?

Idem onoj s ribom ostaviti poruku da nam oda svoj recept.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 11:12   #91
Red face Re: K R E M S N I T E

Quote:
happygoose kaže:
skruseno vas molim, ako mozete postati kako Vi radite kremsnite?

plizzzzzzzzzzzzz
Dolcela krema za kremšnite u kombinaciji s gotovim korama za kremšnite. Kad želiš dodati tračak osobnosti dodaš malo slatkog vrhnja u kremu, jer je prilično gusta

I još me hvale kako su dobrrrrrrre
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 11:22   #92
e moja mama ima dobar recept, bas ih je ovaj vikend pravila, svi su je hvalili

ali napisem ti ga kasnije!
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 12:55   #93
Za moje svi kažu da su bolje od slastičarskih.
Recept sam dobila od frendice čija je nečakinja radila u slastičarni.
Dakle:
- 1 l vode
- 1 l mlijeka
- 10 dkg brašna
- 1 paketić gustina (250 g)
- 8 jaja
- 25 dkg kristal šećera
- arome po želji
U bjelanjke se uspe sav šećer i zmiksa u tvrdi snjeg.
Voda i mlijeko se pomješaju, malo (cca 3 dl) se odvoji, ostatak stavi zakuhat.
Žumanjci se ulupaju, doda mlijeko s vodom, gustin i brašno. Ta smjesa se uljeva u tankom mlazu u vrijuće mlijeko sa vodom i stalno mješa.
Kipuča smjesa se izlije na stučene bjelanjke, izmješaju se obje smjese i izliju na lisnato tijesto ili kekse u protvi.
Na hladno se može staviti tučeno vrhnje i pokrije se već izrezanim drugim slojem lisnatog.
Štosevi su slijedeći:
- mora se upotrebljavati kristal šećer jer štaub ima dodano nešto protiv grudanja što navodno razvodnjava bjelanjke
- obje smjese se nesmiju zajedno mješat u metalnoj zdjeli sa nećim metalnim jer metal navodno razdvaja te smjese pa se ne smješaju onak lijepo kompaktno. U tom djelu izrade upotrebljavat samo plastično i/ili drvano suđe.
Za šlag ja uzmeme pol slatkog vrhnja, pol biljnog. Onda mi je nekak ukusnije i čvršće.
Drugu koru lisnatog ispećem u komadu i hladnu škarama narežem na kocke.
Stvarno su jako, jako fine. I puno ih ispadne.
Probajte, nebute požalili.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 13:01   #94
Re: Re: K R E M S N I T E

Quote:
FridaS kaže:
Dolcela krema za kremšnite u kombinaciji s gotovim korama za kremšnite. Kad želiš dodati tračak osobnosti dodaš malo slatkog vrhnja u kremu, jer je prilično gusta

I još me hvale kako su dobrrrrrrre
Moja mama radi takve, i super su...

Jedino joj je bilo neugodno kad ju je teta pitala za recept...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 17:04   #95
Talking

