Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 23:19   #961
Pozdrav ekipi,
kupujem traktor kosilica te bi volio čuti Vaše mišljenje. Za oko mi je zapela Gardol a u Bauhausu GTG 98 ili GTG 84 RB. Razlika između ta dva modela je u pogonu jedan ima normalni mjenjač dok druga ima hydrostat, obje imaju B&S motore s time da je za prvi model nešto slabiji i širina kosišta je manja kod modela sa hydrostat ( širina kosišta mi ne igra nikakvu ulogu). Uz ova dva modela kum me nagovara da razmislim i o modelu cub cadet LT1 NR92 sa transmatic pogonom i Cub cadet motorom. Molio bi da mi pomognete u odabiru,odnosno što bi bila isplativija i bolja kupnja s obzirom da nemam iskustva sa traktor kosilica.
Hvala
lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:30   #962
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
. Dakle, kočnica, koja je na tim strojevima ionak niš koristi, a.
Ne bi se baš složio s tobom,moja koči jako dobro,doduše,na kraju sezone ide u remont jer lagano popušta,ipak joj ide 7-ma sezona.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:59   #963
To je u osnovi parkirna, a ne radna kočnica. Zato velim da je niš koristi.
Naravno da koči, ali je to generalno prenježno. Kad prokliže, nemaš više nikakve kočnice.
Dok je u brzini, možeš i ugasiti motor pa bude stal, ali u leru nema pomoći.
Zato je hidrostat bolji za brege. Ne možda bolji, ali sigurniji svakak.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:42   #964
John deer

Pozdrav!

Našla na njuškalu. Otišla bih vidjeti i probati kako radi, ali nisam sigurna da li uzimati

Brine me starost..... i slaba pokrivenost servisa

http://www.njuskalo.hr/vrtni-alat/tr...oglas-22510310

http://www.tractordata.com/lawn-trac...ere-stx30.html

savjet?
Larija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:06   #965
Quote:
Larija kaže: Pogledaj post
Na Njuškalu piše 12,5 konjova, a original 9 KS! Je l to neko kemijanje!
Pogledaj gume - da li se mogu kupiti kod nas. Pitaj nekoga može li se motor(čiji je taj gore) lako zamijeniti sa B&S. Gdje kupiti noževe kod nas?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:35   #966
Gume i motor su najmanji problem...
Pogledaj stanje vretena i kosišta. Noževe se dade izraditi ak nema originalnih.
Istina, nije previše novaca, no...
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:57   #967
Evo ekipa da se ponovo javim (nitko se nije dugo javljao na post pa sam već pomislio da je tema zaboravljena).
Dakle pogon od danas ponovo radi kao novi. Remot prošao bez problema. Sve operacije može izvršiti na cca 2200 okretaja motora dakle na najvećem brijegu kreče bez opterečenja ili gubljenja snage na pogonu.
Izgleda da se moj entuzijazam za šerafljenjem isplatio.
Htio bih samo pojasniti ekipi da je hidro pogon vrlo jednostavan i sastoji se od 3 ključna dijela (pumpa,motor i centralni spojni dio s tim da su pumpa i motor identični ).
To zamjeniš i imaš novu hidrostasku getribu. Ja sam na svojoj napravio i blokadu diferencijala jer prilikom bočne košnje iili skliskijeg terena bez blokade si osuđen na guranje Ako koga kaj interesira i kaj se je sve mjenjalo neg pita a sad jedva čekam idući vikend da ga otfuram na grunt na pravu probnu košnju (ovaj vikend ipak ribićija ima prednost) pa postam koju slikicu. Pozz.
flyck008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:49   #968
Kak si složil šperu? Kak se uključuje?
Ili si zavaril satelite, pa difrencijal više nije u funkciji?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 21:04   #969
Na ovakvom tipu je sranje složit vanjsko uključivanje jer bi trebalo bušiti al blok a unutra nema mjesta za polugu tak da su sateliti zašvasani ali na način da ako hoću ponovno klasičan diff samo ta dva satelita kupim koji koštaju cca 15 dolara. Moja getriba je izgleda neka posebna serija kod koje je srednji dio na centralnom zupčaniku izlijan zajedno sa zupčanikom tako da nije bilo mogučnosti da blokadu napravim na tokarskom i samo umetnem. Malo sranje jer satelite treba onda švasnut da su u centru sa osovinama, ali nije problem ako sve izvadiš van i montiraš jednu osovinu u šerafštok staviš centralni zupčanik sa satelitima i drugu osovinu natakneš odozgora . Bitno je da ti se zubi poklapaju kad je sve stegnuto skupa prije varenja a minimalni luft bez krutog spoja imaš zbog distancera poluosovina koje imaju istu konekciju sa satelitima kao i prije ovog zahvata . Poluosovine na taj način ostaju netaknute samo su sateliti švasnuti za centralni zupčanik u 4 točke koje nije problem obrusiti ako je potrebno a potrgat je nemoguće jer bi u isto vrijeme moralo puknut 8 varova a sile djeluju u potuno drugom smjeru, istina s time se gubi na upravljivosti traktora ( ne može tak oštro skretat koći ga diff) ali meni je bilo puno bitnije da ne gubim pogon kad jedan kotač ostane u zraku ili ima smanjeni tracking.Surfajući bespućima interneta pročitao sam da je masa ljudi imala problema sa zavarivanjem na centralni zupčanik jer je nekakav čudan materijal ( je čelik ali kakav?) ja sam se iz tog razloga odučio za bazične elektrode za poboljšane čelike ( malo sranje za pokrenut luk al kad krene pjesma) ii pokazalo se kao prava stvar. Radilo je 1.5 mjesec u traktoru prije nego su mi stigli djelovi za pumpu i motor i kad sam to sve mjenjao nisam našao nikakve tragove oštečenja bilo na satelitima bilo na osovinama. Ako te interesira kako izgleda šaljem slikice.
Pozz.
flyck008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 00:09   #970
Naravno da me zanima.
To se obično tak dela na onima za utrkivanje
A na kosilici se grip rješava lancima, upravo radi manevriranja.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 09:27   #971
Imam lance složene za njega al je fakat neudobno se voziti s njima, a moje livade su sve na nekakvom brijegu. Na jednom djelu je nagib zaheban pa se može dogoditi da motor ostane bez ulja ako ideš gore dolje i nema druge nego kosititi taj mali dio di je veći nagib bočno a onda ostaneš bez gripa bez obzira na lance . Zbog toga sam morao prihvatiti taj kompromis sa manjim manevarskim sposobnostima. Za sad bu tak dok ne smislim nešto pametnijeEvo par slikica da stekneš dojam problema košnje . moje je ovo desno do pola pokošeno.
http://i68.tinypic.com/2ue1jqb.jpg
flyck008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 09:27   #972
Imam lance složene za njega al je fakat neudobno se voziti s njima, a moje livade su sve na nekakvom brijegu. Na jednom djelu je nagib zaheban pa se može dogoditi da motor ostane bez ulja ako ideš gore dolje i nema druge nego kosititi taj mali dio di je veći nagib bočno a onda ostaneš bez gripa bez obzira na lance . Zbog toga sam morao prihvatiti taj kompromis sa manjim manevarskim sposobnostima. Za sad bu tak dok ne smislim nešto pametnijeEvo par slikica da stekneš dojam problema košnje . moje je ovo desno do pola pokošeno.
http://i68.tinypic.com/2ue1jqb.jpg
flyck008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 09:30   #973
malo me zeza to postavljanje slikica nisam to nikad radio pa cu veceras to valjda prokljuvit pozz
flyck008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:19   #974
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]

