Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 19:25   #1
Conan

evo da pitan neke stvari u vezi tog meni jako dragog stripa..

cita san vecinu conana u izdanju slobodne dalmacija i volija bi procitat i ostatak..

samo zanima me zasto su u prom broju prominili orginalni cover?
i kako su povezane one 2 price koje su bile u svakom stripu?
je li to tako orginalno izdavano ili su nas to minjali nesto?

meni izgleda ka da je oni prvi dio od marvelovog conan the barbarian, a drugi king conan..
Raging Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 14:53   #2
Vidio prvi put topic, ali zaboravih odgovoriti..
I to je mene zanimalo kad sam čitao Conan, pa sam našao na internetu na odgovore..
Uglavnom to su ti sve priče iz serijala Conan the barbarian...
Znači ovako priče iz drugog dijela sa Belit počinju od broja oko 70, dok ove priče sa Tamaniteljem duša počinje od broja 160, znači to je jedna te ista edicija, samo što su to tako složili, meni glupo, bolje da su stavili po dvije epizode zaredom u stripu i obje naslovnice, ali što je tu je..
Imao sam sreće pa sam poskidao sve te epizode pa sam pročitao priče do kraja..
Evo linka sa coverima pa si tu možeš pogledati malo bolje:
http://www.milehighcomics.com/cgi-bi...r=MV&snumber=1
Sale_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 18:21   #3
Quote:
Sale_BJ kaže: Pogledaj post
Vidio prvi put topic, ali zaboravih odgovoriti..
I to je mene zanimalo kad sam čitao Conan, pa sam našao na internetu na odgovore..
Uglavnom to su ti sve priče iz serijala Conan the barbarian...
Znači ovako priče iz drugog dijela sa Belit počinju od broja oko 70, dok ove priče sa Tamaniteljem duša počinje od broja 160, znači to je jedna te ista edicija, samo što su to tako složili, meni glupo, bolje da su stavili po dvije epizode zaredom u stripu i obje naslovnice, ali što je tu je..
Imao sam sreće pa sam poskidao sve te epizode pa sam pročitao priče do kraja..
Evo linka sa coverima pa si tu možeš pogledati malo bolje:
http://www.milehighcomics.com/cgi-bi...r=MV&snumber=1
Kako završava ta priča sa Tamaniteljem duša?
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:13   #4
Da ne otvaram bezveze novu temu, evo nešto novo iz svijeta Conana.

"Know also, O prince, that in the selfsame days that the Cimmerian did stalk the Hyborian Kingdoms, one of the few swords worthy to cross with his was that of Red Sonja, warrior-woman out of majestic Hyrkania. Forced to flee her homeland because she spurned the advances of a king and slew him instead, she rode west across the Turanian steppes and into the shadowed mists of legendry." -- -The Nemedian Chronicles



O da, Crvena Sonja više nije samo zgodna ženska u blindiranom bikiniju koja reže ruku svakom muškarcu koji ju pokuša pipnuti. Sada je kraljica zemlje zvane Sogaria, i time započinje nova priča, pod nazivom Queen Sonja, u izdanju Dynamite Entertainment. Zasad izgleda zanimljivo. Što će poslije biti, živi bili pa vidili.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 00:40   #5
preferiram kjige,ali i stripovi su odlični
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 01:50   #6
Gdje se mogu nabaviti ovi stripovi, ili to sada spada pod neku kolekciju pa treba plaćati masne pare za njih? .
Sogeking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 17:33   #7
Quote:
Sogeking kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu nabaviti ovi stripovi, ili to sada spada pod neku kolekciju pa treba plaćati masne pare za njih? .
Imaš u strip knjižari Ludens u Zagrebu u kompletu Savage Sword of Conan, na engleskom. Mislim da su tam sve epizode, skupljene po 5/6 knjiga, ali koštaju dosta.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 10:52   #8
Hr Conan izgleda dobro, cijena 199 kn.

