Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 13:06   #1
Što kada sijati

Pomoć, molila bih ako netko zna kalendar sijanja u vrtu (jednostavne biljke peršin salata i sl.) i obzirom da je kod mene ilovača kako krenuti s obradom tla, prvo iskopam korov počnem s kopanjem, tada vjerojatno gnojidba koliko i s čime. Dakle krećem od gole livade ,za par gredica. Hvala puno na pomoći.
martinčika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 08:16   #2
Itko, išta, hvala ......!
martinčika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 10:16   #3
Peršin sada, salata isto ali ona rana, majska kraljica i sl.
Treabalo je prekopati prije zime da zemlja smrzne, sad je kasno za pripremu zemlje ali probaj pa vidi, biće malo više korova i malo će je teže biti razrahliti. Ako je ilovasto tlo mislim da je pijesak pomaže ali ne previše da ne postane pjeskovito
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 12:57   #4
Ja bih isto krenula sad od gole livade pa me zanima gdje ogu naći neke savjete za početnike na jednom mjestu, neki link ili preporuka za neku dobru knjigu.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:09   #5
Ako si u zg-u ima na vašar placu knjiga u onom šatoru po dosta povoljnijim cijenama nego inaće. za neke knjige koje sam ja gledao bilo je po 50kn popusta. tamo pitaš čikca koji prodaje. ne znam ima li knjigu moj bio vrt ako ima onda je to ok mislim za početnike. ima sve od pripreme do berbe inaće ja sam se zagledao u jednu bibliju Knjiga se zove Biblija samoniklih jestivih gljiva ali pošto već imam neke literture o tome dvojim da je kupim
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 11:46   #6
Quote:
martinčika kaže: Pogledaj post
Pomoć, molila bih ako netko zna kalendar sijanja u vrtu (jednostavne biljke peršin salata i sl.) i obzirom da je kod mene ilovača kako krenuti s obradom tla, prvo iskopam korov počnem s kopanjem, tada vjerojatno gnojidba koliko i s čime. Dakle krećem od gole livade ,za par gredica. Hvala puno na pomoći.
gle, ja nisam nikad uzgajala jestivo bilje(zasad), nego samo sijala i sadila cvijeće oko kuće- i to sa kojekakvim rezultatima.Pa tu ne mogu baš davat savjete.
ALI! imam ilovaču na dijelu vrta koji mi je najpristojnije osunčan, svašta sam tu sadila, ali većina je odbijala suradnju, (clematisi, perunike, ruža). Prvo nađi nekog da ti kaže kako pripremiti zemlju, da li treba ili ne i kako/koliko pijeska dodati (možda kod tebe nije tak loše ko kod mene), jer je užasan bed davati lovu za bilje i sjemenje a da onda niš ne raste zbog zemlje.
__________________
Božanskim zapovijedima potaknuti i Božanskom naukom poučeni - usuđujemo se govoriti!
Lilianke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:06   #7
Pa gle, da ja krećem, vidjela bi dal oko moje livade ima još koji susjed koji radi to isto, pa bi ga pitala dal na njegovoj zemlji uspijeva ono što mislim posijati (jer je njegova zemlja valjda slična tvojoj),
počela bi sa 2-3 kvadrata zemlje, lopatom perlopatala(haha nemam pojma kak se to kaže ,iako mi je baka bila kumica s placa sa svojim grincajgom),motikom usitnila,povadila velilki drač, nekom špagicom i kolcima označila redak -dva,a između ostavila uske prolaziće (pretpostavka da će mi trebati), pričekala mlađak i da mjesec počne rasti, posijala ,malo utabala, stavila neko zgodno strašilo, zaplesala ples kiše , itd....mašti na volju,i da obavezno bi dodala koji suncokret i koju stabiljku kuruze!!!
__________________
Božanskim zapovijedima potaknuti i Božanskom naukom poučeni - usuđujemo se govoriti!
Lilianke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.