Evo nadam se da će sad biti ok
flyck008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:07   #975
Koliko vidim, gore pri vrhu teren je najstrmiji, tamo ni susjed nije pokosio (desna parcela)? Jel' s bočnom vožnjom možeš pokositi taj dio, ili je opasnost od prevrtanja prevelika?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:34   #976
je li ovo Holsten na stolu? Gore je bas strmo, pogotovo od posljednjeg drveta na gore... lagano sa trimerom ili parkovskom kosacicom!
Nenad89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:14   #977
Molim iskustva za ova dva stroja, cijena slicna oko 1000€:

Mtd yard machines 2 cilindra 20ks, godina 2008, tecumsen, 6 brzina ?

Mtd 17.5ks 2012god b&s motor?
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:01   #978
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
Molim iskustva za ova dva stroja, cijena slicna oko 1000€:

Mtd yard machines 2 cilindra 20ks, godina 2008, tecumsen, 6 brzina ?

Mtd 17.5ks 2012god b&s motor?
razlika ko nebo i zemlja, ne znam što nije jasno ? Što misliš uzmi taj od 17,5 PS-a.

koliko imaš kvadrata za kositi, brdo ili ravno...
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:53   #979
4000 kvadrata terena sa solidnim nagibom. Pretpostavljam da je ova sa 17.5ks bolji stroj jer ima b&s motor. Ovu sa 2 cilindra sam gledao po netu i dosta negativnih komentara je pokupila
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:13   #980
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
4000 kvadrata terena sa solidnim nagibom. Pretpostavljam da je ova sa 17.5ks bolji stroj jer ima b&s motor. Ovu sa 2 cilindra sam gledao po netu i dosta negativnih komentara je pokupila
ne znam o kojim novcima je rjec, s obzirom na godine tih strojeva, trebalo bi pregled i procjena servisa.

Ovako na sljepo se servis moze popet na 3000-5000 kn
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.