http://www.stripovi.hr/detalji_proiz...-knjiga-1.aspx
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 11:20   #9
Skup je ovaj "Conan- divlji mač"...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 12:37   #10
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Skup je ovaj "Conan- divlji mač"...
Je. Al je na kvalitetnom papiru za razliku od jeftinih američkih izdanja Savage Sword of Conan.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 01:15   #11
Potraga za izgubljenim vremenom ;)

pozdrav!

ovako, kao maloj su mi se po kući bili povlačili neki konani (na hrvatskom) i ja sam ih voljela čitati. tokom vremena su netragom nestali i ja sam se nedavno sjetila jedne od priča koja mi se posebno urezala u sjećanje i molila bih da mi date više detalja ili ime broja ukoliko je poznajete. koliko se sjećam (dopuštam da se možda nekih stvari pogrešno sjećam, stvarno je prošlo gro godina), konan pronalazi otok naseljen djevojčicama koje odluči ukrcati na svoj brod. zbog napuštanja rodnog mjesta one iz dana u dan rapidno odrastaju da bi se na kraju od zgodnih mladih djevojaka pretvorile u dlakave zvijeri koje potaracaju posadu.
probala sam guglat ključne riječi, ali ništa. eto, ukoliko znate više o tome, podijelite!
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 20:57   #12
Mislim da je riječ o 'Children of Rhan' ili 'Daughters of Rhan', ko bi se više sjećao

Na kraju je bila ona borba na visećem mostu i kad je Conanova 'djevojčica' poginula, ponovo je poprimila ljudski oblik.

'Spavaj kćeri Ranova i sanjaj ovog grubog varvarina.....' dalje se ne sjećam ali mislim da je to bio tekst na zadnjoj pasici.

Malo sam pročeprkao po svojoj digitalnoj kolekciji ali ga nisam našao. Ako nađem postat ću slike.

Kak to misliš na hrvatskom...valjda na srpskom? Kod nas je izašao ili u Stripoteci ili u Marvelu.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 12:38   #13
Točno. Kćeri Ranove. Mali Marvel. 1982

Evo covera:

http://www.stripovi.com/enciklopedij...anove/17512/0/
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 09:38   #14
da, da, da, to je to!
dobro, sad, hrvatski ili srpski, sjećam se da sam imala taj strip i da sam ga razumjela
hmmmmmm skinula sam 25o conana the barbariana na engleskom, možda bih ga mogla među njima naći... znate li originalni naslov? jer mislim da nije Daughters of Rhan...
jao, baš sam happy sad hvala!
__________________
...odustala od pametnih potpisa...

Zadnje uređivanje ¤sunflower¤ : 31.01.2013. at 10:41.
¤sunflower¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 12:32   #15
Probaj sa Children of Rhan.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 13:39   #16
Quote:
¤sunflower¤ kaže: Pogledaj post
da, da, da, to je to!
dobro, sad, hrvatski ili srpski, sjećam se da sam imala taj strip i da sam ga razumjela
hmmmmmm skinula sam 25o conana the barbariana na engleskom, možda bih ga mogla među njima naći... znate li originalni naslov? jer mislim da nije Daughters of Rhan...
jao, baš sam happy sad hvala!
Edicija je The Savage Sword of Conan # 64

Info:

http://www.comics.org/issue/35351/
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 23:21   #17
to je TO!
skinula i sad idem na čitanje
društvo, hvala puno!
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 00:21   #18
jel ima tko kojim slucajem ili digitalno ili vec nekako brojeve conana u izdanju slobodne dalmacije?

ja a sam ko malac to citao, pa me hvata nostalgija
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 00:44   #19
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
jel ima tko kojim slucajem ili digitalno ili vec nekako brojeve conana u izdanju slobodne dalmacije?

ja a sam ko malac to citao, pa me hvata nostalgija
Možda imam par duplih, osrednje očuvanih. Ćeš kupit?
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 22:48   #20
Quote:
Lapinot kaže: Pogledaj post
Možda imam par duplih, osrednje očuvanih. Ćeš kupit?
haha imo sam ja od 1-69 sve brojeve... ali su nestali kad sam selio... netko mi je zdipio
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.