Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 14:35   #81
Quote:
Ah! kaže: Pogledaj post
Nije istina. Mnogi ljudi imaju baš štakore za kućne ljubimce, to je vrlo čista, privržena i pametna životinja, pametnija od psa.

Da, znam da ljudi drže štakore za kućne ljubimce. Ne znam što reći. Zapravo, ne želim napisati ono što uistinu i mislim o tome. No, ovdje se ne radi o ljubimcu koliko sam shvatila, radi se o uljezu, štetočini odvratnoj.
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 14:50   #82
Koliko mržnje.
Brzo ste svi odustali od humanih metoda. A neki nisu bili za to ni da se pokuša s njima.
Ah! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 15:42   #83
A čekaj malo, jel ovo zajebanicija ili kaj.
Dobro da mu ne iznajmiš garsonijeru negdje i to u zgradi sa liftom. I da mu svakog jutra prije nego se probudi ideš po svježi sir u dućan.
Jebote uzmi metlu, palicu neku i zatuci to malo smeće. Šta onda ako je miš, kakve bi ti molim te osjećaje trebala imat prema jednom mišu.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:02   #84
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
ovdje se ne radi o ljubimcu koliko sam shvatila, radi se o uljezu, štetočini odvratnoj.
... koja je tijekom stoljeća značajno potpomagala širenje pandemija bolesti kao što je kuga.
Znači, trebamo ga grliti, maziti i voljeti jer je biće, kao i mi

Quote:
Ah! kaže: Pogledaj post
A neki nisu bili za to ni da se pokuša s njima.
Iza onog što kažem, stojim. Meni je moje zdravlje prioritet naspram životinji koja se potuca okolo po kanalizaciji i smetlištima + deklarirani je vektor značajnih zaraznih bolesti.

Ti znaš, obzirom na svoje samopouzdanje u ovakvim temama, kako je ovulacija kod odrasle štakorice svakih 5 dana? Znači, svakih 5 dana osjeti libido? Znaš da se može uspješno pariti nakon malo više od mjesec dana od rođenja? Da gravidnost traje mizerni 21 dan? Da ima oko 6 legla godišnje (3-10 je uobičajeno) i da u leglu može biti i 20 mladunaca?
Probaj sračunati koliko jedan reproduktivno sposoban par može dati štakora u jednoj jedinoj godini i pokušaj to povezati sa štakorima kao globalnim problemom i svojim puštanjem jednog štakora van iz kuće jer ti ga je žao. Nije sva ta graja oko njih zabadava, znaš? Šta se s njim treba pokušavati?

Ti bi to pustila kroz otvorena vrata... Smiješna si
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:02   #85
Imam kuću i imali smo podosta podstanara, miševa, štakora.....sad nam više ni ptice neće sletiti u dvorište, jer imamo ultimativnog predatora - sijamsku mačku.
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:37   #86
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
A čekaj malo, jel ovo zajebanicija ili kaj.
Dobro da mu ne iznajmiš garsonijeru negdje i to u zgradi sa liftom. I da mu svakog jutra prije nego se probudi ideš po svježi sir u dućan.
Jebote uzmi metlu, palicu neku i zatuci to malo smeće. Šta onda ako je miš, kakve bi ti molim te osjećaje trebala imat prema jednom mišu.
Hm da, istina ali to se ne odnosi na vegetarijance
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:59   #87
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Ti znaš, obzirom na svoje samopouzdanje u ovakvim temama, kako je ovulacija kod odrasle štakorice svakih 5 dana? Znači, svakih 5 dana osjeti libido? Znaš da se može uspješno pariti nakon malo više od mjesec dana od rođenja? Da gravidnost traje mizerni 21 dan? Da ima oko 6 legla godišnje (3-10 je uobičajeno) i da u leglu može biti i 20 mladunaca?
Probaj sračunati koliko jedan reproduktivno sposoban par može dati štakora u jednoj jedinoj godini i pokušaj to povezati sa štakorima kao globalnim problemom i svojim puštanjem jednog štakora van iz kuće jer ti ga je žao.
Ah, pa što sad znači taj štakor naprema toliko takvih štakora ako je Ah! srce na mjestu.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:01   #88
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
izletio je iz kupaone i preskocio prepreku koju smo postavili.. ovo je zivi horor...

I, i, i ...

Kako je sve završilo?

:drhtiuisčekivanju:

Je li odjurio u noć obasjanu mjesečinom, ili mu je presudila balkanska ruka?
__________________
I`m Jacks complete lack of surprise
el.beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:21   #89
Kad se miš zalijepi na to ljepilo, tresni ga letvom po glavi. To je humano rješenje, neće se mučiti.