Molio bi "kuharice" koje koriste gotove smjese, pudinge, zelatinu i slicno da se ne blamiraju To NISU kremsnite nego surogati. Ako mi se to jede idem u slasticarnu. Domace kremsnite nemogu biti visoke 10 cm, ali zato imaju dusu i tijelo. Uopce me ne smeta kad ispadnu 2 cm visoke a okus za bogove. Ove klasicne kreme su ok, jedino bi ja jos dodao mahunu vanilije da se prokuha u mlijeku gdje se kuhaju zutanjki. Daje bolji okus nego vanilin secer.
Fala na razumjevanju, ali kod kremsnita sam picajzla
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 20:03   #96
a ima li tko recept za PRAVE kremšnite. mislim one bez brašna, pudinga, slatkog vrhnja i sl. visokokaloričnih ugušćivača.
mislim one lagane, pjenaste kao samoborske
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 23:07   #97
Quote:
polly kaže:
Za moje svi kažu da su bolje od slastičarskih.
Recept sam dobila od frendice čija je nečakinja radila u slastičarni.
Dakle:
- 1 l vode
- 1 l mlijeka
- 10 dkg brašna
- 1 paketić gustina (250 g)
- 8 jaja
- 25 dkg kristal šećera
- arome po želji
U bjelanjke se uspe sav šećer i zmiksa u tvrdi snjeg.
Voda i mlijeko se pomješaju, malo (cca 3 dl) se odvoji, ostatak stavi zakuhat.
Žumanjci se ulupaju, doda mlijeko s vodom, gustin i brašno. Ta smjesa se uljeva u tankom mlazu u vrijuće mlijeko sa vodom i stalno mješa.
Kipuča smjesa se izlije na stučene bjelanjke, izmješaju se obje smjese i izliju na lisnato tijesto ili kekse u protvi.
Na hladno se može staviti tučeno vrhnje i pokrije se već izrezanim drugim slojem lisnatog.
Štosevi su slijedeći:
- mora se upotrebljavati kristal šećer jer štaub ima dodano nešto protiv grudanja što navodno razvodnjava bjelanjke
- obje smjese se nesmiju zajedno mješat u metalnoj zdjeli sa nećim metalnim jer metal navodno razdvaja te smjese pa se ne smješaju onak lijepo kompaktno. U tom djelu izrade upotrebljavat samo plastično i/ili drvano suđe.
Za šlag ja uzmeme pol slatkog vrhnja, pol biljnog. Onda mi je nekak ukusnije i čvršće.
Drugu koru lisnatog ispećem u komadu i hladnu škarama narežem na kocke.
Stvarno su jako, jako fine. I puno ih ispadne.
Probajte, nebute požalili.
Dakle,ovdje ima par dobrih savjeta.Probam,javim kak je ispalo.....
mislim da bez nekog očvršćivača nebu išlo.....
samo jaja i mlijeko,čak i ako istučemo snijeg....u najbolju ruku bumo dobili šnenokle,a to je druga priča.Siguran sam da samoborske imaju,ili brašno,ili ono što mi zovemo gustin (škrobno brašno-ja sam to oduvijek zvao štirka/a to i je).
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:21   #98
Quote:
polly kaže:
Za moje svi kažu da su bolje od slastičarskih.
Recept sam dobila od frendice čija je nečakinja radila u slastičarni.
Dakle:
- 1 l vode
- 1 l mlijeka
- 10 dkg brašna
- 1 paketić gustina (250 g)
- 8 jaja
- 25 dkg kristal šećera
- arome po želji
U bjelanjke se uspe sav šećer i zmiksa u tvrdi snjeg.
Voda i mlijeko se pomješaju, malo (cca 3 dl) se odvoji, ostatak stavi zakuhat.
Žumanjci se ulupaju, doda mlijeko s vodom, gustin i brašno. Ta smjesa se uljeva u tankom mlazu u vrijuće mlijeko sa vodom i stalno mješa.
Kipuča smjesa se izlije na stučene bjelanjke, izmješaju se obje smjese i izliju na lisnato tijesto ili kekse u protvi.
Na hladno se može staviti tučeno vrhnje i pokrije se već izrezanim drugim slojem lisnatog.
Štosevi su slijedeći:
- mora se upotrebljavati kristal šećer jer štaub ima dodano nešto protiv grudanja što navodno razvodnjava bjelanjke
- obje smjese se nesmiju zajedno mješat u metalnoj zdjeli sa nećim metalnim jer metal navodno razdvaja te smjese pa se ne smješaju onak lijepo kompaktno. U tom djelu izrade upotrebljavat samo plastično i/ili drvano suđe.
Za šlag ja uzmeme pol slatkog vrhnja, pol biljnog. Onda mi je nekak ukusnije i čvršće.
Drugu koru lisnatog ispećem u komadu i hladnu škarama narežem na kocke.
Stvarno su jako, jako fine. I puno ih ispadne.
Probajte, nebute požalili.
Isprobala. Nije loš. Dobro se stvrdne i dosta ispadne. Samo...meni fali još šećera
Recept je stvarno ok
Orlanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:50   #99
Quote:
Orlanda kaže:
Isprobala. Nije loš. Dobro se stvrdne i dosta ispadne. Samo...meni fali još šećera
Recept je stvarno ok
Ajoj, zaboravila sam to napisat. Mi doma ne volimo jako slatko.
Ajd drago mi je da ti se sviđa. Imam ja tak nekih jako dobrih recepata.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:57   #100
ajmo sad malo za idiote:
obje kore prije ispeces, pa onda "nafilas" s smjesom ili kak?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.