A da znaš kad se zalijepio, možeš postaviti webcam pokraj. Možeš i staviti live feed ovdje, siguran sam da će ga rezidentni vegani pratiti u smjenama, ne bi li minimizirali patnju nevine životinje
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:21   #90
kak se humano riješit miša- jednostavno, posudim ti ja svog mačka- on ga ulovi, igra se s njim i pusti ga... ( odnosno pobjene mu-mačić je još i očito nije bio gladan tješim se ja )

i svi sretni, miša nema u kući , miš je živ i na slobodi a i micek se malo poigral s mišekom

morala sam se negdje pojadati
tak je jučer bilo
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:49   #91
Quote:
Ah! kaže: Pogledaj post
Nemojte zaboravit ostavit otvorena vrata i prozore kad ga naganjate, dajte mu šansu da izađe sam.
da može otići susjedu u kuću...to se zove humanost
Efica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:16   #92
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
endimion jesu li to ona crvena zrnca sto se u zgradama moze vidjet? nikad mi nije bilo jasno zasto bi to jeli
Je, to je to. Jedu jer je žito. Njam-njam.


Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na el okrutnosti, ali zašto biti human prema štetočinama? Posebice nečim tako degutantnim kao što je štakor? Kao što i sama riječ kaže, oni su štetnici, dakle oni čine štetu, a usput prenose boleštine i odvratni su.
Ja bih ga uhvatio i bacio kroz prozor.



Je li tko gledao Willarda?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 00:53   #93
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Je li tko gledao Willarda?
Tanka priča, ali vizualna komponenta, pogotovo špica , lijepa Harringica unatoč dobi i njena mačka su
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:32   #94
evo me.. taman kad sam napisala zadnji post crko mi je net

evo price.. ja i dalje ne znam koji k je to bio.. slikala sam
ehh sad zašto nismo zatvorili vrata kupaone? zato što je užasno mala i nemas se di pomaknut a da nes skoci na nas dvoje nisam htjela.
ugl. dečko je sa drškom metle prošao iza vešmašine. to čudo je izvirilo ja sam ga vidla (sjedeci na krevetu da me slucajno ne dotakne ) ..nakon što je on njega drugi put sa metlom pokušao istjerati miš ili štakor (vi ćete prosuditi kada kasnije stavim fotku) živina je izletjela i kroz vrata do uletjela u sobu. srećom otišao je iza ormara a ne na balkon. zatim smo svo ljepilo postavili kod ormara na izlaze. dragi je metlom tjerao ga van. zamislite scenu.. ja stojim u tenisicama na krevetu sa reketom za badminton , dečko ga tjera štapom van a ja sam ga trebala udarit

životinja izleti van, ja se prepadnem jer je trčala prema meni misleci da će skočit na krevet. ja skacem s kreveta, a živina odlazi pod krevet. kad sam skuzila da je ipak otisao pod krevet ja opet skacem na krevet

srećom za nas uspio se u trku zakeljit za karton i odtrčkarat pod krevet. kako se počeo micati tako se sve više ljepio.. gurnuli smo mu i drugi karton pa se i na njega zakeljio. na kraju smo ga stavili u vrecicu (ok, priznajem ja sam otišla u drugu sobu, stavila ruke na uši i vikala la la la da ne cujem cvilez) te ga je dečko odfurao ispred zgrade i skratio mu muke ciglom

zaista ga je bilo tuzno gledati zaljepljenog koliko god bio štetocina.. ovu sliku koju je lindy stavila tako nekako mi se cini da je izgledao. ja nazalost fotku njega nemrem gledat jer mi dode zao

ja sam uvjerena da je štakor ali nisam sigurna pa molim procjenu

drugi dan sam otišla po otrov za štakore i postavila u wc.. naravno nakon sto sam cijeli stan očistila i dezinficirala

slika stize malo kasnije jer nije kod mene

i da, ona humana mišolovka je za njega bila premala
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 23:21   #95
Ja sam jednom slučajno ubila miša A,slučajno se utopio u kanti vode,jadnik. Jer sam ga vidjela u kanti vode i dok sam otišla po nešto s čim bih ga izvukla,jadnik je uginuo.
__________________
Obale tvoje plavetne srce su moje vezale, ljubavlju koju ti jedini znaš...
Pčelica0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 23:41   #96
gle da sam mogla izbacila bih ga ali da cu dopustit da mi stakor prenese bolesti, skace po krevetu i slicno sto je radio i da mi grize namjestaj necu...
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:38   #97
evo slike pa mi recite sto je to

http://img2.imageshack.us/i/p1020016v.jpg/
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:50   #98
moram reći da sam pomno pratila što će se dogoditi s ovim pácovom (a mislila sam da će bit džudžan)

mislim da je zavrijedio i baladu
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:52   #99
a kad nije bilo drugog nacin.. i sto je to na kraju miš il štakor??
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:57   #100
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
a kad nije bilo drugog nacin.. i sto je to na kraju miš il štakor??
štakor koliko mu ja rep vidim samo djelovao je neki umiljat
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.